AgroFórum  

Naspäť   AgroFórum > Pôdohospodárske fórum > Potravinárstvo
Registrácia FAQ (otázky a odpovede) Zoznam členov Kalendár Hľadaj Dnešné príspevky Označ fóra ako prečítané

Potravinárstvo Diskusia na témy z oblasti potravinártsva, výroba potravín, spracovanie poľnohospodárskych produktov, kvalita a cena potravín...

Odpovedať
 
Práca s témou Vyhľadávanie v téme
Starý 09-10-2010, 17:41   #1
Ing.Ján Hájek
člen
 
Registrovaný od: Nov 2005
Lokalita: Nové Zámky
Príspevky: 119
Pošli správu cez YAHOO Ing.Ján Hájek Send a message via Skype™ to Ing.Ján Hájek
Počiatočné Atak na slovenský med

Médiá v poslednej dobe robia neplatenú reklamu včelárom a možno pozorovať atak na nákup slovenského medu. V Európe sme najlepší, ba po prezentácii na svetovej výstave včelích produktov v Montpellier, F, v kvalite aj na svete. Napriek tomu prestarli včelári nemajú za seba náhradu. Sektor MP SR okrem vlastného úradu má 6 rozpočtových organizácií. Máme aj stredné a vysoké školstvo pre poľnohospodárov. Je tu značný potenciál aj driemajúcich odborníkov, ktorí sa neangažujú za veci verejné v tomto obore. Za dosiahnutie napr. titulu PhD. dostanú príplatok ku mzde, ale v poľnohospodárskej výrobe nedosahujeme výsledky vo výrobe poľn. produktov z pred r. 1989. Kto by mal byť ten najpovolanejší zvrátiť zlý stav úrovne výroby? Stav je taký, že mnohí, ktorí tomuto oboru rozumejú obávajú sa, že ak by prejavili iný názor, ako je ten oficiálny mohli by vyfasovať pre seba ujmu. Sloboda slova v tomto prípade prakticky nie je, je iba papierová.

Francúzi protestujú proti uzákoneniu odchodu do dôchodku v 62 r. Na Slovensku ja som išiel do starobného dôchodku pred 22. rokmi a mám najmenšie právo do predmetnej veci hovoriť. Som výrobne činný naďalej už iba ako hobby vo včelárstve, lebo táto práca nielenže mne a mojej rodine prináša osoh, ale upevňuje aj moje zdravie. Z histórie vieme, že poprednými včelármi boli kňazi a učitelia. Dnes je vzdelanostná úroveň vyššia ako kedysi a potencionálni dôchodcovia mohli by si ako hobby zvolit včelárstvo. Záujemcom môžem predať včelárske potreby.
Ing.Ján Hájek je offline   Odpovedať s citovaním
Sponzorované odkazy
Odpovedať


Práca s témou Vyhľadávanie v téme
Vyhľadávanie v téme:

Rozšírené hľadanie

Pravidlá prispievania
- nemôžete začať novú tému
- nemôžete odpovedať na príspevky
- nemôžete posielať príspevky s prílohami
- nemôžete upravovať vaše príspevky

vB kód je zapnutý/í
Smajlícizapnutý/í
[IMG] kód je zapnutý/í
HTML kód je zapnutý/í
Prejdi na


Všetky časové údaje sú vo "svetovom čase" +1 hodiny. Teraz je 00:19.


Fórum používa : vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright © 2006 Agroinštitút Nitra, š.p..