AgroFórum  

Naspäť   AgroFórum > Pôdohospodárske fórum > Poľnohospodárstvo a rozvoj vidieka
Registrácia FAQ (otázky a odpovede) Zoznam členov Kalendár Hľadaj Dnešné príspevky Označ fóra ako prečítané

Poľnohospodárstvo a rozvoj vidieka Diskusia na poľnohospodárske témy - všeobecne, rozvoj vidieka, legislatíva, poradenstvo...

Odpovedať
 
Práca s témou Vyhľadávanie v téme
Starý 19-02-2018, 14:17   #441
SHR-Jana
člen
 
Registrovaný od: Apr 2017
Príspevky: 22
Počiatočné Re: Vyhodnotenie dotácie Mladý Farmár 2016

Ma niekto niečo nové.
SHR-Jana je offline   Odpovedať s citovaním
Sponzorované odkazy
Starý 23-02-2018, 09:16   #442
Andrej 83
člen
 
Registrovaný od: May 2017
Príspevky: 7
Počiatočné Re: Vyhodnotenie dotácie Mladý Farmár 2016

Zatiaľ nič nové ani u nás, ale študoval som príručku pre prijímateľa a v nej sa píše že celé posudzovanie žiadosti o platbu vrátane vyplatenia prostriedkov má prebehnúť do štyroch mesiacov. Samozrejme dali si tam aj poznámku že ak bude veľa žiadostí môže PPA podať žiadosť o predĺženie tejto doby. Keďže sme žiadosť poslali koncom januára skôr ako koncom mája peniaze nečakám.
Citujem z príručky:

2. PPA zaregistruje ŽoP (paušálna platba) najneskôr do 3 pracovných dní odo dňa prijatia jej písomnej verzie.
3. PPA vykoná kontrolu ŽoP (t. j. administratívnu kontrolu, prípadne aj finančnú kontrolu na mieste) v súlade s nariadením (EÚ) č. 1306/2013, pokiaľ ide o realizáciu kontrolných postupov pri opatreniach na podporu rozvoja vidieka. V prípade formálnych nedostatkov vyzve PPA prijímateľa, aby v stanovenom čase doplnil svoju žiadosť (po dobu doplnenia ŽoP sa spracovanie ŽoP pozastavuje). V prípade závažných nedostatkov, alebo nedoplnenia požadovaných údajov v stanovenom čase, PPA žiadosť zamietne.
4. Po vykonaní kontroly PPA ŽoP schváli, neschváli alebo pozastaví (do času odstránenia identifikovaných nedostatkov) alebo ju zníži o relevantnú sumu.
5. V prípade nedostatkov PPA vypracuje návrh správy z administratívnej finančnej kontroly alebo z finančnej kontroly na mieste (ďalej len „návrh správy“) o zistených nedostatkoch a doručí ju prijímateľovi. Prijímateľ je oprávnený podľa písm.b) ods. 1 § 21 zákona č. 357/2015 Z.z. podať v lehote stanovenej v návrhu správy písomné námietky k zisteným nedostatkom, navrhnutým odporúčaniam alebo opatreniam a k lehote na predloženie písomného zoznamu splnených opatrení a na odstránenie príčin ich vzniku uvedených v návrhu správy. Ak prijímateľ neuplatní námietky v stanovenej lehote, považujú sa zistené nedostatky a navrhnuté odporúčania alebo opatrenia a lehota na predloženie písomného zoznamu splnených opatrení prijatých na nápravu zistených nedostatkov a na odstránenie príčin ich vzniku za akceptované.
6. V prípade nezistených nedostatkov PPA vypracuje správu z administratívnej finančnej kontroly a zašle ju prijímateľovi.
7. Po odsúhlasení ŽoP, na základe správy vykoná PPA v súlade s § 7 zákona č. 357/2015 Z. z. základnú finančnú kontrolu do 7 pracovných dní. PPA vykoná overenie formálnej správnosti, pravdivosti a kompletnosti vyplnenia správy, overí súlad deklarovanej sumy so schváleným rozpočtom PPA.
8. Po vykonanej finančnej kontrole PPA je povinná ihneď, najneskôr do 5 pracovných dní, zadať platobné príkazy na úhradu prijímateľovi prostredníctvom Štátnej pokladnice z rozpočtovaných výdavkov (z výdavkového účtu PPA) pomerne za zdroje EÚ a štátneho rozpočtu na spolufinancovanie.
PPA je povinná vykonať postupy uvedené v bodoch 2. až 8. v termíne do 4 kalendárnych mesiacov od prijatia kompletnej ŽoP s relevantnou dokumentáciou.
9. PPA zahrnie oprávnené výdavky do svojho účtovníctva, na základe čoho budú tieto zahrnuté aj do vyhlásenia o výdavkoch predkladaného Komisii.
3) PPA a orgány kontroly majú právo kedykoľvek vykonať kontrolu projektu (aktivity) na mieste. Prijímateľ je povinný umožniť výkon kontroly na mieste. Z kontroly na mieste vypracuje PPA/vypracujú orgány kontroly správu, ktorú potvrdí podpisom poverený zástupca prijímateľa. V prípade uskutočnenia kontroly na mieste sa doba preplatenia oprávnených výdavkov prijímateľovi predĺži o 20 pracovných dní.
4) PPA uchováva originály ŽoP, originály správy z administratívnej finančnej kontroly a ostatné dokumenty podľa zoznamu dokumentov priloženého k ŽoP v súlade s čl. 32 vykonávacieho nariadenia (ES) č. 908/2014 a § 35 a § 36 zákona č. 431/2002 Z.z. Originály účtovných dokladov a výpisov z účtov sa vždy musia nachádzať u prijímateľa.
5) PPA má právo požiadať orgán finančného riadenia o výnimku zo SFR EPFRV týkajúcu sa lehôt stanovených na vybavenie ŽoP v osobitne odôvodnených prípadoch (napríklad pri zaregistrovaní počtu ŽoP, ktoré nie je PPA schopná spracovať v stanovených termínoch)
Andrej 83 je offline   Odpovedať s citovaním
Starý 23-02-2018, 10:38   #443
GazdaM
člen
 
