AgroFórum  

Naspäť   AgroFórum > Pôdohospodárske fórum > Rastlinná výroba
Registrácia FAQ (otázky a odpovede) Zoznam členov Kalendár Hľadaj Dnešné príspevky Označ fóra ako prečítané

Rastlinná výroba Diskusia na témy týkajúce sa rastlinnej výroby všeobecne, krmovinárstva, vinohradníctva, ovocinárstva, zahradníctva, ochrany rastlín...

Odpovedať
 
Práca s témou Vyhľadávanie v téme
Starý 03-06-2017, 07:40   #1
Jaroslav Hlavaty
člen
 
Registrovaný od: Jun 2006
Príspevky: 41
Počiatočné Erwinia amylovora

Zdravím Všetkých.

Choroba Erwinia amylovora,má niekto z Vás skúsenosti s touto spálovou chorobou,mne to zlikvodovalo dve cca 50 ročné zimné hrušky,jednu "konferenciu cca 6 ročnú", a jednu hrušku boskovu flašku 5 ročnú som zachránil odpílením jedného konára z troch.Na jeseň minuleho roka som potom urobil silný postrek na jadrovinách so sírnatým prípravkom.žial tie staré stromy a konferencia museli byť minulý rok v lete vypílené,sčernali im listy a do dvoch týždňov uschli.Rád by som vedel Váš názor niekoho kto s touto chorobou bojuje a ako.,je to nebezpečná choroba stromov,vraj v sedemdesiatych rokoch boli napadnuté na Slovensku sady s touto chorobou a niektoré museli uplne zlikvidovať.Teraz na jar som na miesto nich nasadil bieloruské odrody,že vraj by som mal byť spokojný,tak mi poradil ing. Komžík z Kohaplantu.

Hlavatý
Jaroslav Hlavaty je offline   Odpovedať s citovaním
Sponzorované odkazy
Starý 26-07-2018, 08:30   #2
Jaroslav Hlavaty
člen
 
Registrovaný od: Jun 2006
Príspevky: 41
Počiatočné Re: Erwinia amylovora

Je rok 2018,zase sa Erwinia prejavuje,na konároch známych odrôd,Boscova flaška,Klappova,konáre odstrihujem,urobil som jarný aj jesenný postrek sírnatým postrekom,zdá sa ,že to moc nepomohlo,zatial jediná pomoc,odstrihovanie napadnutých konárov.
Jaroslav Hlavaty je offline   Odpovedať s citovaním
Starý 19-10-2019, 09:01   #3
Jaroslav Hlavaty
člen
 
Registrovaný od: Jun 2006
Príspevky: 41
Počiatočné Re: Erwinia amylovora

Niekdy v oktobri 2018,som na jeseň, na hruškách ,Klappova a Boscova flaška, odstrihol s časti napadnuté konáre Erwiniou, a cele stromy až do hrúbky konárov cca 2cm, som natrel poriadne vápenným mliekom,teraz po roku môžem konštatovať,že to pomohlo.,žial asi 8 ročná letná jabloň vyschla aj s plodmi,niekedy koncom júna,Erwinia ju zničila.Mám slúbený postrek "Blosom protect", . poznám v sadoch agronoma slúbil,že mi predajú 1liter,žial tento postrek je ,len v 12kg. balení. Aplikuje sa 3x počas kvitnutia stromov., Na jar to urobím,zdá sa ,že stromy som zachránil.,až na tú jabloň!!!

Naposledy upravil Jaroslav Hlavaty : 19-10-2019 o 09:05.
Jaroslav Hlavaty je offline   Odpovedať s citovaním
Odpovedať


Práca s témou Vyhľadávanie v téme
Vyhľadávanie v téme:

Rozšírené hľadanie

Pravidlá prispievania
- nemôžete začať novú tému
- nemôžete odpovedať na príspevky
- nemôžete posielať príspevky s prílohami
- nemôžete upravovať vaše príspevky

vB kód je zapnutý/í
Smajlícizapnutý/í
[IMG] kód je zapnutý/í
HTML kód je zapnutý/í
Prejdi na


Všetky časové údaje sú vo "svetovom čase" +1 hodiny. Teraz je 15:04.


Fórum používa : vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright © 2006 Agroinštitút Nitra, š.p..