AgroFórum

AgroFórum (http://www.agroforum.sk/index.php)
-   Poľnohospodárstvo a rozvoj vidieka (http://www.agroforum.sk/forumdisplay.php?f=16)
-   -   Vyhodnotenie dotácie Mladý Farmár 2016 (http://www.agroforum.sk/showthread.php?t=4480)

Zetor7711 10-05-2017 15:05

Re: Vyhodnotenie dotácie Mladý Farmár 2016
 
Citát:

Pôvodne zaslal peter82
Nikoho sa nezastavam ale mohol ist do prejktu s manzelkou a preto napisal ze ani nam nic neprislo......

Prislo dnes niekomu nieco?Nam nic neprislo....Caka sa dalej..

peter82, nech niekto skúsi ísť do biznisu napr. v autodoprave alebo vo farmaceutickom priemysle. Veľmi rýchlo zistí, že to nejde iba tak a že čo všetko, samozrejme okrem poctivo a tvrdo získanej licencie, potrebuje. Netreba poľnohospodárstvo podceňovať až natoľko, že idem podnikať napr. aj so starou mamou ..... a niečo potom bude. Buď na to mám alebo nemám a nie špekulovať či s manželkou alebo či bez nej. Takto môže pýtať peniaze od štátu možno každý mladý človek, ktorý žije na dedine. Napokon ten počet žiadostí hovorí za všetko ..... Aj keď každý kto spĺňa podmienky má plné právo si tú žiadosť podať. Ale to je už o inom ....

Misko13 10-05-2017 15:19

Re: Vyhodnotenie dotácie Mladý Farmár 2016
 
Citát:

Pôvodne zaslal Zetor7711
Andrej 83, ako sa vyjadruješ, si dobrý farmár .... pracuješ a ešte k tomu aj gazduješ .... super. Lenže vidíš sám aj z uvedených komentárov, že nie všetci majú možnosť na niekoho "to napísať" a potom sa postaviť do radu a súťažiť. Nie je to spravodlivé ..... Niekto naženie takto body cez vysokoškolsky vzdelanú manželku, niekto má vplyvného toho, tamten zasa toho. Každý kto sa postaví pred svoju pôdu alebo pred svoju maštaľ čestne, svedomite a zodpovedne s tým, že chce poctivo pracovať a niektorí už aj nečakajúc s natrčenou rukou už aj začali, by si zaslúžili pomoc ..... jedno však už teraz všetci vidíme, že spravodlivé to nie je a ani nebude ........ Už len tá štartovacia čiara nie je pre každého rovnaká ...... a v právnom štáte by mala byť, určite.


Zetor, je to uz zbytocne o tom polemizovat o tych bodovacich kriteriach. To sa mali mladi farmari zobudit a riesit to so svojimi zastupcami a ministerstvom skor, aby sa to nastavilo co najlepsie. Takto to uz bolo vsetko podane. Ja si myslim, ze do toho nepojde niekto, kto na to nema. Kazdy si vie predsa spocitat, ze na rozbeh farmarcenia v takom meradle, v akom sa musel zaviazat v standardnom vystupe, tak na to je tych 50 tis malo. To sa musi robit seriozne, aby to dosiahol. Ja si skor myslim, ze ak uz niekto chcel podvadzat, tak to je stary polnohospodar, ktory to napisal na svojich mladsich pribuznych. Poznam mladych farmarov, ktori si dali projekt urobit lebo nemaju na to si ho napisat. Farmarcit ale vedia.

Zetor7711 10-05-2017 15:52

Re: Vyhodnotenie dotácie Mladý Farmár 2016
 
Citát:

Pôvodne zaslal Misko13
Zetor, je to uz zbytocne o tom polemizovat o tych bodovacich kriteriach. To sa mali mladi farmari zobudit a riesit to so svojimi zastupcami a ministerstvom skor, aby sa to nastavilo co najlepsie. Takto to uz bolo vsetko podane. Ja si myslim, ze do toho nepojde niekto, kto na to nema. Kazdy si vie predsa spocitat, ze na rozbeh farmarcenia v takom meradle, v akom sa musel zaviazat v standardnom vystupe, tak na to je tych 50 tis malo. To sa musi robit seriozne, aby to dosiahol. Ja si skor myslim, ze ak uz niekto chcel podvadzat, tak to je stary polnohospodar, ktory to napisal na svojich mladsich pribuznych. Poznam mladych farmarov, ktori si dali projekt urobit lebo nemaju na to si ho napisat. Farmarcit ale vedia.

