AgroFórum  

Naspäť   AgroFórum > Pôdohospodárske fórum > Rastlinná výroba
Registrácia FAQ (otázky a odpovede) Zoznam členov Kalendár Hľadaj Dnešné príspevky Označ fóra ako prečítané

Rastlinná výroba Diskusia na témy týkajúce sa rastlinnej výroby všeobecne, krmovinárstva, vinohradníctva, ovocinárstva, zahradníctva, ochrany rastlín...

Odpovedať
 
Práca s témou Vyhľadávanie v téme
Starý 12-12-2009, 16:18   #1
vajicko999
člen
 
Registrovaný od: Dec 2009
Príspevky: 3
Počiatočné !!Ako zachrániť slovenské poľnohospodárstvo!!

Zdravím všetkých, ktorí pracujú v oblasti poľnohospodárstva.
Každý, kto pracuje v tejto oblasti dobre vie, že situácia na trhu s poľnohospodárskymi komoditami je neúnosná a pre prvovýrobcov až likvidačná. Nechcem poukazovať na zlú situáciu v tomto sektore, ale práve naopak, chcem pomôcť všetkým, ktorí majú záujem aj naďalej pracovať v tomto sektore a ukázať im cestu ako by to šlo... Sám pracujem v tejto oblasti a snažím sa pomôcť zlepšiť situáciu v tomto sektore... Naša firma sa snaží spustiť projekt, v ktorom by mohol každý prvovýrobca, nákupca a aj ďalší predajcovia zainteresovaní v poľnohospodárstve, zistiť aktuálnu možnosť predaja svojich vyprodukovaných komodít, nákupu osív, chemických prostriedkov a aj množstvo ďalších iných produktov týkajúcich sa poľnohospodárstva. Ide o jednoduchú myšlienku : SPOJIŤ VŠETKY ZAINTERESOVANÉ SUBJEKTY V POĽNOHOSPODÁRSTVE, ABY O SEBE VEDELI A TAK URÝCHLIŤ A ZJEDNODUŠIŤ PREDAJ, NÁKUP POTREBNÝCH SUROVÍN.

Touto cestou by som chcel požiadať všetkých o vyjadrenie k tejto možnosti a zároveň aj požiadať, aby túto správu skúsili postúpiť aj ďalším, aby sme sa skúsili spojiť a zachrániť, to čo nás živí.

Všetky Vaše pripomienky alebo postoje k tejto téme prosím zaslať na adresu [email protected] alebo ma kontaktovať na tel. 0907 940 501 alebo sa vyjadriť k téme priamo na tomto fóre.
vajicko999 je offline   Odpovedať s citovaním
Sponzorované odkazy
Starý 25-01-2010, 15:16   #2
jurino
člen
 
Registrovaný od: Jun 2007
Lokalita: Nitra
Príspevky: 33
Počiatočné Re: !!Ako zachrániť slovenské poľnohospodárstvo!!

dobrý deň prajem,
veľmi oceňujem Vašu snahu spojiť poľnohospodárstvo pod akúsi jednu strechu, kde získajú všetky informácie o kúpe poprípade predaji svojich komodít. Bude to pre Vás určite veľmi ťažká práca na dlhé lakte. Pracujem v poľnohospodárstve a veľmi ma táto práca baví, ale ak to pôjde takto ďalej, nedopadne to dobre. robím v oblasti živočíšnej ale aj rastlinnej výroby. Držím palce s Vaším projektom, nech to dobre dopadne
jurino je offline   Odpovedať s citovaním
Starý 14-06-2010, 23:07   #3
stano114
člen
 
Registrovaný od: Jun 2009
Lokalita: Východná okr. Lipt. Mikuláš
Príspevky: 12
Počiatočné Re: !!Ako zachrániť slovenské poľnohospodárstvo!!

