AgroFórum  

Naspäť   AgroFórum > Pôdohospodárske fórum > Živočíšna výroba
Registrácia FAQ (otázky a odpovede) Zoznam členov Kalendár Hľadaj Dnešné príspevky Označ fóra ako prečítané

Živočíšna výroba Diskusia na témy týkajúce sa živočíšnej výroby a veterinárnej starostlivosti...

Odpovedať
 
Práca s témou Vyhľadávanie v téme
Starý 28-05-2010, 17:48   #11
ceritko
člen
 
Registrovaný od: Feb 2010
Lokalita: Priepasné
Príspevky: 12
Počiatočné Re: Chov kralikov - vo vybehu celorocne?

Dobry den. Kraliky spolahlivo ochrani mobilna elektricka ohrada specialne vyvinuta prave pre chov zajacov na pastvine. Je vysoka 65 cm a dlha 50m.
Taketo siete spolahlivo ochrania pred "pozemnymi" predatormi ako je napriklad liska,pes..samozrejme ak je siet napojena na zdroj energie.. :-).
Co sa tyka utoku dravcov, jastrab ulovi zajaca cca do 3kg ..neodnesie si ho vsak, ale nakrmi sa priamo na mieste..vacsie riziko je vsak orol, ktory si korist dokaze odniest. Jastrab nekruzi nad korystou, ale priamo utoci. Pokial ma vsak s utokom na zajaca zlu skusenost (napr. sa zamota do elektrickej siete, alebo sa mu lov nepodari z nejakych "neprijemnych" dovodov, nevrati sa. Ak sa jastrabovi lov podari, utok rad zopakuje. Do elektrickeho ohradnika sa zvycajne vklada aj "voliera"-zajacnik, kde sa moze zajac schovat. Ak nie su zajace pod dozorom, pre prevenciu sa da na ohradu zavesit napr maskacova siet. Tieto riesenia su v zahranici bezne a pomahaju chovatelom i hoby farmarom.

Naposledy upravil ceritko : 29-05-2010 o 10:50.
ceritko je offline   Odpovedať s citovaním
Sponzorované odkazy
Starý 04-05-2017, 20:55   #12
kralicek17
člen
 
Registrovaný od: May 2017
Príspevky: 1
Počiatočné Re: Chov kralikov - vo vybehu celorocne?

Ja chovam kralikov vo vybehu a inde by som ich nechovala. Mali by sme zvieratam dopriat to co im je prirodzene, nechapem ako mozu ludia drzat kralikov v klietkach, pre mna je to primitivne a je mi jedno ake boli sedliacke zvyklosti. Ale ja by som kralikov na maso nikdy nechovala ani ich nejem.

Kralickovia hrabu, cize mat ich po crlej zahrade znamena same vykopane jamy, nehovoriac o tom ze tunel si urcite k susedovi vykopu, pokial by tam boli dlhodobo bez kontroly.


Ja mam klietku 3x3 metre, podlahu je nutne spravit, my sme dali co sme mali na dvore, tehly, aby nemohli kopat a z nich sme spravili aj domcek, pokial nema kralik noru, musi mat nejaky uukryt. Momentalne im ideme este robit pravidelny vybeh 15m2 kde mozu behat cely drn a obcas ich pustime do zahrady. Vo vybehu budeme mat minimalne na zemi siet, aby sa nemohli podhrabat. Idealne je to cele oplotit, aj z vrchu spravit taky kotetec, ako pre vtacikov, pre sliepky.
kralicek17 je offline   Odpovedať s citovaním
Odpovedať


Práca s témou Vyhľadávanie v téme
Vyhľadávanie v téme:

Rozšírené hľadanie

Pravidlá prispievania
- nemôžete začať novú tému
- nemôžete odpovedať na príspevky
- nemôžete posielať príspevky s prílohami
- nemôžete upravovať vaše príspevky

vB kód je zapnutý/í
Smajlícizapnutý/í
[IMG] kód je zapnutý/í
HTML kód je zapnutý/í
Prejdi na


Všetky časové údaje sú vo "svetovom čase" +1 hodiny. Teraz je 23:40.


Fórum používa : vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright © 2006 Agroinštitút Nitra, š.p..