Súhlasím s Tebou Misko, hlavne si myslím, že Združenie mladých farmárov Slovenska malo pred touto výzvou akýmsi spôsobom mladých začínajúcich farmárov osloviť, zistiť si ich názory alebo aj zabezpečiť odbornú debatu a pozvať si ľudí, ktorí tomu rozumejú a ktorí by neboli ovplyvňovaní nikým lebo poľnohospodárstvo je beh ani nie na dlhú trať ale možno beh na celý život. Máš pravdu aj v tom, že sa pravidlá alebo podmienky výzvy mali nastaviť oveľa, oveľa korektnejšie a spravodlivejšie ( aj tak by samozrejme neboli spokojní všetci ) ak som spomínal pána Partiku, z jeho slov som mal pocit, že vo výzve bude záležať na počtoch bodov, no ak si dobre a podrobne preštudujeme výzvu a príručky k nej, jednoznačne by to nemalo byť len o čo najväčšom počte získaných bodov .... ale ktovie, uvidíme. Naozaj je už neskoro nad tým polemizovať ........... Ja očakávam veľkú kritiku až potom, keď už budú dostávať oznámenia tí, ktorí Bohužiaľ NFP nedostanu ...... Potom možno pôjde aj do tuhého .... ale uvidíme, škandály tu už boli .....

Nefrit 10-05-2017 16:53

Re: Vyhodnotenie dotácie Mladý Farmár 2016
 
Citát:

Pôvodne zaslal Zetor7711
Súhlasím s Tebou Misko, hlavne si myslím, že Združenie mladých farmárov Slovenska malo pred touto výzvou akýmsi spôsobom mladých začínajúcich farmárov osloviť, zistiť si ich názory alebo aj zabezpečiť odbornú debatu a pozvať si ľudí, ktorí tomu rozumejú a ktorí by neboli ovplyvňovaní nikým lebo poľnohospodárstvo je beh ani nie na dlhú trať ale možno beh na celý život. Máš pravdu aj v tom, že sa pravidlá alebo podmienky výzvy mali nastaviť oveľa, oveľa korektnejšie a spravodlivejšie ( aj tak by samozrejme neboli spokojní všetci ) ak som spomínal pána Partiku, z jeho slov som mal pocit, že vo výzve bude záležať na počtoch bodov, no ak si dobre a podrobne preštudujeme výzvu a príručky k nej, jednoznačne by to nemalo byť len o čo najväčšom počte získaných bodov .... ale ktovie, uvidíme. Naozaj je už neskoro nad tým polemizovať ........... Ja očakávam veľkú kritiku až potom, keď už budú dostávať oznámenia tí, ktorí Bohužiaľ NFP nedostanu ...... Potom možno pôjde aj do tuhého .... ale uvidíme, škandály tu už boli .....


Ako mozete toho skorumpovaneho Partiku nazvat panom? A myslim, ze uz v sektore ani nerobi, takze je ho je zbytocne spominat a drazdit slusnych ludi. :mad:

dowink 10-05-2017 21:24

Re: Vyhodnotenie dotácie Mladý Farmár 2016
 
daam cikulu do stavky že ked urobia vyzvu na kozmonautov a daju dotaciu npr 100 000eur s tym ze dokazu do 5 rokov vyletiet na mesiac TO BUDE HLAVNA PODMIENKA!!! tak každy bude chcet byt kozmonaut teda kazdy špekulant čo sa chce živit tym na čo je zrovna dotacia
Zoznam uspešnych žiadatelov určite postupia aj exekutorom a oni si počkaju na tie nesplnene podmienky pretoze ten kto to nikdy nerobil nevie do čoho ide a ten kto to mal dostat a vedel o tom dopredu,bude aj nadalej doma kukat telku a ...dalej to uz poznate podmienky uz ma splnene :D :D

