AgroFórum  

Naspäť   AgroFórum > Pôdohospodárske fórum > Poľnohospodárstvo a rozvoj vidieka
Registrácia FAQ (otázky a odpovede) Zoznam členov Kalendár Hľadaj Dnešné príspevky Označ fóra ako prečítané

Poľnohospodárstvo a rozvoj vidieka Diskusia na poľnohospodárske témy - všeobecne, rozvoj vidieka, legislatíva, poradenstvo...

Odpovedať
 
Práca s témou Vyhľadávanie v téme
Starý 13-04-2017, 09:07   #121
stathan
člen
 
Registrovaný od: Jul 2015
Príspevky: 18
Počiatočné Re: Vyhodnotenie dotácie Mladý Farmár 2016

Z poistovni sa nedalo so spatnym datumom dal som tam pripisat, ze k tomu datumu, ale asi to neuznaju. Ako to sledujem, uz asi aj tak by som uz do toho nesiel. Zvazim este z vlastnych zdrojov.
stathan je offline   Odpovedať s citovaním
Sponzorované odkazy
Starý 13-04-2017, 09:39   #122
Misko13
člen
 
Registrovaný od: Apr 2017
Príspevky: 22
Počiatočné Re: Vyhodnotenie dotácie Mladý Farmár 2016

Citát:
Pôvodne zaslal stathan
Z poistovni sa nedalo so spatnym datumom dal som tam pripisat, ze k tomu datumu, ale asi to neuznaju. Ako to sledujem, uz asi aj tak by som uz do toho nesiel. Zvazim este z vlastnych zdrojov.

ludia, nedajte sa len tak lahko odpinkat lebo na toto nemaju pravo. Ziadna institucia vam neda potvrdenie so spätnym datumom. Oslovte mozno zväz mladych farmarov alebo dalsie institucie, ktore s tymto budu vediet pomoct
Misko13 je offline   Odpovedať s citovaním
Starý 13-04-2017, 10:07   #123
stathan
člen
 
Registrovaný od: Jul 2015
Príspevky: 18
Počiatočné Re: Vyhodnotenie dotácie Mladý Farmár 2016

Oni dali moznost doplnit treba to chapat tak. To ze v podkladoch malo byt potvrdenie na ico alebo na r.c. a ja som o tom nevedel je moja chyba.
stathan je offline   Odpovedať s citovaním
Starý 13-04-2017, 10:13   #124
peter82
člen
 
Registrovaný od: Sep 2013
Príspevky: 90
Počiatočné Re: Vyhodnotenie dotácie Mladý Farmár 2016

Citát:
Pôvodne zaslal stathan
Oni dali moznost doplnit treba to chapat tak. To ze v podkladoch malo byt potvrdenie na ico alebo na r.c. a ja som o tom nevedel je moja chyba.

A vy ste uz dostali nejaku odpoved?
Leob ja som dal vtedy s poistovni papiere ktore boli na rodne cislo ale potom my poslali na doplnenie a ziadali na ico..poslal som na ico...Takze ked Vam poslali papiere na doplnenie tak nevidim problem ..Papiere ste poslali a teraz uz len cakat..
peter82 je offline   Odpovedať s citovaním
Starý 13-04-2017, 21:07   #125
maoooo
člen
 
Registrovaný od: Feb 2017
Príspevky: 2
Počiatočné Re: Vyhodnotenie dotácie Mladý Farmár 2016

Citát:
Pôvodne zaslal peter82
Urcite sa ozvem ked my nieco pride...Sam som zvedavy ze co pride...Uz len v tom je podvod ze najprv sa hovorilo o dobu 5 rokov a teraz to je uz 7 rokov...
Len kľud, najprv si naštudujte všetky papiere k projektu Podnikateľský plán sa musí dodržiavať po dobu 5 rokov po jeho naplnení na 100%. Taktiež sa píše, že vypracovanie "odpisu" podnikateľského plánu a získanie zvyšných 15 000 eur je možné najskôr po 2 rokoch. Čiže 2+5=7 rokov. (Harmonogram projektu- Po podpise zmluvy o NFP dostanete 35 000, najskôr po 2 rokoch, ak splníte podnikateľský plán na 100% môžeme požiadať o druhú platbu a to 15 000 eur. Od tohto momentu sa začína odrátavať 5 rokov. Ak požiadate o druhú platbu až o 5 rokov (čo je myslím maximálny limit) tak v konečnom dôsledku musíte podnikať podľa plánu 5+5=10 rokov.) Výzva 6.1-články 2.8.1-2.8.19... Čiže žiaden podvod, len nedôkladne prečítaná výzva.

