AgroFórum  

Naspäť   AgroFórum > Pôdohospodárske fórum > Potravinárstvo
Registrácia FAQ (otázky a odpovede) Zoznam členov Kalendár Hľadaj Dnešné príspevky Označ fóra ako prečítané

Potravinárstvo Diskusia na témy z oblasti potravinártsva, výroba potravín, spracovanie poľnohospodárskych produktov, kvalita a cena potravín...

Odpovedať
 
Práca s témou Vyhľadávanie v téme
Starý 29-12-2006, 22:43   #1
Ing.Ján Hájek
člen
 
Registrovaný od: Nov 2005
Lokalita: Nové Zámky
Príspevky: 119
Pošli správu cez YAHOO Ing.Ján Hájek Send a message via Skype™ to Ing.Ján Hájek
Počiatočné Mor včelieho plodu sa šíri aj elektronickým spôsobom

Mor včelieho plodu sa šíri aj elektronickým spôsobom / Napísané pre Agrofórum 29.12. večer/.

V decembri písať o nebezpečí šírenia sa MVP je poriadna hlúposť, čo potvrdí každý, kto sa rozumie do včelárenia. Nie je to však hlúposť pre tých, ktorí majú z toho osoh, lebo tí dobre vedia, že pre nich je to neplánovaný výnos. Okrem Rádia Slovensko, ktoré túto novinu prinieslo dňa 27.12. , TV JOJ priniesla 29. 12. o tom dokonca aj obrazové spravodajstvo. Na rozdiel od SRo, kde MVDr. Škvára správne povedal, že MVP pre človeka nepredstavuje žiadne riziko ochorenia, ale v TV JOJ už sa povedalo, že pre človeka je to riziko minimálne. Overil som si prehratím správy SRo – rádiožurnál: Následne po správnej správe MVDr. Škvára povedal aj to, že MVP predstavuje pre človeka riziko minimálne a to je obrovský rozdiel, lebo konzumentom medu takéto zistenie utkvie v pamäti a vzbudí nedôveru. Predpokladal som v skoršom príspevku, že osoh majú z toho hypermarkety, ktoré predávajú lacnejšie zahraničné medy aj podradnej akosti a majú záujem zdiskreditovať pravý slovenský med. U konzumentov, ktorí sú laikmi v tomto smere nájdu živnú pôdu. Žiaľ za 2 dni od zaslania emailov na [email protected] a 2 regionálnym štátnym veterinárnym a potravinovým správam a dnes ráno aj gen. riaditeľke SRo a krajskému riaditeľovi ŠVPS v Nitre, odpovedi som sa nedočkal. Nuž aj takto dokážu naše médiá nepodporovať včelárov, ktorí by mali zistiť kto mal záujem z tejto príhody vytĺcť senzáciu, alebo úmyselne sprofanovať slovenský med.

Dodatočne pridávam dňa 31.12: SRo neopravil odvysielanú správu. Ohnisko MVP je v obci Tajná, ktorá sa nachádza severovýchodne od mesta Vráble. Prečo reportér spomenul, že je v okrese Nové Zámky? Druhá veľká chyba pochádza od MVDr. Śkváru, ktorý povedal následne aj to, že riziko ochorenia pre človeka je minimálne a to je obrovský rozdiel aj z právneho hľadiska, lebo zasial tým pochybnosť, ktorá utkvela v pamäti konzumentov laikov. Je rozdiel tvrdiť, že MVP je pre človeka neškodný a potom následne zase povedať, že riziko ochorenia pre človeka je minimálne.

