AgroFórum  

Naspäť   AgroFórum > Pôdohospodárske fórum > Poľnohospodárstvo a rozvoj vidieka
Registrácia FAQ (otázky a odpovede) Zoznam členov Kalendár Hľadaj Dnešné príspevky Označ fóra ako prečítané

Poľnohospodárstvo a rozvoj vidieka Diskusia na poľnohospodárske témy - všeobecne, rozvoj vidieka, legislatíva, poradenstvo...

Odpovedať
 
Práca s témou Vyhľadávanie v téme
Starý 03-12-2013, 17:35   #1
pety123
člen
 
Registrovaný od: Dec 2013
Príspevky: 4
Post Dotácia na založenie ovocného sadu

Dobrý deň

onedlho skončím Poľnohospodársku univerzitu v Nitre a nakoľko ma baví práca s ovocnými stromčekmi, tak po náročnom štúdiu by som sa chcel venovať ovocinárstvu. Mám v pláne podnikať v tomto sektore a ako mladý začínajúci farmár by som chcel založiť intenzívny ovocný sad. Moja otázka znie, existuje nejaká dotácia na založenie intenzívneho ovocného sadu ? ? ? (keďže založenie takéhoto ovocného sadu je finančne veľmi veľmi náročné t.j. cca.50 000 Eur/ha, zdroj internet). Viem, že je možnosť dotácie pre mladého začínajúceho farmára (70 000 Eur), ale mňa zaujíma či je možnosť nejakej dotácie konkrétne na založenie intenzívneho ovocného sadu a aká je výška dotácie. Je mi jasné aj to, že nárok by som mal len na jednu z týchto dotácií.

Ešte jedna otázočka, aké konkrétne podmienky budem musieť splniť, aby som dotáciu aj dostal ? ? ?

Ďakujem za odpoveď
pety123 je offline   Odpovedať s citovaním
Sponzorované odkazy
Starý 03-12-2013, 19:39   #2
Nefrit
člen
 
Registrovaný od: Apr 2012
Príspevky: 102
Počiatočné Re: Dotácia na založenie ovocného sadu

To ste mali adresovat na Fórum ministerstva pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR - to prve policko
A treba sledovat vyzvy na mpsr.sk alebo apa.sk
Drzim palce, davate sa na tazku cestu.
Nefrit je offline   Odpovedať s citovaním
Starý 03-12-2013, 21:20   #3
pety123
člen
 
Registrovaný od: Dec 2013
Príspevky: 4
Post Re: Dotácia na založenie ovocného sadu

Ďakujem za upozornenie

Môžete mi vysvetliť, že prečo si myslíte, že sa dávam na ťažkú cestu...hmm ? ? ?
pety123 je offline   Odpovedať s citovaním
Starý 03-12-2013, 23:32   #4
MARMIL
člen
 
MARMIL's Avatar
 
Registrovaný od: Nov 2006
Lokalita: BA
Príspevky: 205
Talking Re: Dotácia na založenie ovocného sadu

Je to jednoduché....mladícka nerozvážnosť....
Najsamprv by som sa niekde zamestnal, nabral skúsenosti v tejto oblasti a niečo ušetril....pre začiatok.....
Je trošku naivné, sa spoliehať na nejaké dotácie...to by ste rýchlo skončil svoje podnikanie.....
MARMIL je offline   Odpovedať s citovaním
Starý 04-12-2013, 06:48   #5
Nefrit
člen
 
Registrovaný od: Apr 2012
Príspevky: 102
Počiatočné Re: Dotácia na založenie ovocného sadu

Ale tak ma sancu. Zalezi, s akym vstupnym kapitalom do toho ide.

Ja zakladam sad a pomahaju mi rodicia. Stat zatial ani cent, len komplikuje zivot.

pety123, urcite nepocitajte so 100% podporou statu. Reci sa hovoria a chlieb sa je. Ale mozno ste z Komjatic :-D

Pokial si chcete dat vsetko urobit- od projektu az po sklady, tak tie vydavky na ha, co ste uviedli, su aj realne. Ale mozete ist nato aj sam, ak mate vedomosti a potom to vyjde lacnejsie. Nabrat si uver na cely zivot a vrazit to do ovocinarstva, kde sa Vam mozno nikdy nevratia investicie, je samovrazda.
Viete, to co hovoria ludia z Piestan alebo inych zahranicnych sadov, treba brat s rezervou- oni nie su majitelia a nenesu zodpovednost. Belgicania a Taliani maju aj vlastne zdroje a aj ine dotacie.

