AgroFórum

AgroFórum (http://www.agroforum.sk/index.php)
-   Poľnohospodárstvo a rozvoj vidieka (http://www.agroforum.sk/forumdisplay.php?f=16)
-   -   Vyhodnotenie dotácie Mladý Farmár 2016 (http://www.agroforum.sk/showthread.php?t=4480)

SHR LUdvo 16-04-2017 13:30

Re: Vyhodnotenie dotácie Mladý Farmár 2016
 
Citát:

Pôvodne zaslal Zetor7711
Ty si LUdvo radšej prečítaj výzvu a zistíš, že táraš piate cez deviate ...... po dvoch rokoch od začatia realizovania podnikateľského plánu môžeš požiadať aj o zvyšných 30 % príspevku, tak čo tu táraš ....... a ASYF je malá možno 5 členná skupinka ľudí, ktorí idú iba na seba. Odkiaľ Združenie mladých farmárov Slovenska zobralo taký hlúpy a mladým poľnohospodárom nič nehovoriaci názov ASYF ? Čo to znamená ?, čo to je za skratku ?, ktorá politická strana ju tej malej skupinke podstrčila ? Kedy bol zakladajúci snem ?, kto z celého Slovenska sa na ňom zúčastnil, z ktorých regiónov ? ako sa volilo ? ASYF nech ide do riti ( prepáčte za výraz ), nezastupuje len úzku skupinku papalášskych synáčikov a ich blízkych a pätolizačov, v žiadnom prípade nezastupuje všetkých mladých farmárov na Slovensku


Ešte raz Vás zdravím,
odporúčam Vám pozrieť si stránku mladyfarmar.sk, v krátkej budúcnosti sa finalizuje dokončenie stránky asyf.sk. O tom prečo je taká skratka aká je som písal pred časom. Pokiaľ viem momentálne máme členov z východného, stredného a západného Slovenska. Ako sa volili je opísané v stanovách - stanovy sú registrované príslušným ministerstvom. Bolo by vhodné ak by ste zverejnili svoje meno. Prosím napíšte kto sú papaláššky synáčikovia a ich blízky pätolízači. Či zastupuje alebo nezastupuje všetkých mladých farmárov na Slovensku je na diskusiu. Ale možno nejaké organizácie typu SPPK, doteraz aj v budúcnosti budú lepšie zastupovať mladých farmárov na Slovensku. Inak ak máte taký dobrý prehľad radi Vás prijmeme v ASYF-e - takýchto ľudí, ktorí sa vyznajú potrebujeme.
Prajem pekný deň

Misko13 16-04-2017 22:40

Re: Vyhodnotenie dotácie Mladý Farmár 2016
 
Citát:

Pôvodne zaslal SHR LUdvo
Zdravím mladí farmári,
bolo tu spomenuté, že niektorí člen predsedníctva povedal, že projekt minimálne 7 rokov.
Takže po poriadku - ja som bol na orave a hľadal som to kde je to napísané pre jedného pána. Hľadali sme to dlho - vo výzve to nie je ale je to v príručke prijímateľa :-).
Podpíšem zmluvu prvá čiastka peňazí, najskôr po dvoch rokoch splním štandardný výstup druhá čiastka peňazí čo je 100% a odvtedy sa začína rátať päť rokov.
Prosím Vás nenavážajte sa do ASYF-u, a ak chcete niečo riešiť tak sa kľudne na nich obráťte mailom vždy sa snažíme nejako pomôct.
Pekné Veľkonočné sviatky prajem

ps dopĺňam slová
9) Obdobie udržateľnosti projektu znamená udržanie (zachovanie) výsledkov
realizovaného projektu počas stanoveného obdobia (obdobia udržateľnosti projektu) ako
aj dodržanie ostatných podmienok vyplývajúcich z čl. 71 Nariadenia Európskeho
parlamentu a Rady (EÚ) č. 1303/2013. Obdobie udržateľnosti projektu sa začína
v kalendárny deň, ktorý bezprostredne nasleduje po kalendárnom dni, v ktorom došlo
k finančnému ukončeniu projektu a trvá 3 alebo 5 rokov od poskytnutia záverečnej
platby prijímateľovi resp. v súlade s pravidlami štátnej/minimálnej pomoci (podľa
Zmluvy; k udržateľnosti projektu pozri aj kapitolu 15 Príručky pre prijímateľa)
a potom si pozrieť kapitolu 15.


