AgroFórum  

Naspäť   AgroFórum > Pôdohospodárske fórum > Poľnohospodárstvo a rozvoj vidieka
Registrácia FAQ (otázky a odpovede) Zoznam členov Kalendár Hľadaj Dnešné príspevky Označ fóra ako prečítané

Poľnohospodárstvo a rozvoj vidieka Diskusia na poľnohospodárske témy - všeobecne, rozvoj vidieka, legislatíva, poradenstvo...

Odpovedať
 
Práca s témou Vyhľadávanie v téme
Starý 04-05-2017, 20:17   #1
Lukas4x4
člen
 
Registrovaný od: Sep 2015
Príspevky: 46
Počiatočné Nájomca neplatí nájomné už niekoľko rokov

Dobrý deň.mam problém z družstvom v ktorom má naša rodina pozemky v nájme. A to taký že družstvo už roky neplatí žiaden nájom a ani po niekoľkých pokusoch o výpoveď nájomnej zmluvy k 1.11 kalendárneho roka nám družstvo nechce vydať pôdu do vlastného užívania. Zaujíma ma či je možné napísať novú nájomnú zmluvu z novým nájomcom a zakomponovať do nej aj to že z dôvodu neplatenia nájomného sa rušia všetky doterajšie nájomné zmluvy? Lebo už neviem ako ďalej. Ďakujem
Lukas4x4 je offline   Odpovedať s citovaním
Sponzorované odkazy
Starý 07-05-2017, 17:26   #2
Lukas4x4
člen
 
Registrovaný od: Sep 2015
Príspevky: 46
Počiatočné Re: Nájomca neplatí nájomné už niekoľko rokov

Nikto nevie čo robiť?:-(:-(
Lukas4x4 je offline   Odpovedať s citovaním
Starý 09-05-2017, 23:13   #3
MARMIL
člen
 
MARMIL's Avatar
 
Registrovaný od: Nov 2006
Lokalita: BA
Príspevky: 205
Počiatočné Re: Nájomca neplatí nájomné už niekoľko rokov

To nestačí na posúdenie......Do kedy máte nájomnú zmluvu s družstvom ? Je tam výpovedná doba ? Kedy ste doručili výpoveď ? O akú výmeru sa jedná ?
Ak ide skutočne o pozemok užívaný bez nájomnej zmluvy, postupujte podľa §12 ods. 5 zákona o nájme a doručte užívateľovi pozemku výzvu na vrátenie a prevzatie pozemku. Užívateľ pozemku je povinný pozemok vrátiť do 30 dní po zbere úrody. Pokiaľ ste mu doručil výzvu na vrátenie a prevzatie pozemku a družstvo nereaguje, postupujte už len právnou cestou, teda žalobou na príslušný súd.

Naposledy upravil MARMIL : 09-05-2017 o 23:23.
MARMIL je offline   Odpovedať s citovaním
Starý 11-05-2017, 09:28   #4
Lukas4x4
člen
 
Registrovaný od: Sep 2015
Príspevky: 46
Počiatočné Re: Nájomca neplatí nájomné už niekoľko rokov

Žiadosť o vrátenie pôdy do vlastného užívania sme podávali každý rok po dobu posledných 4 rokov.... Takže ak aj nejaká nájomná zmluva bola tak už dávno není plátna.... Vyriešim to inak.dnes idem do Trenčína na PPA cku a podám žiadosť o dotácie na tie pozemky.... Keď sa nedá z družstvom po dobrom tak to pôjde po zlom. Ak aj potom nedajú tu pôdu tak im stopnú dotácie z dôvodu krízového plnenia... Ja nemám o čo prísť ale im stopnú dotácie než sa to vyrieši....
Lukas4x4 je offline   Odpovedať s citovaním
Starý 04-10-2017, 11:35   #5
Lukas4x4
člen
 
Registrovaný od: Sep 2015
Príspevky: 46
Počiatočné Re: Nájomca neplatí nájomné už niekoľko rokov

