AgroFórum  

Naspäť   AgroFórum > Pôdohospodárske fórum > Poľnohospodárstvo a rozvoj vidieka
Registrácia FAQ (otázky a odpovede) Zoznam členov Kalendár Hľadaj Dnešné príspevky Označ fóra ako prečítané

Poľnohospodárstvo a rozvoj vidieka Diskusia na poľnohospodárske témy - všeobecne, rozvoj vidieka, legislatíva, poradenstvo...

Odpovedať
 
Práca s témou Vyhľadávanie v téme
Starý 29-01-2017, 23:59   #1
Peter Vedr
člen
 
Registrovaný od: Jan 2017
Príspevky: 1
Počiatočné Japonský topoľ

Na nevyužité polia sme zasadili japonský topoľ.
Ide o pole, ktoré susedí s inými poliami a majiteľ susediaceho poľa má výhrady,
že si neželá, aby pri jeho poli sme pestovali takéto stromy.
Že mu idú korene do jeho pozemku, lebo že sa ťahajú pod povrchom. Že má veľa lístia, ktoré na jeseň opadáva.
Že jeho manželka dostala alergiu z našich topoľov. Vraj jej to potvrdil aj lekár, že japonské topole sú alergické dreviny.
Žiada nás, pod hrozbou, že nás dá na súd,
aby sme dali naše pole do pôvodného stavu a topole odstránili.
My sme v lete už prvý krát zoťali topole. Nemali sme z nich žiaden zisk ani osoh. Nečerpeme žiadne dotácie, všetky náklady znášame sami.
Do polovice februára máme zlikvidovať topole.
Žiadali sme, aby nám dokázal, že korene idú do jeho pozemku a zároveň, aby lekár jeho manželky úradne potvrdil, že manželka
má alergiu z našich topoľov.
Prosím Vás, neviete mi dať informácie, či korene topoľov môžu ísť od susediaceho pozemku a či je topoľ japonský alergická drevina, a ak áno ako sa prejavuje?
Prípadne kde by sa dali zistiť tieto informácie. Ďakujem
Peter Vedr je offline   Odpovedať s citovaním
Sponzorované odkazy
Starý 30-01-2017, 12:35   #2
Nefrit
člen
 
Registrovaný od: Apr 2012
Príspevky: 102
Počiatočné Re: Japonský topoľ

Zial, on asi vie, ze ma na vas paky. Na vysadbu RRD treba povolenie. Musi tam byt aj nejake ochranne pasmo, aby korene nezasahovali do cudzich pozemkov. Ale napriklad nam, ked zasahuju stromy, ktore su invazivne- najma agaty z pozemkov, ktore maju byt oficialne cestami a patria obci- to neriesi nikto!!!!
Topol japonsky patri k alergenom.
Nefrit je offline   Odpovedať s citovaním
Starý 30-01-2017, 20:50   #3
felena
člen
 
Registrovaný od: May 2015
Príspevky: 2
Počiatočné Re: Japonský topoľ

Prosím Vás máte to potvrdené, že topoľ japonský patrí k alergénom? Kde by som na 100% zistila, že je to alergén a ako účinkuje. Čo sa týka hlásenia, už bol zmenený zákon. Nie je potrebné to hlásiť. Mam také informácie, že topoľ japonský ma korene, ktoré idú do hlbky, nie do šírky, takže nemali by ísť do susedovho pozemku. Ale to sú všetko informácie, ktoré nemám čierne na bielom.
felena je offline   Odpovedať s citovaním
Starý 31-01-2017, 15:01   #4
Nefrit
člen
 
Registrovaný od: Apr 2012
Príspevky: 102
Počiatočné Re: Japonský topoľ

Ja som nasla zoznam alergennych drevin na stranke statnej ochrany prirody SR. Najlepsie ist cez google, tam vam vyhodi ten zoznam ako nejaku prilohu. Topole su tam uvedene ako alergeny so slabou agresivitou.
Ale zas co nie je alergen? Ja by som bola zato, aby si clovek mohol vysadit na svojom pozemku stromy, ake uzna za vhodne. Ja som chcela paulownie a u nas nie su povolene.
Nefrit je offline   Odpovedať s citovaním
Odpovedať


Práca s témou Vyhľadávanie v téme
Vyhľadávanie v téme:

Rozšírené hľadanie

Pravidlá prispievania
- nemôžete začať novú tému
- nemôžete odpovedať na príspevky
- nemôžete posielať príspevky s prílohami
- nemôžete upravovať vaše príspevky

vB kód je zapnutý/í
Smajlícizapnutý/í
[IMG] kód je zapnutý/í
HTML kód je zapnutý/í
Prejdi na


Všetky časové údaje sú vo "svetovom čase" +1 hodiny. Teraz je 00:03.


Fórum používa : vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright © 2006 Agroinštitút Nitra, š.p..