Dakujem za temu a drzim velmi palce.
stano114 je offline   Odpovedať s citovaním
Starý 30-06-2010, 22:48   #4
17ilya71
člen
 
Registrovaný od: Jun 2010
Príspevky: 2
Počiatočné Re: !!Ako zachrániť slovenské poľnohospodárstvo!!

dobry den :-)

tak aj ja drzimpalce a chcel by sompovedat ze slovenske hospodarstvo islo velmi ku dnu ale ked sa pozriete tak svetove ani nie......nic nam nebrani aby sme opet chovali viac a vac zvierat a pestovali plodini.....preto aj ja sa v buducnosti o nieco take pokusim mam len 18 a vobec mi nevadi ze vsetkim okolo v mojom veku trapi len chlast drogi PC a podobne volovini mna bavi proste ieco chovat a tak aj budem zit :-))))

Naposledy upravil 17ilya71 : 30-06-2010 o 22:56.
17ilya71 je offline   Odpovedať s citovaním
Starý 12-07-2010, 20:19   #5
highlander
člen
 
Registrovaný od: Feb 2010
Príspevky: 10
Počiatočné Re: !!Ako zachrániť slovenské poľnohospodárstvo!!

Zdravím, myšlienka dobrá, aktuálne ceny niektorých komodít možno nájsť na stánkach Poľnohospodárskej platobnej agentúry PPA - v ľavom stĺpci kliknúť na ATIS - Agrárne trhové informácie Slovenska - je možné zistiť ceny za minulý týždeň, tak napríklad jatočné býky - 1, 49 Eur za kg v živej hm. a 2, 71 Eur/kg JUT - ja by som však navrhoval, aby sme tí ktorí ešte majú záujem hospodáriť aj v týchto likvidačných podmienkach viac medzi sebou komunikovali, sám ešte nehospodárim a je otázne či vôbec začnem, ale problém je že mám minimálny prístup k informáciam od ľudí ktorí hospodária, tu treba na odpoveď dosť dlho čakať a ni kompetentí sa tu moc nevyjadrujú, čo takto nejaké fórum, kde by sme sa viac o sebe dozvedeli a hlavne by sme si vedeli vymeniť informácie. Ja sa osobne zaujímam o chov dojčiacich kráv, zatiaľ žijem v zahraničí, kde som veľa vecí "odkukal" a chcel by som svoje know how vyskúšať v praxi, no vďaka výkupným cenám - nech počítam ako počítam udržať sa hladine bude ťažké, a predsa sú ľudia, ktorí dokážu nájsť rôzne formy odbytu a uživiť sa. Možno by sa aj radi o svoje skúsenosti podelili, ale okrem televízneho programu Farmárska revue, časopisov Náš chov a Agromagazín a rozhlasovej relácie Farmárova nedeľa tu veľa možností nie je, chýba mi proste kvalitné diskusné forum a hlavne diskutujúci, prosím ostatných vyjadrite sa. Palo [email protected]
highlander je offline   Odpovedať s citovaním
Starý 16-09-2010, 11:10   #6
jurino
člen
 
Registrovaný od: Jun 2007
Lokalita: Nitra
Príspevky: 33
Počiatočné Re: !!Ako zachrániť slovenské poľnohospodárstvo!!

dobrý deň, to je pravda, že tu nie je veľa možností ako získať alebo si vymeniť informácie z oblasti poľnohospodárstva, či už z rastlinnej alebo živočíšnej výroby, okrem tých relácií a časopisov, ktoré ste spomenuli
jurino je offline   Odpovedať s citovaním
Odpovedať


Práca s témou Vyhľadávanie v téme
Vyhľadávanie v téme:

Rozšírené hľadanie

Pravidlá prispievania
- nemôžete začať novú tému
- nemôžete odpovedať na príspevky
- nemôžete posielať príspevky s prílohami
- nemôžete upravovať vaše príspevky

vB kód je zapnutý/í
Smajlícizapnutý/í
[IMG] kód je zapnutý/í
HTML kód je zapnutý/í
Prejdi na


Všetky časové údaje sú vo "svetovom čase" +1 hodiny. Teraz je 13:38.


Fórum používa : vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright © 2006 Agroinštitút Nitra, š.p..