View Single Post
Starý 22-09-2016, 10:59   #1
Dávid1983
člen
 
Registrovaný od: Sep 2016
Príspevky: 2
Počiatočné Krátenie dotácií 2016

Dobrý deň,
rozhodol som sa sem napísať svoj problém, s ktorým mi dúfam niekto pomôže... Užívam pôdu, ktorú mi družstvo vydalo ako náhradný pozemok za pôdu, ktorú vlastním a tú užíva spomínané družstvo. Uzatvorili sme spolu Nájomnú zmluvu a takto mi vymerali pôdu v jednom celku (pretože vo vlastníctve mám parcely, ktoré nie sú vedľa seba). Problémom teraz je, že tento rok si na moju pôdu, ktorú užívam a obhospodarujem podal žiadosť na dotácie aj jeden človek s úmyslom ublížiť mi s tým. Z PPA mi už prišlo oznámenie o nezrovnalostiach, lenže on nadalej trvdí, že spomínanú pôdu on pooral, zasial,... jednoducho žiada si na ňu dotácie. On si na dotácie podal len 2 ha a z toho jeden ha je môj, čiže on sa dopredu pripravil a poistil, aby mu nemali čo zobrať. Ostatnú pôdu si dal na známeho. Bol som aj na PPA zistiť, ako budú oni postupovať a že vraj si mám hľadať dôkazy, že som to skutočne obhospodaroval ja. Ale aké? Sám si oriem, sám si sejem, nikomu za nič neplatím, jedine kombajnistu som mal z vedľajšej dediny. Poradte mi, čo mám robiť. Podať na neho trestné oznámenie za podvod? Však ako si môže žiadať dotácie niekto, kto na tej pôde nerobil?????!!!!!
Dávid1983 je offline   Odpovedať s citovaním
Sponzorované odkazy