AgroFórum  

Naspäť   AgroFórum > Pôdohospodárske fórum > Poľnohospodárstvo a rozvoj vidieka
Registrácia FAQ (otázky a odpovede) Zoznam členov Kalendár Hľadaj Dnešné príspevky Označ fóra ako prečítané

Poľnohospodárstvo a rozvoj vidieka Diskusia na poľnohospodárske témy - všeobecne, rozvoj vidieka, legislatíva, poradenstvo...

Odpovedať
 
Práca s témou Vyhľadávanie v téme
Starý 16-11-2015, 12:00   #11
Lukas4x4
člen
 
Registrovaný od: Sep 2015
Príspevky: 46
Počiatočné Re: problém z rozlohou pozemkou v družstve a v katastri

A ked by chcela vsetky pozemky predat?ano je mi jasne ze ich najprv musi ponuknut najomcovy teda druzstvu ale ona si od nich moze pytat 200 eur za meter stvorcovy,nikde nieje napisane aka je hranica ceny za meter,ci ano?takze by ich ponukla druzstvu,to ju samozrejme vysmeje ze 200 e za meter neda a potom to moze ponuknut akoze mne...akoze mi ich preda.a potom geodet a bude vymeriavat praesne tiwe parcely ktore su v katastri a v kat.mape...a podla zakona sa na svoje pozemky musim bez problemov dosta takze by som jazdil krizom krazom po poliach a tym bud nicil druzstvu zasiatde plodiny alebo by druzstvo muselo nechavat pristupove cesty k mojim pozemkom a to by pre nich urcite nebolo vobec vyhodne.ano ani pre mna,ale ked sa chcu oni zachovat ako svine zachovam sa tak aj ja....a pozemky ktore su realne zakreslene v mape si mozem predat hoci kedy... je tak?samozrejme len tie co su 1/1
Lukas4x4 je offline   Odpovedať s citovaním
Sponzorované odkazy
Starý 16-11-2015, 14:24   #12
agro111
člen
 
Registrovaný od: May 2013
Príspevky: 33
Počiatočné Re: problém z rozlohou pozemkou v družstve a v katastri

Predať si ich môžete hocikedy, ale ak je výmera pozemku vačšia ako 2000m2 tak ich musíte ponúknuť cez register zverejňovania ponúk prevodu vlastníctva poľnohospodárskeho pozemku na stránke MPSR, ale toto nemusíte vykonať, ak pozemky predáte poľnohospodárovi, ktorý hospodári vo Vašom katastrál. území viac ako 3 roky.
agro111 je offline   Odpovedať s citovaním
Starý 16-11-2015, 19:59   #13
marekj
člen
 
Registrovaný od: May 2014
Príspevky: 45
Počiatočné Re: problém z rozlohou pozemkou v družstve a v katastri

Zisti si či je svokra tvoja blizka osoba ja to neviem či to neni len otec, matka, brat, sestra píše sa o tom § 13 ods. 2 potom by už stačila 1 ročna výpovedna lehota. Alebo nech ti to svokra da ako darovanie. Všetko sa dá!!!
No a tie polne cesty nie su všetky využivané mnohe su zarastene nezjazdné a pod. ale všetko je zakreslené v katastralnej mape treba si to pozrieť lebo veľa ciest napríklad maju aj družstva rozoranych ale aj z tym by sa dalo poradiť. Napriklad u nas v dedine ked sa robila REOP tak sa nezakreslila do katas. mapy jedna cesta vedie cez bývale pol. družstvo no a v dnešnej dobe je to už velky problem ju ta znova dostať, len do dnes nerozumiem ako sa to mohlo stať.
marekj je offline   Odpovedať s citovaním
Starý 17-11-2015, 20:10   #14
Lukas4x4
člen
 
Registrovaný od: Sep 2015
Príspevky: 46
Počiatočné Re: problém z rozlohou pozemkou v družstve a v katastri

Citát:
Pôvodne zaslal agro111
Predať si ich môžete hocikedy, ale ak je výmera pozemku vačšia ako 2000m2 tak ich musíte ponúknuť cez register zverejňovania ponúk prevodu vlastníctva poľnohospodárskeho pozemku na stránke MPSR, ale toto nemusíte vykonať, ak pozemky predáte poľnohospodárovi, ktorý hospodári vo Vašom katastrál. území viac ako 3 roky.


nie nešlo by to niekomu kto hospodári viac ako tri roky.
Lukas4x4 je offline   Odpovedať s citovaním
Starý 17-11-2015, 20:21   #15
Lukas4x4
člen
 
Registrovaný od: Sep 2015
Príspevky: 46
Počiatočné Re: problém z rozlohou pozemkou v družstve a v katastri

Citát:
Pôvodne zaslal marekj
Zisti si či je svokra tvoja blizka osoba ja to neviem či to neni len otec, matka, brat, sestra píše sa o tom § 13 ods. 2 potom by už stačila 1 ročna výpovedna lehota. Alebo nech ti to svokra da ako darovanie. Všetko sa dá!!!
No a tie polne cesty nie su všetky využivané mnohe su zarastene nezjazdné a pod. ale všetko je zakreslené v katastralnej mape treba si to pozrieť lebo veľa ciest napríklad maju aj družstva rozoranych ale aj z tym by sa dalo poradiť. Napriklad u nas v dedine ked sa robila REOP tak sa nezakreslila do katas. mapy jedna cesta vedie cez bývale pol. družstvo no a v dnešnej dobe je to už velky problem ju ta znova dostať, len do dnes nerozumiem ako sa to mohlo stať.

