AgroFórum  

Naspäť   AgroFórum > Pôdohospodárske fórum > Potravinárstvo
Registrácia FAQ (otázky a odpovede) Zoznam členov Kalendár Hľadaj Dnešné príspevky Označ fóra ako prečítané

Potravinárstvo Diskusia na témy z oblasti potravinártsva, výroba potravín, spracovanie poľnohospodárskych produktov, kvalita a cena potravín...

Odpovedať
 
Práca s témou Vyhľadávanie v téme
Starý 24-06-2016, 14:04   #1
Ing.Ján Hájek
člen
 
Registrovaný od: Nov 2005
Lokalita: Nové Zámky
Príspevky: 119
Pošli správu cez YAHOO Ing.Ján Hájek Send a message via Skype™ to Ing.Ján Hájek
Počiatočné Kupujte slovenské potraviny….

.


Z rádia Slovensko dá sa to počúvať často. V slovenskom hypermarkete ponúkajú peknú zelenú papriku a manželka z nej kúpila, lebo vieme, že je nositeľom vitamínu C , atď. Súhlasil som, aby z nej uvarila lečo k večeri. Pochutili s sme si, ale na druhý deň ja som dostal nechutenstvo. Musel som vynechať raňajky aj obed. Večer boľačky ustúpili a pocit na zvracanie pominul, tak o 19. hod,. som sa najedol cestovín, chuť sa mi vrátila. Manželke nič nebolo napriek tomu, ž aj ona jedla toto lečo. Vysvetľujem si to tak, že ona má inú imunitu, neužíva lieky na liečbu VTK ako ja. Lečo sme jedli v pondelok 20.6, Včera na večer z rádia Slovensko vysielali radu, že možno vošky ničiť postrekom z výluhu púpavy, koprivy, tabaku …. Pesticídy v zeleninárstve konzumentom škodia.
Včera večer a dnes na raňajky jedol som zelenú papriku, ktorú nám darovala známa zo svojej fólie a žiadne obtiaž som nedostal, lebo paprika nebola striekaná insekticídmi z jedov pesticídov.


Už nemienim ďalej pokračovať, mám slabý zrak a končím s mojou dopisovateľskou činnosťou
Ing.Ján Hájek je offline   Odpovedať s citovaním
Sponzorované odkazy
Starý 01-10-2017, 20:01   #2
didi1232
člen
 
Registrovaný od: Jun 2016
Príspevky: 11
Počiatočné Re: Kupujte slovenské potraviny….

minule som čítala dobrý článok presne na túto tematiku http://www.biomagazin.sk/ ja rozhodne kúpu slovenských potravin podporujem, kto by mal podporovať slovenske výrobky ak nie práve my predsa!
didi1232 je offline   Odpovedať s citovaním
Starý 06-10-2017, 18:25   #3
MARMIL
člen
 
MARMIL's Avatar
 
Registrovaný od: Nov 2006
Lokalita: BA
Príspevky: 205
Počiatočné Re: Kupujte slovenské potraviny….

Ale aj slovenské môžu byť a sú postrekované pesticídmi.....
MARMIL je offline   Odpovedať s citovaním
Starý 18-12-2017, 20:05   #4
SHR-Jana
člen
 
Registrovaný od: Apr 2017
Príspevky: 22
Počiatočné Re: Kupujte slovenské potraviny….

Ja som tiež za to aby sa kupovali naše výrobky. Taktiež sa použivaju postreky ale su kontrolovane a ekofarmar si nedovoli prisť o certifikat. Sú sice draksie ale ak chceš kvalitu tak ta niečo stoji. Sme mala farma v eko a nestihame zasobovať klientov. Ten kdo chce podporiť slovenského farmara tak podpori lebo vie čo kupuje.

Naposledy upravil SHR-Jana : 18-12-2017 o 20:08.
SHR-Jana je offline   Odpovedať s citovaním
Starý 22-11-2019, 23:21   #5
joeman
člen
 
Registrovaný od: Nov 2016
Príspevky: 8
Počiatočné Re: Kupujte slovenské potraviny….

Ja vam doporucujem pouzivat aplikaciu Odfarmara.sk ukaze vam to co sa vo vasej blizkosti prave predava, je tam vsetko, zelenina, ovocie .... ja sam cez to predavam, mam vsetko vypredane. Vela stastia.
joeman je offline   Odpovedať s citovaním
Odpovedať


Práca s témou Vyhľadávanie v téme
Vyhľadávanie v téme:

Rozšírené hľadanie

Pravidlá prispievania
- nemôžete začať novú tému
- nemôžete odpovedať na príspevky
- nemôžete posielať príspevky s prílohami
- nemôžete upravovať vaše príspevky

vB kód je zapnutý/í
Smajlícizapnutý/í
[IMG] kód je zapnutý/í
HTML kód je zapnutý/í
Prejdi na


Všetky časové údaje sú vo "svetovom čase" +1 hodiny. Teraz je 21:52.


Fórum používa : vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright © 2006 Agroinštitút Nitra, š.p..