AgroFórum  

Naspäť   AgroFórum > Pôdohospodárske fórum > Poľnohospodárstvo a rozvoj vidieka
Registrácia FAQ (otázky a odpovede) Zoznam členov Kalendár Hľadaj Dnešné príspevky Označ fóra ako prečítané

Poľnohospodárstvo a rozvoj vidieka Diskusia na poľnohospodárske témy - všeobecne, rozvoj vidieka, legislatíva, poradenstvo...

Odpovedať
 
Práca s témou Vyhľadávanie v téme
Starý 21-06-2013, 14:28   #11
Nefrit
člen
 
Registrovaný od: Apr 2012
Príspevky: 102
Počiatočné Re: Komasácia

Re: Leitman: Zase nezavadzajte. Pozemkove upravy netrvaju dlho kvoli rokovaniam s ucastnikmi, ale sa pozastavuju kvoli nedostatku financnych zdrojov. Marmil ma pravdu v tom, ze sa tam deju aj nekale praktiky- hlavne co sa tyka priklepovania pody obciam. Robi sa to tak, ze sa vlastnikom oseka vymera (v ramci zakona) a co ostane, sa priklepne obci. Fakt ale je, ze sa vlastnici mozu branit- maju moznost namietok a maju v komisii aj zastupcu. Vsetko je len o tom, pozerat uradnikom na prsty.
Re: Marmil: Ono to nie celkom vsetko az take zle, lebo fakt s tymi mrtvymi vlastnikmi moc toho nenarobia. Niektore pozemky su skratka neprededene a tie spravuje SPF- az do tej doby, kym ich nevymeni s J&T za menej lukrativne :-D
Re:Silvia: Nie som zo Zahoria a neviem, kedy su tam planovane PU, ale ked zacnu, vlastnici budu informovani a potom treba velmi davat pozor a chodit na rokovania a drzat sa zakona. Vlastnici robia najvacsiu chybu, ze to ignoruju a potom placu, ze ich vytlacili na pre nich neprijatelne miesta.
Skuste info tu. Neviem presne, odkial ste, ale na tejto stranke by ste sa mohli dozvediet o plane PU pre Vas kataster http://www.pozemkovyurad.sk/index.ph...ice=11&sbm=543
Nefrit je offline   Odpovedať s citovaním
Sponzorované odkazy
Starý 21-06-2013, 23:36   #12
MARMIL
člen
 
MARMIL's Avatar
 
Registrovaný od: Nov 2006
Lokalita: BA
Príspevky: 205
Počiatočné Re: Komasácia

Re: Nefrit, Veď, práve tých zosnulých vlastníkov mal štát na svoje náklady
vysporiadať - obnovou dedičského konania !!!
Bude to na katastroch trčať naveky, alebo sa nájde dobrodinec, čo si to vydrží !!!
Majetky štát, ľuďom ukradol zvečera do rána, tak nech to dá už niekto v tomto bordeli aj do poriadku !!!

MARMIL je offline   Odpovedať s citovaním
Starý 22-06-2013, 15:15   #13
Nefrit
člen
 
Registrovaný od: Apr 2012
Príspevky: 102
Počiatočné Re: Komasácia

No to by bol ideal Ale to sa nikdy nestane. Nasa rodina tiez prisla o jeden pozemok, lebo dedo mal na katastri chybu v datume narodenia a cela administrativa okolo by stala viac ako je hodnota toho pozemku. Tak sme sa zmierili, ze to prepada v prospech statu. A mnoho policok ma tak vela dedicov, ze sa to fakt neoplati prededovat. Potom su ludia, ktori maju vela dlhov, tak ze prevysuju hodnotu celeho ich majetku, tak sa dedici radsej zrieknu celeho dedicstva. A niektori ziadnych priamych dedicov ani nemaju (a nepriamym sa neoplati platit tak vysoku dan). S tym sa uz nic neurobi. Ja to ani nepovazujem za taky problem. Problem je, ze SPF nehospodarne naklada s takymto majetkom a umoznuje kdekomu prist k majetku. No ale zijeme v takom state...
Horsie je, co sa teraz chysta vid. Zakon o pozemkovych spolocenstvach a tie "dobre myslene" pozicky na nakup pody... To este len bude lupez.
Nefrit je offline   Odpovedať s citovaním
Starý 27-06-2013, 11:49   #14
Silvia S
člen
 
