AgroFórum

AgroFórum (http://www.agroforum.sk/index.php)
-   Poľnohospodárstvo a rozvoj vidieka (http://www.agroforum.sk/forumdisplay.php?f=16)
-   -   Vyhodnotenie dotácie Mladý Farmár 2016 (http://www.agroforum.sk/showthread.php?t=4480)

stathan 13-04-2017 09:07

Re: Vyhodnotenie dotácie Mladý Farmár 2016
 
Z poistovni sa nedalo so spatnym datumom dal som tam pripisat, ze k tomu datumu, ale asi to neuznaju. Ako to sledujem, uz asi aj tak by som uz do toho nesiel. Zvazim este z vlastnych zdrojov.

Misko13 13-04-2017 09:39

Re: Vyhodnotenie dotácie Mladý Farmár 2016
 
Citát:

Pôvodne zaslal stathan
Z poistovni sa nedalo so spatnym datumom dal som tam pripisat, ze k tomu datumu, ale asi to neuznaju. Ako to sledujem, uz asi aj tak by som uz do toho nesiel. Zvazim este z vlastnych zdrojov.


ludia, nedajte sa len tak lahko odpinkat lebo na toto nemaju pravo. Ziadna institucia vam neda potvrdenie so spätnym datumom. Oslovte mozno zväz mladych farmarov alebo dalsie institucie, ktore s tymto budu vediet pomoct

stathan 13-04-2017 10:07

Re: Vyhodnotenie dotácie Mladý Farmár 2016
 
Oni dali moznost doplnit treba to chapat tak. To ze v podkladoch malo byt potvrdenie na ico alebo na r.c. a ja som o tom nevedel je moja chyba.

peter82 13-04-2017 10:13

Re: Vyhodnotenie dotácie Mladý Farmár 2016
 
Citát:

Pôvodne zaslal stathan
Oni dali moznost doplnit treba to chapat tak. To ze v podkladoch malo byt potvrdenie na ico alebo na r.c. a ja som o tom nevedel je moja chyba.


A vy ste uz dostali nejaku odpoved?
Leob ja som dal vtedy s poistovni papiere ktore boli na rodne cislo ale potom my poslali na doplnenie a ziadali na ico..poslal som na ico...Takze ked Vam poslali papiere na doplnenie tak nevidim problem ..Papiere ste poslali a teraz uz len cakat..

maoooo 13-04-2017 21:07

Re: Vyhodnotenie dotácie Mladý Farmár 2016
 
Citát:

Pôvodne zaslal peter82
Urcite sa ozvem ked my nieco pride...Sam som zvedavy ze co pride...Uz len v tom je podvod ze najprv sa hovorilo o dobu 5 rokov a teraz to je uz 7 rokov...

Len kľud, najprv si naštudujte všetky papiere k projektu :) Podnikateľský plán sa musí dodržiavať po dobu 5 rokov po jeho naplnení na 100%. Taktiež sa píše, že vypracovanie "odpisu" podnikateľského plánu a získanie zvyšných 15 000 eur je možné najskôr po 2 rokoch. Čiže 2+5=7 rokov. (Harmonogram projektu- Po podpise zmluvy o NFP dostanete 35 000, najskôr po 2 rokoch, ak splníte podnikateľský plán na 100% môžeme požiadať o druhú platbu a to 15 000 eur. Od tohto momentu sa začína odrátavať 5 rokov. Ak požiadate o druhú platbu až o 5 rokov (čo je myslím maximálny limit) tak v konečnom dôsledku musíte podnikať podľa plánu 5+5=10 rokov.) Výzva 6.1-články 2.8.1-2.8.19... Čiže žiaden podvod, len nedôkladne prečítaná výzva.

Misko13 13-04-2017 22:23

Re: Vyhodnotenie dotácie Mladý Farmár 2016
 
Citát:

Pôvodne zaslal maoooo
Len kľud, najprv si naštudujte všetky papiere k projektu :) Podnikateľský plán sa musí dodržiavať po dobu 5 rokov po jeho naplnení na 100%. Taktiež sa píše, že vypracovanie "odpisu" podnikateľského plánu a získanie zvyšných 15 000 eur je možné najskôr po 2 rokoch. Čiže 2+5=7 rokov. (Harmonogram projektu- Po podpise zmluvy o NFP dostanete 35 000, najskôr po 2 rokoch, ak splníte podnikateľský plán na 100% môžeme požiadať o druhú platbu a to 15 000 eur. Od tohto momentu sa začína odrátavať 5 rokov. Ak požiadate o druhú platbu až o 5 rokov (čo je myslím maximálny limit) tak v konečnom dôsledku musíte podnikať podľa plánu 5+5=10 rokov.) Výzva 6.1-články 2.8.1-2.8.19... Čiže žiaden podvod, len nedôkladne prečítaná výzva.


Kde presne mas napisane vo vyzve, ze podnikatelsky plan sa musi dodrziavat po dobu 5 rokov po jeho naplneni na 100 %? Vo vyzve sa take nic neuvadza (ani v bodoch 2.8.1 - 2.8.19, ktore uvadzas). Pise sa len, ze podnikatelsky plan a 100 % hodnoty standardneho vystupu musis splnit najneskor do 5 rokov. Tuto podmienku si ministerstvo vymyslelo az teraz, resp. v dokumentoch sa neuvadzala.

Zetor7711 13-04-2017 23:10

Re: Vyhodnotenie dotácie Mladý Farmár 2016
 
Citát:

Pôvodne zaslal maoooo
Len kľud, najprv si naštudujte všetky papiere k projektu :) Podnikateľský plán sa musí dodržiavať po dobu 5 rokov po jeho naplnení na 100%. Taktiež sa píše, že vypracovanie "odpisu" podnikateľského plánu a získanie zvyšných 15 000 eur je možné najskôr po 2 rokoch. Čiže 2+5=7 rokov. (Harmonogram projektu- Po podpise zmluvy o NFP dostanete 35 000, najskôr po 2 rokoch, ak splníte podnikateľský plán na 100% môžeme požiadať o druhú platbu a to 15 000 eur. Od tohto momentu sa začína odrátavať 5 rokov. Ak požiadate o druhú platbu až o 5 rokov (čo je myslím maximálny limit) tak v konečnom dôsledku musíte podnikať podľa plánu 5+5=10 rokov.) Výzva 6.1-články 2.8.1-2.8.19... Čiže žiaden podvod, len nedôkladne prečítaná výzva.

