AgroFórum  

Naspäť   AgroFórum > Pôdohospodárske fórum > Rastlinná výroba
Registrácia FAQ (otázky a odpovede) Zoznam členov Kalendár Hľadaj Dnešné príspevky Označ fóra ako prečítané

Rastlinná výroba Diskusia na témy týkajúce sa rastlinnej výroby všeobecne, krmovinárstva, vinohradníctva, ovocinárstva, zahradníctva, ochrany rastlín...

Odpovedať
 
Práca s témou Vyhľadávanie v téme
Starý 19-08-2013, 07:43   #1
Nefrit
člen
 
Registrovaný od: Apr 2012
Príspevky: 102
Počiatočné Kocurkovo

Davam do pozornosti: http://ekonomika.sme.sk/c/6905287/st...chcu-podu.html
Nefrit je offline   Odpovedať s citovaním
Sponzorované odkazy
Starý 19-08-2013, 10:15   #2
MARMIL
člen
 
MARMIL's Avatar
 
Registrovaný od: Nov 2006
Lokalita: BA
Príspevky: 205
Počiatočné Re: Kocurkovo

A čo budú robiť s tými podvodníkmi, čo ju nakúpili do dnešného dňa ?
Zdá sa, že na ministerstve nemajú úradníci čo robiť.....
MARMIL je offline   Odpovedať s citovaním
Starý 19-08-2013, 11:10   #3
Nefrit
člen
 
Registrovaný od: Apr 2012
Príspevky: 102
Počiatočné Re: Kocurkovo

Aj tak to neprejde- je to protiustavne, ale cloveku ostava rozum stat nad tym, co by si chceli dovolit.
Nefrit je offline   Odpovedať s citovaním
Starý 17-09-2013, 17:17   #4
veverka peter
člen
 
Registrovaný od: Nov 2012
Lokalita: Topolčany
Príspevky: 15
Počiatočné Re: Kocurkovo

Citát:
Pôvodne zaslal Nefrit
Aj tak to neprejde- je to protiustavne, ale cloveku ostava rozum stat nad tym, co by si chceli dovolit.

Radsej nech preveruju odbornu sposobilost ako keby mali spekulanti hlavne zo zapadu nakupovat aj nadalej ornu podu a znehodnocovat ju!!!
veverka peter je offline   Odpovedať s citovaním
Starý 17-09-2013, 20:26   #5
MARMIL
člen
 
MARMIL's Avatar
 
Registrovaný od: Nov 2006
Lokalita: BA
Príspevky: 205
Question Re: Kocurkovo

Som proti akýmkoľvek zásahom zo strany štátu do voľnéno trhu z nehnuteľnosťami, nevynímajúc ornú pôdu. Na to, aby sa z ornej pôdy mohla stať stavebná parcela, máme predsa iné zákony. Neviem o inom znehodnocovaní ornej pôdy....
MARMIL je offline   Odpovedať s citovaním
Starý 18-09-2013, 12:00   #6
Nefrit
člen
 
Registrovaný od: Apr 2012
Príspevky: 102
Počiatočné Re: Kocurkovo

Citát:
Pôvodne zaslal veverka peter
Radsej nech preveruju odbornu sposobilost ako keby mali spekulanti hlavne zo zapadu nakupovat aj nadalej ornu podu a znehodnocovat ju!!!

Tak teda po lopate: Predstavte si, ze si budete chciet kupit podu Vy osobne, ale zakon, ktory schvalili nejaki diletanti Vam to neumozni, lebo nemate nato vzdelanie alebo dostatocnu prax alebo nevlastnite dost pody doteraz, aby ste si mohli kupit dalsiu...alebo cokolvek, co si vymyslia. A zase naopak- vlastnim podu, ale nemozem ju predat solventnemu ale musim nesolventnemu, alebo ten kriteria splna. Je to absurdne, ako keby som auto mohla predat len automechanikovi alebo traktor len clovekovi, ktory ma nan vodicak, ved si predsa mozem zamestnat cloveka, ktory sposobilost bude mat...

Spekulanti su len zamienka- ti si aj tak sposob najdu a prave tento zakon im to ulahci. Ved kolki zahranicni podnikatelia uz dnes podu vlastnia cez firmy.

Mna sa tento zakon netyka- podu vlastnim a nechcem ju predat a ani nemienim dokupovat dalsiu. Mam presne tolko, kolko na svoj podnikatelsky zamer potrebujem.
Ide o princip, moralku a zakonnost konania (ako to slusne povedat?) hmm...spravcov nasich dani.

Btw Nas pan minister ma aku odbornu sposobilost na vykon funcie ministra polnohospodarstva?? :-D

Naposledy upravil Nefrit : 27-10-2013 o 06:49.
Nefrit je offline   Odpovedať s citovaním
Starý 18-09-2013, 21:31   #7
MARMIL
člen
 
MARMIL's Avatar
 
Registrovaný od: Nov 2006
Lokalita: BA
Príspevky: 205
Thumbs up Re: Kocurkovo

Citát:
Pôvodne zaslal Nefrit
Tak teda po lopate: Predstavte si, ze si budete chciet kupit podu Vy osobne, ale zakon, ktory schvalili nejaki diletanti Vam to neumozni, lebo nemate nato vzdelanie alebo dostatocnu prax alebo nevlastnite dost pody doteraz, aby ste si mohli kupit dalsiu...alebo cokolvek, co si vymyslia. A zase naopak- vlastnim podu, ale nemozem ju predat solventnemu ale musim nesolventnemu, alebo ten kriteria splna. Je to absurdne, ako keby som auto mohla predat len automechanikovi alebo traktor len clovekovi, ktory ma nan vodicak, ved si predsa mozem zamestnat cloveka, ktory sposobilost bude mat...

Spekulanti su len zamienka- ti si aj tak sposob najdu a prave tento zakon im to ulahci. Ved kolki zahranicni podnikatelia uz dnes podu vlastnia cez firmy.

Mna sa tento zakon netyka- podu vlastnim a nechcem ju predat a ani nemienim dokupovat dalsiu. Mam presne tolko, kolko na svoj podnikatelsky zamer potrebujem.
Ide o princip, moralku a zakonnost konania (ako to slusne povedat?) hmm...spravcov nasich dani.

Btw Nas pan minister ma aku odbornu sposobilost na vykon funcie ministra polhospodarstva?? :-D
Súhlasím, je to presne tak.....
MARMIL je offline   Odpovedať s citovaním
Odpovedať


Práca s témou Vyhľadávanie v téme
Vyhľadávanie v téme:

Rozšírené hľadanie

Pravidlá prispievania
- nemôžete začať novú tému
- nemôžete odpovedať na príspevky
- nemôžete posielať príspevky s prílohami
- nemôžete upravovať vaše príspevky

vB kód je zapnutý/í
Smajlícizapnutý/í
[IMG] kód je zapnutý/í
HTML kód je zapnutý/í
Prejdi na


Všetky časové údaje sú vo "svetovom čase" +1 hodiny. Teraz je 15:03.


Fórum používa : vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright © 2006 Agroinštitút Nitra, š.p..