AgroFórum  

Naspäť   AgroFórum > Pôdohospodárske fórum > Poľnohospodárstvo a rozvoj vidieka
Registrácia FAQ (otázky a odpovede) Zoznam členov Kalendár Hľadaj Dnešné príspevky Označ fóra ako prečítané

Poľnohospodárstvo a rozvoj vidieka Diskusia na poľnohospodárske témy - všeobecne, rozvoj vidieka, legislatíva, poradenstvo...

Odpovedať
 
Práca s témou Vyhľadávanie v téme
Starý 12-02-2016, 22:13   #1
komin2
člen
 
Registrovaný od: Feb 2016
Príspevky: 5
Počiatočné maly farmar

otazka
je podmienkou založený podnik 2 roky dozadu? od vyhlásenia výzvy?
komin2 je offline   Odpovedať s citovaním
Sponzorované odkazy
Starý 13-02-2016, 20:43   #2
Pista22
člen
 
Registrovaný od: Jan 2015
Príspevky: 34
Počiatočné Re: maly farmar

Podmienka je mať založený poľnohospodársky podnik najskôr v deň zverejnenia výzvy.
Ak ste založili poľnohospodársky podnik čo len deň pred zverejnením výzvy, už nespĺňate podmienky byť mladým farmárom.
A jedna perlička. Jahnatek sa chváli, že pripravili najlepší program pre mladých farmárov. V celej Európe nemá žiadna krajina kvalitnejšiu podporu pre mladých farmárov. Výsledkom tohoto chválenia je odovzdaných zatiaľ cca 100 žiadostí. Pre jedného je to úspech, pre všetkých ostatných je to tragédia.
Môj odhad je že do 8.marca bude odovzdaných cca 300 žiadostí... Preto by som si nerobil ťažkú hlavu, ako nastaviť štandardný výstup a nazbieral čo najviac bodov. V prípade doručenia menej ako 600,resp. 580 žiadostí sa nebudú uplatňovať žiadne bodovacie kritériá a finančnú pomoc dostanú všetci žiadatelia.
Pista22 je offline   Odpovedať s citovaním
Starý 14-02-2016, 20:34   #3
komin2
člen
 
Registrovaný od: Feb 2016
Príspevky: 5
Počiatočné Re: maly farmar

dobrý deň otázku som dala preto, ze kritériá pre mladého farmára o ktorom píšete su iné ako pre malého farmára. tu sa čaká na vyhlásenie výzvy z opatrenia 6.3.
komin2 je offline   Odpovedať s citovaním
Starý 14-02-2016, 20:56   #4
Pista22
člen
 
Registrovaný od: Jan 2015
Príspevky: 34
Počiatočné Re: maly farmar

Ospravedlňujem sa, zle som prečítal nadpis.
Áno, pre malého farmára, opatrenie 6.3 je preukázanie poľnohospodárskej činnosti min. 24 mesiacov pred vyhlásením výzvy, alebo odovzdaním projektu.
Táto výzva by mohla byť zverejnená niekedy koncom februára, začiatkom marca. Musíme si počkať na presné znenie a podmienky
Pista22 je offline   Odpovedať s citovaním
Starý 16-02-2016, 13:22   #5
komin2
člen
 
Registrovaný od: Feb 2016
Príspevky: 5
Počiatočné Re: maly farmar

ďakujem za odpoveď. ak je to tak ze sa da zapojiť odovzdaním projektu tak super. Len skoda ze sa to nikde nedá nájsť. ak mate link kde sa o tom píše viac budem rada ak ho tu zverejnite.
komin2 je offline   Odpovedať s citovaním
Starý 16-02-2016, 17:59   #6
Pista22
člen
 
Registrovaný od: Jan 2015
Príspevky: 34
Počiatočné Re: maly farmar

Dobrý deň. Ako som napísal, musíme počkať na zverejnenie výzvy, kde budú podrobné požiadavky a podmienky.
V programe rozvoja vidieka 2014 2020 nájdete všeobecné podmienky aj pre malých farmárov. Podmienka je podnikateľská činnosť min 24 mesiacov pred zverejnením výzvy, štandardný výstup v hodnote 4000 až 7999 eur, predloženie podnikateľského plánu.
Do Googla si zadajte koncepcia podpory mladých, malých a rodinných farmárov, nejaké informácie sú v tomto dokumente, ďalej PRV 2014-2020,. Podnikateľský plán by mal byť v rovnakej štruktúre ako pre mladých farmárov, tak isto zameranie rastlinnej a živočíšnej výroby na rovnaké komodity.
Pista22 je offline   Odpovedať s citovaním
Starý 19-02-2016, 08:45   #7
Pupkátor
člen
 
