![]() |
Re: Vyhodnotenie dotácie Mladý Farmár 2016
Citát:
Dobry den aj mne vtedy prislo s PPa aby som doplnil papire a ziadali toto cirujem:Doložit original alebo uradne overene fotokopie potvrdenia zdravotnych poistovni/dovera,vseobecna,union) evidovanych na Ičo platitela poisteneho o vyrovnanych zavazkoch po lehote splatnosti k aktualnemu datumu.....Pisalo tam K AKTUALNEMU DATUMU........ |
Re: Vyhodnotenie dotácie Mladý Farmár 2016
Citát:
|
Re: Vyhodnotenie dotácie Mladý Farmár 2016
Zetor7711..... Áno tu prvu "chybičku" ako spomínaš/spomínate som samozrejme spravil, a v podstaate som to aj vo svojom prispevku uviedol. Je to vo výzve jasne dané "zo všetkých zdravotných poisťovní". Avšak až do dnešného dňa nerozumiem konaniu PPA v tom zmysle že vôbec žiadala akési doplnenia nakoľko vo výzve je jasne povedané že pri nesplnení všetkých náležitosti bude konanie automaticky zastavené. Chápal by som to v tom prípade ak by jej stačili resp. by akceptovala podklady vydané k AKTUÁLNEMU dátumu uvedenom v dodatočnom vyžiadaní. Ale ona to vážne žiadala k spätnému marcovému dátumu, teda k dátumu podania žiadosti ( v mojom prípade myslím k 7.3. 2016, prijali ju 8.3. 2016) Zetor píšeš, že to PPA od niekoho určite nežiadala spätne potvrdenie. No žiadala. Citujem z "Výzvy na doplnenie žiadosti o nenávratný finančný príspevok" ktorá mi bola doručená dňa resp. bola odoslaná 4.11. 2016 v ktorej sa okrem mojich údajov a požadovaných dokumentov uvádza, "Zároveň Vás upozorňujeme, že podmienky uvedené vo výzve na doplnenie žiadosti musí žiadateľ spĺňať ku dňu podania Žiadosti, t.j. doplnené doklady musia byť príslušnými inštitúciami vydané s dátumom, ktorý nesmie byť neskorší, ako dátum podania žiadosti o nenávratný finančný príspevok do podateľne PPA".
|
Re: Vyhodnotenie dotácie Mladý Farmár 2016
Citát:
Mam pocit ze kazdemu posielali inak ...neviem....zatial my nic neprislo tak cakam dalej... |
Re: Vyhodnotenie dotácie Mladý Farmár 2016
Citát:
|
Re: Vyhodnotenie dotácie Mladý Farmár 2016
Citát:
Neviem ziadali na ičo dodal som na ičo...teraz uz len cakat co pride.. |
Re: Vyhodnotenie dotácie Mladý Farmár 2016
Zoznam žiadateľov podľa začiatočných písmen titulov, resp. mien a nie podľa začiatočných písmen priezvisk , to je sila :D . Nemusíme hádať prečo to tak je. Iba dúfajme, že ak niekto chcel zakryť rovnaké adresy, že sa na to príde, resp. už prišlo. Tak ako napr., že si žiadosť podala účtovníčka istého obecného úradu a zároveň dcéra starostu a že si pre istotu podal žiadosť aj starostov syn, dúfajme, že aj na takéto fintičky niektorých, sa príde ......:p
|
Re: Vyhodnotenie dotácie Mladý Farmár 2016
Citát:
A prosim Vás kde je ten zoznam ziadateľov? |
Re: Vyhodnotenie dotácie Mladý Farmár 2016
Napr. aj tu na strane 6 ..... Wolfpack .... Účastníci zájazdu :-)
|
Re: Vyhodnotenie dotácie Mladý Farmár 2016
Prajem pekný deň všetkým. Mám dôležitú informáciu.