Kto rozhodne o vydani pody ak sa nemožu dohodnuť dvaja prenajimatelia?
Ako je to možne,že dotaciu berie ten čo nasilu obhospodaruje a nie ten čo ma najonu zmluvu z vlastnikom?
Lukas4x4 je offline   Odpovedať s citovaním
Starý 04-10-2017, 15:33   #6
jokerg
člen
 
Registrovaný od: Jan 2017
Príspevky: 7
Lightbulb Re: Nájomca neplatí nájomné už niekoľko rokov

Rozhoduje Okresny urad,pozemkovy odbor (alebo tak nejak sa to vola). Je to v zakone pisane.

V priprade dotacii APA nezistuje vlastnicke ani najomne vztahy,im je to fuk. Ide o to kto zasial a kto sa staral. No viem aj o tom ze dotacie dostane ten kto da viac bokom...
jokerg je offline   Odpovedať s citovaním
Starý 04-10-2017, 19:00   #7
Lukas4x4
člen
 
Registrovaný od: Sep 2015
Príspevky: 46
Počiatočné Re: Nájomca neplatí nájomné už niekoľko rokov

Takze mam zajst na pozemkovy urad?? Lebo ja mam najomnu zmluvu ale druzstvo mi nechce vydat tie pozemky... Oni nemaju ziadnu zmluvu ani najomne nikomu neplatia...uz prislo z PPA vyrozumenie ze na danu parcelu su podane dvoje dotacie a ze mam podat informacie k tomu ze ako je to mozne atd.... Tak zajdem na pozemkovy urad aby stym nieco spravili? Nech mi daju nejaky papier o tom ze ja mam platne zmluvy a ze druzstvo je povinne mi pozemky vydat?
Lukas4x4 je offline   Odpovedať s citovaním
Starý 04-10-2017, 21:16   #8
jokerg
člen
 
Registrovaný od: Jan 2017
Príspevky: 7
Počiatočné Re: Nájomca neplatí nájomné už niekoľko rokov

Prv by som si prestudoval zakon a podla toho postupoval...
Zakladom je ziadat o vydanie pozemkov/nahradnych pozemkov. V pripade ignoracie zo strany druzstva to uz riesi dany urad. Najdem ktory je to zakon a dam sem link. Treba si nastudovat aby sa clovek mal o co opriet.

Dotacie by som do toho netahal. V tomto pripade je to len nastroj ako "zabrdnut" do druzstva pripomenut im ze "niekomu nieco dlzia" .
jokerg je offline   Odpovedať s citovaním
Starý 04-10-2017, 21:19   #9
jokerg
člen
 
Registrovaný od: Jan 2017
Príspevky: 7
Počiatočné Re: Nájomca neplatí nájomné už niekoľko rokov

http://www.zakonypreludi.sk/zz/2003-504

§12 a §12a
jokerg je offline   Odpovedať s citovaním
Starý 05-10-2017, 06:51   #10
Lukas4x4
člen
 
Registrovaný od: Sep 2015
Príspevky: 46
Počiatočné Re: Nájomca neplatí nájomné už niekoľko rokov

To mam prestudovane vsetko. A ja uz som podal dotacie.uz ma nebavi sa snimi natahovat.zajdem na pozemkovi urad a bude...
Lukas4x4 je offline   Odpovedať s citovaním
Odpovedať


Práca s témou Vyhľadávanie v téme
Vyhľadávanie v téme:

Rozšírené hľadanie

Pravidlá prispievania
- nemôžete začať novú tému
- nemôžete odpovedať na príspevky
- nemôžete posielať príspevky s prílohami
- nemôžete upravovať vaše príspevky

vB kód je zapnutý/í
Smajlícizapnutý/í
[IMG] kód je zapnutý/í
HTML kód je zapnutý/í
Prejdi na


Všetky časové údaje sú vo "svetovom čase" +1 hodiny. Teraz je 14:12.


Fórum používa : vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright © 2006 Agroinštitút Nitra, š.p..