Registrovaný od: Feb 2016
Príspevky: 6
Počiatočné Re: maly farmar

Dobrý deň
Chcem sa spýtať či min. štandardný výstup má vychádzať iba z jednej konkrétnej položky ako napr. HD mladší ako 1 rok - 8056,25-25ks alebo to môžem kombinovať napr. 2 dojnice-5216.56 a býky od 1 až 2 roky-9ks-5369
spolu 10585,6.
Za odpoveď vopred ďakujem
Pupkátor je offline   Odpovedať s citovaním
Starý 19-02-2016, 13:22   #8
Pista22
člen
 
Registrovaný od: Jan 2015
Príspevky: 34
Počiatočné Re: maly farmar

Dobrý deň, štandartný výstup môžete ľubovolne kombinovať s rastlinnou a živočíšnou výrobou. Myslím však, ak dosiahnete viac ako 60% hodnoty štandartného výstupu v živočíšnej výrobe, budú to body navyše.
Akákoľvek kombinácia je prípustná. Dva kravy, 20 oviec, ošípané, v rastlinnej výrobe si dáte strukoviny, liečivé rastliny. Je to na vás.
S pozdravom
Pista22 je offline   Odpovedať s citovaním
Starý 25-02-2016, 21:15   #9
Haliegro
člen
 
Registrovaný od: Feb 2016
Príspevky: 3
Počiatočné Re: maly farmar

Dobry den,

Ja tych otazok mam strasnu kopu, aj pre to, ze u mna ide o zmiesane hospodarstvo o ktorom ste pisal a project si robim sama, nedavam ho robit externe. Dufam teda, ze so mnou budete mat trpezlivost.

1. Moja planovana produkcia je vyssia, ako 100% minimálnej hodnoty štandardného výstupu. Moze to tak byt, alebo to musi vychadzat presne na 100%?
2. V prirucke sa uvadza, ze meratelom dosiahnuteho vystupu je poberanie priamych podpor na 100% planovaneho vystupu. Avsak dolna hranica priamych podpor nekorensponduje s dolnou hranicou minimalnej hodnoty standardneho vystupu. Ak teda chcem mat napr. 0.3 ha sklennikovu produkciu aromatickych bylin (co splna hodnotu min. st. produkcie, ale pre priamu podporu potrebujete min. 1ha) + 0,5 ha ovocny sad + 2 dojne kravy + 10 koz, tak priamu podporu mozem poberat len na zivocisnu vyrobu. Ako sa bude merat dosiahnutie standardneho vystupu v tomto pripade?
3. Ak mi vychadza planovany standardny vystup na 180% minimalneho vystupu, som do 18 mesiacov povinna dokazovat poberanie priamych podpor na minimalny, alebo na planovany vystup (teda na 100%, alebo tych 180%)?
4. Ak dosiahnem viac ako 100% , ale menej ako planovanych 180% , alebo dosiahnem plan, ale v inom pomere komodit, splnila som v tom pripade podmienky prijatia NFP napriek vychylke od planu?

Vopred vdaka za objasnenie.
Haliegro je offline   Odpovedať s citovaním
Starý 28-02-2016, 12:46   #10
Pista22
člen
 
Registrovaný od: Jan 2015
Príspevky: 34
Počiatočné Re: maly farmar

Dobrý deň,
Nemôžete prekročiť hodnotu štandartného výstupu, pri mladom farmárovi je to horná hranica 50 000, pri malom farmárovi tuším 8999. Nedodržanie štandartného výstupu je porušenie podmienok poskytnutia pomoci.
Štandardný výstup a nakoniec registrovanie zvierat v CEHZ, a priame platby na pôdu sú dve rozdielne veci. Ak si dáte do projektu 10 dojníc, tak k nejakému dátumu ich musíte mať evidované v CEHZ. To isté pri plodinách, ak v štandartnom výstupe budete mať tri hektáre strukovín, tak pri priamych platbách v deklarácii budete uvádzať tri hektáre.
S pozdravom
Pista22 je offline   Odpovedať s citovaním
Odpovedať


Práca s témou Vyhľadávanie v téme
Vyhľadávanie v téme:

Rozšírené hľadanie

Pravidlá prispievania
- nemôžete začať novú tému
- nemôžete odpovedať na príspevky
- nemôžete posielať príspevky s prílohami
- nemôžete upravovať vaše príspevky

vB kód je zapnutý/í
Smajlícizapnutý/í
[IMG] kód je zapnutý/í
HTML kód je zapnutý/í
Prejdi na


Všetky časové údaje sú vo "svetovom čase" +1 hodiny. Teraz je 23:20.


Fórum používa : vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright © 2006 Agroinštitút Nitra, š.p..