AgroFórum

AgroFórum (http://www.agroforum.sk/index.php)
-   Poľnohospodárstvo a rozvoj vidieka (http://www.agroforum.sk/forumdisplay.php?f=16)
-   -   problém z rozlohou pozemkou v družstve a v katastri (http://www.agroforum.sk/showthread.php?t=4264)

marekj 19-11-2015 18:17

Re: problém z rozlohou pozemkou v družstve a v katastri
 
no určite musia vydať všetko ked to ale obrabaju, ked to neobrabaju tak to obraba niekto iný ,ked to neobraba niekto iný tak to stoji uhorom alebo je to zarastene ale ved to si musiš zistiť podla katastralnej mapy ktore parcely obraba družstvo ved to nie je taky veľký problém či !?

Lukas4x4 20-11-2015 12:55

Re: problém z rozlohou pozemkou v družstve a v katastri
 
Ved ja to viem ze to nieje problem zistit ale druzstvo to nechce zistit....oni stale trepu to iste ze oni uzivaju len polovicu
..
Asi zajdem na kataster ze chcem mapu vytlacit a nech tam oznacia vsetky parcely ktore svokra ma....viem ze to najdem aj na nete ale tam nebude peciatka z katastra...

marekj 20-11-2015 18:07

Re: problém z rozlohou pozemkou v družstve a v katastri
 
to nie je zlý nápad z tym katastrom
Inak ten náš štat to je riadny bordel tie zákony riadne svinstvo ked ku vlastnej pôde sa nemožeš dostať.
Chlape nezavidim ti tie nervy ale nedaj sa a určite daj vedieť ako si dopadol držim palce.;)

Lukas4x4 20-11-2015 18:25

Re: problém z rozlohou pozemkou v družstve a v katastri
 
ano určite napíšem ako to dopadlo. alebo ak zase začne družstvo vymýšlat nejaké sci-fi nezmysli....:)

Jozef Náčin 23-02-2016 20:42

Re: problém z rozlohou pozemkou v družstve a v katastri
 
Vieš aj u nás je to tak že vlastníme asi 6 ha pôdy, ale družstvo nám vyčlenilo iba 2,1 ha, ale to je preto že využívajú systém cez LPIS kde majú presné pôdne bloky a znich vytvárajú nájomné zmluvy. Čiže 3,9 ha v mojom prípade je neobhospodarovateľná pôda, rastie tam trebars les, cesta alebo je inak využívaná, Čiže ak máš na katastri vedenú pôdu ako orná alebo ttp tak to nemusí byť terajší stav.Na pôdnych mapách nájdeš presné pôdne bloky. To čo máš je tvoje
http://www.podnemapy.sk/lpis_verejnost/viewer.htm

Lukas4x4 08-07-2016 15:08

Re: problém z rozlohou pozemkou v družstve a v katastri
 
a ako mám zadávat tie parcelné čísla do tej mapy aby mi to našlo presne moju podu?lebo tam nikde neni možnost zadania čísla parcely.... a ked chcem hladat na katastri tak mi píše že nemám v PC nejaký po.... program. čo teraz?

enalevi 09-07-2016 08:02

Re: problém z rozlohou pozemkou v družstve a v katastri
 
http://mapka.gku.sk/mapovyportal

Lukas4x4 09-07-2016 12:58

Re: problém z rozlohou pozemkou v družstve a v katastri
 
takže som pozeral tie mapy a našiel som vela vela pozemkov napr. orná poda ale na mape je táto poda zarastená lesom! a správca pozemku je písaný lesy SR! čo to znamená? prečo je to akože orná poda ale je na nej v skutočnosti les?? ako je to možné? čo s tým mám robit?

marekj 11-07-2016 18:45

Re: problém z rozlohou pozemkou v družstve a v katastri
 
Enalevi Dakujem dakujem dakujem čo som sa ja tuto mapka nahladal a pozeram že kolko pôdy je u nas zarastenej lesom tak ma prešla aj chuť na nu pozerať :) Ešte raz dííík!!!

Lukas4x4 11-07-2016 18:46

Re: problém z rozlohou pozemkou v družstve a v katastri
 
alebo je tam že orná poda, a správca je slovenský pozemkový fond ale je to zarastene stromamy.... čo v takomto prípade robit? možem tie stromy vyrezat? lebo to je v skutocnosti nálet kedže je to stále vedené ako orná poda a správca je slovenský pozemkový fond. alebo sa mýlim? ale asi nie že?


Všetky časové údaje sú vo "svetovom čase" +1 hodiny. Teraz je 01:07.

Fórum používa : vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright © 2006 Agroinštitút Nitra, š.p..