AgroFórum  

Naspäť   AgroFórum > Pôdohospodárske fórum > Poľnohospodárstvo a rozvoj vidieka
Registrácia FAQ (otázky a odpovede) Zoznam členov Kalendár Hľadaj Dnešné príspevky Označ fóra ako prečítané

Poľnohospodárstvo a rozvoj vidieka Diskusia na poľnohospodárske témy - všeobecne, rozvoj vidieka, legislatíva, poradenstvo...

Odpovedať
 
Práca s témou Vyhľadávanie v téme
Starý 20-01-2018, 23:17   #1
Otííík
člen
 
Registrovaný od: Jan 2018
Príspevky: 1
Počiatočné Výnimky, dotácie na dojnice a plochu, krížové plnenie.

Viac rokov hospodárim pri západných Tatrách na pasienkoch v nadmorskej výške 840m. Poberám dotácie na sťažené podmienky, svahovitosť, aj na krížové plnenie. Chovám kozy, ktoré sú háklivejšie oko ovce. Chcem prejsť na podobný spôsob hospodárenia ako napríklad v rakúskych Alpách. Kde vlastnia roľníci obyčajne dve farmy. Na jednej zimujú a na druhej majú zvieratá cez letnú sezónu na horských pasienkoch.
Preto sa chcem opýtať, aby som splnil doterajšie opatrenia, či môžem zimovať kozy na mojej novozaloženej farme pri Bratislave do konca marca. A od 1.4. do 31.10. by boli na druhej mojej farme a horských pasienkoch.
Prípadne či sa dá požiadať o výnimku a skrátenie doby nástupu na pasienok napríklad od 1. mája. V nadmorskej výške 840m tráva začína rásť až začiatkom mája a prítomnosť kôz je pre ich zdravotný stav aj pre chránené mokraďové spoločenstvá rastlín nežiadúca.
Žiadosti na dojnice sa podávajú približne do konca marca a tu sa podpisuje vyhlásenie o nepresúvaní zvierat. Predpokladám, že to je myslené o nepresúvaní na cudzie farmy a k iným žiadateľom. Pripomínam, že ja zvieratá aj farmy vlastním. Minimálna záťaž bola v 2017 0,3VDJ/ha. Nemá byť v 2018 zvýšená na 0,35?
Podľa českého eagri.cz je napr. v horských a špecifických LFA(znevýhodnených) prítomnosť VDJ na pasienku až od 1.6 do 30.9.
Podľa "Program rozvoja vidieka SR 2014-2020. Neprojektové opatrenia." Opatrenie 13, som podrobnosti nenašiel. Ani v Nariadenie vlády Z.z. č. 75/2015.
Otííík je offline   Odpovedať s citovaním
Sponzorované odkazy
Odpovedať


Práca s témou Vyhľadávanie v téme
Vyhľadávanie v téme:

Rozšírené hľadanie

Pravidlá prispievania
- nemôžete začať novú tému
- nemôžete odpovedať na príspevky
- nemôžete posielať príspevky s prílohami
- nemôžete upravovať vaše príspevky

vB kód je zapnutý/í
Smajlícizapnutý/í
[IMG] kód je zapnutý/í
HTML kód je zapnutý/í
Prejdi na


Všetky časové údaje sú vo "svetovom čase" +1 hodiny. Teraz je 00:07.


Fórum používa : vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright © 2006 Agroinštitút Nitra, š.p..