AgroFórum  

Naspäť   AgroFórum > Pôdohospodárske fórum > Poľnohospodárstvo a rozvoj vidieka
Registrácia FAQ (otázky a odpovede) Zoznam členov Kalendár Hľadaj Dnešné príspevky Označ fóra ako prečítané

Poľnohospodárstvo a rozvoj vidieka Diskusia na poľnohospodárske témy - všeobecne, rozvoj vidieka, legislatíva, poradenstvo...

Odpovedať
 
Práca s témou Vyhľadávanie v téme
Starý 22-10-2017, 20:45   #1
Hospodar569
člen
 
Registrovaný od: Feb 2015
Príspevky: 5
Počiatočné Žiadosť o vydanie pôdy

Zdravým.
Potrebujem súrne radu.
Jedná sa o to že pred rokom som podal na družstvo výpovede z nájmu za viacerých nájomníkov v ich mene.Teraz mám nachystané nájomné zmluvy na podpis, ale potrebujem poradiť či mám žiadať družstvo o vydanie pôdy, (náhradnej pôdy) v mene tých nájomcov, za každého osobitne, alebo na základe nájomných zmlúv mám požiadať o vydanie priamo ja ako nový nájomca.
Za každú odpoveď vám budem vďačný.
Hospodar569 je offline   Odpovedať s citovaním
Sponzorované odkazy
Starý 23-10-2017, 08:53   #2
Radovan
člen
 
Registrovaný od: Sep 2014
Príspevky: 4
Počiatočné Re: Žiadosť o vydanie pôdy

Citát:
Pôvodne zaslal Hospodar569
Zdravým.
Potrebujem súrne radu.
Jedná sa o to že pred rokom som podal na družstvo výpovede z nájmu za viacerých nájomníkov v ich mene.Teraz mám nachystané nájomné zmluvy na podpis, ale potrebujem poradiť či mám žiadať družstvo o vydanie pôdy, (náhradnej pôdy) v mene tých nájomcov, za každého osobitne, alebo na základe nájomných zmlúv mám požiadať o vydanie priamo ja ako nový nájomca.
Za každú odpoveď vám budem vďačný.
Pokiaľ môžem pomôcť tak v mene nájomcov kedi na nahradnu podu budú mať najimcevia s družstvom podnajomnu zmluvu na nahradnu podu treba dat pozor nato aby družstvo nadalo donej klauzulu zakaz ďalšieho podnajmu lebo to robia zmluvy nepodpisujte pokiaľ nebude náhradná pôda vydana lebo výmera z katastra nemusí súhlasiť s nahradnov podov uzavrite zmluvu na nahradnu podu ked bude vydana s vlastníkmi zatiaľ asi všetko toto ja na dlhú debatuj
Radovan je offline   Odpovedať s citovaním
Starý 23-10-2017, 15:07   #3
PeterL
člen
 
Registrovaný od: Feb 2016
Príspevky: 14
Počiatočné Re: Žiadosť o vydanie pôdy

Citát:
Pôvodne zaslal Hospodar569
Zdravým.
Potrebujem súrne radu.
Jedná sa o to že pred rokom som podal na družstvo výpovede z nájmu za viacerých nájomníkov v ich mene.Teraz mám nachystané nájomné zmluvy na podpis, ale potrebujem poradiť či mám žiadať družstvo o vydanie pôdy, (náhradnej pôdy) v mene tých nájomcov, za každého osobitne, alebo na základe nájomných zmlúv mám požiadať o vydanie priamo ja ako nový nájomca.
Za každú odpoveď vám budem vďačný.
Rozumiem tomu správne, že družstvo malo prenajatú pôdu a vlastníci ju chcú teraz prenajať vám? Je vôbec možné to urobiť? Veľmi ma to zaujíma, pretože sám som chcel niečo také urobiť, teda osloviť vlastníkov pôdy, aby ju prenajali mne. Ako som však študoval legislatívu, tak "Zákon o nájme poľnohospodárskych pozemkov, poľnohospodárskeho podniku a lesných pozemkov a o zmene niektorých zákonov", tj. zákon č. 504/2003 Z.z., v § 13, ods. 2 hovorí "Ak nájomca riadne a včas plní svoje záväzky zo zmluvy, má právo na prednostné uzavretie novej nájomnej zmluvy na pozemok za nájomné v obvyklej výške". Ďalej sú spomenuté výnimky, kedy prednostné právo neplatí - hlavne ide o to, keď chce obhospodarovať tieto pozemky vlastník alebo jemu blízka osoba.

Nie som právnik, ale rozumiem tomu tak, že ak nájomca plní podmienky zmluvy, tak táto nemôže byť vypovedaná a pozemky následne prenajaté niekomu inému. Máte s týmto niekto skúsenosť?
PeterL je offline   Odpovedať s citovaním
Starý 24-10-2017, 07:24   #4
Radovan
člen
 
Registrovaný od: Sep 2014
Príspevky: 4
Počiatočné Re: Žiadosť o vydanie pôdy

O vydanie pôdy musí požiadať majiteľ lebo jeho pôda zostava stále v družstve na nahradnu podu dáva družstvo podnájomnú zmluvu treba dať pozor nato aby tam nezakotvili zakaz ďalšieho podnajmu zevraj majú nato pravo a vedia sa stym ohanat na takuto zmluvu treba spraviť s vlastníkom svoju ked bude vydana pôda treda sa zamerať na celú parcelu na povodnom mieste nebude vám kratena výmera takto budú prepočítavať bonitu a tak ďalej aby čo najviac scvrkli vymeru lebo dotácie sú dobré za každý meter môže sa stať že nahradnu podu zmenšia výmeru aj o polovicu toje ťažké hadani snimi
Radovan je offline   Odpovedať s citovaním
Odpovedať


Práca s témou Vyhľadávanie v téme
Vyhľadávanie v téme:

Rozšírené hľadanie

Pravidlá prispievania
- nemôžete začať novú tému
- nemôžete odpovedať na príspevky
- nemôžete posielať príspevky s prílohami
- nemôžete upravovať vaše príspevky

vB kód je zapnutý/í
Smajlícizapnutý/í
[IMG] kód je zapnutý/í
HTML kód je zapnutý/í
Prejdi na


Všetky časové údaje sú vo "svetovom čase" +1 hodiny. Teraz je 15:02.


Fórum používa : vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright © 2006 Agroinštitút Nitra, š.p..