AgroFórum  

Naspäť   AgroFórum > Pôdohospodárske fórum > Živočíšna výroba
Registrácia FAQ (otázky a odpovede) Zoznam členov Kalendár Hľadaj Dnešné príspevky Označ fóra ako prečítané

Živočíšna výroba Diskusia na témy týkajúce sa živočíšnej výroby a veterinárnej starostlivosti...

Odpovedať
 
Práca s témou Vyhľadávanie v téme
Starý 22-07-2017, 20:08   #1
milo.cervenan
člen
 
Registrovaný od: Jul 2017
Príspevky: 1
Počiatočné Sliepky prestali niesť

Asi pred rokom a pol sme sa rozhodli že začneme chovať sliepočky. Postavil som kurín a kúpili sme si 10 mladých sliepok. Začali niesť v podstate od prvého dňa a mávali sme cca 6-8 vajec denne. Po roku sme sa rozhodli prikúpiť ešte 5 pretože priestoru máme dosť. Tie pred tým sme mali hnedé tak sme kúpili biele aby sme ich vedeli rozoznať. Pomaly začali niesť aj tie a potom ako keby uťal. Zrazu mávame tak 2-4 vajcia niekedy len jedno. Takto to trvá už asi mesiac. Už som zúfalý a neviem čo mám robiť prosím preto o radu kde môže byť problém. Výbeh majú 8x7 metrov s tým že ich púšťam každý deň na potok kde majú aj zelené a v podstate neobmedzený výbeh. Majú veľký zásobník kde som im miešal šrot so zrnom. Potom som spravil zvlášť zásobník na zrno. Takže teraz majú dva zásobníky v jednom šrot a v druhom zrno ku ktorému majú neustále. prístup. Do šrotu im pridávam ROBORAN D. Skoro každý deň dostávajú nasekanú žihľavu so šrotom, suchý chleba namočený vo vode, sem tam zbytky z kuchyne a aj rozdrvené škrupiny. Majú dve veľké znáškové miesta kde môžu niesť naraz aj tri sliepky. Čistá voda každý deň je samozrejmosť. Máte nejakú radu ako ich znova "naštartovať"? Vopred ďakujem za akúkoľvek radu.
milo.cervenan je offline   Odpovedať s citovaním
Sponzorované odkazy
Starý 11-08-2017, 12:36   #2
miška z lazu
člen
 
Registrovaný od: Nov 2013
Príspevky: 26
Počiatočné Re: Sliepky prestali niesť

Ako dlho sú pipi spolu? Začlenenie do kŕdľa prebehlo v poriadku, je medzi nimi pohoda? V kŕmení problém nevidím, skôr by som hľadala problém inde - tipovala by som že buď zanášajú alebo niektorá z nich likviduje vajíčka.
miška z lazu je offline   Odpovedať s citovaním
Odpovedať


Práca s témou Vyhľadávanie v téme
Vyhľadávanie v téme:

Rozšírené hľadanie

Pravidlá prispievania
- nemôžete začať novú tému
- nemôžete odpovedať na príspevky
- nemôžete posielať príspevky s prílohami
- nemôžete upravovať vaše príspevky

vB kód je zapnutý/í
Smajlícizapnutý/í
[IMG] kód je zapnutý/í
HTML kód je zapnutý/í
Prejdi na


Všetky časové údaje sú vo "svetovom čase" +1 hodiny. Teraz je 09:38.


Fórum používa : vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright © 2006 Agroinštitút Nitra, š.p..