Tak Ty píšeš poriadne sprostosti, mudrlant .....

Menirs 14-04-2017 07:12

Re: Vyhodnotenie dotácie Mladý Farmár 2016
 
Uvedené vo výzve:

Výška podpory: 50*000 Eur na 1 mladého poľnohospodára vo forme 2 paušálnych platieb (ďalej len splátok) po dobu max. 5 rokov, pričom 70% podpory sa vypláca po podpise Zmluvy o poskytnutí NFP a 30% po správnej realizácii podnikateľského plánu.

Druhú a*zároveň poslednú ŽoP môže žiadateľ podať po splnení podnikateľského plánu v zmysle predchádzajúcich bodov a*dosiahnutí minimálneho štandardného výstupu najskôr po dvoch rokoch od začiatku realizácie podnikateľského plánu. Skôr podané ŽoP nebude PPA akceptovať.

Tych sedem rokov sa nikde neuvádza, povedal to len člen predstavenstva asyf-u.
Čo môže ale nemusí byť tak.

maoooo 14-04-2017 08:52

Re: Vyhodnotenie dotácie Mladý Farmár 2016
 
Citát:

Pôvodne zaslal Zetor7711
Tak Ty píšeš poriadne sprostosti, mudrlant .....

Čo ste všetci nervózni. Človek vám tu napíšte v "mieri" a ak by ste ma stretli tak ma možno obesite :) To ste vážne čakali, že výzvu vyhodnotia načas? (Branisko, Vyšňové, Obchvat Prešova, KysuceDialnica Košice-Bratislava a milión ďalšich záležitostí). Nič tu neide načas a hlavne nie podľa planov. A Zetor7711, Bodaj by som písal sprostosti. Uvidia to až tí, ktorý budú podpisovať zmluvu, že čo v nej bude. Možno tam bude milión ďalšich podmienok. Ale treba taktiež povedať, že nejde o pôžičku, ale NFP. Peniaze zadarmo nikdy nikto nedostal. V našom štáte to určite nebude inak.
50 tisíc môžte pomerne ľahko získať aj od Slovenskej záručnej rozvojovej banky. Bez nejakých skrytých podmienok. Je tam ale jedna a veľmi podstatná podmienka. Musíte ich vrátiť. Prajem vám pekné sviatky :)

peter82 14-04-2017 09:43

Re: Vyhodnotenie dotácie Mladý Farmár 2016
 
Citát:

Pôvodne zaslal Misko13
Kde presne mas napisane vo vyzve, ze podnikatelsky plan sa musi dodrziavat po dobu 5 rokov po jeho naplneni na 100 %? Vo vyzve sa take nic neuvadza (ani v bodoch 2.8.1 - 2.8.19, ktore uvadzas). Pise sa len, ze podnikatelsky plan a 100 % hodnoty standardneho vystupu musis splnit najneskor do 5 rokov. Tuto podmienku si ministerstvo vymyslelo az teraz, resp. v dokumentoch sa neuvadzala.



No chcem sa opytat:napriklad pride my zmluva od PPA pojdem ju podpisat tym padom zacnem plniti toto co som si dal do podnikatelskeho planu...Moze sa stat ze za cca 3roky splnim to co som tam uviedol poslem im vyzvu o doplateni zvysnych penazi a ze som splnil tym padom svoj plan a pre mna to konci?lebo ked splnim plan cca za 3 roky tak tak by to malo byt nie,dakujem ...

Zetor7711 14-04-2017 12:22

Re: Vyhodnotenie dotácie Mladý Farmár 2016
 
Citát:

Pôvodne zaslal peter82
No chcem sa opytat:napriklad pride my zmluva od PPA pojdem ju podpisat tym padom zacnem plniti toto co som si dal do podnikatelskeho planu...Moze sa stat ze za cca 3roky splnim to co som tam uviedol poslem im vyzvu o doplateni zvysnych penazi a ze som splnil tym padom svoj plan a pre mna to konci?lebo ked splnim plan cca za 3 roky tak tak by to malo byt nie,dakujem ...

Peter82, preštuduj si prosím Ťa trochu tú výzvu lebo o tom nevieš nič a zrejme Tvoje podnikanie začína alebo rozbieha nejaká agentúra, zrejme pre peniaze. Ak Tvoj projekt prejde a vyberú Ťa, žiadosť o platbu vo výške 70% môžeš podať najneskôr do 6 mesiacov odo dňa podpísania zmluvy o poskytnutí NFP ( Výzva, bod 2.8.5 ). Do 9 mesiacov musíš zahájiť realizáciu podnikateľského plánu ( 2.8.6 ). Teda ak si rastlinná výroba zrejme ešte tento rok prípravou pôdy (orby). Do 18 mesiacov od zahájenia realizácie podnikateľského plánu sa musíš aktívnym poľnohospodárom v zmysle ustanovení o priamych platbách - musíš mať pozemky vlastné alebo prenajaté a žiadať na okresnej PPA dotácie na pôdu ( 2.8.7 ). Po 2 rokoch od začiatku realizácie podnikateľského plánu a jeho splnení a po jeho odpočte a samozrejme dosiahnutí štandardného výstupu môžeš požiadať alebo podať druhú ŽoNFP ( 2.8.12 ). Ak niekto začne realizáciu svojho podnikateľského plánu napr. v túto jeseň a bude sa mu dariť, splní štandardný výstup, bude poberať priame platby, atď., o zvyšných 15 tis. € môže požiadať na jeseň 2019, po dvoch rokoch. To čo tu vypisuje nejaký maoooo sú čisté bludy a výzvu nevidel ani v tej agentúre, cez ktorú tu tie táraniny prednáša :-D

peter82 14-04-2017 14:00

Re: Vyhodnotenie dotácie Mladý Farmár 2016
 
Citát:

Pôvodne zaslal Zetor7711
Peter82, preštuduj si prosím Ťa trochu tú výzvu lebo o tom nevieš nič a zrejme Tvoje podnikanie začína alebo rozbieha nejaká agentúra, zrejme pre peniaze. Ak Tvoj projekt prejde a vyberú Ťa, žiadosť o platbu vo výške 70% môžeš podať najneskôr do 6 mesiacov odo dňa podpísania zmluvy o poskytnutí NFP ( Výzva, bod 2.8.5 ). Do 9 mesiacov musíš zahájiť realizáciu podnikateľského plánu ( 2.8.6 ). Teda ak si rastlinná výroba zrejme ešte tento rok prípravou pôdy (orby). Do 18 mesiacov od zahájenia realizácie podnikateľského plánu sa musíš aktívnym poľnohospodárom v zmysle ustanovení o priamych platbách - musíš mať pozemky vlastné alebo prenajaté a žiadať na okresnej PPA dotácie na pôdu ( 2.8.7 ). Po 2 rokoch od začiatku realizácie podnikateľského plánu a jeho splnení a po jeho odpočte a samozrejme dosiahnutí štandardného výstupu môžeš požiadať alebo podať druhú ŽoNFP ( 2.8.12 ). Ak niekto začne realizáciu svojho podnikateľského plánu napr. v túto jeseň a bude sa mu dariť, splní štandardný výstup, bude poberať priame platby, atď., o zvyšných 15 tis. € môže požiadať na jeseň 2019, po dvoch rokoch. To čo tu vypisuje nejaký maoooo sú čisté bludy a výzvu nevidel ani v tej agentúre, cez ktorú tu tie táraniny prednáša :-D


Ved preto sa pytam aby my to vysvetlil niekto kto sa do toho rozumie..a to co pises ze my ide len o peniaze to neni pravda...polnohospdarstvu sa venujem uz od roku 2005...takze nejde my len o peniaze ..dali vyzvu ja som to skusil schvalia budem rad neschvalia ideme dalej...

Zetor7711 14-04-2017 19:46

Re: Vyhodnotenie dotácie Mladý Farmár 2016
 
Nemyslel som Teba ale agentúru, ktorá to robí za peniaze ........ :D

SHR LUdvo 15-04-2017 22:50

Re: Vyhodnotenie dotácie Mladý Farmár 2016
 
Zdravím mladí farmári,
bolo tu spomenuté, že niektorí člen predsedníctva povedal, že projekt minimálne 7 rokov.
Takže po poriadku - ja som bol na orave a hľadal som to kde je to napísané pre jedného pána. Hľadali sme to dlho - vo výzve to nie je ale je to v príručke prijímateľa :-).
Podpíšem zmluvu prvá čiastka peňazí, najskôr po dvoch rokoch splním štandardný výstup druhá čiastka peňazí čo je 100% a odvtedy sa začína rátať päť rokov.
Prosím Vás nenavážajte sa do ASYF-u, a ak chcete niečo riešiť tak sa kľudne na nich obráťte mailom vždy sa snažíme nejako pomôct.
Pekné Veľkonočné sviatky prajem

ps dopĺňam slová
9) Obdobie udržateľnosti projektu znamená udržanie (zachovanie) výsledkov
realizovaného projektu počas stanoveného obdobia (obdobia udržateľnosti projektu) ako
aj dodržanie ostatných podmienok vyplývajúcich z čl. 71 Nariadenia Európskeho
parlamentu a Rady (EÚ) č. 1303/2013. Obdobie udržateľnosti projektu sa začína
v kalendárny deň, ktorý bezprostredne nasleduje po kalendárnom dni, v ktorom došlo
k finančnému ukončeniu projektu a trvá 3 alebo 5 rokov od poskytnutia záverečnej
platby prijímateľovi resp. v súlade s pravidlami štátnej/minimálnej pomoci (podľa
Zmluvy; k udržateľnosti projektu pozri aj kapitolu 15 Príručky pre prijímateľa)
a potom si pozrieť kapitolu 15.

maricenka1 16-04-2017 09:09

Re: Vyhodnotenie dotácie Mladý Farmár 2016
 
Citát:

Pôvodne zaslal SHR LUdvo
Zdravím mladí farmári,
bolo tu spomenuté, že niektorí člen predsedníctva povedal, že projekt minimálne 7 rokov.
Takže po poriadku - ja som bol na orave a hľadal som to kde je to napísané pre jedného pána. Hľadali sme to dlho - vo výzve to nie je ale je to v príručke prijímateľa :-).
Podpíšem zmluvu prvá čiastka peňazí, najskôr po dvoch rokoch splním štandardný výstup druhá čiastka peňazí čo je 100% a odvtedy sa začína rátať päť rokov.
Prosím Vás nenavážajte sa do ASYF-u, a ak chcete niečo riešiť tak sa kľudne na nich obráťte mailom vždy sa snažíme nejako pomôct.
Pekné Veľkonočné sviatky prajem

ps dopĺňam slová
9) Obdobie udržateľnosti projektu znamená udržanie (zachovanie) výsledkov
realizovaného projektu počas stanoveného obdobia (obdobia udržateľnosti projektu) ako
aj dodržanie ostatných podmienok vyplývajúcich z čl. 71 Nariadenia Európskeho
parlamentu a Rady (EÚ) č. 1303/2013. Obdobie udržateľnosti projektu sa začína
v kalendárny deň, ktorý bezprostredne nasleduje po kalendárnom dni, v ktorom došlo
k finančnému ukončeniu projektu a trvá 3 alebo 5 rokov od poskytnutia záverečnej
platby prijímateľovi resp. v súlade s pravidlami štátnej/minimálnej pomoci (podľa
Zmluvy; k udržateľnosti projektu pozri aj kapitolu 15 Príručky pre prijímateľa)
a potom si pozrieť kapitolu 15.

Som rada ze som spoznala ASYF v Krusetnici...su to perfektni ludia ktori sa nam snazia pomoct.Nech im to len vydrzi.

