AgroFórum

AgroFórum (http://www.agroforum.sk/index.php)
-   Poľnohospodárstvo a rozvoj vidieka (http://www.agroforum.sk/forumdisplay.php?f=16)
-   -   Vyhodnotenie dotácie Mladý Farmár 2016 (http://www.agroforum.sk/showthread.php?t=4480)

peter82 20-04-2017 10:34

Re: Vyhodnotenie dotácie Mladý Farmár 2016
 
Citát:

Pôvodne zaslal Martin-AA
Dobrý deň, dnes mi prišlo rozhodnutie o zastavení. Dôvod je, že som nedodal potvrdenie zo zdravotnej poisťovne Union a Dôvera.( nikdy som v tychto poisťovniach nebol poisteni, od narodenia som vo Všeobecnej zdravotnej poisťovni) Vo vyzve sa pisalo ze treba dodať "zo všetkych zdravotných poisťovni" čo som si vtedy zle vysvetlil ( mal som za to, že iba z tych "všetkých" s ktorými som mal niekedy v minulosti dočinenia). Ani ma nenapadlo že by to malo byť teda aj z dvoch spomínaných. Došlo mi to až keď mi PPA poslala výzvu na doplnenie, a samozrejme ako tu viac ľudí písalo, malo to byť s dátumom nie neskorším ako dátum podania žiadosti. Čo vieme že nieje reálne zohnať o pol roka neskôr. Jedine v takom prípade že by sa to v marci zabudlo založiť do dokladov a zostalo niekde doma v šuplíku. Horko ťažko sa mi podarilo zohnať vyjadrenia že som v tých poisťovniach nebol nikdy poistencom a dokonca v jednej boli ochotní tam dodat aj do ze k marcu som tam nemal ani žiadne nedoplatky(logicky). A nakoľko je zmena zdravotnej poisťovne možna iba raz do roka niekedy v januári, myslim k poslednemu, a tak sa môže stať az po vyrovnaní všetkých záväzkov, som dufal ze to PPA akceptuje. Nakoľko je to to podľa mňa dostačujuci dôkaz. Samozrejme zo svojej poisťovne som dodal podklady tak ako sa mali.... Takže teraz po vyše roku od podania žiadosti viem že cela moja práca bola zbytočná a cele to padlo na drobnej administrativnej chybe. Projekt som si robil sam, niekolko týždňov, popri inej práci. Mam možno aj šťastie že som živnostník, oproti tým ktorý si iba kvôli tejto výzve porobili SHR a platili rok odvody zbytočne. Som naštvany, lrn teraz neviem na koho viac, či na seba či na tento byrokraticky aparát. A pri tom tu vyzvu viem takmer na spamäť, a i tak som sa "odžubal" ... Projekt som robil na chov mäsového dobytka plemena Aberdeen Angus, a body 77. K dnesnemu dnu mám už 12 kusov, matky som kupil vlani na jar aj s plemennym bykom a mam 5 teliat už. Čiže ide to pomaly aj bez tejto dotácie ale potreboval by som nejaky menši traktor a hlavne kvôli tomu som projekt podaval. Všetkým poctivím farmárom ktorý to myslia naozaj važne prajem nech sa im naozaj darí, a ak aj im do s "mladým farmárom" nevydá nech ich to neodradi. Aspon si to budeme skutocne vážiť :-) držím palce


Dobry den aj mne vtedy prislo s PPa aby som doplnil papire a ziadali toto cirujem:Doložit original alebo uradne overene fotokopie potvrdenia zdravotnych poistovni/dovera,vseobecna,union) evidovanych na Ičo platitela poisteneho o vyrovnanych zavazkoch po lehote splatnosti k aktualnemu datumu.....Pisalo tam K AKTUALNEMU DATUMU........

maricenka1 20-04-2017 14:10

Re: Vyhodnotenie dotácie Mladý Farmár 2016
 
Citát:

Pôvodne zaslal Zetor7711
Martin, Miško ... prajem pekný deň !
Ide z Vašej strany o nedorozumenie. V deň podania výzvy bolo treba predložiť potvrdenie zo všetkých zdravotných poisťovní ( VšZP, Union, Dôvera ). Tu urobil Bohužiaľ Martin prvú chybičku, keď tak neurobil. Mohol ju napraviť, no urobil zrejme ešte väčšiu chybu keď pýtal od týchto zdravotných poisťovní potvrdenia možno o pol roka neskôr k dátumu 21.3.2016. Samozrejme, také potvrdenie s takým dátumom Vám žiadna zdravotná poisťovňa nedá. Ja si myslím ( a Martin si to môže overiť ), že PPA žiadala od neho tie potvrdenia k aktuálnemu dátumu, teda k dátumu, kedy to mal doplniť. Také potvrdenie by bol zrejme dostal na počkanie. Ja osobne si nemyslím, že PPA pýtala od niekoho nejaké potvrdenia so spätným dátumom, to asi nie. Môj osobný názor.

Ale nie,PPA vazdne ziadala doklady so spatnym datumom.Mne sa to stalo tiez .

Martin-AA 20-04-2017 15:29

Re: Vyhodnotenie dotácie Mladý Farmár 2016
 
Zetor7711..... Áno tu prvu "chybičku" ako spomínaš/spomínate som samozrejme spravil, a v podstaate som to aj vo svojom prispevku uviedol. Je to vo výzve jasne dané "zo všetkých zdravotných poisťovní". Avšak až do dnešného dňa nerozumiem konaniu PPA v tom zmysle že vôbec žiadala akési doplnenia nakoľko vo výzve je jasne povedané že pri nesplnení všetkých náležitosti bude konanie automaticky zastavené. Chápal by som to v tom prípade ak by jej stačili resp. by akceptovala podklady vydané k AKTUÁLNEMU dátumu uvedenom v dodatočnom vyžiadaní. Ale ona to vážne žiadala k spätnému marcovému dátumu, teda k dátumu podania žiadosti ( v mojom prípade myslím k 7.3. 2016, prijali ju 8.3. 2016) Zetor píšeš, že to PPA od niekoho určite nežiadala spätne potvrdenie. No žiadala. Citujem z "Výzvy na doplnenie žiadosti o nenávratný finančný príspevok" ktorá mi bola doručená dňa resp. bola odoslaná 4.11. 2016 v ktorej sa okrem mojich údajov a požadovaných dokumentov uvádza, "Zároveň Vás upozorňujeme, že podmienky uvedené vo výzve na doplnenie žiadosti musí žiadateľ spĺňať ku dňu podania Žiadosti, t.j. doplnené doklady musia byť príslušnými inštitúciami vydané s dátumom, ktorý nesmie byť neskorší, ako dátum podania žiadosti o nenávratný finančný príspevok do podateľne PPA".

