AgroFórum  

Naspäť   AgroFórum > Pôdohospodárske fórum > Poľnohospodárstvo a rozvoj vidieka
Registrácia FAQ (otázky a odpovede) Zoznam členov Kalendár Hľadaj Dnešné príspevky Označ fóra ako prečítané

Poľnohospodárstvo a rozvoj vidieka Diskusia na poľnohospodárske témy - všeobecne, rozvoj vidieka, legislatíva, poradenstvo...

Odpovedať
 
Práca s témou Vyhľadávanie v téme
Starý 05-09-2013, 13:32   #1
JurajJM
člen
 
Registrovaný od: Sep 2013
Príspevky: 3
Počiatočné Dotácie pre mladých farmárov

Zdravím, v TV som započul o dotáciách pre mladých farmárov do 40 rokov, ktoré sa budú, alebo už poskytujú na 28 ha, zaujíma ma od kedy sa budú poskytovať a v akej výške? Dik
JurajJM je offline   Odpovedať s citovaním
Sponzorované odkazy
Starý 05-09-2013, 21:06   #2
Nefrit
člen
 
Registrovaný od: Apr 2012
Príspevky: 102
Počiatočné Re: Dotácie pre mladých farmárov

Uz sme sa nato pytali viaceri a odpoved MPSR je:
"V súčasnom období sa pripravuje budúca politika rozvoja vidieka 2014 - 2020, ktorá okrem iného bude zahŕňať aj opatrenie „Pomoc na začatie podnikateľskej činnosti pre mladých poľnohospodárov“. Cieľ opatrenia je zameraný na generačnú obmenu v poľnohospodárstve prostredníctvom podpory zakladania fariem mladých poľnohospodárov.

Tento cieľ sa bude napĺňať :
• prostredníctvom pomoci mladým poľnohospodárom na začatie podnikateľskej činnosti,
• prostredníctvom zvyšovania možnosti zamestnanosti pre mladých ľudí,

Oprávneným žiadateľom je poľnohospodársky podnikateľ, tzn. fyzická alebo právnická osoba, ktorá vykonáva poľnohospodársku výrobu ako sústavnú, samostatnú činnosť pod vlastným menom, na vlastnú zodpovednosť a za účelom dosiahnutia zisku. Fyzická osoba alebo štatutárny zástupca právnickej osoby, ktorý nedosiahol vek 40 rokov má primerané zručnosti a kompetencie potrebné na výkon zamestnania a prvýkrát zakladá poľnohospodársky podnik ako najvyšší predstaviteľ podniku.

V prípade, že mladý poľnohospodár zakladá činnosť ako právnická osoba (mikropodniky a malé podniky), musí byť najvyšším predstaviteľom podniku a zároveň sa podieľať na základom imaní z viac ako 50 %.

Podpora je podmienená predložením podnikateľského plánu a bude poskytnutá formou paušálnej platby vo výške max. 70 000 EUR , ktorá sa môže vykonať najmenej v dvoch splátkach v období najviac 5 rokov. Splátky môžu byť degresívne. Úhrada poslednej splátky je podmienená správnou realizáciou podnikateľského plánu.

Schválenie nového programu rozvoja vidieka na obdobie 2014 – 2020 podlieha legislatívnym a negociačným procesom. Z toho dôvodu Vám odporúčam sledovať web Ministerstva pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR v sekcii PODPORY-VÝZVY (http://www.mpsr.sk/sk/?navID=257)."
Nefrit je offline   Odpovedať s citovaním
Starý 08-09-2013, 16:06   #3
georgio81
člen
 
Registrovaný od: Sep 2013
Príspevky: 2
Počiatočné Re: Dotácie pre mladých farmárov

Ja by som sa chcel spýtať, či táto podpora bude dať využiť, ak by som chcel založiť farmu na pestovanie rýchlorastúcich drevín. Ďakujem
georgio81 je offline   Odpovedať s citovaním
Starý 14-09-2013, 21:01   #4
jan dado
člen
 
Registrovaný od: Sep 2013
Lokalita: Dolný Kubín
Príspevky: 15
Počiatočné Re: Dotácie pre mladých farmárov

zdravím všetkých ja by som tiež chcel využiť dotáciu pre začínajúcich farmárov , ale májm len 10 hektárov pody a som zamestnaný a chcel by som to robiť popri zamestnaní nevie niekto či tu dotáciu možem dostať aj tak ?A či možem dostať celých 70000 na take male hospodárstvo kto mi vie o tomto niečo povedať?
jan dado je offline   Odpovedať s citovaním
Starý 15-09-2013, 13:27   #5
MARMIL
člen
 
