AgroFórum  

Naspäť   AgroFórum > Pôdohospodárske fórum > Poľnohospodárstvo a rozvoj vidieka
Registrácia FAQ (otázky a odpovede) Zoznam členov Kalendár Hľadaj Dnešné príspevky Označ fóra ako prečítané

Poľnohospodárstvo a rozvoj vidieka Diskusia na poľnohospodárske témy - všeobecne, rozvoj vidieka, legislatíva, poradenstvo...

Odpovedať
 
Práca s témou Vyhľadávanie v téme
Starý 07-03-2015, 09:00   #31
juro777
člen
 
Registrovaný od: Dec 2013
Príspevky: 58
Počiatočné Re: Koniec podpory pre mladého farmára?!

To je blbosť, každý sa registroval ako SHR pretože presne tak bola nasmerovaný propaganda, najprv farmár musel byť vlastníkom 5 ha potom 10 ha pôdy a každý sa náhlil aby keď bude program schválený bol čo možno najviac pripravený na podanie žiadosti. Ak toto nebol úmysel aby sa zdiskreditovalo čo najviac možných uchádzačov okrem tých zasvätených tak potom načo tomu robili takú reklamu celé roky? Netvrdím, že nieje možné využiť iné podpory, ale prečo by som mal brať úvery a podobne, keď spĺňam všetky podmienky pre certifikáciu mladého farmára akurát, že som sa zaregistroval ako SHR už pred rokom, čo s EU legislatívou nieje v rozpore. Ja som azda len poloeurópanom, taktiež uvažujem nad súdom ak neuspejem v žiadosti, myslím že v tomto prípade to bude hromadná žaloba.
juro777 je offline   Odpovedať s citovaním
Sponzorované odkazy
Starý 07-03-2015, 13:21   #32
Pista22
člen
 
Registrovaný od: Jan 2015
Príspevky: 34
Počiatočné Re: Koniec podpory pre mladého farmára?!

Vážený predseda,
Pravidlá hry sa začali nastavovať desať minút pred skončením zápasu. PRV je na obdobie 2014 - 2020. Je marec 2015, PRV bol schválený pred nedávnom a podmienky sa nastavili tak, aby zvíťazil hráč, ktorý sa ani nekvalifikoval.
Áno, v PRV je viacej možností, ako získať eurofondy na rôzne projekty, ale kto z malých hospodárov sa dá do eurofondov, resp. Ktorá banka poskytne malému hosp. Vysoký úver na prefinancovanie projektu.
Pista22 je offline   Odpovedať s citovaním
Starý 08-03-2015, 09:54   #33
malapitbull
člen
 
Registrovaný od: Mar 2015
Príspevky: 4
Počiatočné Re: Koniec podpory pre mladého farmára?!

Chlapi, ja sa cudujem tomu , ako vyrazne sa vyjadroval napriklad ASYF , ktory som si aj ja povazoval za hodnoverneho radcu, ako treba podla najaktualnejsich informacii postupovat, a pozrime sa. Oni nie su jedini, pretoze ani jedna mimovladna organizacia ani osoba s "kontaktmi" neupozornil vopred na takyto manever nasho ministerstva. Komu sa tu da verit???????? Dnes su vsetci ticho . Nikto sa neciti byt zodpovedny za toto zavadzanie? Ake kontakty maju, ked nevedeli o nic viac , ako my , ktori sme ich pocuvali???? Naco svoje organizacie vobec zivia a predstavuju sa ako nasi poradcovia a podpora??? Nas hlas! vo vyssich kruhoch! Potom sa tu naskyta dalsia moznost. Boli za toto zavadzanie odmeneni, pretoze sa proste musel redukovat pocet potencialnych ziadatelov. Inak si zatial neviem vysvetlit priciny toho , co s nami spravili.
malapitbull je offline   Odpovedať s citovaním
Starý 08-03-2015, 10:20   #34
predseda2911
člen
 
Registrovaný od: Jan 2015
Príspevky: 2
Počiatočné Re: Koniec podpory pre mladého farmára?!

súhlasim že to bolo zbytočne zavádzanie, šite na mieru tým ľudom čo to v podstate ani nepotrebuju až tak ako mi ktorí máme celkom seriozne zaujmy o tento smer odvetvia. k tým kontaktom asi tolko našich uradníkoch vracali len taka radosť z Bruselu. Proste sú tam ešte neschopaci ktorí si myslia asi že sú nadludia keďže používaju dezinformacie. Ľudia musíme hrať s tými kartami čo mame bohužial.... držim každemu palce..
predseda2911 je offline   Odpovedať s citovaním
Starý 08-03-2015, 14:11   #35
marekj
člen
 