Registrovaný od: Jun 2017
Príspevky: 2
Počiatočné Re: Vyhodnotenie dotácie Mladý Farmár 2016

Predpokladám, že už sú aj taký, u ktorých tá 4 mesačná doba aj uplynula...
GazdaM je offline   Odpovedať s citovaním
Starý 06-03-2018, 22:49   #444
SHR-Jana
člen
 
Registrovaný od: Apr 2017
Príspevky: 22
Počiatočné Re: Vyhodnotenie dotácie Mladý Farmár 2016

Dostaneme vôbec niečo
SHR-Jana je offline   Odpovedať s citovaním
Starý 16-03-2018, 11:24   #445
Misko13
člen
 
Registrovaný od: Apr 2017
Príspevky: 22
Počiatočné Re: Vyhodnotenie dotácie Mladý Farmár 2016

Nam uz o niekolko dni vyprsi 4 mesacna lehota na preplatenie Ziadosti o platbu. Zatial nas nikto ani len nekontaktoval :-(
Tento stat absolutne nefunguje
Misko13 je offline   Odpovedať s citovaním
Starý 22-03-2018, 09:58   #446
peter82
člen
 
Registrovaný od: Sep 2013
Príspevky: 90
Počiatočné Re: Vyhodnotenie dotácie Mladý Farmár 2016

Prajem peky den...Vie niekto nieco nove?za chvilu nam ubehnu 4 mesiace a nikto nic...Vsetci su ticho....
peter82 je offline   Odpovedať s citovaním
Starý 23-03-2018, 20:45   #447
Andrej 83
člen
 
Registrovaný od: May 2017
Príspevky: 7
Počiatočné Re: Vyhodnotenie dotácie Mladý Farmár 2016

Počul som, že to nakoniec možno celé zrušia, kým nevyplatia peniaze prvému žiadateľovi, tak stále môžu výzvu zrušiť. Po situácii ktorá sa deje v tomto štáte by som sa ani nečudoval. Dnes zverejnila PPA na svojej stránke aktualizovaný zoznam žiadateľov k 28.02.2018, k tomuto dátumu ešte nik zo 452 schválených projektov nedostal peniaze. Mne už o tie peniaze ani nejde, ale asi by sme sa mali ozvať a poukázať na to čo sa v tomto štáte deje. PPA a ani ministerstvo nie je schopné odpovedať na jednu otázku ktorú som im položil 20.02.2018, rád ba som vedel za čo vlastne tí ľudia berú platy. Asi sa spoliehajú na to že budeme stále ticho a len ohneme chrbty, ale ak sa neozveme viacerí budú si s nami robiť čo chcú ako doteraz a nebodaj nám aj tie peniaze vyplatia už sa teraz teším na kontroly .
Andrej 83 je offline   Odpovedať s citovaním
Starý 25-03-2018, 20:32   #448
peter82
člen
 
