AgroFórum  

Naspäť   AgroFórum > Pôdohospodárske fórum > Poľnohospodárstvo a rozvoj vidieka
Registrácia FAQ (otázky a odpovede) Zoznam členov Kalendár Hľadaj Dnešné príspevky Označ fóra ako prečítané

Poľnohospodárstvo a rozvoj vidieka Diskusia na poľnohospodárske témy - všeobecne, rozvoj vidieka, legislatíva, poradenstvo...

Odpovedať
 
Práca s témou Vyhľadávanie v téme
Starý 02-12-2010, 15:16   #21
zolle10
člen
 
Registrovaný od: Dec 2010
Príspevky: 10
Počiatočné Re: Rrd

zdravím
podarilo sa spojazdnit pestovanie Topola? už aj predávate?
ake veci pestujete a co predávate?
mna tiez zaujimaju RRD .. ale az na jar
zolle10 je offline   Odpovedať s citovaním
Sponzorované odkazy
Starý 02-12-2010, 16:42   #22
MARMIL
člen
 
MARMIL's Avatar
 
Registrovaný od: Nov 2006
Lokalita: BA
Príspevky: 205
Wink Re: Rrd

Tažba v mojom lese podlieha lesnému hosp. plánu, a povolením na ťažbu dreva z lesného úradu. Miniak bude zrejme jeden z tých štátnych úradníkov, ktorý pozná túto problematiku dokonale. Ale na druhej strane, keď porušuje zákony št. podnik Lesy SR, /mohol by som uviesť príklady/ nikomu to nevadí.
Skúste teda "zolle" si vysadiť lesný porast na svojom pozemku a uvídíte tú studenú sprchu z úradov.
MARMIL je offline   Odpovedať s citovaním
Starý 02-12-2010, 16:49   #23
zolle10
člen
 
Registrovaný od: Dec 2010
Príspevky: 10
Počiatočné Re: Rrd

no ved to nechapem preco by som nemohol robit an pozemku mojom to co chcem. ak by sa trestali ludia zato ze nechaju nieco zaburenit ale ani to tu nefunguje. zasegem agát, zafrézujem a poviem ze to je náletový les
ale inak podla vsetkeho len do slabších kategorii pod dá sadit les energeticky ale podla mna to je sprostost nakolko momentalne by sa dali byužit silne podmočené pody a vrba sa dá yužiť aj na likvidáciu odpadovej vody.
zolle10 je offline   Odpovedať s citovaním
Starý 02-12-2010, 17:14   #24
MARMIL
člen
 
MARMIL's Avatar
 
Registrovaný od: Nov 2006
Lokalita: BA
Príspevky: 205
Počiatočné Re: Rrd

Treba to skúsiť a postupovať podľa návodu Miniaka, sám som zvedavý či uspejete s tou birokraciou na úradoch.
Ja viem že aj na výrub hrubšieho stromu vo svojej záhrade/zast. plocha/ obvod kmeňa nad 40 cm vo výške 130 cm nad zemou, potrebujete povolenie od obecného úradu, za ktoré samozrejme zaplatíte masný poplatok.
No, nie je to nádhera, život na Slovensku ?
MARMIL je offline   Odpovedať s citovaním
Starý 02-12-2010, 18:17   #25
zolle10
člen
 
Registrovaný od: Dec 2010
Príspevky: 10
Počiatočné Re: Rrd

no podla mna by sa veci dali riesit na uradoch..ale mozno len preto si to tak myslim lebo som tam este nebol
ale kazdopadne vidim vela rieseni ktorých rozuzlením su prave RRD. ale ked to zobereme z hladiska zakonou tak to zakon ani nepropusta, pritom by som si pozrem ako a kto vyuzije podu zaliatu v depresiach.. a to nielen tento rok ale aj ine roky.
kazdopadne tieto depresie niekedy maju tu istu bonitu pody ako o pody o 100 dalej ktore su neporovnatelnej kvality a prave toto je problem celeho systému lebo aj keby sa povolili len uzke sliže RRD v depresiach malo by to velký krajinotvorný a aj ekologický význam.
zolle10 je offline   Odpovedať s citovaním
Starý 12-07-2011, 11:25   #26
zolle10
člen
 