Registrovaný od: Jun 2013
Príspevky: 2
Počiatočné Re: Komasácia

to Nefrit: dakujem Vam velmi pekne za nazor a info. Na stranke som konkretne o obci Kostoliste, o ktoru sa jedna nenasla...nevadi...skusim zbehnut na Obvodny pozemkovy urad v Malackach, hadam mi budu vediet nieco povedat. Dakujem este raz.

Silvia
Silvia S je offline   Odpovedať s citovaním
Starý 02-07-2013, 09:46   #15
Leitman
člen
 
Registrovaný od: Jun 2007
Príspevky: 7
Počiatočné Re: Komasácia

RE: Nefrit. Nezavádzam! Súhlasím že usporiadanie pozemkového vlastníctva trvá dlho a je to ovplyvnené nedostatkom financií a aj rôznym prístupom najvyžších orgán k menežovaniu. Samotné pozemkové úpravy však v danom katastrálnom území trvajú tak, ako som uviedol a je to možné si overiť na jednotlivých obvodných úradoch cez www.mpsr.sk/pu v odkaze na pozemkové úpravy. A pozrite si aj jednotlivé § zákona 330/1991 Zb. ako často treba komunikovať s účastníkmi konania! Je to pre to , aby bol zabezpečený objektívny postup pre účastníkov kanania v samotnom projekte pozemkových úprav. Musí byť vytvorený časový preiestor na jednanie s vlastníkmi, právo na podávanie námietok, odvolávaní v konaní. I samotné vypracovanie diela, pokiaľ má byť technicky perfektné si vyžaduje čas. ( i vhodné počasie v teréne). Treba si uvedomiť ,že je to po reforme Márie Terézie jeden z najväčších zásahov do katastra. Komasácie za prvej republiky a za Slovenského štátu boli v podstate o prerozdelení vlastníctva. Dnešné pozemkové úpravy sú širšie ponímané cez ekológiu, ochranu pôdy, príprava na budovanie spoločných zariadení a opatrení atď.
Leitman je offline   Odpovedať s citovaním
Starý 12-10-2014, 22:36   #16
martinb
člen
 
Registrovaný od: Oct 2014
Príspevky: 3
Počiatočné Re: Komasácia

môžu mi zobrat pozemok ktorí má prístupovú cestu je v 1/1 a bude zameraní ?
martinb je offline   Odpovedať s citovaním
Starý 20-06-2016, 20:43   #17
didi1232
člen
 
Registrovaný od: Jun 2016
Príspevky: 11
Počiatočné Re: Komasácia

Myslím, že je oveľa lepšie troška počkať pokiaľ máte kým bývať a potom si vyhľadať realitného makléra http://www.topreality.sk/realitne-kancelarie/ a ž iba s ním diskutovať a kúpiť si pozemok, byt či dom za svoje vlastné. S pôžičkami sa to troška komplikuje. Avšak ak nie je iná možnosť, smelo do toho. Ja som za šporenie prosto viac. Asi som už príliš stará škola
didi1232 je offline   Odpovedať s citovaním
Odpovedať


Práca s témou Vyhľadávanie v téme
Vyhľadávanie v téme:

Rozšírené hľadanie

Pravidlá prispievania
- nemôžete začať novú tému
- nemôžete odpovedať na príspevky
- nemôžete posielať príspevky s prílohami
- nemôžete upravovať vaše príspevky

vB kód je zapnutý/í
Smajlícizapnutý/í
[IMG] kód je zapnutý/í
HTML kód je zapnutý/í
Prejdi na


Všetky časové údaje sú vo "svetovom čase" +1 hodiny. Teraz je 19:57.


Fórum používa : vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright © 2006 Agroinštitút Nitra, š.p..