MARMIL's Avatar
 
Registrovaný od: Nov 2006
Lokalita: BA
Príspevky: 205
Počiatočné Re: Dotácie pre mladých farmárov

Nerobte si veľké ilúzie, priatelia. Je to podmienené viacerými podmienkami
ktoré nie je jednoduché splniť a hlavne sa to bude úradníkmi od stola posudzovať. Už tu boli podobné akcie, ako napr. predaj z dvora a skončilo to
fiaskom.
Len vyhotovenie podnikateľakého plánu stojí nemalé finančné prostriedky.
MARMIL je offline   Odpovedať s citovaním
Starý 15-09-2013, 16:37   #6
jan dado
člen
 
Registrovaný od: Sep 2013
Lokalita: Dolný Kubín
Príspevky: 15
Počiatočné Re: Dotácie pre mladých farmárov

vypracovanie podnikatelskeho plánu stojí penieze , ale to si možeš urobiť aj sám to nieje projekt , podnikatelský plán sa podla mna dá urobiť aj doma a možno máš pravdu , ale myslím si že ak s týmto polnohospodárstvom teraz niečo neurobia a nepodporia mladých začínajúcich farmárov tak to bude koniec ja chcem začať , ale bez tej dotácie nemám šancu pretože nemožem ísť do lizingov s tak malým hospodárstvom
jan dado je offline   Odpovedať s citovaním
Starý 16-09-2013, 10:28   #7
JurajJM
člen
 
Registrovaný od: Sep 2013
Príspevky: 3
Počiatočné Re: Dotácie pre mladých farmárov

Dajme tomu, že to s tými 70 000 e myslia vážne, od kedy sa môžu podávať žiadosti o túto pomoc? Vie k tomu niekto niečo bližšie, prípadne nejaký link?
JurajJM je offline   Odpovedať s citovaním
Starý 16-09-2013, 10:45   #8
MARMIL
člen
 
MARMIL's Avatar
 
Registrovaný od: Nov 2006
Lokalita: BA
Príspevky: 205
Thumbs down Re: Dotácie pre mladých farmárov

Nebude koniec, pôdu majú skúpenú nadnárodné spoločnosti zo zahraničia, cez našich kšeftárov. Postupne naše firmy vytlačia a tie skrachujú, pretože nemôžu konkurovať napr. dánskym podnikateľom, ktorí majú ďaleko vyššie
podpory a dotácie ako naši poľnohospodári. O niekoľko rokov bude orná pôda
a pitná voda najcennejší tovar. To už ale v našich obchodoch, bude len falošná koňacina a umelé kurence. Je mi to ľúto......
MARMIL je offline   Odpovedať s citovaním
Starý 16-09-2013, 13:15   #9
JurajJM
člen
 
Registrovaný od: Sep 2013
Príspevky: 3
Počiatočné Re: Dotácie pre mladých farmárov

Ešte raz k mojej otázke, dajme tomu, že to s tými 70 000 e myslia vážne, od kedy sa môžu podávať žiadosti o túto pomoc? Vie k tomu niekto niečo bližšie, prípadne nejaký link?
JurajJM je offline   Odpovedať s citovaním
Starý 16-09-2013, 16:56   #10
MARMIL
člen
 
MARMIL's Avatar
 
Registrovaný od: Nov 2006
Lokalita: BA
Príspevky: 205
Talking Re: Dotácie pre mladých farmárov

Odpoveď je na fóre ministra.....
Presne to som čakal, nič nevedia konkrétne povedať, len samé neurčité informácie. Ja tomu jednoducho neverím...
MARMIL je offline   Odpovedať s citovaním
Odpovedať


Práca s témou Vyhľadávanie v téme
Vyhľadávanie v téme:

Rozšírené hľadanie

Pravidlá prispievania
- nemôžete začať novú tému
- nemôžete odpovedať na príspevky
- nemôžete posielať príspevky s prílohami
- nemôžete upravovať vaše príspevky

vB kód je zapnutý/í
Smajlícizapnutý/í
[IMG] kód je zapnutý/í
HTML kód je zapnutý/í
Prejdi na


Všetky časové údaje sú vo "svetovom čase" +1 hodiny. Teraz je 12:58.


Fórum používa : vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright © 2006 Agroinštitút Nitra, š.p..