E.mail pre [email protected], dňa 27.12.
Dobrý deň,
Vo večerných správach SRo - rádiožurnál po 18. hod. som sa pohoršil, čo je slabý výraz nad neodbornosťou redaktora SRo, ktorý veci nerozumie, nekonzultuje výsledok svojho výplodu tiež informácie a narobí viacej zla ako dobra medzi včelármi okresu Nové Zámky. Prečo ho neupozornil veterinár RVPS Nitra, že na internete ww.svssr.sk sú údaje, ktoré svedčia o tom, že v SR je tendencia, úbytok výskytu ohnísk moru včelieho plodu za mes. I-X1. 2006. Hovoriť o výskyte MVP koncom decembra, je neseriózne, lebo po nakŕmení do 15 .IX. včelstvá sa neotvárajú. Je možné, že chovateľ nahlásil úhyn neskoro v decembri, ale to je iba domnienka. Ohnisko MVP bolo zistené v obci Tajná a redaktor tam zamiešal ochranné pásmo, obce z okresu Nové Zámky. Aj keď bolo spomenuté veterinárom, že MVP je pre človeka neškodný, IQ našich občanov je také, že sa budú chovať ako ten redaktor a mnohí si popletú neškodnosť so škodlivosťou pre ľudské zdravie. Ako včelár považujem to za ranu pod pás a to predaju nášho medu neprospeje, ale hypermarketom, áno, lebo predávajú lacný med aj pôvodom z ES, mimo ES a zmiešaný. Spotrebiteľ sa nedozvie krajinu pôvodu, to nám priniesla Smernica 2001/110 ES a SR ju prijala poslušne bezo zvyšku.
pozdravom
Ing. Ján Hájek, Nové Zámky

Vážená pani generálna riaditeľka SRo! /Napísané a zaslané ráno 29.12./.

Posielam Vám fwd. správy ako reakciu na odvysielanú správu z rádia
Slovensko. Napriek tomu, že som oslovil 3 zainteresovaných, nikto sa
neozval a klikol na Re: Ťažilo sa im to vykonať a ja sa preto
domnievam, že vec verejná im nevonia vždy tak ako by mala. Internet v
zamestnaní mali by mať aj preto, aby si všimli aj to nepekné, škodlivé
s cieľom naprávať zlé dojmy poslucháča, ktorých pôvodcom je Váš
redaktor, ktorého medzi iným aj za to platíte. Aj ja platím
koncesionársky poplatok a nie je mi zajedno , či , mňa spravodajstvo
SRo poteší správnou informáciou, alebo nie.

Z titulu Vašej moci uvítal by som, aby Ste si predvolali aktéra –
pôvodcu správy o ktorej je reč v priloženom fwd. a vyšetrili
kvalitu jeho práce. Zo SRo nie je to po prvý raz, že som počul
zmienku o včelárstve v takom zmysle, že ho považujú ako kuriozitu a
hobby najmä starých ľudí a takisto je to prezentované aj v TV.
S pozdravom
Ing. Ján Hájek, Nové Zámky, Skype name: jan.hajek3

Dobrý deň pán MVDr. Kajan!
Možno Ste počuli ten nezmysel, ktorý vyprodukoval Ivan Brožík,
redaktor SRo. Servírujú nám aj hlúposti a aj za to platíme
koncesionárske poplatky a Rozhlasáci okrem toho žijú na sekeru so
zárukou štátu. Neviem, kto na to prišiel, aby sa dostala aj takáto
správa do rádiožurnálu večer 27.12..

MVDr. Škvára dal redaktorovi jasnú informáciu, čo aj ten odcitoval, že
ohnisko MVP je zistené v obci Tajná vo vrábelskom regióne a citoval aj
priľahlé obce. Ja to nechápem iba ako omyl pána Brožíka, že tam
spomenul okres Nové Zámky, ved je JUDr. a zaiste bol triezvy. Takéto
hlášky naoko omyly nahrávajú predajcom medu hypermarketom a vrhajú zlé
svetlo na med domáceho pôvodu. Keď už veterinári v zmysle predpisov
usilujú o nerozširovanie spór MVP medom, tak nech sa verejnosti
povie, či med z dovozu je čistý od spór MVP a antibiotík.