Sledujem tieto príspevky a musím vyjadriť toto zamyslenie. Hlavne nad kolegom 7711. Jeho reč je: Urážať druhých. Osočovať. Obviňovať ich zo špekulácií. A pritom mať naštudovanú výzvu dopodrobna. Špekulant? Nevyjadril k tomu, že by peniaze chcel. Hm. A vzhľadom k pokojnému postoju k PPA? A nevedomosti o rozhodnutiach kde sa žiada spätný dátum? A prečo sa nechce predstaviť? Hm... ? Hm... ? Žeby to bol pán Kožuch? Všetci vieme, že má povahu si niečo riešiť. Rôznymi cestami. Že by si potreboval ventilovať strach zo samosprávy, strach z ASYF, ktorí majú kontakty priamo na európsku komisiu? A poukazujú na neprávosti ktoré sa dejú, či už vyčerpaním skoro celého PRV, alebo snahou zrušiť výzvu 6.1 (lebo táto mala byť zrušená, ale pre odpor sa nakoniec obetovala a zrušila výzva LEADER)..? No to je len taká nezáväzná úvaha, dúfam, že nebudem mať kontrolu, ak mi náhodná kontrola príde, určite to tu napíšem :-) Iné som chcel. Ak máme výzvu. A sú tam pravidlá. Tie pravidlá nastavilo ministerstvo. Nikto iný. Ak ich nastavilo tak ako sú, tak ktokoľvek sa môže prihlásiť. Môže to byť človek aj z SPPK, aj z AKS, aj Žiarislav, aj z ASYF, aj prisťahovalec z Afganistanu. Každý kto chce robiť na poliach. Dôležitejšie je aby sa podľa týchto pravidiel aj vyhodnocovalo. A ak je vo výzve podmienka, že žiadateľ nemá podĺžnosti voči poisťovniam, tak by vôbec, ale vôbec nemalo vadiť, či má doložené dokumenty s dátumom takým, alebo onakým. Ak sa preukáže, že dlžoby nemá, tak spĺňa podmienky. A žiadne obhajovanie PPA nemožno tolerovať, pretože toto je spôsob, ako uspokojiť očakávania "osôb blízkych". A možno si ASYF dal anglickú skratku preto, lebo sa dištancuje od slovenského skorumpovaného prostredia. (angličtinu by sme totiž nemali brať ako jazyk cudzí, ale ako jazyk samozrejmý v zglobalizovanom svete, tak ako je to bežné v Dánsku, Nórsku, Fínsku a iným maličkým krajinám - podobne maličkým ako Slovensko) |
Re: Vyhodnotenie dotácie Mladý Farmár 2016
Ale fakt uz by mohli kazdemu poslat vyjadrenie lebo je to uz vsetko na nervy a na psycho....
|
Re: Vyhodnotenie dotácie Mladý Farmár 2016
Pekný deň JarLetoJesenZima !
Vidím, že si poriadny špekulant .... a naozaj poriadne prešpekulovaný :) Nejedná sa o žiadne urážky ani o žiadne osočovanie. Alebo mladí poľnohospodári Slovenska nesmú vedieť alebo by nemali vedieť, že anglická skratka celá má podané o 50 000 € ? To je podľa Teba osočovanie ? Podľa Teba je osočovanie, že zoznam žiadateľov je zostavený tak, aby sa iba s námahou dalo zistiť, že z jednej adresy možno z jednej rodiny si popodávali žiadosti dve možno tri osoby ? To sú podľa Teba urážky ? Máš pravdu .... to sú špekulácie ! .... a na tie treba poukazovať, či sa Ti to páči alebo nepáči. Je doslova nehorázne, ak si niekto kto pracuje v štátnej správe pýta od štátu peniaze na podnikanie ..... Na to poukazujem a v žiadnom prípade, opakujem, v žiadnom prípade neurážam ani neosočujem. Preto si nevymýšľaj a radšej sa zamysli nad tým koľko mladých, poctivých farmárov na Slovensku ten príspevok kvôli takým špekulantom nedostane. Ja sa nestarám a nezaujímam o žiadneho Kožucha ani o Teba. Vôbec nie je zložité ak pohneš rozumom ( prepáč, ak nie si hlúpy ), pozrieť sa do toho zoznamu žiadateľov a zistíš len zo svojho regiónu či VÚC, mnoho zaujímavého a mnoho prekvapujúcich súvislostí. Preto sme na tomto fóre ... aby sme hovorili úprimne a neklamali. Ešte raz sa vyjadrím k tej anglickej skratke. Môj názor je taký, že je nelogická a doslova hlúpa. Ospravedlňujem sa za výraz ale tak to vnímam. Združenie mladých farmárov Slovenska má anglickú skratku. Nemá to nič spoločné s ovládaním angličtiny či iného jazyka. Sústreď sa, osviež sa niečím a skús to prosím Ťa pochopiť. Nie je to zložité ani ťažké ..... :) ;) |