Naposledy upravil Nefrit : 04-12-2013 o 06:53.
Nefrit je offline   Odpovedať s citovaním
Starý 04-12-2013, 18:48   #6
MARMIL
člen
 
MARMIL's Avatar
 
Registrovaný od: Nov 2006
Lokalita: BA
Príspevky: 205
Počiatočné Re: Dotácia na založenie ovocného sadu

Žiadna šanca....jedine, že by začal na pôde po predkoch a robila celá rodina...
MARMIL je offline   Odpovedať s citovaním
Starý 04-12-2013, 23:04   #7
pety123
člen
 
Registrovaný od: Dec 2013
Príspevky: 4
Počiatočné Re: Dotácia na založenie ovocného sadu

pre MARMIL: zamestnaný som už vyše 11 rokov, aj nejaké skúsenosti s ovocnými stromčekmi už mám, ale len v malom a aj ušetrené mám niečo a dokonca aj pôdu po predkoch mám ...a určite sa nebudem spoliehať len na dotácie, lebo to by som rýchlo skončil, tak ako ste napísal ! ! ! Aj tak si myslím, že pre začatie podnikania v tejto náročnej oblasti je takáto dotácia veľmi dobrá vec resp. na začiatku dosť pomôže ! ! !

pre NEFRIT: bohužiaľ nie som z Komjatíc, aj keď pár ľudí stadiaľ poznám, ale nie tých správnych a ako som napísal vyššie, určite sa nebudem spoliehať len na podporu štátu t.j. na dotácie ! ! ! Píšete, že zakladáte sad, tak by som mal na Vás pár otázok, mohli by ste mi sem napísať Váš mail, nakoľko to nechcem rozoberať tu na fóre...ďakujem
pety123 je offline   Odpovedať s citovaním
Starý 04-12-2013, 23:55   #8
MARMIL
člen
 
MARMIL's Avatar
 
Registrovaný od: Nov 2006
Lokalita: BA
Príspevky: 205
Wink Re: Dotácia na založenie ovocného sadu

Tak teda do toho, Pety123, na čo ešte čakáš !
MARMIL je offline   Odpovedať s citovaním
Starý 05-12-2013, 05:57   #9
Nefrit
člen
 
Registrovaný od: Apr 2012
Príspevky: 102
Počiatočné Re: Dotácia na založenie ovocného sadu

Citát:
Pôvodne zaslal pety123
pre MARMIL: zamestnaný som už vyše 11 rokov, aj nejaké skúsenosti s ovocnými stromčekmi už mám, ale len v malom a aj ušetrené mám niečo a dokonca aj pôdu po predkoch mám ...a určite sa nebudem spoliehať len na dotácie, lebo to by som rýchlo skončil, tak ako ste napísal ! ! ! Aj tak si myslím, že pre začatie podnikania v tejto náročnej oblasti je takáto dotácia veľmi dobrá vec resp. na začiatku dosť pomôže ! ! !

pre NEFRIT: bohužiaľ nie som z Komjatíc, aj keď pár ľudí stadiaľ poznám, ale nie tých správnych a ako som napísal vyššie, určite sa nebudem spoliehať len na podporu štátu t.j. na dotácie ! ! ! Píšete, že zakladáte sad, tak by som mal na Vás pár otázok, mohli by ste mi sem napísať Váš mail, nakoľko to nechcem rozoberať tu na fóre...ďakujem

Tak cez sukromne spravy.
Nefrit je offline   Odpovedať s citovaním
Odpovedať


Práca s témou Vyhľadávanie v téme
Vyhľadávanie v téme:

Rozšírené hľadanie

Pravidlá prispievania
- nemôžete začať novú tému
- nemôžete odpovedať na príspevky
- nemôžete posielať príspevky s prílohami
- nemôžete upravovať vaše príspevky

vB kód je zapnutý/í
Smajlícizapnutý/í
[IMG] kód je zapnutý/í
HTML kód je zapnutý/í
Prejdi na


Všetky časové údaje sú vo "svetovom čase" +1 hodiny. Teraz je 03:27.


Fórum používa : vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright © 2006 Agroinštitút Nitra, š.p..