peter82 20-04-2017 16:21

Re: Vyhodnotenie dotácie Mladý Farmár 2016
 
Citát:

Pôvodne zaslal Martin-AA
Zetor7711..... Áno tu prvu "chybičku" ako spomínaš/spomínate som samozrejme spravil, a v podstaate som to aj vo svojom prispevku uviedol. Je to vo výzve jasne dané "zo všetkých zdravotných poisťovní". Avšak až do dnešného dňa nerozumiem konaniu PPA v tom zmysle že vôbec žiadala akési doplnenia nakoľko vo výzve je jasne povedané že pri nesplnení všetkých náležitosti bude konanie automaticky zastavené. Chápal by som to v tom prípade ak by jej stačili resp. by akceptovala podklady vydané k AKTUÁLNEMU dátumu uvedenom v dodatočnom vyžiadaní. Ale ona to vážne žiadala k spätnému marcovému dátumu, teda k dátumu podania žiadosti ( v mojom prípade myslím k 7.3. 2016, prijali ju 8.3. 2016) Zetor píšeš, že to PPA od niekoho určite nežiadala spätne potvrdenie. No žiadala. Citujem z "Výzvy na doplnenie žiadosti o nenávratný finančný príspevok" ktorá mi bola doručená dňa resp. bola odoslaná 4.11. 2016 v ktorej sa okrem mojich údajov a požadovaných dokumentov uvádza, "Zároveň Vás upozorňujeme, že podmienky uvedené vo výzve na doplnenie žiadosti musí žiadateľ spĺňať ku dňu podania Žiadosti, t.j. doplnené doklady musia byť príslušnými inštitúciami vydané s dátumom, ktorý nesmie byť neskorší, ako dátum podania žiadosti o nenávratný finančný príspevok do podateľne PPA".



Mam pocit ze kazdemu posielali inak ...neviem....zatial my nic neprislo tak cakam dalej...

stathan 20-04-2017 17:08

Re: Vyhodnotenie dotácie Mladý Farmár 2016
 
Citát:

Pôvodne zaslal peter82
Dobry den aj mne vtedy prislo s PPa aby som doplnil papire a ziadali toto cirujem:Doložit original alebo uradne overene fotokopie potvrdenia zdravotnych poistovni/dovera,vseobecna,union) evidovanych na Ičo platitela poisteneho o vyrovnanych zavazkoch po lehote splatnosti k aktualnemu datumu.....Pisalo tam K AKTUALNEMU DATUMU........

Na zaklade coho tam muselo byt to ICO?

peter82 20-04-2017 17:22

Re: Vyhodnotenie dotácie Mladý Farmár 2016
 
Citát:

Pôvodne zaslal stathan
Na zaklade coho tam muselo byt to ICO?



Neviem ziadali na ičo dodal som na ičo...teraz uz len cakat co pride..

Zetor7711 20-04-2017 19:13

Re: Vyhodnotenie dotácie Mladý Farmár 2016
 
Zoznam žiadateľov podľa začiatočných písmen titulov, resp. mien a nie podľa začiatočných písmen priezvisk , to je sila :D . Nemusíme hádať prečo to tak je. Iba dúfajme, že ak niekto chcel zakryť rovnaké adresy, že sa na to príde, resp. už prišlo. Tak ako napr., že si žiadosť podala účtovníčka istého obecného úradu a zároveň dcéra starostu a že si pre istotu podal žiadosť aj starostov syn, dúfajme, že aj na takéto fintičky niektorých, sa príde ......:p

Martin-AA 20-04-2017 20:28

Re: Vyhodnotenie dotácie Mladý Farmár 2016
 
Citát:

Pôvodne zaslal Zetor7711
Zoznam žiadateľov podľa začiatočných písmen titulov, resp. mien a nie podľa začiatočných písmen priezvisk , to je sila :D . Nemusíme hádať prečo to tak je. Iba dúfajme, že ak niekto chcel zakryť rovnaké adresy, že sa na to príde, resp. už prišlo. Tak ako napr., že si žiadosť podala účtovníčka istého obecného úradu a zároveň dcéra starostu a že si pre istotu podal žiadosť aj starostov syn, dúfajme, že aj na takéto fintičky niektorých, sa príde ......:p


A prosim Vás kde je ten zoznam ziadateľov?

Zetor7711 20-04-2017 20:48

Re: Vyhodnotenie dotácie Mladý Farmár 2016
 
Napr. aj tu na strane 6 ..... Wolfpack .... Účastníci zájazdu :-)

JarLetoJesenZima 20-04-2017 21:06

Re: Vyhodnotenie dotácie Mladý Farmár 2016
 
Prajem pekný deň všetkým. Mám dôležitú informáciu.

Sledujem tieto príspevky a musím vyjadriť toto zamyslenie. Hlavne nad kolegom 7711. Jeho reč je: Urážať druhých. Osočovať. Obviňovať ich zo špekulácií. A pritom mať naštudovanú výzvu dopodrobna. Špekulant? Nevyjadril k tomu, že by peniaze chcel. Hm. A vzhľadom k pokojnému postoju k PPA? A nevedomosti o rozhodnutiach kde sa žiada spätný dátum? A prečo sa nechce predstaviť? Hm... ? Hm... ? Žeby to bol pán Kožuch? Všetci vieme, že má povahu si niečo riešiť. Rôznymi cestami. Že by si potreboval ventilovať strach zo samosprávy, strach z ASYF, ktorí majú kontakty priamo na európsku komisiu? A poukazujú na neprávosti ktoré sa dejú, či už vyčerpaním skoro celého PRV, alebo snahou zrušiť výzvu 6.1 (lebo táto mala byť zrušená, ale pre odpor sa nakoniec obetovala a zrušila výzva LEADER)..?

No to je len taká nezáväzná úvaha, dúfam, že nebudem mať kontrolu, ak mi náhodná kontrola príde, určite to tu napíšem :-)

Iné som chcel. Ak máme výzvu. A sú tam pravidlá. Tie pravidlá nastavilo ministerstvo. Nikto iný. Ak ich nastavilo tak ako sú, tak ktokoľvek sa môže prihlásiť. Môže to byť človek aj z SPPK, aj z AKS, aj Žiarislav, aj z ASYF, aj prisťahovalec z Afganistanu. Každý kto chce robiť na poliach. Dôležitejšie je aby sa podľa týchto pravidiel aj vyhodnocovalo. A ak je vo výzve podmienka, že žiadateľ nemá podĺžnosti voči poisťovniam, tak by vôbec, ale vôbec nemalo vadiť, či má doložené dokumenty s dátumom takým, alebo onakým. Ak sa preukáže, že dlžoby nemá, tak spĺňa podmienky. A žiadne obhajovanie PPA nemožno tolerovať, pretože toto je spôsob, ako uspokojiť očakávania "osôb blízkych".