Re: Vyhodnotenie dotácie Mladý Farmár 2016
Prajem Vám pekný deň Zetor 7711
Pojmy: "Osočovanie je vymyslená predikcia, predsudok, s negatívnym podtextom." To je to, keď mňa označíte za špekulanta. Ako vo vašom poslednom príspevku. Môžem to dokonca brať ako urážku. Ako vravím, to že je niekto v združení, akomkoľvek, nebráni podať žiadosť. A ak sa podmienky výzvy spravodlivo vyhodnotia podľa pravidiel, a člen združenia by získal príspevok, je to úplne v poriadku. Podstatné je aby spĺňal pravidlá výzvy. Lebo občianske združenie je občianska iniciatíva. To nie je štátna správa. Čo sa týka mien. Takto. Keby že máme intelektuálne vyspelú spoločnosť, verejné zoznamy by sa dali akceptovať. Ale nemáme. A v tejto situácii je potrebné spraviť verejný zoznam v kódoch žiadosti. Lebo sme neskutočne závistlivý a neprajný národ. A čo sa týka zoznamu, naozaj mám inú robotu, ako závistlivo pozerať, kto tam je, kto dostal a kto nie. A odkiaľ je. Sú to zbytočné starosti, ktoré zabavujú aj Vašu myseľ. A čo sa týka skratky ASYF, máte na to svoj názor, ktorý sa snažíte presadiť. Pomerne sebecké. Ja sa nikoho nesnažím presvedčiť o tom, že keď si dá združenie skratku v Uzbečtine, Angličtine, alebo v Sinhálčine, že si to musí premenovať, a to z dôvvodu, že je na Slovensku. Je to slobodné rozhodutie. A závisí iba na členoch združenia. Absolútne na nich. Neporušujú nijaké ustanovenie ani nič. Okrem iného, počul som, že aj v Maďarsku a Srbsku používajú tamojší mladí farmári skratku v Angličtine. A v jedinej anglicky hovoriacej krajine európskej únie - Írsku - majú skratku po Írsky/keltsky. A tak. Doprajme ľuďom slobodne sa nazývať. PS: Pán Zetor 7711. Zostaňme pri vykaní - je to slušné -a hlavne je to Slovensky. Iba v angličtine sa zvykne v bežnom rozhovore s novým človekom tykať. |
Re: Vyhodnotenie dotácie Mladý Farmár 2016
Citát:
martin, toto urcite napadni, nemozu ta za toto vyhodit. |
Re: Vyhodnotenie dotácie Mladý Farmár 2016
Nechápem, prečo by nemohli byť žiadateľmi aj ľudia z ASYFu. Len pre to, že sa snažili ovplivniť, v akom znení má byť výzva? To mohol každý. Ak nepracujú priamo na orgáne, ktorí o podpore rozhoduje, alebo tam nemajú blízke rodinné zväzky, je to OK. A prečo by nemohlo byť viac žiadateľov z jednej rodiny? Čo je na tom špekulatívne? Každý s úspešných žiadateľov bude musieť splniť štandardný výstup aj podmienky ohľadom zamestnanosti a p. Tak nebude čo ja viem 10 kráv, ale 10 kráv + 10 koní a nebude zamestnaný 1, ale dvaja, traja... Aspoň si medzi sebou pomôžu. Keďže príjem z hospodárenia musí byť hlavný, tak budú musieť takto pracovať ako farmári všetci. Prečo znevýhodňovať ľudí za to, že sú rodina? Ak by druh z družkou podali obaja žiadosť a za miesto hospodárenia by označili každý iné miesto, nikdy by sa o nich nepolemizovalo. A je to to isté.
