AgroFórum  

Naspäť   AgroFórum > Fórum ministerstva pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR > Fórum ministerstva pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR (moderované fórum)
Registrácia FAQ (otázky a odpovede) Zoznam členov Kalendár Hľadaj Dnešné príspevky Označ fóra ako prečítané

Fórum ministerstva pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR (moderované fórum) Tu môžete klásť otázky ministerstvu pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR

Odpovedať
 
Práca s témou Vyhľadávanie v téme
Starý 23-09-2017, 13:11   #1
Blanka
člen
 
Registrovaný od: Sep 2017
Príspevky: 3
Exclamation Informácia

Dobrý deň, chcela by som sa u Vás informovať ako mám postupovať v mojom probléme. Môj dom sa nachádza na spoločnej nehnuteľnosti ktorá má 819 vlastníkov,ale nemá právnu subjektivitu,hoci od roku 2014 musí byť registrované. a neviem nájsť ani či funguje ako iný subjekt(družstvo,obch.spol.s.r.o,a pod.) Nakoľko dom na tomto pozemku stojí od roku 1939 predkovia nevysporiadali pozemok.Môj starý otec sa tu narodil v roku 1889. Prosím o informáciu na koho sa mám obrátiť,keď už od roku 2003 počúvam že sa to nedá.PREČO sa to NEDÁ?

Ďakujem za radu
Blanka je offline   Odpovedať s citovaním
Starý 03-10-2017, 16:15   #2
Odbor komunikácie 1
Moderátor
 
Odbor komunikácie 1's Avatar
 
Registrovaný od: May 2011
Príspevky: 286
Počiatočné Re: Informácia

Dobrý deň,

ak predmetná spoločná nehnuteľnosť patrí spoluvlastníkom, ktorí boli členmi pozemkového spoločenstva bez právnej subjektivity a neprispôsobili svoje pomery zákonu č. 97/2013 Z. z., ich pozemkové spoločenstvo bez právnej subjektivity bolo vymazané z evidencie a neexistuje. Na ich vlastníctvo spoločnej nehnuteľnosti to však nemá žiadni vplyv. Podľa § 8 ods. 2 písm. a) a § 9 ods. 10 cit. zákona by sa spoluvlastníci mohli na základe súhlasu nadpolovičnej väčšiny hlasov rozhodnúť o oddelení tej časti spoločnej nehnuteľnosti, ktorá je zastavaná Vašim domom, resp. aj ďalšej súvisiacej plochy, a mohli by Vám túto oddelenú časť predať atď. V zásade teda je možné Vaše užívacie vzťahy k predmetnému pozemku vysporiadať týmto spôsobom, je to však náročné z organizačného hľadiska, lebo je tu veľký počet spoluvlastníkov, ktorí nie sú organizovaní do nejakej právnickej osoby. Odporúčame osloviť ich s návrhom na usporiadanie vzájomných pomerov spôsobom, ktorý je uvedený vyššie. V opačnom prípade, t. j. ak Váš návrh nebude viesť k riešeniu, je možné obrátiť sa na súd, aby vo veci rozhodol.
__________________
S pozdravom

Odbor komunikácie a marketingu
Ministerstvo pôdohospodárstva a rozvoja vidieka Slovenskej republiky
e-mail: [email protected]

Naposledy upravil Odbor komunikácie 1 : 05-10-2017 o 08:33.
Odbor komunikácie 1 je offline   Odpovedať s citovaním
Odpovedať


Práca s témou Vyhľadávanie v téme
Vyhľadávanie v téme:

Rozšírené hľadanie

Pravidlá prispievania
- nemôžete začať novú tému
- nemôžete odpovedať na príspevky
- nemôžete posielať príspevky s prílohami
- nemôžete upravovať vaše príspevky

vB kód je zapnutý/í
Smajlícizapnutý/í
[IMG] kód je zapnutý/í
HTML kód je vypnutý
Prejdi na


Všetky časové údaje sú vo "svetovom čase" +1 hodiny. Teraz je 16:04.


Fórum používa : vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright © 2006 Agroinštitút Nitra, š.p..