Zetor7711 10-05-2017 21:41

Re: Vyhodnotenie dotácie Mladý Farmár 2016
 
Citát:

Pôvodne zaslal dowink
daam cikulu do stavky že ked urobia vyzvu na kozmonautov a daju dotaciu npr 100 000eur s tym ze dokazu do 5 rokov vyletiet na mesiac TO BUDE HLAVNA PODMIENKA!!! tak každy bude chcet byt kozmonaut teda kazdy špekulant čo sa chce živit tym na čo je zrovna dotacia
Zoznam uspešnych žiadatelov určite postupia aj exekutorom a oni si počkaju na tie nesplnene podmienky pretoze ten kto to nikdy nerobil nevie do čoho ide a ten kto to mal dostat a vedel o tom dopredu,bude aj nadalej doma kukat telku a ...dalej to uz poznate podmienky uz ma splnene :D :D

Nefrit, nie je zakázané nikoho spomínať :) , to iba tak na okraj. Spomínal som ho preto a v jedinej súvislosti lebo sa vyjadril, že kládol vo svojej prednáške dôraz na počet bodov, no keď si preštudujeme príručku k výzve ( tu niekde som to aj citoval ) bodovacie kritérium je niekde až na 6. mieste. To iba na objasnenie. A z dowinkom musím opäť iba súhlasiť. Má jednoducho pravdu. Vyhlási sa výzva, zverejní suma a hlási sa celé Slovensko ..... :)

Nefrit 11-05-2017 05:33

Re: Vyhodnotenie dotácie Mladý Farmár 2016
 
Citát:

Pôvodne zaslal Zetor7711
Nefrit, nie je zakázané nikoho spomínať :) , to iba tak na okraj. Spomínal som ho preto a v jedinej súvislosti lebo sa vyjadril, že kládol vo svojej prednáške dôraz na počet bodov, no keď si preštudujeme príručku k výzve ( tu niekde som to aj citoval ) bodovacie kritérium je niekde až na 6. mieste. To iba na objasnenie. A z dowinkom musím opäť iba súhlasiť. Má jednoducho pravdu. Vyhlási sa výzva, zverejní suma a hlási sa celé Slovensko ..... :)

Vy sa tu obuvate do malych farmarov, ktori sa uchadzaju o ubohych 50 tis., ktore im stacia akurat tak na traktor. V polnosektore sa spreneveruju miliony nasmerovane spravnym SMERom, a to nikoho netrapi.
Neda sa to citat. A neda mi nereagovat, ako ste sa tu obuli do rodinnych fariem, ktore by mali byt buducnostou. A namiesto toho tu obhajujete pozostatky kolchozov z minuleho storocia. Tie upredostnuje aj APA, ved priame platby vzdy dostanu kolchozy a malych nechavaju na posledny termin. Kontroly tiez idu malym a kolchozy zatial preherbiciduju celu krajinu a otravia vsetky vcely. Pritom specialnu vyrobu nikdy robit nebudu. Naco aj? Ked obchodnici s pesticidmi davaju pekne provizie a predsedovia kolchozov nehospodaria na svojom. Z cudzieho krv netecie. Dotacie tecu a partikov z nich podplatia.
Toto je bieda slovenskeho polnohospodarstva. Nie zopar mladych.

Zetor7711 11-05-2017 07:44

Re: Vyhodnotenie dotácie Mladý Farmár 2016
 
Citát:

Pôvodne zaslal Nefrit
Vy sa tu obuvate do malych farmarov, ktori sa uchadzaju o ubohych 50 tis., ktore im stacia akurat tak na traktor. V polnosektore sa spreneveruju miliony nasmerovane spravnym SMERom, a to nikoho netrapi.
Neda sa to citat. A neda mi nereagovat, ako ste sa tu obuli do rodinnych fariem, ktore by mali byt buducnostou. A namiesto toho tu obhajujete pozostatky kolchozov z minuleho storocia. Tie upredostnuje aj APA, ved priame platby vzdy dostanu kolchozy a malych nechavaju na posledny termin. Kontroly tiez idu malym a kolchozy zatial preherbiciduju celu krajinu a otravia vsetky vcely. Pritom specialnu vyrobu nikdy robit nebudu. Naco aj? Ked obchodnici s pesticidmi davaju pekne provizie a predsedovia kolchozov nehospodaria na svojom. Z cudzieho krv netecie. Dotacie tecu a partikov z nich podplatia.
Toto je bieda slovenskeho polnohospodarstva. Nie zopar mladych.