Zetor7711 16-04-2017 11:22

Re: Vyhodnotenie dotácie Mladý Farmár 2016
 
Citát:

Pôvodne zaslal SHR LUdvo
Zdravím mladí farmári,
bolo tu spomenuté, že niektorí člen predsedníctva povedal, že projekt minimálne 7 rokov.
Takže po poriadku - ja som bol na orave a hľadal som to kde je to napísané pre jedného pána. Hľadali sme to dlho - vo výzve to nie je ale je to v príručke prijímateľa :-).
Podpíšem zmluvu prvá čiastka peňazí, najskôr po dvoch rokoch splním štandardný výstup druhá čiastka peňazí čo je 100% a odvtedy sa začína rátať päť rokov.
Prosím Vás nenavážajte sa do ASYF-u, a ak chcete niečo riešiť tak sa kľudne na nich obráťte mailom vždy sa snažíme nejako pomôct.
Pekné Veľkonočné sviatky prajem

ps dopĺňam slová
9) Obdobie udržateľnosti projektu znamená udržanie (zachovanie) výsledkov
realizovaného projektu počas stanoveného obdobia (obdobia udržateľnosti projektu) ako
aj dodržanie ostatných podmienok vyplývajúcich z čl. 71 Nariadenia Európskeho
parlamentu a Rady (EÚ) č. 1303/2013. Obdobie udržateľnosti projektu sa začína
v kalendárny deň, ktorý bezprostredne nasleduje po kalendárnom dni, v ktorom došlo
k finančnému ukončeniu projektu a trvá 3 alebo 5 rokov od poskytnutia záverečnej
platby prijímateľovi resp. v súlade s pravidlami štátnej/minimálnej pomoci (podľa
Zmluvy; k udržateľnosti projektu pozri aj kapitolu 15 Príručky pre prijímateľa)
a potom si pozrieť kapitolu 15.

Ty si LUdvo radšej prečítaj výzvu a zistíš, že táraš piate cez deviate ...... po dvoch rokoch od začatia realizovania podnikateľského plánu môžeš požiadať aj o zvyšných 30 % príspevku, tak čo tu táraš ....... a ASYF je malá možno 5 členná skupinka ľudí, ktorí idú iba na seba. Odkiaľ Združenie mladých farmárov Slovenska zobralo taký hlúpy a mladým poľnohospodárom nič nehovoriaci názov ASYF ? Čo to znamená ?, čo to je za skratku ?, ktorá politická strana ju tej malej skupinke podstrčila ? Kedy bol zakladajúci snem ?, kto z celého Slovenska sa na ňom zúčastnil, z ktorých regiónov ? ako sa volilo ? ASYF nech ide do riti ( prepáčte za výraz ), nezastupuje len úzku skupinku papalášskych synáčikov a ich blízkych a pätolizačov, v žiadnom prípade nezastupuje všetkých mladých farmárov na Slovensku

Ja1234 16-04-2017 12:24

Re: Vyhodnotenie dotácie Mladý Farmár 2016
 
Je neskutočné, koľko je tu nenávisti a závisti, na tomto fóre. Pre veľkých producentov len dobre. :( Žiaľ. :(

Zetor. ASYF = Association of Slovakian Young Farmers. Tá skratka znie asi lepšie ako ZMFS. Možno pre to používajú anglickú skratku. V každom prípade, ak nie ste ich člen, nie je to vaša vec. Aj ak by sa dohodlo, že budú používať skratku WC, alebo HIV. A či majú právo zastupovať mladých? Združili sa, tak majú. Inú strešnú organizáciu nemáme. Ak existuje skupina mladých, čo je s ASYFom nespokojná a zhodnú sa na spoločných záujmoch, nik im nebráni sa angažovať. Len to chce nie len sa presadzovať, ale aj počúvať zdanlivú protistranu - či náhodou nehovoríte to isté. LUDvo písal to isté, čo vy. Resp. vy ste nenapísali nič iné, ako LUdvo, za čo ste ho obvinili z tárania. Stačí si pozorne prečítať čiarky.

Zetor7711 16-04-2017 12:48

Re: Vyhodnotenie dotácie Mladý Farmár 2016
 
Citát:

Pôvodne zaslal Ja1234
Je neskutočné, koľko je tu nenávisti a závisti, na tomto fóre. Pre veľkých producentov len dobre. :( Žiaľ. :(

Zetor. ASYF = Association of Slovakian Young Farmers. Tá skratka znie asi lepšie ako ZMFS. Možno pre to používajú anglickú skratku. V každom prípade, ak nie ste ich člen, nie je to vaša vec. Aj ak by sa dohodlo, že budú používať skratku WC, alebo HIV. A či majú právo zastupovať mladých? Združili sa, tak majú. Inú strešnú organizáciu nemáme. Ak existuje skupina mladých, čo je s ASYFom nespokojná a zhodnú sa na spoločných záujmoch, nik im nebráni sa angažovať. Len to chce nie len sa presadzovať, ale aj počúvať zdanlivú protistranu - či náhodou nehovoríte to isté. LUDvo písal to isté, čo vy. Resp. vy ste nenapísali nič iné, ako LUdvo, za čo ste ho obvinili z tárania. Stačí si pozorne prečítať čiarky.

Ale, ale, ... žiadna nenávisť ani závisť. Prečo znie skratka ASYF lepšie ako ZMFS, to vieš zrejme iba Ty a ešte jeden, čo ho zápalky zasypali. Môj názor je ten, že nejaké alebo nejaký ASYF je taká malá a nič neznamenajúca politická objednávka jednej nemenovanej strany. Ako som už písal ... ak bude pomáhať, tak len sama sebe, lepšie povedané úzkej, veľmi úzkej skupinke ľudí. Tak tu nebalamuť slušných ľudí. Prečisti si okuliare a prečítaj si čo písal LUdvo a čo som po ňom písal ja. Potom napíš v čom je to to isté. Požiadať o zvyšných 30 % po dvoch rokoch od zahájenia podnikateľského plánu je niečo celkom iné ako požiadať o to po 5 či viac rokoch. Tak ešte raz pretri oči a napíš či je to jedno a to isté ...... prepáč, bez urážky, ale si taký Tárajko z nejakého ASYF :)

SHR LUdvo 16-04-2017 13:15

Re: Vyhodnotenie dotácie Mladý Farmár 2016
 
Zdravím Vás,
ďakujem za Váš názor - žeby názov bol koncipovaný aj z hľadiska toho, že ASYF je členom CEJA. Takže prosím konkretizujte na čiu politickú objednávku vznikol konkrétne - lebo ak niečo tvrdím tak by som to mal mať podložené. Prosím definujte že prečo budeme pomáhať len úzkej skupine? Nebojte sa do tejto chvíle nepoznám toho človeka, ktorý sa podpísal JA 1234.
Prajem pekný deň.

