AgroFórum  

Naspäť   AgroFórum > Fórum o využívaní poľhohospodárskej pôdy > Fórum o využívaní poľhohospodárskej pôdy
Registrácia FAQ (otázky a odpovede) Zoznam členov Kalendár Hľadaj Dnešné príspevky Označ fóra ako prečítané

Fórum o využívaní poľhohospodárskej pôdy Fórum je zriadené za účelom získavania informácií o využívaní, obhospodarovávaní a udržiavaní pôdy v súlade s dobrými poľnohospodárskymi a environmentálnymi podmienkami. Príspevky musia obsahovať katastrálne územie a parcelné číslo alebo miestny názov územia (viď. www.katasterportal.sk).

Odpovedať
 
Práca s témou Vyhľadávanie v téme
Starý 20-05-2013, 16:48   #1
PeterSHR
člen
 
Registrovaný od: May 2013
Príspevky: 2
Počiatočné Náhradný pozemok - užívateľ verzus majiteľ

Katastrálne územie: Bajč
Parcelné číslo (miestny názov územia): 636/1


Katastrálne územie: Bajč
Parcelné číslo (miestny názov územia): 636/1


Dobrý deň. Prosím odpoveď - riešenie nasledovného problému.
Podnikám ako SHR od roku 2001 na kúpenej, alebo prenajatej pôde. Pozemky, na ktorých hospodárim, mi boli vymerané ako náhradné na základe rozhodnutia podľa zákona č.330/1991 o pozemkových úpravách... , § 15 na cudzích pozemkoch.

Na začiatku platnosti zákona o pozemkových úpravách sa vymeriavali náhradné pozemky nezávisle na tom, v ktorom katastrálnom území sa nachádzali. Tak sa stalo, že vlastníkovi, ktorý mal pôvodný pozemok v katastrálnom území Bajč, asi 4 km od obce Dulovce, k. ú. Dulovce, na jeho žiadosť vymerali náhradný pozemok tesne pri obci Dulovce. Užívateľ si následne tento náhradný pozemok oplotil.
Pri vymeriavaní náhradných pozemkov mne, mi bol vymeraný náhradný pozemok na pozemku horeuvedeného vlastníka (pozemok mal v k. ú. Bajč, vymerané v k. ú. Dulovce). Každý sme si obhospodarovali náhradné pozemky.
Teraz, na jar roku 2013 vlastník pôvodný pozemok, nachádzajúci sa v kat. území Bajč, predal. Nová vlastníčka mi poslala Žiadosť o vydanie pozemku do užívania.
Informoval som sa u geodeta, ktorý náhradný pozemok vymeriaval a povedal, že § 15 zákona bol zrušený a som povinný vydať pozemok na základe žiadosti novej vlastníčke a predávajúci si môže naďalej užívať jemu vymeraný náhradný pozemok pri obci Dulovce a ja prídem o 2,36 ha pôdy.
Na základe telefonického rozhovoru mi nová vlastníčka oznámila, že nemieni vstúpiť do užívacieho práva náhradného pozemku pri obci Dulovce, ale chce užívať pozemok na pôvodnom mieste v k. ú. Bajč.
Na jeseň 2014 uvoľním pozemok na užívanie novej vlastníčke.
Môžem prísť o vydanú výmeru? Ako mám postupovať, aby som o ňu neprišiel?
Oplotený pozemok pri obci je traktorom nedostupný. PVOD v Dulovciach ešte existuje.
Za odpoveď ďakujem.
PeterSHR je offline   Odpovedať s citovaním
Sponzorované odkazy
Odpovedať


Práca s témou Vyhľadávanie v téme
Vyhľadávanie v téme:

Rozšírené hľadanie

Pravidlá prispievania
- nemôžete začať novú tému
- nemôžete odpovedať na príspevky
- nemôžete posielať príspevky s prílohami
- nemôžete upravovať vaše príspevky

vB kód je zapnutý/í
Smajlícizapnutý/í
[IMG] kód je zapnutý/í
HTML kód je zapnutý/í
Prejdi na


Všetky časové údaje sú vo "svetovom čase" +1 hodiny. Teraz je 12:07.


Fórum používa : vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright © 2006 Agroinštitút Nitra, š.p..