Nefrit :) Ty si na nervy ? Kde som tu ja písal o nejakých kolchozoch ? Ako som sa obul do rodinných fariem ? Načisto si osprostel ? Kontroluj sa čo píšeš a dobre si prečítaj komentáre. Ja osobne mám veľmi, veľmi, veľmi ďaleko k nejakým kolchozom, či družstvám a rodinné farmy mi absolútne nevadia, práve naopak. Naša rodina mala niekedy dávno rodinnú farmu, samozrejme ako všetkým, nám ju komunisti zrušili. Uvedom si, že nie na každého môžeš takto hlúpo útočiť, ak ho nepoznáš. Tak sa prosím Ťa kontroluj čo píšeš a váž slová. Je predsa rozdiel, ak sa hovorí o rodinnej farme a čistom špekulantovi, ktorý žiada 100 tisíc € napr. cez svoje dve detičky. Alebo Ty si to tak predstavuješ ? Rozbehnutý fungujúci farmár podľa môjho názoru nie je odkázaný na túto pomoc a ak si si nestačil všimnúť, táto konkrétna výzva ani nie je určená pre rodinné farmy. Alebo podľa Teba áno ? Tak čo potom ten čestný a slušný mladý poľnohospodár, farmár ktorý chce úprimne začať, založiť si rodinnú farmu no nemá to šťastie, že otecko "cez rôzne fintičky" bude za neho plniť stanovený štandardný výstup. O tomto som písal milý Nefrit. Vôbec si to nepochopil a nerozoznal ale je to Tvoj problém a Tvoja vec. Možno taký človek, ktorý je už dávno, dávno rozbehnutý a nemá problém s financiami, je tiež niekam naSMERovaný a myslí si, že nikto na takéto špekulantstvo nepríde. Ty tu strieľaš slepými a čítaš zrejme ako jeden náš politik bez papiera a bez toho aby si pochopil čo si čítal. Môžeš si pokojne šetriť slová, mne osobne písať o herbicídoch či včelách písať nemusíš, ten problém poznajú všetci poľnohospodári či farmári. Môžem Ťa ubezpečiť, že ja nie som ani predseda nejakého družstva a Bohužiaľ nemám ani rodinnú farmu. Prečítaj si pokojne, pozorne ešte raz svoj komentár a môžeš ho poslať na ministerstvo, či PPA .... na mňa s tým nechoď lebo ľahko tu môžeš pred všetkými zostať za hlupáka, ktorý nevie komu a čo presne adresovať .....

Nefrit 11-05-2017 10:33

Re: Vyhodnotenie dotácie Mladý Farmár 2016
 
Citát:

