AgroFórum  

Naspäť   AgroFórum > Fórum o využívaní poľhohospodárskej pôdy > Fórum o využívaní poľhohospodárskej pôdy
Registrácia FAQ (otázky a odpovede) Zoznam členov Kalendár Hľadaj Dnešné príspevky Označ fóra ako prečítané

Fórum o využívaní poľhohospodárskej pôdy Fórum je zriadené za účelom získavania informácií o využívaní, obhospodarovávaní a udržiavaní pôdy v súlade s dobrými poľnohospodárskymi a environmentálnymi podmienkami. Príspevky musia obsahovať katastrálne územie a parcelné číslo alebo miestny názov územia (viď. www.katasterportal.sk).

Odpovedať
 
Práca s témou Vyhľadávanie v téme
Starý 04-04-2016, 15:01   #1
navi123
člen
 
Registrovaný od: Apr 2016
Príspevky: 2
Počiatočné Súhlas vlastníka pôdy

Katastrálne územie: Topoľčianky
Parcelné číslo (miestny názov územia): 2246/1


Katastrálne územie: Topoľčianky
Parcelné číslo (miestny názov územia): tobolky


Som vlastníkom poľnohospodárskych pozemkov. S podnikom mám uzavretú nájomnú zmluvu. Moje pozemky vyčlenil ako náhradný nájom pre iný subjekt. Je potrebný aj môj súhlas ?
navi123 je offline   Odpovedať s citovaním
Sponzorované odkazy
Starý 25-10-2016, 16:31   #2
Odbor komunikácie 1
Moderátor
 
Odbor komunikácie 1's Avatar
 
Registrovaný od: May 2011
Príspevky: 263
Počiatočné Re: Súhlas vlastníka pôdy

Z Vášho príspevku nie je zrejmé, či na pozemkoch vo Vašom vlastníctve boli vyčlenené tzv. náhradné pozemky, ktoré boli vyčleňované v správnom konaní za pôvodné pozemky podľa bývalého § 15 zákona SNR č. 330/1991 Zb. o pozemkových úpravách, usporiadaní pozemkového vlastníctva, pozemkových úradoch, pozemkovom fonde a o pozemkových spoločenstvách v znení neskorších predpisov (ďalej len „zákon o pozemkových úpravách“) alebo ich dal poľnohospodársky subjekt do podnájmu podľa § 12a ods. 1 zákona č. 504/2003 Z. z. o nájme poľnohospodárskych pozemkov, poľnohospodárskeho podniku a lesných pozemkov a o zmene niektorých zákonov (ďalej len „zákon o nájme“).
Ak ide o prvý prípad, Váš súhlas nebol potrebný. Ak ide o postup podľa § 12a zákona o nájme, je potrebné zistiť, či Vaša nájomná zmluva zakazuje nájomcovi dať predmet nájmu do ďalšieho podnájmu. Pokiaľ to zmluva výslovne nezakazuje, nájomca je oprávnený dať pozemok do podnájmu bez Vášho súhlasu.
__________________
S pozdravom

Odbor komunikácie a marketingu
Ministerstvo pôdohospodárstva a rozvoja vidieka Slovenskej republiky
e-mail: info@land.gov.sk
Odbor komunikácie 1 je offline   Odpovedať s citovaním
Odpovedať


Práca s témou Vyhľadávanie v téme
Vyhľadávanie v téme:

Rozšírené hľadanie

Pravidlá prispievania
- nemôžete začať novú tému
- nemôžete odpovedať na príspevky
- nemôžete posielať príspevky s prílohami
- nemôžete upravovať vaše príspevky

vB kód je zapnutý/í
Smajlícizapnutý/í
[IMG] kód je zapnutý/í
HTML kód je zapnutý/í
Prejdi na


Všetky časové údaje sú vo "svetovom čase" +1 hodiny. Teraz je 08:52.


Fórum používa : vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2019, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright © 2006 Agroinštitút Nitra, š.p..