A ešte k tomu, že PPA žiadala antidatované potvrdenia, resp. navádzala žiadateľov na získavanie antidatovaných potvrdení. To je len jeden z možných výkladov, no právne moc neobstojí. PPA mala možnosť požiadať žiadateľov o doplnenie potvrdení, ak niečo chýbalo, napr. so ZP a podobne. Ak chcela spätný dátum, tak sa to dá vysvetliť aj tak, že dávala možnosť žiadateľom doplniť potvrdenia, ktoré v čase podania žiadostí mali k dispozícii, ale zabudli ich priložiť. Napr. Bol som pred podaním žiadosti na 20 úradoch, ktoré my vydali potvrdenia, ale do žiadosti som dal omylom len 19 a jednom my zostalo doma ležať na stole. Ak by sa tak stalo, mohol by som ho na vyzvanie PPA dodatočne doložiť. Viem, že to znie ako konštrukcia pritiahnutá za vlasi, ale je to iný výklad toho, ak PPA v novembri žiadala doložiť dokumenty s marcovím dátumom (pred podaním žiadosti). A možno sa to aj niekomu stalo. Ten môže byť teraz rád, že ho PPA upozornila na chybu - vyzvala na opravu. |
Re: Vyhodnotenie dotácie Mladý Farmár 2016
Citát:
Takže Celý rok, sústreďte sa prosím na to čo čítate aj na to čo píšete :) Nikde som nepísal, že ten kto je v združení si nemôže dať žiadosť, tak prosím neklamte a nezavádzajte všetkých tu ostatných. Píšete, že občianske združenie je občianska iniciatíva a nie štátna správa. To vieme všetci aj bez Vás. Zrejme ste si asi nevšimli, že tou štátnou inštitúciou je PPA, ktorá výzvu vypísala a bude rozdeľovať financie EÚ. Čo sa týka toho zoznamu .... ani na tretí x ste nepochopili čo som tým chcel povedať. Vy ste zrejme intelektuál a ten čo sa normálne slušne pýta kto a prečo bude mať v žiadosti vyhovené alebo nie, ten zrejme podľa Vás intelektuál asi nebude .... lebo má podľa Vás drzosť pýtať sa ako spravodlivo budú financie z fondov EÚ využité a komu pridelené. Nesúhlasím s Vami, že je potrebné preto robiť zoznam v kódoch žiadosti. Prečo by sa tak malo robiť ? Pýtať sa prečo niekto financie mať pridelené bude a niekto nebude nie je ani závisť ani neprajnosť. Je to dokonca normálne, slušné aj transparentné. Ten "na ruby" napísaný zoznam by si mal práveže prezrieť každý jeden žiadateľ o NFP. Každý jeden .... tak ako ste si ho už pozrel zrejme aj Vy. Nikoho to nebude zaťažovať ani rozptyľovať. A ešte raz sa vrátim k tým špekulantom. Čudujete sa mne, že o nich hovorím ? Veď o nich sa hovorí aj na PPA aj v anglickej skratke Združenia mladých farmárov .... taká je realita. Vy to nesledujete, nezaujímate sa o to ? Také sú potom aj Vaše názory .... Bohužiaľ |
Re: Vyhodnotenie dotácie Mladý Farmár 2016
Zetor a JarLetoJesenZima, zbytocne zahlcujete diskusiu osobnymi invektivami a ani jeden nemate pravdu. Riesit, ci ma byt skratka anglicka? To vazne? Ved aj APA je anglicka a neriesi nikto. A jasne, ze cely projekt bol nastaveny pre spekulantov, ale nie je im co zavidiet. Zmeni sa garnitura a este budu musiet vracat- vzdy je riziko ist do takeho kseftu. Jediny, kto sa nabali, su tie poradenske agentury.