Povazujem za dost nestastne, ze to bolo uvedene v prirucke pre prijimatela, lebo ta v hlavnych dokumentoch k vyzve nebola. Udrzatelnost projektu je velmi dolezita vec, ktora sa väcsinou uvadza priamo vo vyzve. Inak tiez sa tam pise, ze udrzatelnost projektu bude 3-5 rokov od poskytnutia zaverecnej platby prijimatelovi. Tak bude to 3 roky alebo 5 rokov?

Ja1234 16-04-2017 23:13

Re: Vyhodnotenie dotácie Mladý Farmár 2016
 
Citát:

Pôvodne zaslal Misko13
Povazujem za dost nestastne, ze to bolo uvedene v prirucke pre prijimatela, lebo ta v hlavnych dokumentoch k vyzve nebola. Udrzatelnost projektu je velmi dolezita vec, ktora sa väcsinou uvadza priamo vo vyzve. Inak tiez sa tam pise, ze udrzatelnost projektu bude 3-5 rokov od poskytnutia zaverecnej platby prijimatelovi. Tak bude to 3 roky alebo 5 rokov?

Čo sa tohoto týka, bol som na viacerích školeniach ohľadom 6.1, aj na stretnutí, čo rovno robila PPA v Nitre a všade mám v poznámkach 3 roky. Udržateľnosť sa zdôrazňovala, ale vždy sa hovorilo o troch rokoch. OK by bolo aj 5, nakoniec, aspoň sa ukáže kto to s farmárčením myslí vážne. Len je nedobré, ak sa najskôr hovorilo o troch a teraz o piatich rokoch. To hej.

peter82 18-04-2017 12:00

Re: Vyhodnotenie dotácie Mladý Farmár 2016
 
Dobry den dostal este niekto dnes vyjadrenie?dakujem

Zetor7711 18-04-2017 12:33

Re: Vyhodnotenie dotácie Mladý Farmár 2016
 
Citát:

Pôvodne zaslal SHR LUdvo
Ešte raz Vás zdravím,
odporúčam Vám pozrieť si stránku mladyfarmar.sk, v krátkej budúcnosti sa finalizuje dokončenie stránky asyf.sk. O tom prečo je taká skratka aká je som písal pred časom. Pokiaľ viem momentálne máme členov z východného, stredného a západného Slovenska. Ako sa volili je opísané v stanovách - stanovy sú registrované príslušným ministerstvom. Bolo by vhodné ak by ste zverejnili svoje meno. Prosím napíšte kto sú papaláššky synáčikovia a ich blízky pätolízači. Či zastupuje alebo nezastupuje všetkých mladých farmárov na Slovensku je na diskusiu. Ale možno nejaké organizácie typu SPPK, doteraz aj v budúcnosti budú lepšie zastupovať mladých farmárov na Slovensku. Inak ak máte taký dobrý prehľad radi Vás prijmeme v ASYF-e - takýchto ľudí, ktorí sa vyznajú potrebujeme.
Prajem pekný deň

