View Single Post
Starý 08-07-2007, 16:47   #5
Ing.Ján Hájek
člen
 
Registrovaný od: Nov 2005
Lokalita: Nové Zámky
Príspevky: 119
Pošli správu cez YAHOO Ing.Ján Hájek Send a message via Skype™ to Ing.Ján Hájek
Počiatočné Re: O mede sa málo vie

ÚVTIP – moderátor znova dali na pretras môj príspevok a tak po dlhej dobe retrospektívne sa vraciam zareagovať na uvedenú odpoveď, kde prv mňa ako ináč, v dobrom provokuje prispievateľ o napísanie môjho názoru, citujem jeho mienku:
„no a čo sa medu týka, dovolím si ako laik poznamenať, keby bolo včelárstvo naozaj lukratívne odvetvie, nemyslíte si, že by sa na to naše poľnohospodárske podniky nedali? Som presvedčený, že áno, kedže však nie je, tak nám – malo spotrebiteľom- ostáva spoliehať sa na známych (overených) včelárov, ktorých produkcia medu je podľa mňa na Slovensku postačujúca aj napriek silnej konkurencii z dovozového medu.“....
Pán Stiffel nič v zlom, ale nainštalujte si prosím program OpenOffice, ktorý je zdarma a je tam kontrola aj slovenského pravopisu. Porovnajte si prosím uvedený úryvok z Vášho príspevku s citáciou po iba makro oprave kontroly pravopisu copy po korektúre OpenOffice.

Vaša mienka bola by iná, keby Ste si dali čas a prečítali napr. moje, ale aj úvahy iných autorov z archívu – Úvahy na včelárskej stránke www.vcely.sk. Doporučujem niečo aj z Galérie apiservices.com
V SRo nemôžme počúvať novinára takej kvality – úrovne, akým je napr. V ČRo 1 Rádio žurnál Martin Veselovský, denne v pracovné dni o 17.35 hod., je to nezávislý externista. On sa vždy zodpovedne odborne pripraví a môžno má k tomu účelu aj svoj tím. Mnohému by naša spoločnosť potom správne porozumela. Zatiaľ je situácia taká, ako napr. Vy ju interpretujete. Nie je mojou úlohou suplovať kompetentných, ja nie som ten pravý, to som už prv v príspevkoch uviedol, že nemal by som excelovať osamotený. Dobre vidíte ten nezáujem, keď niečo načnem. Odpoveď ministra nie je žiadna a ostatní kompetentní sa hádam pousmejú a povedia si, načo by sme si pálili prsty, keď nemusíme, ba máme to zakázané. Teraz Česi slávili pamiatku majstra Jána Husa, ktorého upálili za to, že mal iný než bol oficiálny názor výkonnej moci. Slovenský historik pán Štiavnický by osvedčil, že odvtedy za tých 592 r. od upálenia majstra Jána Husa zmenilo sa aj v SR akurát to, že dnes sa potencionálni reformátori neupaľujú, ale vyhadzujú zo zamestnania. Za nelojálnosť aj top odborníci dostávajú padáka a verejnosť o dôvodoch sa iba matne domnieva prečo asi.
Kedysi Štátne lesy a majetky a JRD chovali včely. Dnes ich nechovajú z jednoduchého dôvodu, lebo právnické osoby nevedia zaplatiť pracovníkov vo včelárstve, keď 1 kg kvetového medu sa vykupuje za VOC 45 Sk/kg.
EÚ nakupuje med z iných kontinentov aj za 1 USD/kg. Mnoho ľudí sa priživuje na tom, aby sa tak dialo a za tým účelom existuje aj Smernica 110/2001 ES, ktorú sme povinne pojali do našich predpisov - Výnosov MP SR. Nie je možnosť novelizovať túto Smernicu a tak lacný med sa dováža do našej med exportujúcej krajiny a tým pádom pribudol nám taký nežiadúci konkurent. Náš kvalitný SE med nikto nevyrobí za 1 USD/kg., ale napr. včelára ostrihajú v holičstve za 70 Sk.
Ing.Ján Hájek je offline   Odpovedať s citovaním
Sponzorované odkazy