A praveze by malo byt vsetko transparentne a neskryvat sa pre moznymi "zavistlivcami". Ja tiez figurujem v zozname prijimatelov priamych platieb a vobec mi to nevadi. Ked je vsetko transparentne, nie je priestor na spekulacie. To je retorika Smeru- vsetko skryt. Ale vsetko, co je z verejnych zdrojov, ma byt zverejnene. Pekny den. |
Re: Vyhodnotenie dotácie Mladý Farmár 2016
Máte radosť zo zmeny názvov a mien. Pristúpim na Vašu hru :-)
Zetor 7711 = Brňák bez predku Takže vás budem volať Brňák bez predku :-) - Takže Brňák bez predku, sústreďte sa prosím na to čo čítate aj na to čo píšete. Písali ste napríklad menovite mená predsedníctva. A dávali do súvislosti so zoznamom žiadateľov a zároveň dávali otázku či je to náhoda? A ja Vám vravím, že ak sú dodržané pravidlá, tak by ste sa nemali nad tým vzrušovať. Pýtať sa, ako spravodlivo budú financie rozdelené je správna požiadavka. Myslím si, že to je povinnosť dohliadať na štát. No potrebné je aj pamätať na ochranu súkromia. Ak v lotérii vyhráte 65000 €, tiež to Tipos nezverejní, lebo vie, že na Slovensku je mnoho neprajníkov, lupičov a vypaľovačov, ktorí by si z týchto peňazí chceli uchmatnúť. Podobné je to aj s výzvou 6.1. Som rád, že viete, čo je občianske združenie, aj čo je PPA. To ma teší. Určite poznáte aj nejakú kartovú hru. A vysvetlím Vám to príkladom. Predstavte si, že PPA je bankár, nastavila pravidlá hry a rozdala karty. Prečo to spravila tak ako to spravila, to by sme sa všetci spoločne mali spýtať. Nechala tak priestor množstvu rôznych variácií. Ale pripomínam, PPA rozdala karty a povedala pravidlá. A to, ako kto naloží s kartami, kto ako využije svoje možnosti, ako zahrá svoju hru, to je všetko len dôsledkom rozhodnutia PPA. V tomto kontexte je špekulant každý účastník hry. Každý, kto vezme do ruky karty a hrá, napíše žiadosť a čaká. Lebo to robí namiesto kŕmenia dobytka, alebo práce na poli. Je to zlé? Tak to je nastavené. PS: Teší ma, že ma považujete za intelektuála, je to pre mňa kompliment a povzbudenie. Dôkaz o tom, že moje príspevky majú logiku. |
Re: Vyhodnotenie dotácie Mladý Farmár 2016
dostal dnes niekto odpoved?
|
Re: Vyhodnotenie dotácie Mladý Farmár 2016
Citát:
|
Re: Vyhodnotenie dotácie Mladý Farmár 2016
Podla mna je svinstvo a chorobna chamtivost ked ma niekdo na dvore techniku za niekolko milionov a žiada dotáciu na meno ženy,detí...krsnátek hocikoho... podmienky majú splnené už teraz len sa zmeni meno. Žebráci čo sa vozime na starých majoroch a bojujeme jak sa da dostaneme ***** lebo henté hovadá to zhrabnu lebo majú body.. grcaam a aby im ruky zdreveneli
|
Re: Vyhodnotenie dotácie Mladý Farmár 2016
Citát:
|
Re: Vyhodnotenie dotácie Mladý Farmár 2016
jasne.mas pravdu.ked zacnem z bratom a sestrou odnuly..ok.ale ked mam doma new holand ,john deer,postrekovac pavúka, stádo zvierat tak...hambil by som sa pozret do zrkadla kebysom niekomu ujbl..par tisic,ktore niekomu ozaj pomozu zacat.Ten hajzlik milionar to mátake vreckove
|
Re: Vyhodnotenie dotácie Mladý Farmár 2016
Citát:
|
Re: Vyhodnotenie dotácie Mladý Farmár 2016
Citát:
co sa taky tvojej uvahy s antidatovymi potvrdeniami, tak nemyslim, ze tvoja uvaha je spravna a takto sa statne organy nemozu spravat. Nemozu totiz vediet, ci dane potvrdenie mas a len si ho zabudol prilozit. Ak ho nemas, tak automaticky nemozes splnit podmienku lebo urad ti potvrdenie so spätnym datumom nevyda. |
Re: Vyhodnotenie dotácie Mladý Farmár 2016
Citát:
|
Re: Vyhodnotenie dotácie Mladý Farmár 2016