Registrovaný od: May 2014
Príspevky: 45
Počiatočné Re: Koniec podpory pre mladého farmára?!

jedna vec je mať nárok na ten nenavratný finačný prostriedok a druhá vec je ho získať. Pochybujem že nejaky mladý obyčajný človek ho dostanem hovorím aj o sebe ked že splňam podmienky a chcem ísť do toho.A nedá mi ešťe povedať že tých 50000€ na začiatok to je len taká sumička aby si začal,vzal si nejaký úver a trapil sa trapil sa a po 2-3 rokoch to vzdal .Pracujem v zahraničí na rodinnej farme už 12 rokov viem presne ako to tu chodií.Ale ako počítam tak počítam mne to aj tak na ten začiatok nevychádza Chovať približne 20 ks HD a o mať 25 ha pôdy to je nemožné a kde ešte zobrať tie peniaze na tu stajnu,techniku, traktor kvalitný dobytok a prvú sezonu
marekj je offline   Odpovedať s citovaním
Starý 08-03-2015, 20:47   #36
MARMIL
člen
 
MARMIL's Avatar
 
Registrovaný od: Nov 2006
Lokalita: BA
Príspevky: 205
Počiatočné Re: Koniec podpory pre mladého farmára?!

Presne tak Marekj, máte pravdu, je to nereálne.....stačí ešte sucho, alebo krúpy a hotová katastrofa.....
MARMIL je offline   Odpovedať s citovaním
Starý 09-03-2015, 08:12   #37
Pista22
člen
 
Registrovaný od: Jan 2015
Príspevky: 34
Počiatočné Re: Koniec podpory pre mladého farmára?!

Marekj,
súhlasím, 50tis e sa na začatie podnikania javí ako pekná suma. Suma bude rozdelená v nejakom pomere, tuším 60:40. čiže 60%sumy na začiatku podnikania po podpise zmluvy, podpisu zmluvy bude predchádzať schválenie projektu, 40% po skončení 5 ročného záväzku. V polovici "podnikania" sa nemôžete len tak rozhodnúť, že to necháte.. Dokonca v projekte sa budete musieť zaviazať, že vytvoríte minimálne jedno pracovné miesto na TPP.
Kto nikdy nepodnikal, nemá ani len predstavu, čo je to zamestnať zamestnanca, platiť odvody, viesť účtovníctvo.
Treba si preto dobre rozmyslieť, do čoho sa investuje dotácia.
Ak sa ide začať podnikať od začiatku, treba nakúpiť zvieratá, alebo mať špeciálnu rastlinnú výrobu. špeciálna rastlinná výroba sa rovná špeciálna mechanizácia, technológia. Za 30 tis e kúpite traktor a dosť, podpora je minutá, alebo kúpite starší traktor, podmienky pre mladých farmárov to budú dovoľovať.A potom sa modliť, aby sa nič nepokazilo. Popri tom zamestnať človeka, platiť odvody, mzdu, produkovať niečo.
Keď si toto všetko poráta začínajúci podnikateľ, na jeden rok to bude podpora 10 tis e pred zdanením.
Ako ste spomenuli, je to lákavé, ale nie je to vôbec veľká suma.
Preto podporiť začínajúcich farmárov, ktorí budú začínať od nuly je veľký experiment zo strany ministerstva s neistým výsledkom. Hovorilo sa o generačnej výmene. 600 nových farmárov nie je generačná výmena!!!!
V každom prípade, všetkým novým farmárom srdcom a dušou prajem, aby im ich sen vyšiel, podporu dostali tí, ktorí si ju skutočne zaslúžia a premenia svoj sen do reality!

Naposledy upravil Pista22 : 09-03-2015 o 12:27.
Pista22 je offline   Odpovedať s citovaním
Odpovedať


Práca s témou Vyhľadávanie v téme
Vyhľadávanie v téme:

Rozšírené hľadanie

Pravidlá prispievania
- nemôžete začať novú tému
- nemôžete odpovedať na príspevky
- nemôžete posielať príspevky s prílohami
- nemôžete upravovať vaše príspevky

vB kód je zapnutý/í
Smajlícizapnutý/í
[IMG] kód je zapnutý/í
HTML kód je zapnutý/í
Prejdi na


Všetky časové údaje sú vo "svetovom čase" +1 hodiny. Teraz je 14:00.


Fórum používa : vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright © 2006 Agroinštitút Nitra, š.p..