AgroFórum  

Naspäť   AgroFórum > Fórum ministerstva pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR > Fórum ministerstva pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR (moderované fórum)
Registrácia FAQ (otázky a odpovede) Zoznam členov Kalendár Hľadaj Dnešné príspevky Označ fóra ako prečítané

Fórum ministerstva pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR (moderované fórum) Tu môžete klásť otázky ministerstvu pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR

Odpovedať
 
Práca s témou Vyhľadávanie v téme
Starý 20-07-2009, 08:39   #1
1cilik
člen
 
Registrovaný od: Mar 2009
Príspevky: 10
Počiatočné slová do vetra

Začiatkom roka p. minister Becík sľúbil pre začinajúcich poľnohospodárov pomoc vo výške 1000 € na VDJ o ktorú poľnohospodár zvýši svoje stádo. Ja som na základe tejto ponuky kúpil 12 jahničiek romanovskej ovečky v máji 2009 a začal stavať pre ne a ostatné ovečky, čo som už mal, ovčín. Ale cez víkend, po zverejnení podmienok výzvy Modernizácia farmy nastalo moje veľké prekvapenie, že dotáciu dostanem iba v prípade, že navýšenie zrealizujem v dobe po 30.6.09 do 30.6.10.Čiže moja kúpa 12 ks ovečiek za 1000 € v máji 2009, na základe výzvy ministra rozširovať chovy ovečiek na Slovensku a neodpredávať do Talianska, bola predčastná. Ako už mnoho krát po uvedení do funkcie ministra, aj teraz som sa presvedčil, že slová ministra Becíka sú len prázdne slová do vetra a nedá sa im veriť! Čiže účelovo sa čakalo, kým si poľnohospodári navýšia svoje stavy do 30.6.09, ktoré následne nebudú uznané, aby sa vyplatilo čím menej dotácií pre malých SHR.
Ďakujem pekne, VÁŽENÝ PÁN MINISTER BECÍK !!!
1cilik je offline   Odpovedať s citovaním
Starý 19-08-2009, 09:41   #2
Odbor komunikácie MPSR
člen
 
Registrovaný od: Dec 2007
Príspevky: 318
Počiatočné Re: slová do vetra

V danom období sa v rámci prípravy ďalšej výzvy na opatrenie 1.1. „Modernizácia fariem“ PRV SR 2007 – 2013 uvažovalo, že by sa na rozdiel od prvej, širšie koncipovanej výzvy, zameralo na podporu tých, ktorí v prvej výzve neuspeli, resp. sa jej nezúčastnili, pričom by sa však účasť na výzve podmienila zvýšením VDJ v určitých sektoroch živočíšnej výroby, resp. udržaním alebo zvýšením obhospodarovanej plochy v určitých sektoroch rastlinnej výroby. Od zvýšenia VDJ by sa pritom odvíjala aj výška oprávnených nákladov na projekt. Zároveň sa zmiernili kritériá spôsobilosti, aby sa do výzvy mohli zapojiť aj začínajúci podnikatelia. Cieľom bolo stimulovať výrobu v prioritných sektoroch prvovýroby, a tým spomaliť zhoršujúcu sa situáciu v agrosektore.
Avšak po konzultáciách s Európskou komisiou boli podmienky novej výzvy prehodnotené v tom zmysle, že zvýšenie VDJ bolo z kritérií spôsobilosti presunuté medzi bodovacie kritériá, čo znamená, že zvýšenie VDJ už nie je podmienkou účasti na výzve, ale uprednostnené budú tie projekty, ktorých oprávnené náklady na navýšenú VDJ v prioritnom sektore nepresiahnu 1000 €. Metodika výpočtu navýšenia VDJ sa v porovnaní s pripravovanou výzvou v minulosti a po jej prekonzultovaní s Európskou komisiou nezmenila, t.j. ide o rozdiel medzi plánovaným zvýšením stavu VDJ k 30.6.2010 a stavom, ktorý žiadateľ deklaroval k 30.6.2009.

S pozdravom

Ing. Marek Kodada
generálny riaditeľ
sekcie poľnohospodárstva
a rozvoja vidieka
Odbor komunikácie MPSR je offline   Odpovedať s citovaním
Odpovedať


Práca s témou Vyhľadávanie v téme
Vyhľadávanie v téme:

Rozšírené hľadanie

Pravidlá prispievania
- nemôžete začať novú tému
- nemôžete odpovedať na príspevky
- nemôžete posielať príspevky s prílohami
- nemôžete upravovať vaše príspevky

vB kód je zapnutý/í
Smajlícizapnutý/í
[IMG] kód je zapnutý/í
HTML kód je vypnutý
Prejdi na


Všetky časové údaje sú vo "svetovom čase" +1 hodiny. Teraz je 18:47.


Fórum používa : vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright © 2006 Agroinštitút Nitra, š.p..