A možno si ASYF dal anglickú skratku preto, lebo sa dištancuje od slovenského skorumpovaného prostredia.
(angličtinu by sme totiž nemali brať ako jazyk cudzí, ale ako jazyk samozrejmý v zglobalizovanom svete, tak ako je to bežné v Dánsku, Nórsku, Fínsku a iným maličkým krajinám - podobne maličkým ako Slovensko)

peter82 21-04-2017 07:45

Re: Vyhodnotenie dotácie Mladý Farmár 2016
 
Ale fakt uz by mohli kazdemu poslat vyjadrenie lebo je to uz vsetko na nervy a na psycho....

Zetor7711 21-04-2017 08:18

Re: Vyhodnotenie dotácie Mladý Farmár 2016
 
Pekný deň JarLetoJesenZima !
Vidím, že si poriadny špekulant .... a naozaj poriadne prešpekulovaný :)
Nejedná sa o žiadne urážky ani o žiadne osočovanie.
Alebo mladí poľnohospodári Slovenska nesmú vedieť alebo by nemali vedieť, že anglická skratka celá má podané o 50 000 € ?
To je podľa Teba osočovanie ?
Podľa Teba je osočovanie, že zoznam žiadateľov je zostavený tak, aby sa iba s námahou dalo zistiť, že z jednej adresy možno z jednej rodiny si popodávali žiadosti dve možno tri osoby ?
To sú podľa Teba urážky ?
Máš pravdu .... to sú špekulácie ! .... a na tie treba poukazovať, či sa Ti to páči alebo nepáči.
Je doslova nehorázne, ak si niekto kto pracuje v štátnej správe pýta od štátu peniaze na podnikanie ..... Na to poukazujem a v žiadnom prípade, opakujem, v žiadnom prípade neurážam ani neosočujem. Preto si nevymýšľaj a radšej sa zamysli nad tým koľko mladých, poctivých farmárov na Slovensku ten príspevok kvôli takým špekulantom nedostane.
Ja sa nestarám a nezaujímam o žiadneho Kožucha ani o Teba. Vôbec nie je zložité ak pohneš rozumom ( prepáč, ak nie si hlúpy ), pozrieť sa do toho zoznamu žiadateľov a zistíš len zo svojho regiónu či VÚC, mnoho zaujímavého a mnoho prekvapujúcich súvislostí.
Preto sme na tomto fóre ... aby sme hovorili úprimne a neklamali.
Ešte raz sa vyjadrím k tej anglickej skratke. Môj názor je taký, že je nelogická a doslova hlúpa. Ospravedlňujem sa za výraz ale tak to vnímam.
Združenie mladých farmárov Slovenska má anglickú skratku.
Nemá to nič spoločné s ovládaním angličtiny či iného jazyka.
Sústreď sa, osviež sa niečím a skús to prosím Ťa pochopiť. Nie je to zložité ani ťažké ..... :) ;)

JarLetoJesenZima 21-04-2017 09:14

Re: Vyhodnotenie dotácie Mladý Farmár 2016
 
Prajem Vám pekný deň Zetor 7711

Pojmy: "Osočovanie je vymyslená predikcia, predsudok, s negatívnym podtextom." To je to, keď mňa označíte za špekulanta. Ako vo vašom poslednom príspevku. Môžem to dokonca brať ako urážku.

Ako vravím, to že je niekto v združení, akomkoľvek, nebráni podať žiadosť. A ak sa podmienky výzvy spravodlivo vyhodnotia podľa pravidiel, a člen združenia by získal príspevok, je to úplne v poriadku. Podstatné je aby spĺňal pravidlá výzvy. Lebo občianske združenie je občianska iniciatíva. To nie je štátna správa.

Čo sa týka mien. Takto. Keby že máme intelektuálne vyspelú spoločnosť, verejné zoznamy by sa dali akceptovať. Ale nemáme. A v tejto situácii je potrebné spraviť verejný zoznam v kódoch žiadosti. Lebo sme neskutočne závistlivý a neprajný národ.

A čo sa týka zoznamu, naozaj mám inú robotu, ako závistlivo pozerať, kto tam je, kto dostal a kto nie. A odkiaľ je. Sú to zbytočné starosti, ktoré zabavujú aj Vašu myseľ.

A čo sa týka skratky ASYF, máte na to svoj názor, ktorý sa snažíte presadiť. Pomerne sebecké. Ja sa nikoho nesnažím presvedčiť o tom, že keď si dá združenie skratku v Uzbečtine, Angličtine, alebo v Sinhálčine, že si to musí premenovať, a to z dôvvodu, že je na Slovensku. Je to slobodné rozhodutie. A závisí iba na členoch združenia. Absolútne na nich. Neporušujú nijaké ustanovenie ani nič. Okrem iného, počul som, že aj v Maďarsku a Srbsku používajú tamojší mladí farmári skratku v Angličtine. A v jedinej anglicky hovoriacej krajine európskej únie - Írsku - majú skratku po Írsky/keltsky. A tak. Doprajme ľuďom slobodne sa nazývať.

PS: Pán Zetor 7711. Zostaňme pri vykaní - je to slušné -a hlavne je to Slovensky. Iba v angličtine sa zvykne v bežnom rozhovore s novým človekom tykať.

Misko13 21-04-2017 09:18

Re: Vyhodnotenie dotácie Mladý Farmár 2016
 
Citát:

Pôvodne zaslal Martin-AA
Zetor7711..... Áno tu prvu "chybičku" ako spomínaš/spomínate som samozrejme spravil, a v podstaate som to aj vo svojom prispevku uviedol. Je to vo výzve jasne dané "zo všetkých zdravotných poisťovní". Avšak až do dnešného dňa nerozumiem konaniu PPA v tom zmysle že vôbec žiadala akési doplnenia nakoľko vo výzve je jasne povedané že pri nesplnení všetkých náležitosti bude konanie automaticky zastavené. Chápal by som to v tom prípade ak by jej stačili resp. by akceptovala podklady vydané k AKTUÁLNEMU dátumu uvedenom v dodatočnom vyžiadaní. Ale ona to vážne žiadala k spätnému marcovému dátumu, teda k dátumu podania žiadosti ( v mojom prípade myslím k 7.3. 2016, prijali ju 8.3. 2016) Zetor píšeš, že to PPA od niekoho určite nežiadala spätne potvrdenie. No žiadala. Citujem z "Výzvy na doplnenie žiadosti o nenávratný finančný príspevok" ktorá mi bola doručená dňa resp. bola odoslaná 4.11. 2016 v ktorej sa okrem mojich údajov a požadovaných dokumentov uvádza, "Zároveň Vás upozorňujeme, že podmienky uvedené vo výzve na doplnenie žiadosti musí žiadateľ spĺňať ku dňu podania Žiadosti, t.j. doplnené doklady musia byť príslušnými inštitúciami vydané s dátumom, ktorý nesmie byť neskorší, ako dátum podania žiadosti o nenávratný finančný príspevok do podateľne PPA".


martin, toto urcite napadni, nemozu ta za toto vyhodit.