Ja1234 16-04-2017 13:15

Re: Vyhodnotenie dotácie Mladý Farmár 2016
 
Takže, kde vo vete: "Podpíšem zmluvu prvá čiastka peňazí, najskôr po dvoch rokoch splním štandardný výstup druhá čiastka peňazí čo je 100% a odvtedy sa začína rátať päť rokov." sa píše, že doplatok je až po 5 rokoch? Rozbor: Prvá časť vety: "Podpíšem zmluvu prvá čiastka peňazí" = prvá čiastka peňazí po podpise zmluvy. V skutočnosti je to až po podaní žiadosti o prvú platbu, ale to je detail, ktorý si našťadtie nerozporoval ani ty. Druhá časť vety: "najskôr po dvoch rokoch splním štandardný výstup druhá čiastka peňazí čo je 100%" = tvoje tvrdenie ". po dvoch rokoch od začatia realizovania podnikateľského plánu môžeš požiadať aj o zvyšných 30 % príspevku" ktoré LUdvo len spresňuje - teda, že len ak je splnená hodnota ŠV. Nikde nepíše o 5 rokoch v súvislosti s platbou. I keď aj to je pravda, že tie 2 roky sú len minimum a plán sa dá realizovať aj 5 rokov. No a tretia časť LUdvovej vety "a odvtedy sa začína rátať päť rokov." sa týka možnosti PPA skontrolovať udržateľnosť výstupov projektu. Nie platby. I keď po toto obdobie existuje riziko vrátenia časti, alebo celého príspevku, ak žiadateľ výsledky neudrží. Ale ĹUdvo jasne napísal, kde to je napísané. Tak prečo je táraj? Nechápem tú istotu tvrdiť ohľadom výzvy čokoľvek, keď okolo nej a hlavne nad ňou je "100" nadradených dokumentov a viacero dokonca nie je ani v Slovenčine. PS: Nie som člen ASYFu.

SHR LUdvo 16-04-2017 13:30

Re: Vyhodnotenie dotácie Mladý Farmár 2016
 
Citát:

Pôvodne zaslal Zetor7711
Ty si LUdvo radšej prečítaj výzvu a zistíš, že táraš piate cez deviate ...... po dvoch rokoch od začatia realizovania podnikateľského plánu môžeš požiadať aj o zvyšných 30 % príspevku, tak čo tu táraš ....... a ASYF je malá možno 5 členná skupinka ľudí, ktorí idú iba na seba. Odkiaľ Združenie mladých farmárov Slovenska zobralo taký hlúpy a mladým poľnohospodárom nič nehovoriaci názov ASYF ? Čo to znamená ?, čo to je za skratku ?, ktorá politická strana ju tej malej skupinke podstrčila ? Kedy bol zakladajúci snem ?, kto z celého Slovenska sa na ňom zúčastnil, z ktorých regiónov ? ako sa volilo ? ASYF nech ide do riti ( prepáčte za výraz ), nezastupuje len úzku skupinku papalášskych synáčikov a ich blízkych a pätolizačov, v žiadnom prípade nezastupuje všetkých mladých farmárov na Slovensku


Ešte raz Vás zdravím,
odporúčam Vám pozrieť si stránku mladyfarmar.sk, v krátkej budúcnosti sa finalizuje dokončenie stránky asyf.sk. O tom prečo je taká skratka aká je som písal pred časom. Pokiaľ viem momentálne máme členov z východného, stredného a západného Slovenska. Ako sa volili je opísané v stanovách - stanovy sú registrované príslušným ministerstvom. Bolo by vhodné ak by ste zverejnili svoje meno. Prosím napíšte kto sú papaláššky synáčikovia a ich blízky pätolízači. Či zastupuje alebo nezastupuje všetkých mladých farmárov na Slovensku je na diskusiu. Ale možno nejaké organizácie typu SPPK, doteraz aj v budúcnosti budú lepšie zastupovať mladých farmárov na Slovensku. Inak ak máte taký dobrý prehľad radi Vás prijmeme v ASYF-e - takýchto ľudí, ktorí sa vyznajú potrebujeme.
Prajem pekný deň

Misko13 16-04-2017 22:40

Re: Vyhodnotenie dotácie Mladý Farmár 2016
 
Citát:

Pôvodne zaslal SHR LUdvo
Zdravím mladí farmári,
bolo tu spomenuté, že niektorí člen predsedníctva povedal, že projekt minimálne 7 rokov.
Takže po poriadku - ja som bol na orave a hľadal som to kde je to napísané pre jedného pána. Hľadali sme to dlho - vo výzve to nie je ale je to v príručke prijímateľa :-).
Podpíšem zmluvu prvá čiastka peňazí, najskôr po dvoch rokoch splním štandardný výstup druhá čiastka peňazí čo je 100% a odvtedy sa začína rátať päť rokov.
Prosím Vás nenavážajte sa do ASYF-u, a ak chcete niečo riešiť tak sa kľudne na nich obráťte mailom vždy sa snažíme nejako pomôct.
Pekné Veľkonočné sviatky prajem

ps dopĺňam slová
9) Obdobie udržateľnosti projektu znamená udržanie (zachovanie) výsledkov
realizovaného projektu počas stanoveného obdobia (obdobia udržateľnosti projektu) ako
aj dodržanie ostatných podmienok vyplývajúcich z čl. 71 Nariadenia Európskeho
parlamentu a Rady (EÚ) č. 1303/2013. Obdobie udržateľnosti projektu sa začína
v kalendárny deň, ktorý bezprostredne nasleduje po kalendárnom dni, v ktorom došlo
k finančnému ukončeniu projektu a trvá 3 alebo 5 rokov od poskytnutia záverečnej
platby prijímateľovi resp. v súlade s pravidlami štátnej/minimálnej pomoci (podľa
Zmluvy; k udržateľnosti projektu pozri aj kapitolu 15 Príručky pre prijímateľa)
a potom si pozrieť kapitolu 15.