Zdravím Ťa súdruh,
nebudem Ti súdruh zverejňovať ani svoje meno ani nič .... lebo aj Ty si pre mňa nič.
K tej skratke. Slováci ako národ aj Slovenská republika ako štát, má svoj úradný jazyk. Peknú slovenčinu. Hovoria ňou všetci Slováci, teda aj všetci slovenskí farmári. Tí farmári, ktorým sa nepáči slovenská skratka Združenie mladých farmárov Slovenska - ZMFS, tým sa zrejme ani nepáči farmárčenie na Slovensku, možno sa im nepáči ani naša reč. Je to ale ich vizitka ..... Možno, že niektorí ani nežijú tu doma na Slovensku, žijú v tom "veľmi krásnom" Anglicku, o možno sa výzve dozvedeli akousi náhodou a chcú si iba prilepšiť ..... Vraj skratka ASYF je krajšia lebo je "anglická", lebo je v angličtine ..... :cool: no ten ťuťmáčik, ktorý ju vymyslel žije zrejme na Slovensku a pravdepodobne tu chce podnikať alebo už aj v poľnohospodárstve podniká. Bolo by preto prinajmenšom slušné nehanbiť sa za svoj rodný jazyk a vyjadrovať sa aj písomne .... v spisovnej slovenčine, nie v angličtine. Alebo už aj medzi mladých farmárov na Slovensku prenikli tí, ktorí sa hanbia za svoj štát, za svoj jazyk a za všetko čo je slovenské ??????? Vedieť inú reč, resp. viac iných rečí, je super .... len čo to má spoločné s mladými slovenskými farmármi .... to vie naozaj iba ten čo ho tie zápalky prisypali.
Čo tu tento LUdvo tára, to nemá chybu. Nedajte sa milí farmári ním ovplyvniť. Výzva a podopatrenie 6.1 je len jedno jediné, je záväzné pre každého a treba si ho dobre a pozorne prečítať. Smernice EÚ sú jedna vec, samozrejme treba ich rešpektovať, no Výzva 9/PRV/2015 je iná vec a je to vec kde informácie a určené pravidlá sú prvoradé. Platí to, čo je napísané vo výzve a nie aké bludy šíri do éteru niekto z akejsi anglickej skratky. Milí mladí farmári, prečítajte si Výzvu 9/PRV/2015 konkrétne body 2.8.1 až 2.8.19. Tam nenájdete žiadne táraniny a výmysly 2+5 alebo 5+5. Anglická skratka ešte dobre že ani nevznikla a už svojimi vyjadreniami rozširuje chaos. Možno by sa mali nazývať mladí komunisti vo farmárstve ( ale s anglickou skratkou ) ........... tá by možno bola pre nich krajšia.

dowink 18-04-2017 15:11

Re: Vyhodnotenie dotácie Mladý Farmár 2016
 
predseda mladých farmárov je/bol Bálint Pém...chválim a vazim si jeho robotu...a však asi ju bude mat aj pekne zaplatenú nakolko ista pani Zuzka?? Pém z komarna si tiež dávala ziadost ako mlady farmár. náhoda?? Menovkyňa??

JackoPeter 18-04-2017 15:17

Re: Vyhodnotenie dotácie Mladý Farmár 2016
 
Citát:

Pôvodne zaslal peter82
Dobry den dostal este niekto dnes vyjadrenie?dakujem

Nie Vám niečo prišlo ?

peter82 18-04-2017 15:27

Re: Vyhodnotenie dotácie Mladý Farmár 2016
 
Citát:

Pôvodne zaslal JackoPeter
Nie Vám niečo prišlo ?



Nie nic my este neprislo....uz nech sa rozhybu...

JackoPeter 18-04-2017 16:20

Re: Vyhodnotenie dotácie Mladý Farmár 2016
 
Citát:

Pôvodne zaslal peter82
Nie nic my este neprislo....uz nech sa rozhybu...

Zdravím uvidíme čo ukáže tento týždeň. Smiem sa opýtať koľko ste mal B. A do čoho ste išli ??

peter82 18-04-2017 19:01

Re: Vyhodnotenie dotácie Mladý Farmár 2016
 
Citát:

Pôvodne zaslal JackoPeter
Zdravím uvidíme čo ukáže tento týždeň. Smiem sa opýtať koľko ste mal B. A do čoho ste išli ??



Nevidim problem aby som van neodpovedal...siel som na dojnice ...a mal som 89 bodov...A vy ste naco isli a kolko ste mali bodov?


Všetky časové údaje sú vo "svetovom čase" +1 hodiny. Teraz je 18:01.

Fórum používa : vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright © 2006 Agroinštitút Nitra, š.p..