Ja1234 21-04-2017 09:27

Re: Vyhodnotenie dotácie Mladý Farmár 2016
 
Nechápem, prečo by nemohli byť žiadateľmi aj ľudia z ASYFu. Len pre to, že sa snažili ovplivniť, v akom znení má byť výzva? To mohol každý. Ak nepracujú priamo na orgáne, ktorí o podpore rozhoduje, alebo tam nemajú blízke rodinné zväzky, je to OK. A prečo by nemohlo byť viac žiadateľov z jednej rodiny? Čo je na tom špekulatívne? Každý s úspešných žiadateľov bude musieť splniť štandardný výstup aj podmienky ohľadom zamestnanosti a p. Tak nebude čo ja viem 10 kráv, ale 10 kráv + 10 koní a nebude zamestnaný 1, ale dvaja, traja... Aspoň si medzi sebou pomôžu. Keďže príjem z hospodárenia musí byť hlavný, tak budú musieť takto pracovať ako farmári všetci. Prečo znevýhodňovať ľudí za to, že sú rodina? Ak by druh z družkou podali obaja žiadosť a za miesto hospodárenia by označili každý iné miesto, nikdy by sa o nich nepolemizovalo. A je to to isté.

A ešte k tomu, že PPA žiadala antidatované potvrdenia, resp. navádzala žiadateľov na získavanie antidatovaných potvrdení. To je len jeden z možných výkladov, no právne moc neobstojí. PPA mala možnosť požiadať žiadateľov o doplnenie potvrdení, ak niečo chýbalo, napr. so ZP a podobne. Ak chcela spätný dátum, tak sa to dá vysvetliť aj tak, že dávala možnosť žiadateľom doplniť potvrdenia, ktoré v čase podania žiadostí mali k dispozícii, ale zabudli ich priložiť. Napr. Bol som pred podaním žiadosti na 20 úradoch, ktoré my vydali potvrdenia, ale do žiadosti som dal omylom len 19 a jednom my zostalo doma ležať na stole. Ak by sa tak stalo, mohol by som ho na vyzvanie PPA dodatočne doložiť. Viem, že to znie ako konštrukcia pritiahnutá za vlasi, ale je to iný výklad toho, ak PPA v novembri žiadala doložiť dokumenty s marcovím dátumom (pred podaním žiadosti). A možno sa to aj niekomu stalo. Ten môže byť teraz rád, že ho PPA upozornila na chybu - vyzvala na opravu.

Zetor7711 21-04-2017 10:54

Re: Vyhodnotenie dotácie Mladý Farmár 2016
 
Citát:

Pôvodne zaslal JarLetoJesenZima
Prajem Vám pekný deň Zetor 7711

Pojmy: "Osočovanie je vymyslená predikcia, predsudok, s negatívnym podtextom." To je to, keď mňa označíte za špekulanta. Ako vo vašom poslednom príspevku. Môžem to dokonca brať ako urážku.

Ako vravím, to že je niekto v združení, akomkoľvek, nebráni podať žiadosť. A ak sa podmienky výzvy spravodlivo vyhodnotia podľa pravidiel, a člen združenia by získal príspevok, je to úplne v poriadku. Podstatné je aby spĺňal pravidlá výzvy. Lebo občianske združenie je občianska iniciatíva. To nie je štátna správa.

Čo sa týka mien. Takto. Keby že máme intelektuálne vyspelú spoločnosť, verejné zoznamy by sa dali akceptovať. Ale nemáme. A v tejto situácii je potrebné spraviť verejný zoznam v kódoch žiadosti. Lebo sme neskutočne závistlivý a neprajný národ.

A čo sa týka zoznamu, naozaj mám inú robotu, ako závistlivo pozerať, kto tam je, kto dostal a kto nie. A odkiaľ je. Sú to zbytočné starosti, ktoré zabavujú aj Vašu myseľ.

A čo sa týka skratky ASYF, máte na to svoj názor, ktorý sa snažíte presadiť. Pomerne sebecké. Ja sa nikoho nesnažím presvedčiť o tom, že keď si dá združenie skratku v Uzbečtine, Angličtine, alebo v Sinhálčine, že si to musí premenovať, a to z dôvvodu, že je na Slovensku. Je to slobodné rozhodutie. A závisí iba na členoch združenia. Absolútne na nich. Neporušujú nijaké ustanovenie ani nič. Okrem iného, počul som, že aj v Maďarsku a Srbsku používajú tamojší mladí farmári skratku v Angličtine. A v jedinej anglicky hovoriacej krajine európskej únie - Írsku - majú skratku po Írsky/keltsky. A tak. Doprajme ľuďom slobodne sa nazývať.

PS: Pán Zetor 7711. Zostaňme pri vykaní - je to slušné -a hlavne je to Slovensky. Iba v angličtine sa zvykne v bežnom rozhovore s novým človekom tykať.

JarLetoJesenZima=Celý rok,
Takže Celý rok, sústreďte sa prosím na to čo čítate aj na to čo píšete :)
Nikde som nepísal, že ten kto je v združení si nemôže dať žiadosť, tak prosím neklamte a nezavádzajte všetkých tu ostatných.
Píšete, že občianske združenie je občianska iniciatíva a nie štátna správa. To vieme všetci aj bez Vás. Zrejme ste si asi nevšimli, že tou štátnou inštitúciou je PPA, ktorá výzvu vypísala a bude rozdeľovať financie EÚ.
Čo sa týka toho zoznamu .... ani na tretí x ste nepochopili čo som tým chcel povedať. Vy ste zrejme intelektuál a ten čo sa normálne slušne pýta kto a prečo bude mať v žiadosti vyhovené alebo nie, ten zrejme podľa Vás intelektuál asi nebude .... lebo má podľa Vás drzosť pýtať sa ako spravodlivo budú financie z fondov EÚ využité a komu pridelené.
Nesúhlasím s Vami, že je potrebné preto robiť zoznam v kódoch žiadosti. Prečo by sa tak malo robiť ? Pýtať sa prečo niekto financie mať pridelené bude a niekto nebude nie je ani závisť ani neprajnosť. Je to dokonca normálne, slušné aj transparentné. Ten "na ruby" napísaný zoznam by si mal práveže prezrieť každý jeden žiadateľ o NFP. Každý jeden .... tak ako ste si ho už pozrel zrejme aj Vy. Nikoho to nebude zaťažovať ani rozptyľovať.
A ešte raz sa vrátim k tým špekulantom.
Čudujete sa mne, že o nich hovorím ?
Veď o nich sa hovorí aj na PPA aj v anglickej skratke Združenia mladých farmárov .... taká je realita. Vy to nesledujete, nezaujímate sa o to ?
Také sú potom aj Vaše názory .... Bohužiaľ

