AgroFórum  

Naspäť   AgroFórum > Pôdohospodárske fórum > Živočíšna výroba
Registrácia FAQ (otázky a odpovede) Zoznam členov Kalendár Hľadaj Dnešné príspevky Označ fóra ako prečítané

Živočíšna výroba Diskusia na témy týkajúce sa živočíšnej výroby a veterinárnej starostlivosti...

Odpovedať
 
Práca s témou Vyhľadávanie v téme
Starý 28-06-2010, 12:19   #21
jopal1
člen
 
Registrovaný od: Nov 2009
Príspevky: 16
Počiatočné Re: Problém s kozou....

Tak aby som pomohol aj dalsim. Predmetnu kozu uz normalne dojime, kozlencom uz davat nechce. Zo zaciatku mala dost malo mlieka, som myslel, ze to bude nasledok zapaleneho vemena. Ale uz sa pekne rozdojila (som odcervoval, bo sa mi nezdali vsetky kozy). Mlieko je OK, bez krvi, takze diagnozu definujem ako zapal vemena a popisovana liecba 100% zabrala.
jopal1 je offline   Odpovedať s citovaním
Sponzorované odkazy
Starý 24-09-2010, 07:03   #22
Jozef5551
člen
 
Registrovaný od: Sep 2010
Príspevky: 4
Počiatočné Re: Problém s kozou....

Dobre ranko mam tiez problem s kozou, krv v mlieku niekedy je cele ruzove
jopal1 prosim ta aka liecba to bola co si jej daval poradte aj iny zatial dakujem
Jozef5551 je offline   Odpovedať s citovaním
Starý 24-09-2010, 08:02   #23
jopal1
člen
 
Registrovaný od: Nov 2009
Príspevky: 16
Počiatočné Re: Problém s kozou....

Jak som pisal na zaciatku, kupil som to na druzstve, oni to davaju kravam pri zasusani. Nazov neviem. Je to nejake antibiotikum, ktore sa strikne cez otvor v cecku do vemena. Koza strati mlieko a zaroven sa vemeno vylieci. Liecba ale nie je zaujimava, mna viacej zaujima povod krvacania. Kolko ti koza dojila, ked zacala krvacat? Mne teraz asi pred mesiacom sa opat u tej istej koze objavila. Znamy mi poradil, ci to nie je tym, ze ma strasne vela mlieka a popraskaju zilky a to sa potom rozvinie do zapalu. Tak som ju asi 4 dni dojil aj cez obed, vysadil srot a krv sa stratila. Neviem co to s tym suvisi, ale moze. Ale vo vseobecnosti teraz ide dojivost rapidne dole, tak neviem ci je to tvoj problem. Este je varianta, ze sa niekde udrela do vemena (na to su fakt citlive). Ak to neprejde same, tam pomozu len antibiotika a tym padom mlieko je ludom nepitne, takze je lepsie asi to zasusenie. Ak by si mal problem to zohnat, mozem ti pomoct a poslat, ale je to dost drahe...
jopal1 je offline   Odpovedať s citovaním
Starý 24-09-2010, 18:49   #24
Jozef5551
člen
 
Registrovaný od: Sep 2010
Príspevky: 4
Počiatočné Re: Problém s kozou....

Dakujem za odpoved dnes som bol u veterinara dal mi skumavky na odber mlieka a posle to na rozbor potom budem vediet ci je to virus alebo tie zilky....
to dojenie viac 3krat denne som robil aj ja ,ale zatial nic koza mi doji denne 3 az 3,5 litra zatial mozno rovnako ,vies nam este kozicku 6mesacnu to je vlastne od tejto kozy co mam s nou problem a raz mi usla a vycecela vsetko mlieko rozmyslam ci jej ta nemohla nejako ublizit
a odkial si jopal1 ja som od topolcan

dovidenia
Jozef5551 je offline   Odpovedať s citovaním
Starý 24-09-2010, 19:08   #25
Jozef5551
člen
 
Registrovaný od: Sep 2010
Príspevky: 4
Počiatočné Re: Problém s kozou....

este sa opytam to zasusenie kolko to trvalo pokedy sa zase rozdojila.ja ked som daval antibiotika do cecku to boli 3striekacky kazdy den jedna tak po poslednej je ochranna doba 72 hod potom mozes mlieko znovu konzumovat zamozrejme ak su odstranene problemi ja som to kupil u veterinara 3ks=6euro
to mlieko ni da na rozbor tiez veterinar
ale dali by mi to aj na okresnej vaterinarnej sprave dnes som bol aj tam
to vysetrenie na mikroorganizmi stoji 5eu
potom je tam este vela dalsich vysetreni streptokoky,mastitida...
ze vraj to prve je taky zaklad.
kolko chovate koz a ako vyuzivate mlieko .
Jozef5551 je offline   Odpovedať s citovaním
Starý 25-09-2010, 07:48   #26
jopal1
člen
 
Registrovaný od: Nov 2009
Príspevky: 16
Počiatočné Re: Problém s kozou....

