AgroFórum  

Naspäť   AgroFórum > Pôdohospodárske fórum > Potravinárstvo
Registrácia FAQ (otázky a odpovede) Zoznam členov Kalendár Hľadaj Dnešné príspevky Označ fóra ako prečítané

Potravinárstvo Diskusia na témy z oblasti potravinártsva, výroba potravín, spracovanie poľnohospodárskych produktov, kvalita a cena potravín...

Odpovedať
 
Práca s témou Vyhľadávanie v téme
Starý 14-05-2007, 09:48   #1
LuciaO1
člen
 
Registrovaný od: May 2007
Príspevky: 3
Počiatočné Sanitácia

Dobrý deň.

Chcela by som sa spýtať, na skúsenosti ohľadom sanitácie potravinárskych zariadení. Aké sú skúsenosti so zásaditými prípravkami pre sanitáciu s obsahom chlórnanu sodného ( napr. Bipur) .
Prípadne ak niekto už použil Persteril, založný na báze kyseliny peroxyoctovej, alebo skúsenosti s prípravkami na báze fosforečnanov, alebo na báze ajatínu, peroxidu a iné.

Používam prípravok na báze chlórnanu sodného a odporúčanie výrobcu použiť 2% roztok sa mi zdá byť máloú činné, a pri použití vyšších koncentrácií sa sanitácia zbytočne predražuje. Prosím prípadne o radu, pri výbere dezinfekčného prostiedku, ktorý by pomohol zneškodniť aj spórotvorné mikroorganizmy.

Ďalej by som sa chcela poprosiť o názor na skúsenosti s používaním systému Hy-lite.( rýchly systém kontroly účinnosti sanitácie ) Aký máte názor na tabuľku vyhovujúcich hodnôt.
LuciaO1 je offline   Odpovedať s citovaním
Sponzorované odkazy
Odpovedať


Práca s témou Vyhľadávanie v téme
Vyhľadávanie v téme:

Rozšírené hľadanie

Pravidlá prispievania
- nemôžete začať novú tému
- nemôžete odpovedať na príspevky
- nemôžete posielať príspevky s prílohami
- nemôžete upravovať vaše príspevky

vB kód je zapnutý/í
Smajlícizapnutý/í
[IMG] kód je zapnutý/í
HTML kód je zapnutý/í
Prejdi na


Všetky časové údaje sú vo "svetovom čase" +1 hodiny. Teraz je 11:31.


Fórum používa : vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright © 2006 Agroinštitút Nitra, š.p..