AgroFórum

AgroFórum (http://www.agroforum.sk/index.php)
-   Poľnohospodárstvo a rozvoj vidieka (http://www.agroforum.sk/forumdisplay.php?f=16)
-   -   Vyhodnotenie dotácie Mladý Farmár 2016 (http://www.agroforum.sk/showthread.php?t=4480)

peter82 25-03-2017 17:12

Re: Vyhodnotenie dotácie Mladý Farmár 2016
 
Citát:

Pôvodne zaslal jarost
Tiež som posielal mail už skôr, ale neprišla žiadna odpoveď.
Už tu bolo viac termínov...Matečná povedala, že po 15-tom januári, potom tu niekto písal, že do dvoch týždňov a tiež som niekde čítal vyjadrenie riaditeľa PPA, že v skorých jarných mesiacoch.....takže kedy???

Neviem, ale celé je to choré,....nie je normálne, aby rok po poslednom treťom predĺžení termínu výzvy nikto nedal nič vedieť a každý len zavádza, oblbuje ľudí. Pochybujem, že tak to funguje aj v ostatných vyspelých krajinách, medzi ktoré sa akože radíme, alebo chceme radiť aj my. Ak sa na niečo čaká na nejaké schválenie, tak musí existovať aj nejaký termín, alebo je to len podľa toho, kto sa ako vyspí?.....zbytočne sa rozčuľovať.....doslova kocúrkovo, že im to už nieje trápne...

No uvidime ako to bude...dufam ze sa uz rozhybu a nazaj ludia zacnu dostavat vyjadrenia koncom marca zaciatkom aprila....

Wolfpack 27-03-2017 10:48

Re: Vyhodnotenie dotácie Mladý Farmár 2016
 
Ziadny normalny clovek, ktory chce pomoct farmarom by nenastavil take podmienky ake boli tu!

Poznam osobne niekolkych "odrbovakov" co sa do 6.1 zapojili, ale ziadneho skutocneho mladeho farmara.

Len totalny idiot si moze mysliet, ze chlapec z oravy co maka na farme od rana do vecera. Vsetko necha tak a pojde zahanat vypisy z Colneho uradu, alebo sudov ci nie je v konkurze.

A teraz sa staraju, "jak my od nich tie Tuaregy poberieme" :)

Pista22 29-03-2017 02:27

Re: Vyhodnotenie dotácie Mladý Farmár 2016
 
Odporúčam zrušiť túto výzvu a vypísať nanovo výzvu 6.1, podpora mladých farmárov, ktorá bude v súlade s európskou smernicou.
Pri tejto výzve sa nejedná vôbec o mladých farmárov, ale o začínajúcich farmárov do veku 40
rokov. A za dva roky od vypísania výzvy toľko zmien, nejasností, pochybností, že je namieste zrušiť toto zavádzanie z čias súdruha jahňátka a vypísať novú výzvu

ziag182-deleted 30-03-2017 18:44

Re: Vyhodnotenie dotácie Mladý Farmár 2016
 
posielame Vám odpoveď PPA sekcie projektových podpôr:



„Vyhodnocovací proces pre výzvu č. 9/PRV/2015, podopatrenie 6.1 je ukončený, rozhodnutia o zastavení konania, rozhodnutia o schválení žiadosti , rozhodnutia o neschválení žiadosti z dôvodu nesplnenia podmienok a rozhodnutia o neschválení žiadosti z dôvodu nedostatku finančných prostriedkov budú vydávané v priebehu apríla 2017. Je potrebné administratívne zvládnuť vyše 2000 rozhodnutí. Žiadatelia budú písomne informovaní.“

peter82 30-03-2017 18:47

Re: Vyhodnotenie dotácie Mladý Farmár 2016
 
Citát:

Pôvodne zaslal ziag182
posielame Vám odpoveď PPA sekcie projektových podpôr:



„Vyhodnocovací proces pre výzvu č. 9/PRV/2015, podopatrenie 6.1 je ukončený, rozhodnutia o zastavení konania, rozhodnutia o schválení žiadosti , rozhodnutia o neschválení žiadosti z dôvodu nesplnenia podmienok a rozhodnutia o neschválení žiadosti z dôvodu nedostatku finančných prostriedkov budú vydávané v priebehu apríla 2017. Je potrebné administratívne zvládnuť vyše 2000 rozhodnutí. Žiadatelia budú písomne informovaní.“



stale pisu inak..ja ked som posielal meil tak my odpisali ze budu posielat odpovede koncom marca zaciatkom aprila...teraz uz napisu ze zaciatkom aprila a v strede aprila napisu ze kedy v decembri?

peter82 03-04-2017 07:32

Re: Vyhodnotenie dotácie Mladý Farmár 2016
 
Vie uz niekto nieco nove...?

maricenka1 03-04-2017 17:33

Re: Vyhodnotenie dotácie Mladý Farmár 2016
 
Stale nic, sme ako cakanky,uz ani neviem na co vlastne cakame ...uspokojenych bude len 500 ziadatelov,viac ako 1500 ziadatelov dostane domov nezmyselny kus papiera ktory si moze dat zaramovat aby nam pripominal ze nema vobec cenu od statu nieco ziadat , ked nemas znamosti na" pravych miestach s tucnym kontom v obalke!":mad:

jarost 06-04-2017 09:13

Re: Vyhodnotenie dotácie Mladý Farmár 2016
 
takže ako?...nedávno tu niekto písal, že koniec marca, začiatok apríla...prvý aprílový týždeň je takmer za nami, o chvíľu je tu Veľká noc, čiže nejaký ten štátny sviatok, dovolenky a pod.... a zase sa to natiahne....a budeme čakať na koniec apríla...a bude to....ako to spieva Pavol Hammel?....a tak stále dokola....

miška z lazu 06-04-2017 11:57

Re: Vyhodnotenie dotácie Mladý Farmár 2016
 
Citát:

Pôvodne zaslal jarost
Tiež som posielal mail už skôr, ale neprišla žiadna odpoveď.
Už tu bolo viac termínov...Matečná povedala, že po 15-tom januári, potom tu niekto písal, že do dvoch týždňov a tiež som niekde čítal vyjadrenie riaditeľa PPA, že v skorých jarných mesiacoch.....takže kedy???

Neviem, ale celé je to choré,....nie je normálne, aby rok po poslednom treťom predĺžení termínu výzvy nikto nedal nič vedieť a každý len zavádza, oblbuje ľudí. Pochybujem, že tak to funguje aj v ostatných vyspelých krajinách, medzi ktoré sa akože radíme, alebo chceme radiť aj my. Ak sa na niečo čaká na nejaké schválenie, tak musí existovať aj nejaký termín, alebo je to len podľa toho, kto sa ako vyspí?.....zbytočne sa rozčuľovať.....doslova kocúrkovo, že im to už nieje trápne...

V iných krajinách napírklad ČR už ide druhé kolo mladých farmárov. Nazbierať body tam bolo ťažšie ako u nás, ale všetci čo sa v prvom kole uchádzali peniaze dostali, bolo ich okolo 630? ak sa nemýlim. Tak len toľko :)

miška z lazu 06-04-2017 12:00

Re: Vyhodnotenie dotácie Mladý Farmár 2016
 
Vážne som dúfala, že to príde pekne na prvého apríla. Sedelo by to...


Všetky časové údaje sú vo "svetovom čase" +1 hodiny. Teraz je 07:52.

Fórum používa : vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright © 2006 Agroinštitút Nitra, š.p..