AgroFórum  

Naspäť   AgroFórum > Pôdohospodárske fórum > Poľnohospodárstvo a rozvoj vidieka
Registrácia FAQ (otázky a odpovede) Zoznam členov Kalendár Hľadaj Dnešné príspevky Označ fóra ako prečítané

Poľnohospodárstvo a rozvoj vidieka Diskusia na poľnohospodárske témy - všeobecne, rozvoj vidieka, legislatíva, poradenstvo...

Odpovedať
 
Práca s témou Vyhľadávanie v téme
Starý 27-10-2007, 16:18   #1
harmanovsky ivan
člen
 
Registrovaný od: Nov 2006
Príspevky: 7
Pošli správu cez ICQ harmanovsky ivan Send a message via Skype™ to harmanovsky ivan
Počiatočné rozvoj vidieka

Na túto stránku sa obracajú ľudia, ktorí potrebujú pomoc, lebo žiadny úrad im ju neposkytne. Všade sa hovorí o zdravom štýle, ekológii, welfare zvierat. Skutočnosť je iná a nie je možnosť sa dostať na úroveň normálneho farmára. Chcel som postaviť maštaľ pre zvieratá, ktoré chovám v provizornych priestoroch. Mať slušné prostredie. Obec sa nerozpráva o tejto veci pokiaľ nemám projekt. Po vypracovaní a samozrejme nemalých nákladoch preháňajú po úradoch, ktoré sa nemajú k veci ani vyjadrovať napr. hygiena- pri povoľovaní stavby. Po dvoch, troch rokoch stavbu nepovolia. Chovám ďalej, provizórne, nevyhovujúcich priestoroch, ale to už nevadí. Hlavne že sme to nepovolili. Úplne zbytočne sú potom semináre o vidieckej turistike, zdravom prostredí a tie reči okolo toho, možnosť dotácií a rôznych príspevkoch na podnikanie. Nie je žiadna možnosť - mať na niečo právo jeden tak ako druhý. Ešte stále je súkromník iba osamotený jazdec bez práva.
harmanovsky ivan je offline   Odpovedať s citovaním
Sponzorované odkazy
Starý 01-11-2007, 10:21   #2
tuskam
člen
 
Registrovaný od: Nov 2007
Príspevky: 2
Wink Re: rozvoj vidieka

skús sa zapojiť do projektu ktorý ppa vyhlasuje v decembri na rekonštrukciu a treba mať pevné nervy. 50% dostaneš s únie
tuskam je offline   Odpovedať s citovaním
Starý 03-11-2007, 10:40   #3
harmanovsky ivan
člen
 
Registrovaný od: Nov 2006
Príspevky: 7
Pošli správu cez ICQ harmanovsky ivan Send a message via Skype™ to harmanovsky ivan
Počiatočné Re: rozvoj vidieka

K dotáciám nepotrebujem stavebné povolenie? Ja chcem postaviť na konci pozemku novú budovu aj ako sklad obilia, aby som nemusel hneď predávať a časť na maštaľ pre zvieratá. Problém je aj v tom, že mi obec nechce povoliť stavbu. Susedom to vraj bude zapáchať. Obec mi poslala vyjadrenie, že nepovoľuje stavby na rastlinnú ani živočíšnu výrobu. Lepšie je asi chovať v starých drevených chlievoch.
harmanovsky ivan je offline   Odpovedať s citovaním
Starý 04-11-2007, 08:06   #4
thunder1
člen
 
Registrovaný od: Oct 2007
Lokalita: kosice
Príspevky: 2
Pošli správu cez ICQ thunder1
Počiatočné Re: rozvoj vidieka

Citát:
Pôvodne zaslal harmanovsky ivan
Na túto stránku sa obracajú ľudia, ktorí potrebujú pomoc, lebo žiadny úrad im ju neposkytne. Všade sa hovorí o zdravom štýle, ekológii, welfare zvierat. Skutočnosť je iná a nie je možnosť sa dostať na úroveň normálneho farmára. Chcel som postaviť maštaľ pre zvieratá, ktoré chovám v provizornych priestoroch. Mať slušné prostredie. Obec sa nerozpráva o tejto veci pokiaľ nemám projekt. Po vypracovaní a samozrejme nemalých nákladoch preháňajú po úradoch, ktoré sa nemajú k veci ani vyjadrovať napr. hygiena- pri povoľovaní stavby. Po dvoch, troch rokoch stavbu nepovolia. Chovám ďalej, provizórne, nevyhovujúcich priestoroch, ale to už nevadí. Hlavne že sme to nepovolili. Úplne zbytočne sú potom semináre o vidieckej turistike, zdravom prostredí a tie reči okolo toho, možnosť dotácií a rôznych príspevkoch na podnikanie. Nie je žiadna možnosť - mať na niečo právo jeden tak ako druhý. Ešte stále je súkromník iba osamotený jazdec bez práva.
Bohužiaľ je to tak máte pravdu,najlepšie riešenie by bolo keby ste si najali profesionálnu firmu ktorá vám vypracuje projekt ktorý vám schvália.Aspoň nám tak zatiaľ všetko schválili
thunder1 je offline   Odpovedať s citovaním
Starý 16-11-2007, 10:56   #5
maloss
člen
 
