AgroFórum  

Naspäť   AgroFórum > Pôdohospodárske fórum > Potravinárstvo
Registrácia FAQ (otázky a odpovede) Zoznam členov Kalendár Hľadaj Dnešné príspevky Označ fóra ako prečítané

Potravinárstvo Diskusia na témy z oblasti potravinártsva, výroba potravín, spracovanie poľnohospodárskych produktov, kvalita a cena potravín...

Odpovedať
 
Práca s témou Vyhľadávanie v téme
Starý 10-09-2007, 09:35   #1
ingridka
člen
 
Registrovaný od: Sep 2007
Príspevky: 1
Počiatočné Alergeny

Dobrý den, mám otázku ohladne označovania pekárskych výrobkov. Na etikete označujeme výrobok zložený z: ....... a uvedú sa všetky suroviny , ktoré sa používajú na výrobu výrobku. Teraz po kontrole RVPS nám nariadili, že zle označujeme výrobky a treba na každý výrobok označiť, ktoré alergény sa v potravine nachádzajú a nemôže to byť uvedené v zložení potraviny, ale zvlášt ako alergeny: orechy, múka ...
Môžete mi poradiť, ktorá časť Potravinového kodexu toto nariaduje? Ja som si prečítala celú časť o označovaní potravín, ale o alergénoch tam nie je ani zmienka. Sú tam vyznačené zložky v prílohe č. 3 2 hlavy druhej časti PK, ktoré sa musia uvádzať na obale, ale nikde nie je napísané, že to musí byť sólo. Vopred ďakujem za radu a Váš názor.

Naposledy upravil ingridka : 10-09-2007 o 10:02.
ingridka je offline   Odpovedať s citovaním
Sponzorované odkazy
Starý 17-09-2007, 02:43   #2
Ing.Ján Hájek
člen
 
Registrovaný od: Nov 2005
Lokalita: Nové Zámky
Príspevky: 119
Pošli správu cez YAHOO Ing.Ján Hájek Send a message via Skype™ to Ing.Ján Hájek
Počiatočné Re: Alergeny

Milá pani Ingrid Slivková, alias Ingridka!
Kontrolu z RVPS vykonal nejaký alias? Zaiste sa podpísal pravým menom a v protokole o kontrole. Zástupca kontrolovanej organizácie sa podpísal. Mohol sa opýtať v protokole vo svojom vyjadrení, ako si to kontrolór predstavuje, lebo stanovil aj nápravné opatrenie - odstrániť zistenú závadu.
Fórum MP SR ako vidieť neoplýva odpoveďami, je tam mnoho núl napriek tomu, že v sektore majú nemálo kompetentných. Ako žena zaiste poznáte to na dedine známe hodnotenie JPP, že "tá má mnoho prania a málo vešania". Prešiel týždeň od uverejnenia Vášho príspevku, ale nemá Vám kto odpovedať. Vyrobili Ste si problém a ten mal byť vyriešený v protokole o vykonanej kontrole, to je môj názor člena Fóra.
Ing.Ján Hájek je offline   Odpovedať s citovaním
Odpovedať


Práca s témou Vyhľadávanie v téme
Vyhľadávanie v téme:

Rozšírené hľadanie

Pravidlá prispievania
- nemôžete začať novú tému
- nemôžete odpovedať na príspevky
- nemôžete posielať príspevky s prílohami
- nemôžete upravovať vaše príspevky

vB kód je zapnutý/í
Smajlícizapnutý/í
[IMG] kód je zapnutý/í
HTML kód je zapnutý/í
Prejdi na


Všetky časové údaje sú vo "svetovom čase" +1 hodiny. Teraz je 15:40.


Fórum používa : vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright © 2006 Agroinštitút Nitra, š.p..