Pôvodne zaslal Zetor7711
Nefrit :) Ty si na nervy ? Kde som tu ja písal o nejakých kolchozoch ? Ako som sa obul do rodinných fariem ? Načisto si osprostel ? Kontroluj sa čo píšeš a dobre si prečítaj komentáre. Ja osobne mám veľmi, veľmi, veľmi ďaleko k nejakým kolchozom, či družstvám a rodinné farmy mi absolútne nevadia, práve naopak. Naša rodina mala niekedy dávno rodinnú farmu, samozrejme ako všetkým, nám ju komunisti zrušili. Uvedom si, že nie na každého môžeš takto hlúpo útočiť, ak ho nepoznáš. Tak sa prosím Ťa kontroluj čo píšeš a váž slová. Je predsa rozdiel, ak sa hovorí o rodinnej farme a čistom špekulantovi, ktorý žiada 100 tisíc € napr. cez svoje dve detičky. Alebo Ty si to tak predstavuješ ? Rozbehnutý fungujúci farmár podľa môjho názoru nie je odkázaný na túto pomoc a ak si si nestačil všimnúť, táto konkrétna výzva ani nie je určená pre rodinné farmy. Alebo podľa Teba áno ? Tak čo potom ten čestný a slušný mladý poľnohospodár, farmár ktorý chce úprimne začať, založiť si rodinnú farmu no nemá to šťastie, že otecko "cez rôzne fintičky" bude za neho plniť stanovený štandardný výstup. O tomto som písal milý Nefrit. Vôbec si to nepochopil a nerozoznal ale je to Tvoj problém a Tvoja vec. Možno taký človek, ktorý je už dávno, dávno rozbehnutý a nemá problém s financiami, je tiež niekam naSMERovaný a myslí si, že nikto na takéto špekulantstvo nepríde. Ty tu strieľaš slepými a čítaš zrejme ako jeden náš politik bez papiera a bez toho aby si pochopil čo si čítal. Môžeš si pokojne šetriť slová, mne osobne písať o herbicídoch či včelách písať nemusíš, ten problém poznajú všetci poľnohospodári či farmári. Môžem Ťa ubezpečiť, že ja nie som ani predseda nejakého družstva a Bohužiaľ nemám ani rodinnú farmu. Prečítaj si pokojne, pozorne ešte raz svoj komentár a môžeš ho poslať na ministerstvo, či PPA .... na mňa s tým nechoď lebo ľahko tu môžeš pred všetkými zostať za hlupáka, ktorý nevie komu a čo presne adresovať .....

No ste sa ja prejavili. Este by ma zaujimalo, preco vas vlastne problematika zaujima, ked nie ste farmar a nemate nic s polnohospodarstvom.

Zetor7711 11-05-2017 12:20

Re: Vyhodnotenie dotácie Mladý Farmár 2016
 
Citát:

Pôvodne zaslal Nefrit
No ste sa ja prejavili. Este by ma zaujimalo, preco vas vlastne problematika zaujima, ked nie ste farmar a nemate nic s polnohospodarstvom.

Milá Nefrit :) , a to kto Ti písal, že nemám nič s poľnohospodárstvom ???? :) prejavujem sa tak, že dávam do pravdy mladým poľnohospodárom, najviac všetkým, ktorí ktovie prečo dostanú zápornú odpoveď. Ak Ti to prekáža, nikto Ti nekáže moje názory čítať a nemusíš ich ani komentovať hlúposťami. Aj keď si možno komunistka, že takto vyzvedáš, pokojne Ti odpoviem na Tvoju otázku. Mňa problematika poľnohospodárstva zaujíma už pomaly 50 rokov, napr. 20 rokov som sezónne počas dovoleniek pracoval na obilných kombajnoch, atď. a to popri práci majstra v strojárskej firme. Farmárom je môj syn, ktorý začal bez natrčenej ruky a už druhý rok je aktívny mladý farmár aj v zmysle priamych platieb a hneď v prvý rok vykázal už aj aký taký zisk. A som na neho preto hrdý. Ale, že Ty sa zaujímaš ? keď si si žiadosť nepodala, resp. nemohla, prečo Ty tu šmíruješ a provokuješ mladých slušných farmárov, ktorí sa snažia začať ? No a na záver Ti musím povedať, že Ty si zrejme ešte nebola na svete, keď mňa otec ako chlapca posadil za volant traktora aby som sa trochu nadýchal tej vôni ťažkej práci, ktorú aj on vykonával celý život. Útočíš, páliš na každého a o nikom nič nevieš. Preto si myslím, že Tvoje poznámky sú voči iným hlúpe, neadekvátne a necharakterné. Ale ukázala si sa ...... a pekne negatívne :D No a aby som nezabudol, .... vylepši si trošku gramatiku v písaní ( to iba tak na okraj )


Všetky časové údaje sú vo "svetovom čase" +1 hodiny. Teraz je 12:58.

Fórum používa : vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright © 2006 Agroinštitút Nitra, š.p..