Naposledy upravil maoooo : 13-04-2017 o 22:09.
maoooo je offline   Odpovedať s citovaním
Starý 13-04-2017, 22:23   #126
Misko13
člen
 
Registrovaný od: Apr 2017
Príspevky: 22
Počiatočné Re: Vyhodnotenie dotácie Mladý Farmár 2016

Citát:
Pôvodne zaslal maoooo
Len kľud, najprv si naštudujte všetky papiere k projektu Podnikateľský plán sa musí dodržiavať po dobu 5 rokov po jeho naplnení na 100%. Taktiež sa píše, že vypracovanie "odpisu" podnikateľského plánu a získanie zvyšných 15 000 eur je možné najskôr po 2 rokoch. Čiže 2+5=7 rokov. (Harmonogram projektu- Po podpise zmluvy o NFP dostanete 35 000, najskôr po 2 rokoch, ak splníte podnikateľský plán na 100% môžeme požiadať o druhú platbu a to 15 000 eur. Od tohto momentu sa začína odrátavať 5 rokov. Ak požiadate o druhú platbu až o 5 rokov (čo je myslím maximálny limit) tak v konečnom dôsledku musíte podnikať podľa plánu 5+5=10 rokov.) Výzva 6.1-články 2.8.1-2.8.19... Čiže žiaden podvod, len nedôkladne prečítaná výzva.

Kde presne mas napisane vo vyzve, ze podnikatelsky plan sa musi dodrziavat po dobu 5 rokov po jeho naplneni na 100 %? Vo vyzve sa take nic neuvadza (ani v bodoch 2.8.1 - 2.8.19, ktore uvadzas). Pise sa len, ze podnikatelsky plan a 100 % hodnoty standardneho vystupu musis splnit najneskor do 5 rokov. Tuto podmienku si ministerstvo vymyslelo az teraz, resp. v dokumentoch sa neuvadzala.
Misko13 je offline   Odpovedať s citovaním
Starý 13-04-2017, 23:10   #127
Zetor7711
člen
 
Registrovaný od: Feb 2017
Príspevky: 71
Počiatočné Re: Vyhodnotenie dotácie Mladý Farmár 2016

Citát:
Pôvodne zaslal maoooo
Len kľud, najprv si naštudujte všetky papiere k projektu Podnikateľský plán sa musí dodržiavať po dobu 5 rokov po jeho naplnení na 100%. Taktiež sa píše, že vypracovanie "odpisu" podnikateľského plánu a získanie zvyšných 15 000 eur je možné najskôr po 2 rokoch. Čiže 2+5=7 rokov. (Harmonogram projektu- Po podpise zmluvy o NFP dostanete 35 000, najskôr po 2 rokoch, ak splníte podnikateľský plán na 100% môžeme požiadať o druhú platbu a to 15 000 eur. Od tohto momentu sa začína odrátavať 5 rokov. Ak požiadate o druhú platbu až o 5 rokov (čo je myslím maximálny limit) tak v konečnom dôsledku musíte podnikať podľa plánu 5+5=10 rokov.) Výzva 6.1-články 2.8.1-2.8.19... Čiže žiaden podvod, len nedôkladne prečítaná výzva.
Tak Ty píšeš poriadne sprostosti, mudrlant .....
Zetor7711 je offline   Odpovedať s citovaním
Starý 14-04-2017, 07:12   #128
Menirs
člen
 
Registrovaný od: Feb 2017
Príspevky: 31
Počiatočné Re: Vyhodnotenie dotácie Mladý Farmár 2016

Uvedené vo výzve:

Výška podpory: 50*000 Eur na 1 mladého poľnohospodára vo forme 2 paušálnych platieb (ďalej len splátok) po dobu max. 5 rokov, pričom 70% podpory sa vypláca po podpise Zmluvy o poskytnutí NFP a 30% po správnej realizácii podnikateľského plánu.