Povazujem za dost nestastne, ze to bolo uvedene v prirucke pre prijimatela, lebo ta v hlavnych dokumentoch k vyzve nebola. Udrzatelnost projektu je velmi dolezita vec, ktora sa väcsinou uvadza priamo vo vyzve. Inak tiez sa tam pise, ze udrzatelnost projektu bude 3-5 rokov od poskytnutia zaverecnej platby prijimatelovi. Tak bude to 3 roky alebo 5 rokov?

Ja1234 16-04-2017 23:13

Re: Vyhodnotenie dotácie Mladý Farmár 2016
 
Citát:

Pôvodne zaslal Misko13
Povazujem za dost nestastne, ze to bolo uvedene v prirucke pre prijimatela, lebo ta v hlavnych dokumentoch k vyzve nebola. Udrzatelnost projektu je velmi dolezita vec, ktora sa väcsinou uvadza priamo vo vyzve. Inak tiez sa tam pise, ze udrzatelnost projektu bude 3-5 rokov od poskytnutia zaverecnej platby prijimatelovi. Tak bude to 3 roky alebo 5 rokov?

Čo sa tohoto týka, bol som na viacerích školeniach ohľadom 6.1, aj na stretnutí, čo rovno robila PPA v Nitre a všade mám v poznámkach 3 roky. Udržateľnosť sa zdôrazňovala, ale vždy sa hovorilo o troch rokoch. OK by bolo aj 5, nakoniec, aspoň sa ukáže kto to s farmárčením myslí vážne. Len je nedobré, ak sa najskôr hovorilo o troch a teraz o piatich rokoch. To hej.

peter82 18-04-2017 12:00

Re: Vyhodnotenie dotácie Mladý Farmár 2016
 
Dobry den dostal este niekto dnes vyjadrenie?dakujem

Zetor7711 18-04-2017 12:33

Re: Vyhodnotenie dotácie Mladý Farmár 2016
 
Citát:

Pôvodne zaslal SHR LUdvo
Ešte raz Vás zdravím,
odporúčam Vám pozrieť si stránku mladyfarmar.sk, v krátkej budúcnosti sa finalizuje dokončenie stránky asyf.sk. O tom prečo je taká skratka aká je som písal pred časom. Pokiaľ viem momentálne máme členov z východného, stredného a západného Slovenska. Ako sa volili je opísané v stanovách - stanovy sú registrované príslušným ministerstvom. Bolo by vhodné ak by ste zverejnili svoje meno. Prosím napíšte kto sú papaláššky synáčikovia a ich blízky pätolízači. Či zastupuje alebo nezastupuje všetkých mladých farmárov na Slovensku je na diskusiu. Ale možno nejaké organizácie typu SPPK, doteraz aj v budúcnosti budú lepšie zastupovať mladých farmárov na Slovensku. Inak ak máte taký dobrý prehľad radi Vás prijmeme v ASYF-e - takýchto ľudí, ktorí sa vyznajú potrebujeme.
Prajem pekný deň

Zdravím Ťa súdruh,
nebudem Ti súdruh zverejňovať ani svoje meno ani nič .... lebo aj Ty si pre mňa nič.
K tej skratke. Slováci ako národ aj Slovenská republika ako štát, má svoj úradný jazyk. Peknú slovenčinu. Hovoria ňou všetci Slováci, teda aj všetci slovenskí farmári. Tí farmári, ktorým sa nepáči slovenská skratka Združenie mladých farmárov Slovenska - ZMFS, tým sa zrejme ani nepáči farmárčenie na Slovensku, možno sa im nepáči ani naša reč. Je to ale ich vizitka ..... Možno, že niektorí ani nežijú tu doma na Slovensku, žijú v tom "veľmi krásnom" Anglicku, o možno sa výzve dozvedeli akousi náhodou a chcú si iba prilepšiť ..... Vraj skratka ASYF je krajšia lebo je "anglická", lebo je v angličtine ..... :cool: no ten ťuťmáčik, ktorý ju vymyslel žije zrejme na Slovensku a pravdepodobne tu chce podnikať alebo už aj v poľnohospodárstve podniká. Bolo by preto prinajmenšom slušné nehanbiť sa za svoj rodný jazyk a vyjadrovať sa aj písomne .... v spisovnej slovenčine, nie v angličtine. Alebo už aj medzi mladých farmárov na Slovensku prenikli tí, ktorí sa hanbia za svoj štát, za svoj jazyk a za všetko čo je slovenské ??????? Vedieť inú reč, resp. viac iných rečí, je super .... len čo to má spoločné s mladými slovenskými farmármi .... to vie naozaj iba ten čo ho tie zápalky prisypali.
Čo tu tento LUdvo tára, to nemá chybu. Nedajte sa milí farmári ním ovplyvniť. Výzva a podopatrenie 6.1 je len jedno jediné, je záväzné pre každého a treba si ho dobre a pozorne prečítať. Smernice EÚ sú jedna vec, samozrejme treba ich rešpektovať, no Výzva 9/PRV/2015 je iná vec a je to vec kde informácie a určené pravidlá sú prvoradé. Platí to, čo je napísané vo výzve a nie aké bludy šíri do éteru niekto z akejsi anglickej skratky. Milí mladí farmári, prečítajte si Výzvu 9/PRV/2015 konkrétne body 2.8.1 až 2.8.19. Tam nenájdete žiadne táraniny a výmysly 2+5 alebo 5+5. Anglická skratka ešte dobre že ani nevznikla a už svojimi vyjadreniami rozširuje chaos. Možno by sa mali nazývať mladí komunisti vo farmárstve ( ale s anglickou skratkou ) ........... tá by možno bola pre nich krajšia.

dowink 18-04-2017 15:11

Re: Vyhodnotenie dotácie Mladý Farmár 2016
 
predseda mladých farmárov je/bol Bálint Pém...chválim a vazim si jeho robotu...a však asi ju bude mat aj pekne zaplatenú nakolko ista pani Zuzka?? Pém z komarna si tiež dávala ziadost ako mlady farmár. náhoda?? Menovkyňa??

