AgroFórum  

Naspäť   AgroFórum > Pôdohospodárske fórum > Živočíšna výroba
Registrácia FAQ (otázky a odpovede) Zoznam členov Kalendár Hľadaj Dnešné príspevky Označ fóra ako prečítané

Živočíšna výroba Diskusia na témy týkajúce sa živočíšnej výroby a veterinárnej starostlivosti...

Odpovedať
 
Práca s témou Vyhľadávanie v téme
Starý 02-03-2009, 14:56   #1
jurajm
člen
 
Registrovaný od: Mar 2009
Príspevky: 5
Thumbs down Chov kralikov - vo vybehu celorocne?

Rad by som obnovil chov kralikov po otcovil, nestiham vsak kvoli praci venovat sa im kazdy den... Je mozne kralikov chovat len tak vo vybehu, som rozmyslal ze by som kralikaren odniesol do zahrady, umoznil im volny vstup a vystup z tejto kralikarne do vybehu v zahrade a tam ich nechal od jari do jesene, pripadne cely rok...tym by odpadlo pracne kosenie a nosenie krmiva a tiez cistenie.

Viete mi prosim povedat, ci je mozne tymto sposobom chovat kralikov, pripadne za akych dalsich podmienok, ake rizika su s tymto spojene? S tym, ze samozrejme musim zabezpecit oplotenie a prisun vody.

Mozne problemy som videl nasledovne:
- Vyska ohrady - aka je pozadovana vyska ohrady ako ochrana pre utekom, pripadne ochranou zvonka pred mackami, psami?
- Nehrozi podhrabavanie kralikov pod ohradu a ich utek?
- Nie je mozne, ze zhora kralikov uvidi a zoberie nejaky dravec - napr. jastrab, mysiak, kana a pod?

Prosim o radu, ak mate niekto informacie o takomto sposobe chovu.

dakujem
jm
jurajm je offline   Odpovedať s citovaním
Sponzorované odkazy
Starý 19-03-2009, 08:47   #2
polovnik
člen
 
Registrovaný od: Mar 2009
Príspevky: 2
Počiatočné Re: Chov kralikov - vo vybehu celorocne?

Nie som chovateľ králikov, ale myslím si, že napríklad pred mačkami ich neuchrániš - pre mačku plot neznamená prekážku. Okrem toho, mačka dokáže uškodiť aj cez oká na plote. Dravé vtáky v zastavanej oblasti asi nebudú.
polovnik je offline   Odpovedať s citovaním
Starý 17-07-2009, 17:16   #3
bigjoe
člen
 
Registrovaný od: Jul 2009
Príspevky: 3
Počiatočné Re: Chov kralikov - vo vybehu celorocne?

Ja si myslím že mačka si na zajaca netrúfne a nemá ani záujem. Ak raz vypustíš zajacov do záhrady, tak do králikárne sa už nevrátia. Urobia si noru v zemi, vyhrabú si tunel dlhý aj niekolko metrov. V podzemí si spravia aj hniezdo a budú sa tam kotiť. Budeš mať zdravý chov ale nebudeš mať prehlad, kolko máš zajacov a kde sa nachádzajú. Ak budeš mať chuť na paprikáš tak si ho musíš streliť!
bigjoe je offline   Odpovedať s citovaním
Starý 18-07-2009, 14:35   #4
juraj0
člen
 
Registrovaný od: May 2008
Príspevky: 22
Počiatočné Re: Chov kralikov - vo vybehu celorocne?

kamarat, chov kralikov vo vybehu je mozny, ale musis mat oplotenie aj zvrchu. samozrejma vec, ze ti tam hrozi podhrabanie, ale tym myslim zvonku psov, alebo inych dravcov, neviem kde byvas. chov by som odporucal vo vybehu, len jatocne kraliky a co sa tyka chovnych samic toto by si mal mat v klietke. neviem aku velku volieru si predstavujes, ale ked mas na mysli zahradu, tak je to o nicom, pretoze si to neustrazis. chovu zdar!
juraj0 je offline   Odpovedať s citovaním
Starý 19-07-2009, 11:14   #5
bigjoe
člen
 
Registrovaný od: Jul 2009
Príspevky: 3
Počiatočné Re: Chov kralikov - vo vybehu celorocne?

