AgroFórum  

Naspäť   AgroFórum > Pôdohospodárske fórum > Živočíšna výroba
Registrácia FAQ (otázky a odpovede) Zoznam členov Kalendár Hľadaj Dnešné príspevky Označ fóra ako prečítané

Živočíšna výroba Diskusia na témy týkajúce sa živočíšnej výroby a veterinárnej starostlivosti...

Odpovedať
 
Práca s témou Vyhľadávanie v téme
Starý 06-01-2017, 17:49   #1
winner123
člen
 
Registrovaný od: May 2015
Príspevky: 3
Počiatočné stavba králikárne

Dobrý deň
Chcel by som poprosiť o rady chovateľov králikov. Uvažujem nad opätovným chovom králikov buď VSS, burgundský alebo kalifornský. V lete som za garážou spravil nový krov kde by som si chcel postaviť novú králikáreň, aby som zabezpečil to aby králiky nemali prejav a priame slnečné svetlo . Pri stavbe chcem myslieť hlavne na hygienu a praktickosť. Rozmýšľam nad alternatívou s plastovými roštami čo sa používajú pod svine (viď obrázok),ktorých mám dosť a pod nimi vaničku, alebo druhá alternatíva je vyspádovaná podlaha a na nej položené linoleum alebo hydroizoláciu akú používa jeden pán z Čiech na výrobu králikárni. Na dvierka chcem spraviť na pol jasle pre seno a na druhú polovicu násypníky na krmivo. S tým že horná polovica bude zvárané pletivo. Viem že násypníky majú svoje negatívum, že sa králiky prežierajú ale aj výhodu že doňho nešpinia. Na dvierkach chcem mať oboje z dôvodu aby som nemusel tak často stresovať králiky otváraním dvierok. Ale hlavne ma zaujíma názor na podlahu. Drevenú som mal a nepáčila sa mi údržba a zložitosť. Preto by som chcel podlahu kt. dokážem udržiavať v čistote a aby bola čo najľahšia údržba. Taktiež sa chcem spýtať či by rozmery a aj výška stačili pre králiky (viď obrázok). Na začiatku chcem chovať 3+1, čiže niektoré jednotlivé bunky by som vedel po prepájať.
Za každú radu vopred ďakujem.
winner123 je offline   Odpovedať s citovaním
Sponzorované odkazy
Starý 14-01-2017, 00:24   #2
PeterL
člen
 
Registrovaný od: Feb 2016
Príspevky: 14
Počiatočné Re: stavba králikárne

Píšete "viď obrázok" ale ja žiaden obrázok nevidím. Asi ste ho zabudli priložiť.
PeterL je offline   Odpovedať s citovaním
Odpovedať


Práca s témou Vyhľadávanie v téme
Vyhľadávanie v téme:

Rozšírené hľadanie

Pravidlá prispievania
- nemôžete začať novú tému
- nemôžete odpovedať na príspevky
- nemôžete posielať príspevky s prílohami
- nemôžete upravovať vaše príspevky

vB kód je zapnutý/í
Smajlícizapnutý/í
[IMG] kód je zapnutý/í
HTML kód je zapnutý/í
Prejdi na


Všetky časové údaje sú vo "svetovom čase" +1 hodiny. Teraz je 10:05.


Fórum používa : vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright © 2006 Agroinštitút Nitra, š.p..