AgroFórum  

Naspäť   AgroFórum > Pôdohospodárske fórum > Poľnohospodárstvo a rozvoj vidieka
Registrácia FAQ (otázky a odpovede) Zoznam členov Kalendár Hľadaj Dnešné príspevky Označ fóra ako prečítané

Poľnohospodárstvo a rozvoj vidieka Diskusia na poľnohospodárske témy - všeobecne, rozvoj vidieka, legislatíva, poradenstvo...

Odpovedať
 
Práca s témou Vyhľadávanie v téme
Starý 07-02-2015, 10:08   #11
juro777
člen
 
Registrovaný od: Dec 2013
Príspevky: 58
Počiatočné Re: Koniec podpory pre mladého farmára?!

Ja nerozumiem tomu čo tam na ministerstve robia, ale myslím si, že pán minister dáva články na stránku ministerstva až po tlačovke, takže neviem kedy to bolo v Bruseli schválené, ale určite najprv bude tlačovka a hneď potom aj články po všetkých novinách. Verím, alebo teda rád by som veril tomu, že skutočne z toho všetkého vyplynie pomoc poľnohospodárom, alebo to okresali tak, že tá bublina praskne a žiadna reálna pomoc nepríde.
juro777 je offline   Odpovedať s citovaním
Sponzorované odkazy
Starý 10-02-2015, 08:53   #12
Rozik65
člen
 
Registrovaný od: Dec 2008
Príspevky: 24
Počiatočné Re: Koniec podpory pre mladého farmára?!

Komisia nie je o nič lepšia
viz. napr.

http://enrd.ec.europa.eu/policy-in-a...14-2020_en.cfm
Rozik65 je offline   Odpovedať s citovaním
Starý 10-02-2015, 17:45   #13
juro777
člen
 
Registrovaný od: Dec 2013
Príspevky: 58
Počiatočné Re: Koniec podpory pre mladého farmára?!

Takže takto milý diskutujúci, dnes mi došla mailová odpoveď priamo z európskej komisie, pričom ma uviedli do skutočnosti, ktorá je asi taká, že program rozvoja vidieka ešte nebol schválený európskou komisiou a schválenie je naplánované na 15.2.2015, potom ma ubezpečili o tom, že následne bude dokument uverejnený na slovenskej stránke ministerstva pôdohospodárstva. Avšak zároveň ma upozornili, že za záväzný dokument môžem pokladať len dokument v písomnej, čiže tlačenej forme aby som tak predišiel možným komplikáciám plynúcich z možných nepresností. Tak už len dúfať, že bude schválený v takej podobe aby nám neostali len oči pre plač..
juro777 je offline   Odpovedať s citovaním
Starý 16-02-2015, 15:36   #14
juro777
člen
 
Registrovaný od: Dec 2013
Príspevky: 58
Počiatočné Re: Koniec podpory pre mladého farmára?!

Tak a je to vonku tak veľmi chceli podporiť zamestnanosť až sa na nás vy...li! NFP dostane len ten kto v prvy krát založil farmu v deň výzvy, čiže kto je už registrovaný ako SHR už nemá nárok na 50 000 eur. PODRAZ AKO BIČ, ĎAKUJEME, že ste robili cielenú propagandu aby sme sa všetci mohli registrovať a tým sa pripraviť o nárok na NFP pre mladých farmárov.
juro777 je offline   Odpovedať s citovaním
Starý 16-02-2015, 17:09   #15
auto123
člen
 
Registrovaný od: May 2013
Príspevky: 29
Počiatočné Re: Koniec podpory pre mladého farmára?!

ale ja som to tak pochopil a aj pocul ze kto urobil si SHR v roku 2014 ma narok na podporu takze teraz neviem kto ma pravdu ?
auto123 je offline   Odpovedať s citovaním
Starý 17-02-2015, 09:55   #16
juro777
člen
 
Registrovaný od: Dec 2013
Príspevky: 58
Počiatočné Re: Koniec podpory pre mladého farmára?!

A kde si to počul, ako to by veľa ľudí potešilo, ale obávam sa že tu sa už nedá ničomu veriť.
juro777 je offline   Odpovedať s citovaním
Starý 18-02-2015, 22:01   #17
agro111
člen
 
Registrovaný od: May 2013
Príspevky: 33
Počiatočné Re: Koniec podpory pre mladého farmára?!

Kto si urobil SHR v roku 2014 mal by mať nárok na podporu, ale doba sa skráti o dobu od kedy sa zaregistroval ako SHR, tým pádom asi nedostane celú podporu.
agro111 je offline   Odpovedať s citovaním
Starý 19-02-2015, 16:12   #18
juro777
člen
 
Registrovaný od: Dec 2013
Príspevky: 58
Počiatočné Re: Koniec podpory pre mladého farmára?!

To sa mi nezdá podľa mňa a to nechcem byť pesimista a hoci som to podobne počul aj ja, z ministerstva stále hovoria o tom, že ak už má živnosť so zameraním na poľnohospodárstvo, alebo SHR už nemôže byť mladým farmárom. No môže to byť aj tak, že nemusí byť mladým farmárom nato aby mohol získať len určitú časť tejto podpory a bez nároku na navýšene dotácie na ktoré má nárok len mladý farmár.
juro777 je offline   Odpovedať s citovaním
Starý 03-03-2015, 18:12   #19
enalevi
člen
 
Registrovaný od: May 2014
Príspevky: 16
Počiatočné Re: Koniec podpory pre mladého farmára?!

tak co bude teraz?
enalevi je offline   Odpovedať s citovaním
Starý 03-03-2015, 19:13   #20
Nefrit
člen
 
Registrovaný od: Apr 2012
Príspevky: 102
Počiatočné Re: Koniec podpory pre mladého farmára?!

No co asi. 600 vybranych Kolesikov dostane podporu a budu 5 rokov akoze podnikat v polnohospodarstve. Este je tu moznost, ze to niekto napadne na sude (uz sa ozyvaju take hlasy) a cele dotacie budu pozastavene. Na pozastavene eurofondy su smeraci odbornici.
Nefrit je offline   Odpovedať s citovaním
Odpovedať


Práca s témou Vyhľadávanie v téme
Vyhľadávanie v téme:

Rozšírené hľadanie

Pravidlá prispievania
- nemôžete začať novú tému
- nemôžete odpovedať na príspevky
- nemôžete posielať príspevky s prílohami
- nemôžete upravovať vaše príspevky

vB kód je zapnutý/í
Smajlícizapnutý/í
[IMG] kód je zapnutý/í
HTML kód je zapnutý/í
Prejdi na


Všetky časové údaje sú vo "svetovom čase" +1 hodiny. Teraz je 12:34.


Fórum používa : vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright © 2006 Agroinštitút Nitra, š.p..