Registrovaný od: Sep 2013
Príspevky: 90
Počiatočné Re: Vyhodnotenie dotácie Mladý Farmár 2016

Citát:
Pôvodne zaslal Andrej 83
Počul som, že to nakoniec možno celé zrušia, kým nevyplatia peniaze prvému žiadateľovi, tak stále môžu výzvu zrušiť. Po situácii ktorá sa deje v tomto štáte by som sa ani nečudoval. Dnes zverejnila PPA na svojej stránke aktualizovaný zoznam žiadateľov k 28.02.2018, k tomuto dátumu ešte nik zo 452 schválených projektov nedostal peniaze. Mne už o tie peniaze ani nejde, ale asi by sme sa mali ozvať a poukázať na to čo sa v tomto štáte deje. PPA a ani ministerstvo nie je schopné odpovedať na jednu otázku ktorú som im položil 20.02.2018, rád ba som vedel za čo vlastne tí ľudia berú platy. Asi sa spoliehajú na to že budeme stále ticho a len ohneme chrbty, ale ak sa neozveme viacerí budú si s nami robiť čo chcú ako doteraz a nebodaj nám aj tie peniaze vyplatia už sa teraz teším na kontroly .



Cital som na fb prispevok ktory daval jeden pan v piatok asi o 9:30 ze vraj mu nabehli peniaze na ucet s ppa prva platba 35 000eur....snad sa uz rozhybali...aj ja stale pisem na ppa a davam jim otazky stale jich presuvaju niekde inde....
peter82 je offline   Odpovedať s citovaním
Starý 01-04-2018, 17:38   #449
Tomas45
člen
 
Registrovaný od: Apr 2018
Príspevky: 2
Počiatočné Re: Vyhodnotenie dotácie Mladý Farmár 2016

Zdravim Vas chcem sa spytat ze si idem z kamaratom zalozit SRO budeme pracovat v rastlinnej neskor zivocisnej vyrobe. Zajdem aj do mesiaca na PPA
zaziadat a zobrat do prenajmu pôdu zatial mame do 100ha + -
A chcem vediet ktora banka dava najvecsi uver kamarat mi jeden povedal ze Unicredit do 1,5 mil euro prosim o nejake tipy ktore davaju najviac a este ktomu ci na SRO sa musi sa rucit majetkom v banke alebo ako to je.

Dakujem
Tomas45 je offline   Odpovedať s citovaním
Starý 02-04-2018, 18:24   #450
peter82
člen
 
Registrovaný od: Sep 2013
Príspevky: 90
Počiatočné Re: Vyhodnotenie dotácie Mladý Farmár 2016

Citát:
Pôvodne zaslal Tomas45
Zdravim Vas chcem sa spytat ze si idem z kamaratom zalozit SRO budeme pracovat v rastlinnej neskor zivocisnej vyrobe. Zajdem aj do mesiaca na PPA
zaziadat a zobrat do prenajmu pôdu zatial mame do 100ha + -
A chcem vediet ktora banka dava najvecsi uver kamarat mi jeden povedal ze Unicredit do 1,5 mil euro prosim o nejake tipy ktore davaju najviac a este ktomu ci na SRO sa musi sa rucit majetkom v banke alebo ako to je.

Dakujem


Neviem ktora banka ako dava to sa musite informovat ...Skuste polno banku....A po druhe.....Co ma PPA s podou ....?PPA podu do prenajmu nedava...Musite si dat ziadost na pozemkovi fond....A nemyslite ze pozemkovi fond vam hned aj podu vida....je tam dost ziadosti....
peter82 je offline   Odpovedať s citovaním
Odpovedať


Práca s témou Vyhľadávanie v téme
Vyhľadávanie v téme:

Rozšírené hľadanie

Pravidlá prispievania
- nemôžete začať novú tému
- nemôžete odpovedať na príspevky
- nemôžete posielať príspevky s prílohami
- nemôžete upravovať vaše príspevky

vB kód je zapnutý/í
Smajlícizapnutý/í
[IMG] kód je zapnutý/í
HTML kód je zapnutý/í
Prejdi na


Všetky časové údaje sú vo "svetovom čase" +1 hodiny. Teraz je 19:10.


Fórum používa : vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright © 2006 Agroinštitút Nitra, š.p..