Nefrit 21-04-2017 11:44

Re: Vyhodnotenie dotácie Mladý Farmár 2016
 
Zetor a JarLetoJesenZima, zbytocne zahlcujete diskusiu osobnymi invektivami a ani jeden nemate pravdu. Riesit, ci ma byt skratka anglicka? To vazne? Ved aj APA je anglicka a neriesi nikto. A jasne, ze cely projekt bol nastaveny pre spekulantov, ale nie je im co zavidiet. Zmeni sa garnitura a este budu musiet vracat- vzdy je riziko ist do takeho kseftu. Jediny, kto sa nabali, su tie poradenske agentury.
A praveze by malo byt vsetko transparentne a neskryvat sa pre moznymi "zavistlivcami". Ja tiez figurujem v zozname prijimatelov priamych platieb a vobec mi to nevadi. Ked je vsetko transparentne, nie je priestor na spekulacie. To je retorika Smeru- vsetko skryt. Ale vsetko, co je z verejnych zdrojov, ma byt zverejnene.
Pekny den.

JarLetoJesenZima 21-04-2017 11:54

Re: Vyhodnotenie dotácie Mladý Farmár 2016
 
Máte radosť zo zmeny názvov a mien. Pristúpim na Vašu hru :-)
Zetor 7711 = Brňák bez predku
Takže vás budem volať Brňák bez predku :-)

- Takže Brňák bez predku, sústreďte sa prosím na to čo čítate aj na to čo píšete. Písali ste napríklad menovite mená predsedníctva. A dávali do súvislosti so zoznamom žiadateľov a zároveň dávali otázku či je to náhoda? A ja Vám vravím, že ak sú dodržané pravidlá, tak by ste sa nemali nad tým vzrušovať.

Pýtať sa, ako spravodlivo budú financie rozdelené je správna požiadavka. Myslím si, že to je povinnosť dohliadať na štát.
No potrebné je aj pamätať na ochranu súkromia. Ak v lotérii vyhráte 65000 €, tiež to Tipos nezverejní, lebo vie, že na Slovensku je mnoho neprajníkov, lupičov a vypaľovačov, ktorí by si z týchto peňazí chceli uchmatnúť. Podobné je to aj s výzvou 6.1.

Som rád, že viete, čo je občianske združenie, aj čo je PPA. To ma teší. Určite poznáte aj nejakú kartovú hru. A vysvetlím Vám to príkladom. Predstavte si, že PPA je bankár, nastavila pravidlá hry a rozdala karty. Prečo to spravila tak ako to spravila, to by sme sa všetci spoločne mali spýtať. Nechala tak priestor množstvu rôznych variácií. Ale pripomínam, PPA rozdala karty a povedala pravidlá. A to, ako kto naloží s kartami, kto ako využije svoje možnosti, ako zahrá svoju hru, to je všetko len dôsledkom rozhodnutia PPA. V tomto kontexte je špekulant každý účastník hry. Každý, kto vezme do ruky karty a hrá, napíše žiadosť a čaká. Lebo to robí namiesto kŕmenia dobytka, alebo práce na poli. Je to zlé? Tak to je nastavené.

PS: Teší ma, že ma považujete za intelektuála, je to pre mňa kompliment a povzbudenie. Dôkaz o tom, že moje príspevky majú logiku.

peter82 21-04-2017 12:19

Re: Vyhodnotenie dotácie Mladý Farmár 2016
 
dostal dnes niekto odpoved?

JackoPeter 21-04-2017 12:26

Re: Vyhodnotenie dotácie Mladý Farmár 2016
 
Citát:

Pôvodne zaslal peter82
dostal dnes niekto odpoved?

Nie :) uvidíme čo ukáže další týždeň

dowink 21-04-2017 13:10

Re: Vyhodnotenie dotácie Mladý Farmár 2016
 
Podla mna je svinstvo a chorobna chamtivost ked ma niekdo na dvore techniku za niekolko milionov a žiada dotáciu na meno ženy,detí...krsnátek hocikoho... podmienky majú splnené už teraz len sa zmeni meno. Žebráci čo sa vozime na starých majoroch a bojujeme jak sa da dostaneme ***** lebo henté hovadá to zhrabnu lebo majú body.. grcaam a aby im ruky zdreveneli

Ja1234 21-04-2017 13:27

Re: Vyhodnotenie dotácie Mladý Farmár 2016
 
Citát:

Pôvodne zaslal dowink
Podla mna je svinstvo a chorobna chamtivost ked ma niekdo na dvore techniku za niekolko milionov a žiada dotáciu na meno ženy,detí...krsnátek hocikoho... podmienky majú splnené už teraz len sa zmeni meno. Žebráci čo sa vozime na starých majoroch a bojujeme jak sa da dostaneme ***** lebo henté hovadá to zhrabnu lebo majú body.. grcaam a aby im ruky zdreveneli

To hej. Ak už v rodine niekto podmienky spĺňa a teraz to prevedie na iného, to je nechutné. Ale na to sa rozumné pravidlá nedajú hádam ani ustanoviť. Ak to nebude môcť napísať na ženu, napíše na bratranca, iného koňa. Ja som písal o tom, že v rodine môžu chcieť začať aj viacerí...

dowink 21-04-2017 14:00

Re: Vyhodnotenie dotácie Mladý Farmár 2016
 
jasne.mas pravdu.ked zacnem z bratom a sestrou odnuly..ok.ale ked mam doma new holand ,john deer,postrekovac pavúka, stádo zvierat tak...hambil by som sa pozret do zrkadla kebysom niekomu ujbl..par tisic,ktore niekomu ozaj pomozu zacat.Ten hajzlik milionar to mátake vreckove

Ja1234 21-04-2017 14:07

Re: Vyhodnotenie dotácie Mladý Farmár 2016
 
Citát:

Pôvodne zaslal dowink
jasne.mas pravdu.ked zacnem z bratom a sestrou odnuly..ok.ale ked mam doma new holand ,john deer,postrekovac pavúka, stádo zvierat tak...hambil by som sa pozret do zrkadla kebysom niekomu ujbl..par tisic,ktore niekomu ozaj pomozu zacat.Ten hajzlik milionar to mátake vreckove

V tom sa samozrejme zhodneme - neviem si predstaviť, že by mi to svedomie dovolilo.