JackoPeter 18-04-2017 15:17

Re: Vyhodnotenie dotácie Mladý Farmár 2016
 
Citát:

Pôvodne zaslal peter82
Dobry den dostal este niekto dnes vyjadrenie?dakujem

Nie Vám niečo prišlo ?

peter82 18-04-2017 15:27

Re: Vyhodnotenie dotácie Mladý Farmár 2016
 
Citát:

Pôvodne zaslal JackoPeter
Nie Vám niečo prišlo ?



Nie nic my este neprislo....uz nech sa rozhybu...

JackoPeter 18-04-2017 16:20

Re: Vyhodnotenie dotácie Mladý Farmár 2016
 
Citát:

Pôvodne zaslal peter82
Nie nic my este neprislo....uz nech sa rozhybu...

Zdravím uvidíme čo ukáže tento týždeň. Smiem sa opýtať koľko ste mal B. A do čoho ste išli ??

peter82 18-04-2017 19:01

Re: Vyhodnotenie dotácie Mladý Farmár 2016
 
Citát:

Pôvodne zaslal JackoPeter
Zdravím uvidíme čo ukáže tento týždeň. Smiem sa opýtať koľko ste mal B. A do čoho ste išli ??



Nevidim problem aby som van neodpovedal...siel som na dojnice ...a mal som 89 bodov...A vy ste naco isli a kolko ste mali bodov?

JackoPeter 18-04-2017 21:42

Re: Vyhodnotenie dotácie Mladý Farmár 2016
 
Citát:

Pôvodne zaslal peter82
Nevidim problem aby som van neodpovedal...siel som na dojnice ...a mal som 89 bodov...A vy ste naco isli a kolko ste mali bodov?

83 no uvidíme čo nám všetkým príde :)

peter82 19-04-2017 06:18

Re: Vyhodnotenie dotácie Mladý Farmár 2016
 
Citát:

Pôvodne zaslal JackoPeter
83 no uvidíme čo nám všetkým príde :)



a na co ste davali projekt ?

peter82 19-04-2017 11:41

Re: Vyhodnotenie dotácie Mladý Farmár 2016
 
Citát:

Pôvodne zaslal maricenka1
Mne uz tiez prisla registracia. Na ake zvierata? sady? ....ste ziadali?


Dobry den uz vam nieco prislo?Ked sa mozem opytat co ste si davali do planu a kolko ste mali bodov?dakujem

maricenka1 19-04-2017 20:26

Re: Vyhodnotenie dotácie Mladý Farmár 2016
 
Citát:

Pôvodne zaslal peter82
Dobry den uz vam nieco prislo?Ked sa mozem opytat co ste si davali do planu a kolko ste mali bodov?dakujem

Som už písala nesplnila som podmienky,dávala som na nosnice,body 76-78?

peter82 20-04-2017 06:21

Re: Vyhodnotenie dotácie Mladý Farmár 2016
 
A dostal uz vobec niekto kladnu odpoved ze splnil podmienky a ze mu bol projekt schvaleny?

Martin-AA 20-04-2017 08:13

Re: Vyhodnotenie dotácie Mladý Farmár 2016
 
Dobrý deň, dnes mi prišlo rozhodnutie o zastavení. Dôvod je, že som nedodal potvrdenie zo zdravotnej poisťovne Union a Dôvera.( nikdy som v tychto poisťovniach nebol poisteni, od narodenia som vo Všeobecnej zdravotnej poisťovni) Vo vyzve sa pisalo ze treba dodať "zo všetkych zdravotných poisťovni" čo som si vtedy zle vysvetlil ( mal som za to, že iba z tych "všetkých" s ktorými som mal niekedy v minulosti dočinenia). Ani ma nenapadlo že by to malo byť teda aj z dvoch spomínaných. Došlo mi to až keď mi PPA poslala výzvu na doplnenie, a samozrejme ako tu viac ľudí písalo, malo to byť s dátumom nie neskorším ako dátum podania žiadosti. Čo vieme že nieje reálne zohnať o pol roka neskôr. Jedine v takom prípade že by sa to v marci zabudlo založiť do dokladov a zostalo niekde doma v šuplíku. Horko ťažko sa mi podarilo zohnať vyjadrenia že som v tých poisťovniach nebol nikdy poistencom a dokonca v jednej boli ochotní tam dodat aj do ze k marcu som tam nemal ani žiadne nedoplatky(logicky). A nakoľko je zmena zdravotnej poisťovne možna iba raz do roka niekedy v januári, myslim k poslednemu, a tak sa môže stať az po vyrovnaní všetkých záväzkov, som dufal ze to PPA akceptuje. Nakoľko je to to podľa mňa dostačujuci dôkaz. Samozrejme zo svojej poisťovne som dodal podklady tak ako sa mali.... Takže teraz po vyše roku od podania žiadosti viem že cela moja práca bola zbytočná a cele to padlo na drobnej administrativnej chybe. Projekt som si robil sam, niekolko týždňov, popri inej práci. Mam možno aj šťastie že som živnostník, oproti tým ktorý si iba kvôli tejto výzve porobili SHR a platili rok odvody zbytočne. Som naštvany, lrn teraz neviem na koho viac, či na seba či na tento byrokraticky aparát. A pri tom tu vyzvu viem takmer na spamäť, a i tak som sa "odžubal" ... Projekt som robil na chov mäsového dobytka plemena Aberdeen Angus, a body 77. K dnesnemu dnu mám už 12 kusov, matky som kupil vlani na jar aj s plemennym bykom a mam 5 teliat už. Čiže ide to pomaly aj bez tejto dotácie ale potreboval by som nejaky menši traktor a hlavne kvôli tomu som projekt podaval. Všetkým poctivím farmárom ktorý to myslia naozaj važne prajem nech sa im naozaj darí, a ak aj im do s "mladým farmárom" nevydá nech ich to neodradi. Aspon si to budeme skutocne vážiť :-) držím palce

Misko13 20-04-2017 08:32

Re: Vyhodnotenie dotácie Mladý Farmár 2016
 
Citát:

Pôvodne zaslal Martin-AA
Dobrý deň, dnes mi prišlo rozhodnutie o zastavení. Dôvod je, že som nedodal potvrdenie zo zdravotnej poisťovne Union a Dôvera.( nikdy som v tychto poisťovniach nebol poisteni, od narodenia som vo Všeobecnej zdravotnej poisťovni) Vo vyzve sa pisalo ze treba dodať "zo všetkych zdravotných poisťovni" čo som si vtedy zle vysvetlil ( mal som za to, že iba z tych "všetkých" s ktorými som mal niekedy v minulosti dočinenia). Ani ma nenapadlo že by to malo byť teda aj z dvoch spomínaných. Došlo mi to až keď mi PPA poslala výzvu na doplnenie, a samozrejme ako tu viac ľudí písalo, malo to byť s dátumom nie neskorším ako dátum podania žiadosti. Čo vieme že nieje reálne zohnať o pol roka neskôr. Jedine v takom prípade že by sa to v marci zabudlo založiť do dokladov a zostalo niekde doma v šuplíku. Horko ťažko sa mi podarilo zohnať vyjadrenia že som v tých poisťovniach nebol nikdy poistencom a dokonca v jednej boli ochotní tam dodat aj do ze k marcu som tam nemal ani žiadne nedoplatky(logicky). A nakoľko je zmena zdravotnej poisťovne možna iba raz do roka niekedy v januári, myslim k poslednemu, a tak sa môže stať az po vyrovnaní všetkých záväzkov, som dufal ze to PPA akceptuje. Nakoľko je to to podľa mňa dostačujuci dôkaz. Samozrejme zo svojej poisťovne som dodal podklady tak ako sa mali.... Takže teraz po vyše roku od podania žiadosti viem že cela moja práca bola zbytočná a cele to padlo na drobnej administrativnej chybe. Projekt som si robil sam, niekolko týždňov, popri inej práci. Mam možno aj šťastie že som živnostník, oproti tým ktorý si iba kvôli tejto výzve porobili SHR a platili rok odvody zbytočne. Som naštvany, lrn teraz neviem na koho viac, či na seba či na tento byrokraticky aparát. A pri tom tu vyzvu viem takmer na spamäť, a i tak som sa "odžubal" ... Projekt som robil na chov mäsového dobytka plemena Aberdeen Angus, a body 77. K dnesnemu dnu mám už 12 kusov, matky som kupil vlani na jar aj s plemennym bykom a mam 5 teliat už. Čiže ide to pomaly aj bez tejto dotácie ale potreboval by som nejaky menši traktor a hlavne kvôli tomu som projekt podaval. Všetkým poctivím farmárom ktorý to myslia naozaj važne prajem nech sa im naozaj darí, a ak aj im do s "mladým farmárom" nevydá nech ich to neodradi. Aspon si to budeme skutocne vážiť :-) držím palce


Ludia, stazujte sa na toto lebo toto nie je normalne, ze Vam toto neuznaju. Nemozu od Vas pytat spätne datovanie!!!

Misko13 20-04-2017 08:36

Re: Vyhodnotenie dotácie Mladý Farmár 2016
 
Citát:

Pôvodne zaslal SHR LUdvo
Ešte raz Vás zdravím,
odporúčam Vám pozrieť si stránku mladyfarmar.sk, v krátkej budúcnosti sa finalizuje dokončenie stránky asyf.sk. O tom prečo je taká skratka aká je som písal pred časom. Pokiaľ viem momentálne máme členov z východného, stredného a západného Slovenska. Ako sa volili je opísané v stanovách - stanovy sú registrované príslušným ministerstvom. Bolo by vhodné ak by ste zverejnili svoje meno. Prosím napíšte kto sú papaláššky synáčikovia a ich blízky pätolízači. Či zastupuje alebo nezastupuje všetkých mladých farmárov na Slovensku je na diskusiu. Ale možno nejaké organizácie typu SPPK, doteraz aj v budúcnosti budú lepšie zastupovať mladých farmárov na Slovensku. Inak ak máte taký dobrý prehľad radi Vás prijmeme v ASYF-e - takýchto ľudí, ktorí sa vyznajú potrebujeme.
Prajem pekný deň


Pan Dubovsky. Viacero ludi sa tu stazuje, ze im projekt zamietli, pretoze ked od nich ziadali dodatocne doklady, tak ich chceli mat vydane so spätnym datumom (najneskor podania projektu). Urady nemozu vydavat doklady so spätnym datumom. Viete s tym ako ASYF nieco robit? Toto je skutocne nehoraznost

Zetor7711 20-04-2017 09:31

Re: Vyhodnotenie dotácie Mladý Farmár 2016
 
Martin, Miško ... prajem pekný deň !
Ide z Vašej strany o nedorozumenie. V deň podania výzvy bolo treba predložiť potvrdenie zo všetkých zdravotných poisťovní ( VšZP, Union, Dôvera ). Tu urobil Bohužiaľ Martin prvú chybičku, keď tak neurobil. Mohol ju napraviť, no urobil zrejme ešte väčšiu chybu keď pýtal od týchto zdravotných poisťovní potvrdenia možno o pol roka neskôr k dátumu 21.3.2016. Samozrejme, také potvrdenie s takým dátumom Vám žiadna zdravotná poisťovňa nedá. Ja si myslím ( a Martin si to môže overiť ), že PPA žiadala od neho tie potvrdenia k aktuálnemu dátumu, teda k dátumu, kedy to mal doplniť. Také potvrdenie by bol zrejme dostal na počkanie. Ja osobne si nemyslím, že PPA pýtala od niekoho nejaké potvrdenia so spätným dátumom, to asi nie. Môj osobný názor.

Zetor7711 20-04-2017 09:55

Re: Vyhodnotenie dotácie Mladý Farmár 2016
 
Citát:

Pôvodne zaslal dowink
predseda mladých farmárov je/bol Bálint Pém...chválim a vazim si jeho robotu...a však asi ju bude mat aj pekne zaplatenú nakolko ista pani Zuzka?? Pém z komarna si tiež dávala ziadost ako mlady farmár. náhoda?? Menovkyňa??

:) :) :) ..... predsedníctvo tej anglickej skratky .... Jurky, Olláriová, Dzurjanin, Cserge, Pém ..... tieto mená sú aj v zozname ŽoNFP o 50 000 € .... ale to je asi iba náhoda ;)


Všetky časové údaje sú vo "svetovom čase" +1 hodiny. Teraz je 02:51.

Fórum používa : vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright © 2006 Agroinštitút Nitra, š.p..