Druhú a*zároveň poslednú ŽoP môže žiadateľ podať po splnení podnikateľského plánu v zmysle predchádzajúcich bodov a*dosiahnutí minimálneho štandardného výstupu najskôr po dvoch rokoch od začiatku realizácie podnikateľského plánu. Skôr podané ŽoP nebude PPA akceptovať.

Tych sedem rokov sa nikde neuvádza, povedal to len člen predstavenstva asyf-u.
Čo môže ale nemusí byť tak.
Menirs je offline   Odpovedať s citovaním
Starý 14-04-2017, 08:52   #129
maoooo
člen
 
Registrovaný od: Feb 2017
Príspevky: 2
Počiatočné Re: Vyhodnotenie dotácie Mladý Farmár 2016

Citát:
Pôvodne zaslal Zetor7711
Tak Ty píšeš poriadne sprostosti, mudrlant .....
Čo ste všetci nervózni. Človek vám tu napíšte v "mieri" a ak by ste ma stretli tak ma možno obesite To ste vážne čakali, že výzvu vyhodnotia načas? (Branisko, Vyšňové, Obchvat Prešova, KysuceDialnica Košice-Bratislava a milión ďalšich záležitostí). Nič tu neide načas a hlavne nie podľa planov. A Zetor7711, Bodaj by som písal sprostosti. Uvidia to až tí, ktorý budú podpisovať zmluvu, že čo v nej bude. Možno tam bude milión ďalšich podmienok. Ale treba taktiež povedať, že nejde o pôžičku, ale NFP. Peniaze zadarmo nikdy nikto nedostal. V našom štáte to určite nebude inak.
50 tisíc môžte pomerne ľahko získať aj od Slovenskej záručnej rozvojovej banky. Bez nejakých skrytých podmienok. Je tam ale jedna a veľmi podstatná podmienka. Musíte ich vrátiť. Prajem vám pekné sviatky

Naposledy upravil maoooo : 14-04-2017 o 09:11.
maoooo je offline   Odpovedať s citovaním
Starý 14-04-2017, 09:43   #130
peter82
člen
 
Registrovaný od: Sep 2013
Príspevky: 90
Počiatočné Re: Vyhodnotenie dotácie Mladý Farmár 2016

Citát:
Pôvodne zaslal Misko13
Kde presne mas napisane vo vyzve, ze podnikatelsky plan sa musi dodrziavat po dobu 5 rokov po jeho naplneni na 100 %? Vo vyzve sa take nic neuvadza (ani v bodoch 2.8.1 - 2.8.19, ktore uvadzas). Pise sa len, ze podnikatelsky plan a 100 % hodnoty standardneho vystupu musis splnit najneskor do 5 rokov. Tuto podmienku si ministerstvo vymyslelo az teraz, resp. v dokumentoch sa neuvadzala.


No chcem sa opytat:napriklad pride my zmluva od PPA pojdem ju podpisat tym padom zacnem plniti toto co som si dal do podnikatelskeho planu...Moze sa stat ze za cca 3roky splnim to co som tam uviedol poslem im vyzvu o doplateni zvysnych penazi a ze som splnil tym padom svoj plan a pre mna to konci?lebo ked splnim plan cca za 3 roky tak tak by to malo byt nie,dakujem ...
peter82 je offline   Odpovedať s citovaním
Odpovedať


Práca s témou Vyhľadávanie v téme
Vyhľadávanie v téme:

Rozšírené hľadanie

Pravidlá prispievania
- nemôžete začať novú tému
- nemôžete odpovedať na príspevky
- nemôžete posielať príspevky s prílohami
- nemôžete upravovať vaše príspevky

vB kód je zapnutý/í
Smajlícizapnutý/í
[IMG] kód je zapnutý/í
HTML kód je zapnutý/í
Prejdi na


Všetky časové údaje sú vo "svetovom čase" +1 hodiny. Teraz je 07:04.


Fórum používa : vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright © 2006 Agroinštitút Nitra, š.p..