Citát:
Pôvodne zaslal juraj0
kamarat, chov kralikov vo vybehu je mozny, ale musis mat oplotenie aj zvrchu. samozrejma vec, ze ti tam hrozi podhrabanie, ale tym myslim zvonku psov, alebo inych dravcov, neviem kde byvas. chov by som odporucal vo vybehu, len jatocne kraliky a co sa tyka chovnych samic toto by si mal mat v klietke. neviem aku velku volieru si predstavujes, ale ked mas na mysli zahradu, tak je to o nicom, pretoze si to neustrazis. chovu zdar!
Nie je to o ničom! Sám s tým nemám skúsenosti ale kamarát takto choval zajacov a nevedel si to vynachváliť. Žiť vo vyhrabaných norách je pre zajacov prirodzené, majú to jednoducho v génoch a keby som mal takúto možnosť chovať zajacov tak to určite skúsim.
bigjoe je offline   Odpovedať s citovaním
Starý 21-07-2009, 11:40   #6
juraj0
člen
 
Registrovaný od: May 2008
Príspevky: 22
Počiatočné Re: Chov kralikov - vo vybehu celorocne?

drzim ti palce ale je to trosku o inom ako to vidis ty
juraj0 je offline   Odpovedať s citovaním
Starý 05-10-2009, 21:01   #7
TURINICOVA
člen
 
Registrovaný od: Oct 2009
Príspevky: 1
Počiatočné Re: Chov kralikov - vo vybehu celorocne?

Chovam Kraliky A 1eho Z Nich Mam Volneho Ktory Je Ako Pes Volne Mi Beha Aj Nahana Susedovu Mačku A Ma 4 Roky Počuva Na Meno A Je Oblubene Naše Zviera.jeho Potomkovia Ked Dovršia 4ry Mesiace Davam Ich K Sliepkam Ktore Su Ohradene A Nieje Tam žiadny Problem .spia Zo Sliepkami.
TURINICOVA je offline   Odpovedať s citovaním
Starý 13-12-2009, 14:32   #8
prepelica
člen
 
Registrovaný od: Dec 2009
Príspevky: 4
Počiatočné Re: Chov kralikov - vo vybehu celorocne?

Vlastná skúsenosť: Zajace by som nikdy nedával spolu z rôznych vrhov aj keď sú rovnako staré. Každý zajac alebo len jeden môže mať nejakú chorobu a zdochnú všetky čo sa mi stalo z 15 čo som mal na voľno zdochli mi 13. Mačka si netrúfne na zajaca len sa s ním hraje nič iné.
prepelica je offline   Odpovedať s citovaním
Starý 09-02-2010, 21:38   #9
ceritko
člen
 
Registrovaný od: Feb 2010
Lokalita: Priepasné
Príspevky: 12
Počiatočné Re: Chov kralikov - vo vybehu celorocne?

Jastrab určite králika dokáže uloviť. Ak ho králik uvidí a stihne sa ukryť prvý raz (ak bude mať možnosť), nemusí sa mu to podariť na druhý,alebo tretí krát. Tam pomôže len sieť.Pred líškou atď. je spolahlivý elektrický ohradník. Máme skúsenosti s chovom husí a boli permanentne vonku bez ujmy na zdraví. Výška el. ohradníka pre zajace je min. 65 cm, v pripade, ze by ste ho chceli využiť v budúcnosti na čokolvek, odporúčam ohradník pre hydinu (je s menšími okami aj proti kunám). Tieto ohradníky nájdete na www.patura.sk , v katalógu (pdf) na strane A89. V prípade, že potrebujete poradiť, tak radi.

Naposledy upravil ceritko : 09-02-2010 o 21:43.
ceritko je offline   Odpovedať s citovaním
Starý 26-05-2010, 08:27   #10
kosacka
člen
 
Registrovaný od: May 2010
Príspevky: 4
Počiatočné Re: Chov kralikov - vo vybehu celorocne?

Na spasanie travy v zahrade som si vymyslel "Kraliciu kosacku". Mam na mysli valec priemeru cca 60cm a dlzky cca 160cm.
Polovica cize 80 cm by bolo dratena s okami 15x50mm a druha polovica napr. z plastovej kade so sroubovacim vikom cez ktore by sa kraliky vlozili do valca.
Dno na kadi by malo otvor cca 30cm aby kraliky mohli volne prechadzat zo zony oddychu do zony spasania.
Kraliky by svojou vahou kotulali valec po zahrade.

Co si myslite o takom rieseni ?
Je to nezmysel ?
Kde kupim pletivo obdlznikovymi okami cca 15x50mm ?
kosacka je offline   Odpovedať s citovaním
Odpovedať


Práca s témou Vyhľadávanie v téme
Vyhľadávanie v téme:

Rozšírené hľadanie

Pravidlá prispievania
- nemôžete začať novú tému
- nemôžete odpovedať na príspevky
- nemôžete posielať príspevky s prílohami
- nemôžete upravovať vaše príspevky

vB kód je zapnutý/í
Smajlícizapnutý/í
[IMG] kód je zapnutý/í
HTML kód je zapnutý/í
Prejdi na


Všetky časové údaje sú vo "svetovom čase" +1 hodiny. Teraz je 08:59.


Fórum používa : vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright © 2006 Agroinštitút Nitra, š.p..