Misko13 21-04-2017 19:58

Re: Vyhodnotenie dotácie Mladý Farmár 2016
 
Citát:

Pôvodne zaslal Ja1234
Nechápem, prečo by nemohli byť žiadateľmi aj ľudia z ASYFu. Len pre to, že sa snažili ovplivniť, v akom znení má byť výzva? To mohol každý. Ak nepracujú priamo na orgáne, ktorí o podpore rozhoduje, alebo tam nemajú blízke rodinné zväzky, je to OK. A prečo by nemohlo byť viac žiadateľov z jednej rodiny? Čo je na tom špekulatívne? Každý s úspešných žiadateľov bude musieť splniť štandardný výstup aj podmienky ohľadom zamestnanosti a p. Tak nebude čo ja viem 10 kráv, ale 10 kráv + 10 koní a nebude zamestnaný 1, ale dvaja, traja... Aspoň si medzi sebou pomôžu. Keďže príjem z hospodárenia musí byť hlavný, tak budú musieť takto pracovať ako farmári všetci. Prečo znevýhodňovať ľudí za to, že sú rodina? Ak by druh z družkou podali obaja žiadosť a za miesto hospodárenia by označili každý iné miesto, nikdy by sa o nich nepolemizovalo. A je to to isté.

A ešte k tomu, že PPA žiadala antidatované potvrdenia, resp. navádzala žiadateľov na získavanie antidatovaných potvrdení. To je len jeden z možných výkladov, no právne moc neobstojí. PPA mala možnosť požiadať žiadateľov o doplnenie potvrdení, ak niečo chýbalo, napr. so ZP a podobne. Ak chcela spätný dátum, tak sa to dá vysvetliť aj tak, že dávala možnosť žiadateľom doplniť potvrdenia, ktoré v čase podania žiadostí mali k dispozícii, ale zabudli ich priložiť. Napr. Bol som pred podaním žiadosti na 20 úradoch, ktoré my vydali potvrdenia, ale do žiadosti som dal omylom len 19 a jednom my zostalo doma ležať na stole. Ak by sa tak stalo, mohol by som ho na vyzvanie PPA dodatočne doložiť. Viem, že to znie ako konštrukcia pritiahnutá za vlasi, ale je to iný výklad toho, ak PPA v novembri žiadala doložiť dokumenty s marcovím dátumom (pred podaním žiadosti). A možno sa to aj niekomu stalo. Ten môže byť teraz rád, že ho PPA upozornila na chybu - vyzvala na opravu.


co sa taky tvojej uvahy s antidatovymi potvrdeniami, tak nemyslim, ze tvoja uvaha je spravna a takto sa statne organy nemozu spravat. Nemozu totiz vediet, ci dane potvrdenie mas a len si ho zabudol prilozit. Ak ho nemas, tak automaticky nemozes splnit podmienku lebo urad ti potvrdenie so spätnym datumom nevyda.

Ja1234 21-04-2017 20:22

Re: Vyhodnotenie dotácie Mladý Farmár 2016
 
Citát:

Pôvodne zaslal Misko13
co sa taky tvojej uvahy s antidatovymi potvrdeniami, tak nemyslim, ze tvoja uvaha je spravna a takto sa statne organy nemozu spravat. Nemozu totiz vediet, ci dane potvrdenie mas a len si ho zabudol prilozit. Ak ho nemas, tak automaticky nemozes splnit podmienku lebo urad ti potvrdenie so spätnym datumom nevyda.

Veď práve. Úrad nemôže vedieť, či také potvrdenie máš a tak ti dáva možnosť ho doplniť, ak by si ho náhodou mal. Moja úvaha bola hlavne o tom, že takouto argumentáciou je veľmi jednoduché a účinné sa brániť, ak by som bol úrad a niekto by ma napadol za to, že chcem od ľudí antidatované potvrdenia. Úrad nenapísal, že choďte napr. na zdravotku a pýtajte si potvrdenie so spätným dátumom. PPA napísala, dajte nám potvrdenie s dátumom podania žiadosti. To zároveň znamená, že ak ho nemáte - smola.

peter82 22-04-2017 06:08

Re: Vyhodnotenie dotácie Mladý Farmár 2016
 
Citát:

Pôvodne zaslal Ja1234
Veď práve. Úrad nemôže vedieť, či také potvrdenie máš a tak ti dáva možnosť ho doplniť, ak by si ho náhodou mal. Moja úvaha bola hlavne o tom, že takouto argumentáciou je veľmi jednoduché a účinné sa brániť, ak by som bol úrad a niekto by ma napadol za to, že chcem od ľudí antidatované potvrdenia. Úrad nenapísal, že choďte napr. na zdravotku a pýtajte si potvrdenie so spätným dátumom. PPA napísala, dajte nám potvrdenie s dátumom podania žiadosti. To zároveň znamená, že ak ho nemáte - smola.



UZ som to tu raz pisal ale neviem ci posielali kazdemu iny papier ale mne prislo takt:Prosia doplnit papire zo vsetkyhc zdravotnych poistovni EVIDOVANYCH NA ICO PLATITELA POISTNEHO O VYROVNANYCH ZAVAZKOCH PO LEHOTE SPLATNOSTI K AKTUALNEMU DATUMU....K AKTUALNEMU DATUMU...Neziadali k datumu jak vy tu pisete....

Ja1234 22-04-2017 06:38

Re: Vyhodnotenie dotácie Mladý Farmár 2016
 
Citát:

Pôvodne zaslal peter82
UZ som to tu raz pisal ale neviem ci posielali kazdemu iny papier ale mne prislo takt:Prosia doplnit papire zo vsetkyhc zdravotnych poistovni EVIDOVANYCH NA ICO PLATITELA POISTNEHO O VYROVNANYCH ZAVAZKOCH PO LEHOTE SPLATNOSTI K AKTUALNEMU DATUMU....K AKTUALNEMU DATUMU...Neziadali k datumu jak vy tu pisete....