Výkupná cena medu v súčasnosti /Ing. Baraník, Caj Čápor/ je kvetový 45
Sk/kg a agátový 60 Sk/kg. Ako kuriozitu napíšem, že za socializmu za
ostrihanie mojich vlasov som zaplatil 3 sk a teraz 60 Sk, čo je
ekvivalent 1 kg agátového medu. Situácia sa ešte zhorší dovozom
lacného medu z krajín Bulharsko a Rumunsko, lebo budú členmi EÚ a naši
výkupcovia toto využijú v neprospech našich včelárov. Namieta sa, že
v terajšia vláda slabo podporuje školstvo. Načo je nám toľko
vysokoškolsky vzdelaných napr. v sektore MP SR, keď nemá kto naše veci
riešiť. Ak by Ste si načítali zelenú správu MP SR, tak sa zhrozíte
preexponovaného množstva aj zbytočne vymyslených tabuliek
oplývajúcich aj hausnumerami.z podkladov JPP. Doc. Gejza Blaas z VÚPE
neviem ako by zdôvodnil to o čom som písal.
S priateľským pozdravom
Ing. Ján Hájek, Nové Zámky

Naposledy upravil Ing.Ján Hájek : 31-12-2006 o 12:42.
Ing.Ján Hájek je offline   Odpovedať s citovaním
Sponzorované odkazy
Starý 08-01-2007, 17:16   #2
Ing.Ján Hájek
člen
 
Registrovaný od: Nov 2005
Lokalita: Nové Zámky
Príspevky: 119
Pošli správu cez YAHOO Ing.Ján Hájek Send a message via Skype™ to Ing.Ján Hájek
Počiatočné Re: Z 52 čitateľov k 8.1. na príspevok nikto nereagoval

Zákon č. 488/2002 Zb. Z. o veterinárnej starostlivosti a o zmene niektorých zákonov už je novelizovaný, ale nie je zatiaľ uverejnený v Zb. Z. . V doterajšej podobe jeho ustanovenia včelárom nepriznávajú nič v stati: CHOROBY, NA KTORÉ SA VZŤAHUJE ÚHRADA ŠKÔD A NÁKLADOV na úradne nariadené zlikvidovanie chorých včelstiev na MVP, ako aj na ostatné náklady s tým spojene.
Kedysi včelári dostávali úhradu nákladov s nariadenou likvidáciou chorých včelstiev na MVP. Potom neskôr mali sa iba plánovať peniaze na účely úhrady likvidácie chorých včelstiev a v r. 2002 zo štátnych prostriedkov nepriznala sa žiadna úhrada. Zostali iba prázdna reči o podpore včelárstva a o pestovaní olejnín sa iba honosne písalo, že je potrebné ich pestovať, že nám treba obnoviteľné zdroje ako sú pokrmové tuky a oleje na výrobu bionafty. Pri lánoch olejnín už iba zriedka je vidieť prisunuté včelstvá.
Naše médiá a zvlášť tie verejnoprávne spravidla nezaoberajú sa zdôvodneniami užitočnosti chovu včelstiev, ale najradšej majú vyzdvihnúť pejoratívnu stránku veci a zvestujú svoje múdrosti čitateľom, alebo poslucháčom.
Ing.Ján Hájek je offline   Odpovedať s citovaním
Odpovedať


Práca s témou Vyhľadávanie v téme
Vyhľadávanie v téme:

Rozšírené hľadanie

Pravidlá prispievania
- nemôžete začať novú tému
- nemôžete odpovedať na príspevky
- nemôžete posielať príspevky s prílohami
- nemôžete upravovať vaše príspevky

vB kód je zapnutý/í
Smajlícizapnutý/í
[IMG] kód je zapnutý/í
HTML kód je zapnutý/í
Prejdi na


Všetky časové údaje sú vo "svetovom čase" +1 hodiny. Teraz je 00:55.


Fórum používa : vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright © 2006 Agroinštitút Nitra, š.p..