AgroFórum  

Naspäť   AgroFórum > Pôdohospodárske fórum > Živočíšna výroba
Registrácia FAQ (otázky a odpovede) Zoznam členov Kalendár Hľadaj Dnešné príspevky Označ fóra ako prečítané

Živočíšna výroba Diskusia na témy týkajúce sa živočíšnej výroby a veterinárnej starostlivosti...

Odpovedať
 
Práca s témou Vyhľadávanie v téme
Starý 23-04-2020, 15:54   #1
MajoK88
člen
 
Registrovaný od: Apr 2020
Príspevky: 1
Počiatočné Ako zlacniť a zároveň zefektívniť výrobu mlieka

Pozdravujem všetkých, ktorých moj titulok zaujal.
Osobne mám cez 7 ročnú prax v poľnohospodárskej prvovýrobe na pozícii zootechnika (manažéra žv). Teraz pracujem v spoločnosti, ktorá sa zaoberá predajom krmív, komodít (suroviny nie vit.minerálne premixy).
K téme, momentálna situácia prináša u niektorých z Vás problém s nákupom bielkovynových koncentrátov repkový šrot šiel z 210 na 260 €/t a to bez dopravy cena na termináloch ! Sojový šrot detto...
Ja sa zaoberám predajom pivovarského mláta, ktorého cena je stabilna a nemeni sa z mesiaca na mesiac, chcem podotknúť, že je ho stále dostatok a jedná sa o najlacnejší zdroj NL na doplnenie krmnej dávky a celkovo objemu čo sa hodí hlavne v suchých rokoch !
Ďalej su tu alternatívy ako DDGS tiež výborný zdroj NL, ktorý v momentálnej situácii je premna Top náhrada predraženého repkového šrotu (niekedy sa chytám za hlavu keď vidím ake dávky maju na podnikoch repkového šrotu ! Moja osobná skusenosť je taká, že dlhodobé vysoké dávky RŠ spôsobujú cysty a problémy s reprodukciou !)
Tiež máme v ponuke kukuričné mláto, ktoré slúži prevažne na doplnenie energie do KD.

Skuste mi tu položiť konkrétne otázky ak Vas niečo zaujalo rád Vam na ne zodpoviem.
MajoK88 je offline   Odpovedať s citovaním
Sponzorované odkazy
Odpovedať


Práca s témou Vyhľadávanie v téme
Vyhľadávanie v téme:

Rozšírené hľadanie

Pravidlá prispievania
- nemôžete začať novú tému
- nemôžete odpovedať na príspevky
- nemôžete posielať príspevky s prílohami
- nemôžete upravovať vaše príspevky

vB kód je zapnutý/í
Smajlícizapnutý/í
[IMG] kód je zapnutý/í
HTML kód je zapnutý/í
Prejdi na


Všetky časové údaje sú vo "svetovom čase" +1 hodiny. Teraz je 23:01.


Fórum používa : vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright © 2006 Agroinštitút Nitra, š.p..