Viem, že vám to prišlo takto. Sú tu ale vyradení ludia, ktorým to prišlo s inou formulkou, kde bolo zrejmé, že potvrdenia majú byť marcové. Vyzerá to ale tak, že toto došlo len talým, ktorí úplne nedodali nejaký papier. Pri zdravotke (len zdravotke), ak ju niekto dodal aspoň na r.č., alebo IČO a žiadali na to druhé, zrejme vyžadovali potvrdenia s aktuálnym dátumom. Myslím si, ale to je len domnienka, že ak niekto nejaký papier vyložene nepriložil, je to výrazné porušenie pravidiel a tak mal byť podľa výzvy autamaticky vylúčený. Takým ľuďom dali šancu priložiť potvrdenia, ale len ak ich už mali vydané v marci a len ich zabudli do žiadosti vložiť. A ak chýbalo potvrdenie zdravotky na IČO, alebo R.Č., a zároveň ale v žiadosti boli priložené potvrdenia všetkých ZP, vydanéna na aspoň jeden z týchto identyfikátorov, vyžadovali potvrdenia na ten druhý identyfikátor s aktuálnym dátumom. Nešlo totiž o hrubú chybu žiadateľov, lebo výzva nešpecifikovala, či má ísť o potvrdenia na IČO, alebo R.Č. Inak. Keďže žiadatelia mali pridelené IČO, pod ktorím o dotáciu žiadali, požiadavka potvrdenia na R.Č. je divná. Ale tak, právo na to mali. Je to ale len úvaha.

Misko13 22-04-2017 10:04

Re: Vyhodnotenie dotácie Mladý Farmár 2016
 
Citát:

Pôvodne zaslal Ja1234
Viem, že vám to prišlo takto. Sú tu ale vyradení ludia, ktorým to prišlo s inou formulkou, kde bolo zrejmé, že potvrdenia majú byť marcové. Vyzerá to ale tak, že toto došlo len talým, ktorí úplne nedodali nejaký papier. Pri zdravotke (len zdravotke), ak ju niekto dodal aspoň na r.č., alebo IČO a žiadali na to druhé, zrejme vyžadovali potvrdenia s aktuálnym dátumom. Myslím si, ale to je len domnienka, že ak niekto nejaký papier vyložene nepriložil, je to výrazné porušenie pravidiel a tak mal byť podľa výzvy autamaticky vylúčený. Takým ľuďom dali šancu priložiť potvrdenia, ale len ak ich už mali vydané v marci a len ich zabudli do žiadosti vložiť. A ak chýbalo potvrdenie zdravotky na IČO, alebo R.Č., a zároveň ale v žiadosti boli priložené potvrdenia všetkých ZP, vydanéna na aspoň jeden z týchto identyfikátorov, vyžadovali potvrdenia na ten druhý identyfikátor s aktuálnym dátumom. Nešlo totiž o hrubú chybu žiadateľov, lebo výzva nešpecifikovala, či má ísť o potvrdenia na IČO, alebo R.Č. Inak. Keďže žiadatelia mali pridelené IČO, pod ktorím o dotáciu žiadali, požiadavka potvrdenia na R.Č. je divná. Ale tak, právo na to mali. Je to ale len úvaha.


Fakt je tvoja uvaha nespravna. Musia ti dat moznost na doplnenie chybajucich nalezitosti a nemozu spekulovat, ci to potvrdenie mas a len si ho zabudol prilozit. Takto sa to nikdy neriesi. POkial su teda informacie spravne a od niektorych farmarov ziadaju dokumenty so spätnym datumom, tak je ich postup nespravny a napadnutelny. Ja by som sa urcite odvolal jednak na riadiaci organ a jednak aj na vyssie organy ako CKO a pod.

Ja1234 22-04-2017 10:37

Re: Vyhodnotenie dotácie Mladý Farmár 2016
 
Citát:

Pôvodne zaslal Misko13
Fakt je tvoja uvaha nespravna. Musia ti dat moznost na doplnenie chybajucich nalezitosti a nemozu spekulovat, ci to potvrdenie mas a len si ho zabudol prilozit. Takto sa to nikdy neriesi. POkial su teda informacie spravne a od niektorych farmarov ziadaju dokumenty so spätnym datumom, tak je ich postup nespravny a napadnutelny. Ja by som sa urcite odvolal jednak na riadiaci organ a jednak aj na vyssie organy ako CKO a pod.

Práveže nemusia. Výzva jasne uvádza, že ak žiadosť nie je kompletná v čase podania, teda aj s prílohami, konanie sa automaticky zastavuje. Takto som si to včera overil priamo z výzvy. To skôr vyzerá, že tie konania mali rovno zastaviť a nežiadať dodatočné dopĺňanie, ak daný dokument v žiadosti úplne chýbal. Toto spravili nad rámec pravidiel. Samozrejme nepíšem o tých, čo dodali nevyhovujúce potvrdenia so ZP, lebo u nich bola žiadosť kompletná, PPA využila len svoje právo z výzvy na dodatočné doplnenie dokumentov. No zároveň priznávam, že všetky dokumenty som opätovne nečítal a existuje kopec nadradených dokumentov s vyššou právnou účinnosťou. A pre istotu - nie som ani zamestnanec, či blízka osoba PPA. :) Veď uvidíme.

Zetor7711 22-04-2017 10:46

Re: Vyhodnotenie dotácie Mladý Farmár 2016
 
Citát:

Pôvodne zaslal JarLetoJesenZima
Máte radosť zo zmeny názvov a mien. Pristúpim na Vašu hru :-)
Zetor 7711 = Brňák bez predku
Takže vás budem volať Brňák bez predku :-)

- Takže Brňák bez predku, sústreďte sa prosím na to čo čítate aj na to čo píšete. Písali ste napríklad menovite mená predsedníctva. A dávali do súvislosti so zoznamom žiadateľov a zároveň dávali otázku či je to náhoda? A ja Vám vravím, že ak sú dodržané pravidlá, tak by ste sa nemali nad tým vzrušovať.

Pýtať sa, ako spravodlivo budú financie rozdelené je správna požiadavka. Myslím si, že to je povinnosť dohliadať na štát.
No potrebné je aj pamätať na ochranu súkromia. Ak v lotérii vyhráte 65000 €, tiež to Tipos nezverejní, lebo vie, že na Slovensku je mnoho neprajníkov, lupičov a vypaľovačov, ktorí by si z týchto peňazí chceli uchmatnúť. Podobné je to aj s výzvou 6.1.

Som rád, že viete, čo je občianske združenie, aj čo je PPA. To ma teší. Určite poznáte aj nejakú kartovú hru. A vysvetlím Vám to príkladom. Predstavte si, že PPA je bankár, nastavila pravidlá hry a rozdala karty. Prečo to spravila tak ako to spravila, to by sme sa všetci spoločne mali spýtať. Nechala tak priestor množstvu rôznych variácií. Ale pripomínam, PPA rozdala karty a povedala pravidlá. A to, ako kto naloží s kartami, kto ako využije svoje možnosti, ako zahrá svoju hru, to je všetko len dôsledkom rozhodnutia PPA. V tomto kontexte je špekulant každý účastník hry. Každý, kto vezme do ruky karty a hrá, napíše žiadosť a čaká. Lebo to robí namiesto kŕmenia dobytka, alebo práce na poli. Je to zlé? Tak to je nastavené.