Registrovaný od: Sep 2007
Príspevky: 2
Počiatočné Re: rozvoj vidieka

Dobry den prajem,
precitala som si Vase temy a chcem sa Vas poprosit o pomoc. Moj otec je dlhorocnym tzv. farmarom, chova hovadzi dobytok, ovce a kozy. Az v tomto roku sme prvykrat ziadali PPA o dotaciu. Pisete, ze je mozne ziskat aj dotacie napr. na rekonstrukciu, ci vystavbu mastale.Mozte mi poradit, kedy a kde to treba ziadat, prip. na koho sa mam obratit. Dakujem
S pozdravom
Malosova
maloss je offline   Odpovedať s citovaním
Starý 24-11-2007, 20:43   #6
harmanovsky ivan
člen
 
Registrovaný od: Nov 2006
Príspevky: 7
Pošli správu cez ICQ harmanovsky ivan Send a message via Skype™ to harmanovsky ivan
Počiatočné Re: rozvoj vidieka

Doslova som vyhodil peniaze na projekt stavby maštale. Teraz už hlavne susedia hovoria, že prečo nestaviam nové. Aké by to vraj bolo lepšie. Možno neskoro zistili, že chceme iba dobre. Znovu sa mi do toho nechce ísť. Dávať znovu peniaze na nejakú firmu, mi nezaručí úspešné konanie. Pre moje rozmery chovu sa neoplatí toľko vkladať iba do projektu a ešte sa nič nerobí.Náklady stále stúpajú. Lepšie asi bude pomaly budovať bez povolenia. Veď ak nevyhovuje úradom, že je chov v novom priestore s riadnou žumpou a hnojiskom, tak je lepšie mať všetko iba tak ako doteraz. A dotácie. Tie ešte dlho nebudú pre obyčajného farmára.
harmanovsky ivan je offline   Odpovedať s citovaním
Starý 17-12-2007, 19:02   #7
tuskam
člen
 
Registrovaný od: Nov 2007
Príspevky: 2
Počiatočné Re: rozvoj vidieka

prvé výzvy by mali byť začiatkom roka okolo marca, je to na stránkach mpsr a ide to podla osi 1 treba si to naštudovať alebo sa obrátiť kto také projekty robí níe je to nič zložité
tuskam je offline   Odpovedať s citovaním
Starý 17-03-2009, 09:38   #8
emomako
člen
 
Registrovaný od: Mar 2009
Príspevky: 1
Počiatočné Re: rozvoj vidieka

Dobry den. Ja som Stano. Trochu sa hanbim, lebo neviem presne ako to tu chodi. Chcel by som sa vas opytat, co potrebujem ak chcem 4 ovce, na zahradu aby pasli travu. Viem nieje to odpoved na vasu otazku, ale ak mozte prosim odpovedzte mi ale napiste kde sa to docitam...Dakujem ...tu je moj mail. [email protected]
emomako je offline   Odpovedať s citovaním
Starý 17-06-2009, 22:44   #9
MARMIL
člen
 
MARMIL's Avatar
 
Registrovaný od: Nov 2006
Lokalita: BA
Príspevky: 205
Počiatočné Re: rozvoj vidieka

zájsť do banky, vybrať peniaze na 4 ovce, a kúpiť u najbližšieho chovateľa,
tak znela otázka ?
MARMIL je offline   Odpovedať s citovaním
Starý 17-06-2009, 22:50   #10
MARMIL
člen
 
MARMIL's Avatar
 
Registrovaný od: Nov 2006
Lokalita: BA
Príspevky: 205
Angry Re: rozvoj vidieka

Citát:
Pôvodne zaslal harmanovsky ivan
Na túto stránku sa obracajú ľudia, ktorí potrebujú pomoc, lebo žiadny úrad im ju neposkytne. Všade sa hovorí o zdravom štýle, ekológii, welfare zvierat. Skutočnosť je iná a nie je možnosť sa dostať na úroveň normálneho farmára. Chcel som postaviť maštaľ pre zvieratá, ktoré chovám v provizornych priestoroch. Mať slušné prostredie. Obec sa nerozpráva o tejto veci pokiaľ nemám projekt. Po vypracovaní a samozrejme nemalých nákladoch preháňajú po úradoch, ktoré sa nemajú k veci ani vyjadrovať napr. hygiena- pri povoľovaní stavby. Po dvoch, troch rokoch stavbu nepovolia. Chovám ďalej, provizórne, nevyhovujúcich priestoroch, ale to už nevadí. Hlavne že sme to nepovolili. Úplne zbytočne sú potom semináre o vidieckej turistike, zdravom prostredí a tie reči okolo toho, možnosť dotácií a rôznych príspevkoch na podnikanie. Nie je žiadna možnosť - mať na niečo právo jeden tak ako druhý. Ešte stále je súkromník iba osamotený jazdec bez práva.

Plne súhlasím s Vami a ešte dodám, ža na úradoch je plno hlupákov, ktorí nie len že nám robia prieky, ale ešte nás aj nekompetetnými rozhodnutiami systematicky likvidujú. Ale štátu to asi vyhovuje, keď ich stále pribúda.
MARMIL je offline   Odpovedať s citovaním
Odpovedať


Práca s témou Vyhľadávanie v téme
Vyhľadávanie v téme:

Rozšírené hľadanie

Pravidlá prispievania
- nemôžete začať novú tému
- nemôžete odpovedať na príspevky
- nemôžete posielať príspevky s prílohami
- nemôžete upravovať vaše príspevky

vB kód je zapnutý/í
Smajlícizapnutý/í
[IMG] kód je zapnutý/í
HTML kód je zapnutý/í
Prejdi na


Všetky časové údaje sú vo "svetovom čase" +1 hodiny. Teraz je 19:21.


Fórum používa : vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright © 2006 Agroinštitút Nitra, š.p..