AgroFórum  

Naspäť   AgroFórum > Pôdohospodárske fórum > Lesníctvo a poľovníctvo
Registrácia FAQ (otázky a odpovede) Zoznam členov Kalendár Hľadaj Dnešné príspevky Označ fóra ako prečítané

Lesníctvo a poľovníctvo Diskusia na témy z oblasti lesníctva, drevárskej výroby, ochrany lesa, poľovníctva...

Odpovedať
 
Práca s témou Vyhľadávanie v téme
Starý 21-02-2014, 21:11   #1
MARMIL
člen
 
MARMIL's Avatar
 
Registrovaný od: Nov 2006
Lokalita: BA
Príspevky: 205
Počiatočné Výsmech vlastníckych práv....

Som vlastníkom pozemkov o výmere cca 30 ha v extraviláne obce. Nakoľko som mal problémy s poľovníkmi, požiadal som príslušný lesný úrad o vyhlásenie mojich pozemkov za nepoľovnú plochu. Okrem 100,-Eur správneho poplatku, lesný a pozemkový úrad odo mňa žiada aj predloženie
geometrického plánu, ktorého cena sa môže vyšplhať aj na niekoľko tisíc EUR. V zákone o Poľovníctve však v § 4 ods 7 vyhotovenie geometrického
plánu nie je podmienka pre vyhlásenie pozemkov za nepoľovnú plochu. V mojom prípade sú pozemky zreteľne oddelené prírodnými hranicami v teréne. Je pre mňa nepochopiteľné, prečo môj majetok sa stal súčasťou
nejakého poľovného revíru, a ja ako vlastník pozemku, čo platím dane
nemôžem do tohto procesu zasahovať. Je zaujímavé, že keď sa vytvára
poľovný revír, vtedy lesný úrad od poľovného združenia geometrický plán
nevyžaduje. A viem aj, prečo je tomu tak. Zbohatlíci, veľmi radi poľujú na cudzích pozemkoch a neradi platia. Jednoducho povedané, poľovnícka elita je na Slovensku cenená viac, ako vlastnícke práva občanov, ktorí platia dane. Dokedy, budú v tomto štáte ešte platiť tieto nezmyselné zákony?
MARMIL je offline   Odpovedať s citovaním
Sponzorované odkazy
Starý 30-07-2014, 07:22   #2
1cilik
člen
 
Registrovaný od: Mar 2009
Príspevky: 10
Počiatočné Re: Výsmech vlastníckych práv....

Veľmi zaujímavý názor a plne s tebou súhlasím...Mám podobný problém, a navyše vlastníka pozemkov nechcú prijať do poľovného združenia, ale prijali cudzích ľudí. To ústava na Slovensku, ktorá garantuje vlastnícke právo a jeho využívanie na Slovensku nefunguje. Toto sa skús spýtať na ministerskom fóre.
1cilik je offline   Odpovedať s citovaním
Starý 27-08-2014, 16:18   #3
matusik
člen
 
Registrovaný od: Mar 2011
Príspevky: 13
Počiatočné Re: Výsmech vlastníckych práv....

predpokladám, že tie nehnuteľnosti, kt. spomínate sú zakresnelené len v reg. E, že?
Pokiaľ áno, tak Vám dávam Vám do pozornosti, že parcely reg. E nie sú v prírode viditeľné. To je možno dôvod, prečo si OÚ žiada aj geometrický plán.

Pokiaľ by ste ho (GP) ale mali, mohli by ste požiadať OÚ (odbor katastrálny) o vykonanie obnovy katastrálneho operátu, no následne by už proces vyhlásenia za nepoľovnú plochu nemal byť tak zložitý (stačil by výrez z katastrálnej mapy.

.. každopádne ale dávam Vám do pozornosti, že v zmysle ust. § 2 písm f/ ZoP je nepoľovnou plochou. Ak by ste teda Váš pozemok oplotili, stane sa nepoľovnou plochou automaticky.. (aj keď je pravdou že oplotiť 30 ha by asi nebolo jednouché..)
matusik je offline   Odpovedať s citovaním
Starý 23-01-2015, 13:38   #4
MARMIL
člen
 
MARMIL's Avatar
 
Registrovaný od: Nov 2006
Lokalita: BA
Príspevky: 205
Počiatočné Re: Výsmech vlastníckych práv....

Ale, sú viditeľné a veľmi dobre priamo v teréne. Je zaujímavé že každý lesný úrad v tejto republike, by to riešil inak. Neexistuje záväzné stanovisko z ministerstva, čo zase vytvára priestor pre korupciu a osobné prístupy úradníkov. Jednoducho des.....

Velebnosti, asi budu blejt.........
MARMIL je offline   Odpovedať s citovaním
Odpovedať


Práca s témou Vyhľadávanie v téme
Vyhľadávanie v téme:

Rozšírené hľadanie

Pravidlá prispievania
- nemôžete začať novú tému
- nemôžete odpovedať na príspevky
- nemôžete posielať príspevky s prílohami
- nemôžete upravovať vaše príspevky

vB kód je zapnutý/í
Smajlícizapnutý/í
[IMG] kód je zapnutý/í
HTML kód je zapnutý/í
Prejdi na


Všetky časové údaje sú vo "svetovom čase" +1 hodiny. Teraz je 09:25.


Fórum používa : vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright © 2006 Agroinštitút Nitra, š.p..