PS: Teší ma, že ma považujete za intelektuála, je to pre mňa kompliment a povzbudenie. Dôkaz o tom, že moje príspevky majú logiku.

JarLetJesenZima,
ospravedlňujem sa za výraz :) ale Ty si Čistá trúba, intelektuálna čistá trúba :confused:, naozaj tie Tvoje príspevky nemajú chybu :) a môžeš byť na ne iba hrdý ;)

dowink 22-04-2017 11:04

Re: Vyhodnotenie dotácie Mladý Farmár 2016
 
ked chodi niekto na facebook je tam pán Hlučil.On je odbornik na túto temu tak napiste jemu.Vie zaisto uplne všetko..:D

JarLetoJesenZima 22-04-2017 12:52

Re: Vyhodnotenie dotácie Mladý Farmár 2016
 
Citát:

Pôvodne zaslal Nefrit
Zetor a JarLetoJesenZima, zbytocne zahlcujete diskusiu osobnymi invektivami a ani jeden nemate pravdu. Riesit, ci ma byt skratka anglicka? To vazne? Ved aj APA je anglicka a neriesi nikto. A jasne, ze cely projekt bol nastaveny pre spekulantov, ale nie je im co zavidiet. Zmeni sa garnitura a este budu musiet vracat- vzdy je riziko ist do takeho kseftu. Jediny, kto sa nabali, su tie poradenske agentury.
A praveze by malo byt vsetko transparentne a neskryvat sa pre moznymi "zavistlivcami". Ja tiez figurujem v zozname prijimatelov priamych platieb a vobec mi to nevadi. Ked je vsetko transparentne, nie je priestor na spekulacie. To je retorika Smeru- vsetko skryt. Ale vsetko, co je z verejnych zdrojov, ma byt zverejnene.
Pekny den.


1) Ak sa v niečom mýlim, napíšte mi to.
2) Ak by vás niekto neprávom označil za špekulanta, alebo trúbu, je povinnosťou reagovať a brániť sa.

JarLetoJesenZima 22-04-2017 13:01

Re: Vyhodnotenie dotácie Mladý Farmár 2016
 
Citát:

Pôvodne zaslal Zetor7711
JarLetJesenZima,
ospravedlňujem sa za výraz :) ale Ty si Čistá trúba, intelektuálna čistá trúba :confused:, naozaj tie Tvoje príspevky nemajú chybu :) a môžeš byť na ne iba hrdý ;)



Opät sme pri tom anglickom tykaní.
1) Navrhujem - zostaňme pri vykaní.
2) A tiež navrhujem- neurážajme sa pojmami "špekulant, čistá trúba". Vypovedá to síce o vašom slovníku, no myslím si, že by sme mohli zachovať slušnosť.

3) Ak v mojich príspevkoch píšem niekde nepravdu, povedzte mi to.

Zetor7711 22-04-2017 22:18

Re: Vyhodnotenie dotácie Mladý Farmár 2016
 
Nebudem už na Teba vôbec reagovať lebo mám pocit, že si nastrčený provokatér .... :cool:

peter82 23-04-2017 18:03

Re: Vyhodnotenie dotácie Mladý Farmár 2016
 
Nastava posledny tyzden tak uvidime co prinesie....

Herbarec 24-04-2017 09:25

Re: Vyhodnotenie dotácie Mladý Farmár 2016
 
Citát:

Pôvodne zaslal Misko13
Fakt je tvoja uvaha nespravna. Musia ti dat moznost na doplnenie chybajucich nalezitosti a nemozu spekulovat, ci to potvrdenie mas a len si ho zabudol prilozit. Takto sa to nikdy neriesi. POkial su teda informacie spravne a od niektorych farmarov ziadaju dokumenty so spätnym datumom, tak je ich postup nespravny a napadnutelny. Ja by som sa urcite odvolal jednak na riadiaci organ a jednak aj na vyssie organy ako CKO a pod.



Nemusa dat moznost... V instrukciach k ziadosti bolo jasne napisane, ze ak ziadost nebude kompletna,tzn. nebude mat vsetky prilohy, bude okamzite zamietnuta. To, ze im dali moznost dolozit dodatocne tieto chybajuce potvrdenia, pre pripad , ze ich mali ale omylom zabudli vlozit do obalky, je ustretovy krok..... Nemuseli im dat tuto moznost..... To neznamena,ze chceli antidatovane potvdenia.

Zetor7711 24-04-2017 09:52

Re: Vyhodnotenie dotácie Mladý Farmár 2016
 
Citát:

Pôvodne zaslal Herbarec
Nemusa dat moznost... V instrukciach k ziadosti bolo jasne napisane, ze ak ziadost nebude kompletna,tzn. nebude mat vsetky prilohy, bude okamzite zamietnuta. To, ze im dali moznost dolozit dodatocne tieto chybajuce potvrdenia, pre pripad , ze ich mali ale omylom zabudli vlozit do obalky, je ustretovy krok..... Nemuseli im dat tuto moznost..... To neznamena,ze chceli antidatovane potvdenia.

Ja si myslím, že museli a aj dali možnosť chyby a nedostatky opraviť a doplniť.
Neviem o akých inštrukciách píšeš ale v príručke pre žiadateľov je jasne napísané, že ak bude potrebné, budú žiadateľom zasielané výzvy na doplnenie. Podľa mnohých vyjadrení tu na tomto fóre, sa tak aj dialo .... a asi je to aj v poriadku a pre žiadateľov, mladých farmárov aj dobre ...

peter82 24-04-2017 10:01

Re: Vyhodnotenie dotácie Mladý Farmár 2016
 
Citát:

Pôvodne zaslal Zetor7711
Ja si myslím, že museli a aj dali možnosť chyby a nedostatky opraviť a doplniť.
Neviem o akých inštrukciách píšeš ale v príručke pre žiadateľov je jasne napísané, že ak bude potrebné, budú žiadateľom zasielané výzvy na doplnenie. Podľa mnohých vyjadrení tu na tomto fóre, sa tak aj dialo .... a asi je to aj v poriadku a pre žiadateľov, mladých farmárov aj dobre ...


Ano vyzvy na doplnenie aj zasielali....Ja som mal vsetky zdravotne poistovne na rodne cislo a potom my dosiel papier aby som to doplnil na ico..takze rychlo som to vybavil a zaslal tak ako to ziadali ...Tak a teraz uz len cakam..

dowink 24-04-2017 10:48

Re: Vyhodnotenie dotácie Mladý Farmár 2016
 
Zetro ser na to.nema zmysel nič riešit...ani nikoho.Nechaj odbornikov ,oni maju svoj svet


Všetky časové údaje sú vo "svetovom čase" +1 hodiny. Teraz je 02:51.

Fórum používa : vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright © 2006 Agroinštitút Nitra, š.p..