AgroFórum  

Naspäť   AgroFórum > Pôdohospodárske fórum > Živočíšna výroba
Registrácia FAQ (otázky a odpovede) Zoznam členov Kalendár Hľadaj Dnešné príspevky Označ fóra ako prečítané

Živočíšna výroba Diskusia na témy týkajúce sa živočíšnej výroby a veterinárnej starostlivosti...

Odpovedať
 
Práca s témou Vyhľadávanie v téme
Starý 27-05-2010, 08:03   #1
kosacka
člen
 
Registrovaný od: May 2010
Príspevky: 4
Počiatočné Králičia kosačka

Na spasanie travy v zahrade ( 20x60m) som si vymyslel "Kraliciu kosacku".

Mam na mysli valec priemeru cca 60cm a dlzky cca 160cm.Polovica cize 80 cm by bola dratena s okami cca 10x 50 mm (hrubka dratu min 3 mm ?) a druha polovica napr. z plastovej kade so sroubovacim vikom cez ktore by sa kraliky vlozili do valca. Dno na kadi by malo otvor cca 30cm aby kraliky mohli volne prechadzat zo zony oddychu do zony spasania.

Kraliky by svojou vahou kotulali valec po zahrade.

Aky mate na to nazor ? Kde kupim taku kad ? Ktore sito by ste pouzili ?

http://www.vomet.sk/uvod/produkty/pr...ami/index.html
kosacka je offline   Odpovedať s citovaním
Sponzorované odkazy
Starý 27-05-2010, 20:34   #2
highlander
člen
 
Registrovaný od: Feb 2010
Príspevky: 10
Počiatočné Re: Králičia kosačka

zdravím, väčší nezmysel som ešte nečítal - králiky by kotúľali valec - nie sú to škrečky... ak chcete králiky na vypásanie záhrady skonštruujte im klasickú ohradu z drevenej alebo kovovej konštrukcie a pletiva, dovnútra vložte zaktytú bedničku s o tvorom na boku, ktorá bude slúžiť ako úkryt a nebudú sa vám podhrabávať popod ohradu, veľkosť ohrady závisí od toho koľko králikov v nej chcete chovať, ohrada musí byť z hora zakrytá, aby mali králiky aj tieň a neboli celý deň na slnku, ďalej potrebujú misku s vodou, ktorú by ste neviem ako riešili v tom vašom valci, klietku s králikmi posunieme vždy po vypasení trávy v klietke o kúsok ďalej, králiky môžete do klietky umiestňovať denne alebo ich tam nechať ak bude zabezpečená pred predátormi - pes, mačka, kuna... králiky vám trávu vypasú a zároveň trávnik pohnoja, majte sa a veľa úspechov prajem
highlander je offline   Odpovedať s citovaním
Starý 28-05-2010, 07:17   #3
kosacka
člen
 
Registrovaný od: May 2010
Príspevky: 4
Počiatočné Re: Králičia kosačka

Dakujem za odpoved.

No ja som si tu kraliciu kosacku vymyslel len preto ze mne sa kraliky podhrabali a tiez som sa docital ze voliery treba zabespecit pletivom ktore je zakopane po celej ploche.
No ak by ta drevena budka zabezpecila ze sa nebudu podhrabavat tak to je samozrejme ovela lepsie riesenie.

Voliera na kolieskach 2x5x0,5 m a drevena budka 1x1x0,5m pre 10 malych zajacikov. NAOZAJ SA NEPODHRABU ????
kosacka je offline   Odpovedať s citovaním
Starý 28-05-2010, 19:56   #4
highlander
člen
 
Registrovaný od: Feb 2010
Príspevky: 10
Počiatočné Re: Králičia kosačka

králičí inštinkt je budovať nory, kde mávajú mladé, kde sa ukryjú pred predátorm - v časopise chovateľ bol pred mnohými rokmi článok o chovateľovi, ktorý každý deň po príchode z práce musel po záhrade naháňať králiky, problém vyriešil práve búdkou, kde králiky našli pocit bezpečia a prestali mať potrebu unikať z klietky, ďalším zaujímavým riešením je elektricky ohradník, králik po kontakte má pred sieťkou rešpekt a viac sa jej nedotkne, taktiež ich ochráni pred predátormi okrem dravých vtákov... ja som králiky dával do záhrady len na pár hodín, na noc putovali nazad do kotca, problém s podhrabaním som teda nemal, myslím že by to malo fungovať ale konštrukcia musí byť položená na zemi, na rovnom povrchu a po vypasení posunúť, po ponechaní hoci 2-centimetrovej medzery už môžu ušiaci skúšať podliezať a podhrabávať sa preto pozor na tie koliečka, stačí keď dostanú chuť na trávu o kúsok vedľa, pokiaľ však vždy budú mať čerstvú nemali by mať hriešne myšlienky... Palo
highlander je offline   Odpovedať s citovaním
Starý 31-05-2010, 09:56   #5
kosacka
člen
 
Registrovaný od: May 2010
Príspevky: 4
Počiatočné Re: Králičia kosačka

Moj vymysel mal nejake nedostatky tak som si vymyslel ine riesenie. Vystuzena prenosna voliera (3m x 1m x vyska 0,4m ) s drevenou budkov (0,5 m x 0,5m x vyska 0,3m ).

Podhrabanie kralikov sa vyriesi pletivom ( 3,5m x 1,5m oka 50x50mm pozinkovany drot ) ktore sa volne polozi na novu travnu plochu a zatazi volierov. Pred prenesenim voliery treba kraliky zahnad do budky , prelozit pletivo a budku prelozit do stredu pletiva.

Co vy na to ?
Bude trava z plochy cca 3m stvorcovych stacit na jeden den pre 10 Kralikov ?
Trebe dva otvory na budke ?
kosacka je offline   Odpovedať s citovaním
Starý 03-08-2010, 22:00   #6
jakis1953
člen
 
Registrovaný od: Aug 2010
Lokalita: Nové Mesto nad Váhom
Príspevky: 4
Počiatočné Re: Králičia kosačka

Doporučujem dno voliéry s pletivom. Ja som ho mal pripevnené na spodku voliéry na pevno. Vyžrali celú plochu až do hliny. Dobré je dať pri početnejšom obsadení na bok voliéry závesné kŕmidlo na zrno-granule, aj napájačku. S posuvom voliéry 3mx1,2mx50cm neboli problémy.

Naposledy upravil jakis1953 : 03-08-2010 o 22:02.
jakis1953 je offline   Odpovedať s citovaním
Odpovedať


Práca s témou Vyhľadávanie v téme
Vyhľadávanie v téme:

Rozšírené hľadanie

Pravidlá prispievania
- nemôžete začať novú tému
- nemôžete odpovedať na príspevky
- nemôžete posielať príspevky s prílohami
- nemôžete upravovať vaše príspevky

vB kód je zapnutý/í
Smajlícizapnutý/í
[IMG] kód je zapnutý/í
HTML kód je zapnutý/í
Prejdi na


Všetky časové údaje sú vo "svetovom čase" +1 hodiny. Teraz je 10:43.


Fórum používa : vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright © 2006 Agroinštitút Nitra, š.p..