AgroFórum  

Naspäť   AgroFórum > Fórum o využívaní poľhohospodárskej pôdy > Fórum o využívaní poľhohospodárskej pôdy
Registrácia FAQ (otázky a odpovede) Zoznam členov Kalendár Hľadaj Dnešné príspevky Označ fóra ako prečítané

Fórum o využívaní poľhohospodárskej pôdy Fórum je zriadené za účelom získavania informácií o využívaní, obhospodarovávaní a udržiavaní pôdy v súlade s dobrými poľnohospodárskymi a environmentálnymi podmienkami. Príspevky musia obsahovať katastrálne územie a parcelné číslo alebo miestny názov územia (viď. www.katasterportal.sk).

Odpovedať
 
Práca s témou Vyhľadávanie v téme
Starý 02-02-2015, 15:36   #1
berczivi
člen
 
Registrovaný od: Oct 2014
Príspevky: 1
Počiatočné Ako sa začinajuci polnohospodar dostane ku pode

Katastrálne územie: Drnava
Parcelné číslo (miestny názov územia): E118/2


Katastrálne územie: Drnava
Parcelné číslo (miestny názov územia): E118/2


Dobrý deň, poprosila by som Vás o radu, ako pokračovať ďalej v mojom snažení. Som sro so zameraním na polnohospodárstvo ( chov kôz ) Vznik sro od decembra 2014. Toho roku som dovršila vek 40 rokov. Spomínam to, lebo forma podnikania a vek sú kritériá ktoré ma stopli. Musím podotknúť, že chovu som sa venovala už dlhšiu dobu ( v malom ) popri zamestnaní. Teraz sa chcem venovať chovu, farme, mliekarenstvu ...naplno. Problem je v tom, že neviem kúpiť pôdu. ( tú čo vlasním, mi nestačí ) Žijem v obci, kde nie je žiadny iný poľnohospodár, pôda patrí viacerým vlastníkom - s týmto problem nie je. Pôdu sú ochotní predať.
Všade sa uvádza, že pôdu môže kúpiť len SHR do 40 rokov = mladý poľnohospodár. Poradíte mi ako ďalej?
Konkr. príklad: Kúpila som pozemok E zastavné plochy a nádvoria, ktorý je v C parcele definovaný ako TTP a už ma na katastri stopli.
Stačilo by, keby som bola registrovaná ako SHR???

Ďakujem za akékoľvek podnety.
IB
berczivi je offline   Odpovedať s citovaním
Sponzorované odkazy
Odpovedať


Práca s témou Vyhľadávanie v téme
Vyhľadávanie v téme:

Rozšírené hľadanie

Pravidlá prispievania
- nemôžete začať novú tému
- nemôžete odpovedať na príspevky
- nemôžete posielať príspevky s prílohami
- nemôžete upravovať vaše príspevky

vB kód je zapnutý/í
Smajlícizapnutý/í
[IMG] kód je zapnutý/í
HTML kód je zapnutý/í
Prejdi na


Všetky časové údaje sú vo "svetovom čase" +1 hodiny. Teraz je 12:58.


Fórum používa : vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright © 2006 Agroinštitút Nitra, š.p..