Citát:
UZ som to tu raz pisal ale neviem ci posielali kazdemu iny papier ale mne prislo takt:Prosia doplnit papire zo vsetkyhc zdravotnych poistovni EVIDOVANYCH NA ICO PLATITELA POISTNEHO O VYROVNANYCH ZAVAZKOCH PO LEHOTE SPLATNOSTI K AKTUALNEMU DATUMU....K AKTUALNEMU DATUMU...Neziadali k datumu jak vy tu pisete.... |
Re: Vyhodnotenie dotácie Mladý Farmár 2016
Citát:
|
Re: Vyhodnotenie dotácie Mladý Farmár 2016
Citát:
Fakt je tvoja uvaha nespravna. Musia ti dat moznost na doplnenie chybajucich nalezitosti a nemozu spekulovat, ci to potvrdenie mas a len si ho zabudol prilozit. Takto sa to nikdy neriesi. POkial su teda informacie spravne a od niektorych farmarov ziadaju dokumenty so spätnym datumom, tak je ich postup nespravny a napadnutelny. Ja by som sa urcite odvolal jednak na riadiaci organ a jednak aj na vyssie organy ako CKO a pod. |
Re: Vyhodnotenie dotácie Mladý Farmár 2016
Citát:
|
Re: Vyhodnotenie dotácie Mladý Farmár 2016
Citát:
ospravedlňujem sa za výraz :) ale Ty si Čistá trúba, intelektuálna čistá trúba :confused:, naozaj tie Tvoje príspevky nemajú chybu :) a môžeš byť na ne iba hrdý ;) |
Re: Vyhodnotenie dotácie Mladý Farmár 2016
ked chodi niekto na facebook je tam pán Hlučil.On je odbornik na túto temu tak napiste jemu.Vie zaisto uplne všetko..:D
|
Re: Vyhodnotenie dotácie Mladý Farmár 2016
Citát:
1) Ak sa v niečom mýlim, napíšte mi to. 2) Ak by vás niekto neprávom označil za špekulanta, alebo trúbu, je povinnosťou reagovať a brániť sa. |
Re: Vyhodnotenie dotácie Mladý Farmár 2016
Citát:
Opät sme pri tom anglickom tykaní. 1) Navrhujem - zostaňme pri vykaní. 2) A tiež navrhujem- neurážajme sa pojmami "špekulant, čistá trúba". Vypovedá to síce o vašom slovníku, no myslím si, že by sme mohli zachovať slušnosť. 3) Ak v mojich príspevkoch píšem niekde nepravdu, povedzte mi to. |
Re: Vyhodnotenie dotácie Mladý Farmár 2016
Nebudem už na Teba vôbec reagovať lebo mám pocit, že si nastrčený provokatér .... :cool:
|
Re: Vyhodnotenie dotácie Mladý Farmár 2016
Nastava posledny tyzden tak uvidime co prinesie....
|
Re: Vyhodnotenie dotácie Mladý Farmár 2016
Citát:
Nemusa dat moznost... V instrukciach k ziadosti bolo jasne napisane, ze ak ziadost nebude kompletna,tzn. nebude mat vsetky prilohy, bude okamzite zamietnuta. To, ze im dali moznost dolozit dodatocne tieto chybajuce potvrdenia, pre pripad , ze ich mali ale omylom zabudli vlozit do obalky, je ustretovy krok..... Nemuseli im dat tuto moznost..... To neznamena,ze chceli antidatovane potvdenia. |
Re: Vyhodnotenie dotácie Mladý Farmár 2016
Citát:
Neviem o akých inštrukciách píšeš ale v príručke pre žiadateľov je jasne napísané, že ak bude potrebné, budú žiadateľom zasielané výzvy na doplnenie. Podľa mnohých vyjadrení tu na tomto fóre, sa tak aj dialo .... a asi je to aj v poriadku a pre žiadateľov, mladých farmárov aj dobre ... |
Re: Vyhodnotenie dotácie Mladý Farmár 2016
Citát:
Ano vyzvy na doplnenie aj zasielali....Ja som mal vsetky zdravotne poistovne na rodne cislo a potom my dosiel papier aby som to doplnil na ico..takze rychlo som to vybavil a zaslal tak ako to ziadali ...Tak a teraz uz len cakam.. |
Re: Vyhodnotenie dotácie Mladý Farmár 2016
Zetro ser na to.nema zmysel nič riešit...ani nikoho.Nechaj odbornikov ,oni maju svoj svet
|
| Všetky časové údaje sú vo "svetovom čase" +1 hodiny. Teraz je 02:51. |
Fórum používa : vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright © 2006 Agroinštitút Nitra, š.p..