View Single Post
Starý 25-08-2012, 18:10   #19
livia25
člen
 
Registrovaný od: Aug 2012
Príspevky: 1
Počiatočné Re: Chov vietnamských prasiatok

Ahojte chovatelia, mam prosbu, mame vedla nas zahradu, ktora bola sama burina, manzel ju pokosil...asi urobil hlupost - ale buriny by bolo aj tak dost, len neprsi a neprsi - a kupili sme 3 prasiata - vietnamske krizene s mangalicou..2 baby jedna s farbou mangalice a cierna a 1 cierny chalan...ludovo povedane..vraj mali asi 2 mesiace, pytali sme sa
1/ ci ockovat a co treba..vraj nic..len nech sa pasu..?! zda sa mi to akosi divne...dalsia vec je ta
2/, ze im davam obillniny rano a vecer-citala som, ze vraj im moc netreba davat tak davat alebo nie???, ale kedze je take sucho, tak tej buriny tam vela nemaju, len hrabu, kupu sa v bazene (teda v takom velkom lavori)...mame ich asi 2 tyzdne a uz
3/ pokusal jeden susedu, chodi tam zo studne brat vodu a dnes rano ma hneda svinka kusla do tenisky, ked som im isla davat zrat...
za zradom su ako besne, uz ma cakaju, kedy nieco dostanu, mam trochu strach prekrocit plot a vojst do zahrady-celych 7,5 ara maju pre seba, lebo sa na mna vyrutia ako besni..sused mi vravel, ze ich mam udriet s palicou???? ano alebo nie???
je mi to blbe, ale moje hole nohy si okusat nechcem dat..mam mat brnenie???4/dalsia vec-su to surodenci, mozem popripade nechat nakryt jednu prasnicu???teda neskor...mam ho uz teraz oddelit mimo tych zenskych???kastrovany nebol, vraj to robit nechcel, ak by ho chcel niekto na chov..
5/ vraj dobry mäsiar vie zabit tak kanca, ze mäso smriet nebude....
takze je toho viac, kazdopadne vas prosim o odpoved, budem vdacna, aby som nerobila chyby..dakujem...
livia25 je offline   Odpovedať s citovaním
Sponzorované odkazy