Som zo Zl. Moraviec. Mala koza jej urcite neublizila. Tie injekcie=aplikotory su 2 druhy. Jeden je len na liecenie, po urcitej dobe mozes znovu mlieko konzumovat. Ja som mal ale tie druhe, tie vemeno zasusia a zaroven dlhodobo liecia. Opatovne rozdojenie je mozne, az po okoteni. Ja by som doporucoval tie druhe, pretoze mlieko aj tak za mesiac-dva stratis a takto mas aspon istotu, ze to vemeno sa vylieci. Ak mas zaujem, skoc na moju stranku www.jopal.webnode.sk, tam je tiez nieco a mas tam aj mailovu adresu, mozeme komunikovat mailom. Mam 3 dospele kozy a capa a este 5 mladych jarnych koz, 1 si chcem nechat a ostatne na jesen pojdu na maso.
Hlavne daj vediet vysledok vysetrenia mlieka.
jopal1 je offline   Odpovedať s citovaním
Starý 08-08-2011, 10:37   #27
Majuška
člen
 
Registrovaný od: Aug 2011
Príspevky: 1
Počiatočné Re: Problém s kozou....

Dobrý deň,chcela by som vás poprosiť o radu ...koza po okotení dostala zápal vemena a po liečbe prestala dojiť na jeden struk(má ho ovela menší než ten druhý)upraví sa to po dalšom okotení alebo je to už trvalý stav?? Už vopred dakujem
Majuška je offline   Odpovedať s citovaním
Starý 09-08-2011, 07:07   #28
jopal1
člen
 
Registrovaný od: Nov 2009
Príspevky: 16
Počiatočné

S najvacsou pravdepodobnostou ide o trvaly stav (ak sa jedna o prvosku). Po dalsom okoteni moze koza opat zacat dojit na dany struk, avsak urcite menej, ako na ten zdravy. Na druhej strane, zdravy bude produkovat viacej mlieka, takze podoj sa velmi nezmeni.
jopal1 je offline   Odpovedať s citovaním
Starý 22-04-2012, 19:53   #29
pavla lazarkova
člen
 
Registrovaný od: Apr 2012
Príspevky: 1
Počiatočné Re: Problém s kozou....

dobrý deň, prosím neviete mi niekto poradiť, koza sa nám tento týždeň okotila, ale z jedného struku nechce od začiatku dať malým piť. pijú len z jedného a evidentne im to nestačí. struk mala najprv naliaty a začal jej tvrdnúť, tak sme ju začali oddájať, aby z neho nestratila mlieko. po troch-štyroch dňoch sa jej to len zhoršuje. struk sa nalial krvou, je stále väčší ako ten druhý, začal mokvať a na povrchu sa začala robiť chrasta. ďakujem. pavla
pavla lazarkova je offline   Odpovedať s citovaním
Starý 23-04-2012, 06:51   #30
jopal1
člen
 
Registrovaný od: Nov 2009
Príspevky: 16
Počiatočné Re: Problém s kozou....

To sa stava velmi casto, ze koza "detom" nestoji. Bolo ju treba hned po okoteni sledovat a donutil davat z oboch ceckov. Dokonca mam kozlence, ktore si zvyknu pit len napr. z laveho cecka a pravy nevezmu do huby ani za boha. Ked sa to odsleduje na zaciatku, obycajne sa to potom spravi a koza stoji neskor dobre, ale mal som uz aj kozu, ktoru bolo cele obdobie pri copani drzat, inac im nedala. Povrchove poskodnie moze byt sposobene nespravnym dojenim. Co znamena "nalial sa krvou"? Pokial je to len trochu mozne, treba jedno kozla "naucit" pit z toho cecka. Slinami by sa povrch mohol zahojit...
jopal1 je offline   Odpovedať s citovaním
Odpovedať


Práca s témou Vyhľadávanie v téme
Vyhľadávanie v téme:

Rozšírené hľadanie

Pravidlá prispievania
- nemôžete začať novú tému
- nemôžete odpovedať na príspevky
- nemôžete posielať príspevky s prílohami
- nemôžete upravovať vaše príspevky

vB kód je zapnutý/í
Smajlícizapnutý/í
[IMG] kód je zapnutý/í
HTML kód je zapnutý/í
Prejdi na


Všetky časové údaje sú vo "svetovom čase" +1 hodiny. Teraz je 21:38.


Fórum používa : vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright © 2006 Agroinštitút Nitra, š.p..