AgroFórum  

Naspäť   AgroFórum > Pôdohospodárske fórum > Poľnohospodárstvo a rozvoj vidieka
Registrácia FAQ (otázky a odpovede) Zoznam členov Kalendár Hľadaj Dnešné príspevky Označ fóra ako prečítané

Poľnohospodárstvo a rozvoj vidieka Diskusia na poľnohospodárske témy - všeobecne, rozvoj vidieka, legislatíva, poradenstvo...

Odpovedať
 
Práca s témou Vyhľadávanie v téme
Starý 05-10-2013, 12:58   #1
jan dado
člen
 
Registrovaný od: Sep 2013
Lokalita: Dolný Kubín
Príspevky: 15
Počiatočné vzdelanie pre mladeho farmára

chcem sa opýtať , čí bude stačiť v opatrení pomoc pre mladého farmára na získanie dotácie 70000 eur ako jedna s podmienok poľnohospodárske vzdelanie alebo dvojročná prax aj čestné vyhlasenie samostatne hospodáriaceho roľníka , že som u neho pracoval bez pracovnej zmluvy niekoľko rokov. A ako to bude s tou podporov 70000 eur ? Na ako dlho sa budem musieť zaviazať , že budem pracovať v poľnohospodárstve a či oprávneným výdavkom bude aj nákup traktora a polnohospodárskej techniky a či bude aj spolufinancovanie tejto dotácie dakujem
jan dado je offline   Odpovedať s citovaním
Sponzorované odkazy
Starý 06-10-2013, 06:13   #2
Nefrit
člen
 
Registrovaný od: Apr 2012
Príspevky: 102
Počiatočné Re: vzdelanie pre mladeho farmára

Presne toto zaujima aj mna. A bude to urcite nieco, co mnohych vyluci z dotacie.
Pochybujem, ze by taketo cestne vyhlasenie uznali a navyse by ste ohrozili farmara aj seba, lebo je to vlastne cierna praca. Jedine zeby ste takto pracovali u pribuzneho v priamom rade a boli poisteny v inej pracovnej cinnosti, ale ci to uznaju ako potrebnu prax to neviem. Alebo to vykazat ako staz (neviem, ci Slovensko staze uznava a ako su vlastne v zakone osetrene, ak niekto vie, tak budem rada, ked sa vyjadri).
Podla toho, co ministerstvo odpoveda, este vobec nema vyjasnene podmienky. A urcite este ani netusia, ako to bude so spoluucastou. Ale.. ked kedysi ziadali o dotaciu moji rodicia (cca pred 10 rokmi), tak museli hradit vsetky naklady zo svojich zdrojov, az potom im uhradili 50% nakladov a to este robili obstrukcie.

Btw blizi sa koniec roka a od buduceho by malo byt nove programove obdobie a zatial sa ministerstvo nic nema pripravene. Mozno by sa mal minister zamysliet, ci nema dat priestor niekomu schopnejsiemu, kto nema skandaly s klientelizmom a kto sa konecne bude venovat svojmu rezortu.
Nefrit je offline   Odpovedať s citovaním
Starý 28-12-2013, 17:27   #3
Peter Hanusiak
člen
 
Registrovaný od: Dec 2013
Príspevky: 1
Počiatočné Re: vzdelanie pre mladeho farmára

Zdravim Nefrit,

precital som si vsetky otazky a odpovede na temu k podpore pre mladych farmarov pre nasledujuce obdobie od 2014 a vyslo mi, ze mate asi najviac informacii k danej teme. Rad by som sa Vas spytal ci uz su jasnejsie pravidla. Cize ake su
poziadavky na vzdelanie,
vymeru pody,
aka forma vlastnictva sa vyzaduje,
na co konkretne bude mozne pouzit podporu,
ake formy farmarcenia budu podporovane,
kedy bude mozne ziadat o podporu (datum a tiez ci pred zalozenim ale az po zalozeni farmy),
je definovany strop dotacii (t.j. ak bude vela zaujemcov, niektori budu odmietnuti z dovodu vyzerpania stropu),

Dufam, ze si najdete cas a budete reagovat na moj dotaz. Dakujem
Peter Hanusiak je offline   Odpovedať s citovaním
Starý 29-12-2013, 09:38   #4
Nefrit
člen
 
Registrovaný od: Apr 2012
Príspevky: 102
Počiatočné Re: vzdelanie pre mladeho farmára

Zial, ja viem len to, co pise ministerstvo- cize dokopy nic.
Zatial nie je nic schvalene a blizsie info budu asi aj v juni 2014 a aj to len dufam. Som len jeden zo zaujemcov o tuto podporu.
Treba sledovat odpovede ministerstva k tejto teme- dost vela ludi sa pyta.
Nefrit je offline   Odpovedať s citovaním
Starý 29-12-2013, 11:38   #5
888janko888
člen
 
Registrovaný od: Dec 2013
Príspevky: 1
Počiatočné Re: vzdelanie pre mladeho farmára

Zdravim Vás

chcel by som sa Vas opýtať či by som mohol byť SHR ale spoločne aj zamestnanec, ktoremu firma platí všetky odvody.Musel by som platit odvody ako SHR zvlášt alebo stačí ked to bude platit zamestnavatel?

Velka vďaka za odpovede....
888janko888 je offline   Odpovedať s citovaním
Starý 29-12-2013, 17:23   #6
MARMIL
člen
 
MARMIL's Avatar
 
Registrovaný od: Nov 2006
Lokalita: BA
Príspevky: 205
Počiatočné Re: vzdelanie pre mladeho farmára

Môžete mať 100 firiem a pracovať u 100 zamastnávateľov ako zamestnanec.
Čo sa týka odvodov, ak budete zamestnanec a zároveń aj SHR, odvody budete musieť platiť do soaciálnej poisťovne pokiaľ v danom roku prekročíte
hranicu cca 4000,-EUR príjmu. Tak, že prvý rok platiť sociálne odvody nebudete. Do zdravotnej platiť nebudete.
MARMIL je offline   Odpovedať s citovaním
Odpovedať


Práca s témou Vyhľadávanie v téme
Vyhľadávanie v téme:

Rozšírené hľadanie

Pravidlá prispievania
- nemôžete začať novú tému
- nemôžete odpovedať na príspevky
- nemôžete posielať príspevky s prílohami
- nemôžete upravovať vaše príspevky

vB kód je zapnutý/í
Smajlícizapnutý/í
[IMG] kód je zapnutý/í
HTML kód je zapnutý/í
Prejdi na


Všetky časové údaje sú vo "svetovom čase" +1 hodiny. Teraz je 06:59.


Fórum používa : vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright © 2006 Agroinštitút Nitra, š.p..