AgroFórum  

Naspäť   AgroFórum > Pôdohospodárske fórum > Poľnohospodárstvo a rozvoj vidieka
Registrácia FAQ (otázky a odpovede) Zoznam členov Kalendár Hľadaj Dnešné príspevky Označ fóra ako prečítané

Poľnohospodárstvo a rozvoj vidieka Diskusia na poľnohospodárske témy - všeobecne, rozvoj vidieka, legislatíva, poradenstvo...

Odpovedať
 
Práca s témou Vyhľadávanie v téme
Starý 11-10-2016, 18:41   #1
pavlicko
člen
 
Registrovaný od: Oct 2016
Príspevky: 7
Počiatočné Vpísanie do LV:NEDELITELNA NEHNUTELNOST

Dobrý deň,prosim poradte..
V roku 1996 som na podnet môjho otca kúpil pole a les v podiele 1/6 po jeho zosnulej sestre od jej manžela/nemali deti/ aby to zostalo v našej rodine.Je to po mojej babke a pradedovi a na LV neboli žiadne ťarchy a obmedzenia.PU ocenil polia a les nam ocenil znalec oceňovania lesov.Zúčastnil som sa aj obhliadky lesa.V roku 1996 ked som to kupil vzniklo aj PS,ktoré zobralo prinavratené lesy od štatu.Začali nám posielať dividendy.K lesu mám citový vťah,lebo je to po mojom pradedovi,preto som v roku 2014 požiadal PS ,že sa chcem o les starať ako sukromný vlastník lesa podľa zakona (so svojím lesným hospodárom/.Odpoved´,to sa nedá ,to je nedelitelné-komposesorát.Zostal som prekvapený ved pradedo ma v PKV z roku 1919 nadobudnutie neh.titilom kupy.To prechádzalo titulom dedenia s poznámkami,že sa dáva do výlučného vlastníctva.Tak sme zistili,že kataster na podnet PS nám v roku 2011 vpísal ťarchu na dve parc.les a luka :NEDELITELNA NEHNUTELNOSŤ podla zák.č.97/2013 Z.z bez nášho vedomia a to na základe zápisu v PKV obhospodarovanie pre československý štát podla z.č.2/1958.V roku 2014 sme žiadali KU o vymaz ťarchy- neuspešne.Dali sme to právničke s podloženými dokladmi od roku 1919.Odpoved ,tá istá.Právnička to dala na prokuratúru a ta sa zhodla s KU.Teraz som hladal na koho sa obrátiť a našiel som vašu stránku.Dúfam ,že mi v tom poradite ,lebo ja to beriem ,ako moju povinnosť voči mojím predkom ,ked som ja teraz vlastníkom týchto parciel ,chrániť to čo si isto ťažko zarobenými peniazmi kúpili.Prosím poradte, s pozdravom Pavličko
pavlicko je offline   Odpovedať s citovaním
Sponzorované odkazy
Starý 21-10-2016, 13:19   #2
Odbor komunikácie 1
Moderátor
 
Odbor komunikácie 1's Avatar
 
Registrovaný od: May 2011
Príspevky: 286
Počiatočné Re: Vpísanie do LV:NEDELITELNA NEHNUTELNOST

Zo situácie, ktorú ste opísali, môže vyplývať, že došlo k chybnému a nezákonnému zápisu údaju o nedeliteľnej nehnuteľnosti do listu vlastníctva, na ktorom sú zapísané len pozemky v „obyčajnom“ spoluvlastníctve. Keďže môže ísť o nezákonný zásah do vlastníckeho práva, odporúčame Vám obrátiť sa na súd.
__________________
S pozdravom

Odbor komunikácie a marketingu
Ministerstvo pôdohospodárstva a rozvoja vidieka Slovenskej republiky
e-mail: [email protected]
Odbor komunikácie 1 je offline   Odpovedať s citovaním
Odpovedať


Práca s témou Vyhľadávanie v téme
Vyhľadávanie v téme:

Rozšírené hľadanie

Pravidlá prispievania
- nemôžete začať novú tému
- nemôžete odpovedať na príspevky
- nemôžete posielať príspevky s prílohami
- nemôžete upravovať vaše príspevky

vB kód je zapnutý/í
Smajlícizapnutý/í
[IMG] kód je zapnutý/í
HTML kód je zapnutý/í
Prejdi na


Všetky časové údaje sú vo "svetovom čase" +1 hodiny. Teraz je 19:44.


Fórum používa : vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright © 2006 Agroinštitút Nitra, š.p..