takže ak som blízka osoba majitelovi pozemkou tak ich druťstvo musí pustit. to je dobre. lebo v tom zákone nieje definované čo znamená blízka osoba, takže to može byt svokra-zať si myslím teda. a družstvo po mne zas chce všetky predošlé zmluvy ktoré malo spísané zo svokrinou mamou kedysi. akože načo ich po mne chce?? ved oni musia mat tiež odložené originálne podpísané nájomné zmluvy tak nechápem akože načo po mne chcu nájomné zmluvy, asi chcu nejako spekulovat alebo ja už neviem.... štvrtok tam pojdem a poviem že babka mi žiadne zmluvy nedá a hotovo... že ak chcem mám íst na družstvo a oni tam majú tiež zmluvy.... a ak by ich náhodou nemali a hrali na mna len habaduru tak im tam pekne vynadám že o č im vlastne ide! napíšem ako to dopadlo.
Lukas4x4 je offline   Odpovedať s citovaním
Starý 17-11-2015, 21:27   #16
agro111
člen
 
Registrovaný od: May 2013
Príspevky: 33
Počiatočné Re: problém z rozlohou pozemkou v družstve a v katastri

Vy nie ste povinný družstvu ukazovať zmluvy. Družstvo by ich malo mať a ak ich nemá to je ich neporiadok a smola. Len si treba na zmluve pozrieť či je spravená na dobu neurčitú alebo na dobu určitú. Lebo ak je zmluva platná tak nájom pokračuje aj s Vašou svokrou resp. s Vami, ak dôjde ku zmene majiteľa. A treba dať družstvu výpoveď. Ak by ste však Vy /ako vlastník pôdy/ chceli podnikať na tejto pôde, družstvo je povinné Vám ju vydať hneď tj. ukončiť nájomnú zmluvu.
agro111 je offline   Odpovedať s citovaním
Starý 18-11-2015, 12:47   #17
Lukas4x4
člen
 
Registrovaný od: Sep 2015
Príspevky: 46
Počiatočné Re: problém z rozlohou pozemkou v družstve a v katastri

No ved ano,ved svokra ako majitelka pody ziada o vydanie pozemkou do vlastneho uzivania tak jej ho druzsvo musi vydat nie....a posledna zmluva je na dobu neurcitu....takze to znamena ze sa poda vypoved a na rok musia podu vratit....neviem co maju stale za problem.
Lukas4x4 je offline   Odpovedať s citovaním
Starý 18-11-2015, 15:18   #18
agro111
člen
 
Registrovaný od: May 2013
Príspevky: 33
Počiatočné Re: problém z rozlohou pozemkou v družstve a v katastri

Áno pri dobe neurčitej je výpovedná lehota 1 rok, takže čím skôr podajte výpoveď a na rok ju môžete využívať Vy.
agro111 je offline   Odpovedať s citovaním
Starý 18-11-2015, 19:08   #19
marekj
člen
 
Registrovaný od: May 2014
Príspevky: 45
Počiatočné Re: problém z rozlohou pozemkou v družstve a v katastri

No Bohužial toho roku už je neskoro .Trebalo výpoved podať do 31.10. Takže až na buduci rok.
marekj je offline   Odpovedať s citovaním
Starý 19-11-2015, 17:07   #20
Lukas4x4
člen
 
Registrovaný od: Sep 2015
Príspevky: 46
Počiatočné Re: problém z rozlohou pozemkou v družstve a v katastri

Ale vypoved uz je podana davno,este na zaciatku oktobra....ale druzstvo ma problem s tym ze oni platili najom len za cca 4,5 ha ale podla katastra ma svokra cca 8ha...a tu je ten problem ze druzstvo tvrdi ze nemoze vydat celych 8 ha.ze oniuzivaju len 4,5ha a ja chcem aby vydali vsetko,nie len polovicu...tak ako to je?musia vydat celych 8 ha ktore su potvrdene z katastra??lebo mna v podstate nezaujima co si povie druzstvo ale co je v katastri nie?
Lukas4x4 je offline   Odpovedať s citovaním
Odpovedať


Práca s témou Vyhľadávanie v téme
Vyhľadávanie v téme:

Rozšírené hľadanie

Pravidlá prispievania
- nemôžete začať novú tému
- nemôžete odpovedať na príspevky
- nemôžete posielať príspevky s prílohami
- nemôžete upravovať vaše príspevky

vB kód je zapnutý/í
Smajlícizapnutý/í
[IMG] kód je zapnutý/í
HTML kód je zapnutý/í
Prejdi na


Všetky časové údaje sú vo "svetovom čase" +1 hodiny. Teraz je 00:38.


Fórum používa : vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright © 2006 Agroinštitút Nitra, š.p..