Registrovaný od: Dec 2010
Príspevky: 10
Počiatočné Re: Rrd

no mám stránku
http://www.stromceky-lovasz.sk/
zaoberam sa totižto okrasnými a klasickými drevinami..
je tam aj sekcia.. energeticke dreviny a onedlho pridam foto z roznych druhov plantaži a i z mojich porastou.
vam sa ako darí?
zolle10 je offline   Odpovedať s citovaním
Starý 12-07-2011, 12:17   #27
MARMIL
člen
 
MARMIL's Avatar
 
Registrovaný od: Nov 2006
Lokalita: BA
Príspevky: 205
Počiatočné Re: Rrd

ke´d budem vysádzať agáty a orechy, prídem nakupovať k Vám zolle,
som totiž pár km od Vás....
MARMIL je offline   Odpovedať s citovaním
Starý 12-07-2011, 12:21   #28
zolle10
člen
 
Registrovaný od: Dec 2010
Príspevky: 10
Počiatočné Re: Rrd

ano, odkial ste? a mate aj les? les je krasna vec.. najviac ma laka les samotny.... taky tvrdý lužny les s morušov a podobne.
treba sledovat ponuku.... klasicke dreviny mam na jar a na jesen ked sa volnokorenne veci presadzaju... momentalne len okrasne...
unas zeleninarstvo doznieva tak podu vyuzivam takto
zolle10 je offline   Odpovedať s citovaním
Starý 12-07-2011, 13:16   #29
MARMIL
člen
 
MARMIL's Avatar
 
Registrovaný od: Nov 2006
Lokalita: BA
Príspevky: 205
Počiatočné Re: Rrd

rrrrrrrrrrrrr

Naposledy upravil MARMIL : 27-05-2015 o 21:06.
MARMIL je offline   Odpovedať s citovaním
Starý 24-05-2015, 23:14   #30
felena
člen
 
Registrovaný od: May 2015
Príspevky: 2
Počiatočné Re: Rrd

Dobrý deň,

dovoľujem si Vám napísať a poprosiť Vás o informácie ohľadom pestovania rýchlorastucej dreviny JAPONSKÝ TOPOĽ.

Prosím o všetky dostupné informácie o tejto rastline, o koreňoch, či a ako hlboké sú do hlbky aj do šírky.

Aký negatívny vplyv majú nasadené japonské topole na pôdu, na ovzdušie a na čo všetko.

A naopak, prosím o informácie o všetkých pozitívnych vplyvoch tejto rýchlorastucej dreviny na všetko.

O uvedené informácie Vás prosím preto, lebo mám veľké sklamanie a smútok z toho, ako birokratický dôvod,

a to nevyňatie pôdy z ornej na takú, ani neviem akú, je príčinou, že naše posadené japonské topole na našej vlastnej parcele

na výzvu Okresného pozemkového úradu musíme vyrúbať.

V terajšej dobe, keď sa upredňostňujú všetky projekty ohľadom biomasy a iných energetických zdrojov,

keď vláda ide dávať dotácie na kúrenie biomasou, my čo sme do založenia vlastnej výsadby japonského topoľa

vložili dosť vysoké finančné prostriedky máme vyrúbať ešte nedorastené stromy.

Ak by ste mi v tomto probléme vedeli pomôcť, vopred Vám ďakujem.
felena je offline   Odpovedať s citovaním
Odpovedať


Práca s témou Vyhľadávanie v téme
Vyhľadávanie v téme:

Rozšírené hľadanie

Pravidlá prispievania
- nemôžete začať novú tému
- nemôžete odpovedať na príspevky
- nemôžete posielať príspevky s prílohami
- nemôžete upravovať vaše príspevky

vB kód je zapnutý/í
Smajlícizapnutý/í
[IMG] kód je zapnutý/í
HTML kód je zapnutý/í
Prejdi na


Všetky časové údaje sú vo "svetovom čase" +1 hodiny. Teraz je 14:08.


Fórum používa : vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright © 2006 Agroinštitút Nitra, š.p..