AgroFórum  

Naspäť   AgroFórum > Fórum o využívaní poľhohospodárskej pôdy > Fórum o využívaní poľhohospodárskej pôdy
Registrácia FAQ (otázky a odpovede) Zoznam členov Kalendár Hľadaj Dnešné príspevky Označ fóra ako prečítané

Fórum o využívaní poľhohospodárskej pôdy Fórum je zriadené za účelom získavania informácií o využívaní, obhospodarovávaní a udržiavaní pôdy v súlade s dobrými poľnohospodárskymi a environmentálnymi podmienkami. Príspevky musia obsahovať katastrálne územie a parcelné číslo alebo miestny názov územia (viď. www.katasterportal.sk).

Odpovedať
 
Práca s témou Vyhľadávanie v téme
Starý 11-06-2018, 18:51   #1
paragraf12a
člen
 
Registrovaný od: Jun 2018
Príspevky: 1
Počiatočné §12a ods. 14

Katastrálne územie: Nitra
Parcelné číslo (miestny názov územia): Lužianky


Katastrálne územie: Trnava
Parcelné číslo (miestny názov územia): 1347/1


Dobrý deň, chcem sa opýtať na §12a ods. 14 zákona o nájme poľnohospodárskych pozemkov, poľnohospodárskeho podniku a lesných pozemkov a o zmene niektorých zákonov

V prvom rade sa chcem opýtať nakoľko vlastním menšinové podiely na parcelách, či si môžem požiadať o náhradné užívanie podľa §12a ods. 14 aj keď som nemal s nájomcom - družstvom nikdy nájomnú zmluvu. Náhradné užívanie mal v minulosti môj nebohý otec, ktorý zomrel pred 10-timi rokmi a odvtedy mi užíval náhradný pozemok môj známy a družstvo užívalo moje pozemky.

Ak požiadam o §12a ods. 14, je tam uvedené, že celú výmeru podnájomného pozemku musí obhospodarovať doterajší prenajímateľ, jemu blízka osoba, právnická osoba, ktorej je doterajší prenajímateľ členom alebo spoločníkom, alebo samostatne hospodáriaci roľník12ca) alebo právnická osoba, ktorí hospodária na výmere najviac 150 ha a obhospodarujú pozemky na území obce, v ktorej doterajší prenajímateľ vlastní dotknuté pozemky. V tomto prípade sa chcem opýtať, či musím dať čestné vyhlásenie, že budem pôdu obhospodarovať ja alebo mne blízka osoba a ak ju dám napr. do prenájmu osobe, ktorá nespĺňa uvedené parametre, kto to bude kontrolovať a či mi hrozí nejaká sankcia. Nakoľko to v zákone nie je uvedené, rád by som sa na to opýtal. Ďakujem za odpoveď
paragraf12a je offline   Odpovedať s citovaním
Sponzorované odkazy
Odpovedať


Práca s témou Vyhľadávanie v téme
Vyhľadávanie v téme:

Rozšírené hľadanie

Pravidlá prispievania
- nemôžete začať novú tému
- nemôžete odpovedať na príspevky
- nemôžete posielať príspevky s prílohami
- nemôžete upravovať vaše príspevky

vB kód je zapnutý/í
Smajlícizapnutý/í
[IMG] kód je zapnutý/í
HTML kód je zapnutý/í
Prejdi na


Všetky časové údaje sú vo "svetovom čase" +1 hodiny. Teraz je 17:56.


Fórum používa : vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright © 2006 Agroinštitút Nitra, š.p..