AgroFórum

AgroFórum (http://www.agroforum.sk/index.php)
-   Poľnohospodárstvo a rozvoj vidieka (http://www.agroforum.sk/forumdisplay.php?f=16)
-   -   rozvoj vidieka (http://www.agroforum.sk/showthread.php?t=1831)

harmanovsky ivan 27-10-2007 15:18

rozvoj vidieka
 
Na túto stránku sa obracajú ľudia, ktorí potrebujú pomoc, lebo žiadny úrad im ju neposkytne. Všade sa hovorí o zdravom štýle, ekológii, welfare zvierat. Skutočnosť je iná a nie je možnosť sa dostať na úroveň normálneho farmára. Chcel som postaviť maštaľ pre zvieratá, ktoré chovám v provizornych priestoroch. Mať slušné prostredie. Obec sa nerozpráva o tejto veci pokiaľ nemám projekt. Po vypracovaní a samozrejme nemalých nákladoch preháňajú po úradoch, ktoré sa nemajú k veci ani vyjadrovať napr. hygiena- pri povoľovaní stavby. Po dvoch, troch rokoch stavbu nepovolia. Chovám ďalej, provizórne, nevyhovujúcich priestoroch, ale to už nevadí. Hlavne že sme to nepovolili. Úplne zbytočne sú potom semináre o vidieckej turistike, zdravom prostredí a tie reči okolo toho, možnosť dotácií a rôznych príspevkoch na podnikanie. Nie je žiadna možnosť - mať na niečo právo jeden tak ako druhý. Ešte stále je súkromník iba osamotený jazdec bez práva.

tuskam 01-11-2007 09:21

Re: rozvoj vidieka
 
skús sa zapojiť do projektu ktorý ppa vyhlasuje v decembri na rekonštrukciu a treba mať pevné nervy. 50% dostaneš s únie

harmanovsky ivan 03-11-2007 09:40

Re: rozvoj vidieka
 
K dotáciám nepotrebujem stavebné povolenie? Ja chcem postaviť na konci pozemku novú budovu aj ako sklad obilia, aby som nemusel hneď predávať a časť na maštaľ pre zvieratá. Problém je aj v tom, že mi obec nechce povoliť stavbu. Susedom to vraj bude zapáchať. Obec mi poslala vyjadrenie, že nepovoľuje stavby na rastlinnú ani živočíšnu výrobu. Lepšie je asi chovať v starých drevených chlievoch.

thunder1 04-11-2007 07:06

Re: rozvoj vidieka
 
Citát:

Pôvodne zaslal harmanovsky ivan
Na túto stránku sa obracajú ľudia, ktorí potrebujú pomoc, lebo žiadny úrad im ju neposkytne. Všade sa hovorí o zdravom štýle, ekológii, welfare zvierat. Skutočnosť je iná a nie je možnosť sa dostať na úroveň normálneho farmára. Chcel som postaviť maštaľ pre zvieratá, ktoré chovám v provizornych priestoroch. Mať slušné prostredie. Obec sa nerozpráva o tejto veci pokiaľ nemám projekt. Po vypracovaní a samozrejme nemalých nákladoch preháňajú po úradoch, ktoré sa nemajú k veci ani vyjadrovať napr. hygiena- pri povoľovaní stavby. Po dvoch, troch rokoch stavbu nepovolia. Chovám ďalej, provizórne, nevyhovujúcich priestoroch, ale to už nevadí. Hlavne že sme to nepovolili. Úplne zbytočne sú potom semináre o vidieckej turistike, zdravom prostredí a tie reči okolo toho, možnosť dotácií a rôznych príspevkoch na podnikanie. Nie je žiadna možnosť - mať na niečo právo jeden tak ako druhý. Ešte stále je súkromník iba osamotený jazdec bez práva.

Bohužiaľ je to tak máte pravdu,najlepšie riešenie by bolo keby ste si najali profesionálnu firmu ktorá vám vypracuje projekt ktorý vám schvália.Aspoň nám tak zatiaľ všetko schválili

maloss 16-11-2007 09:56

Re: rozvoj vidieka
 
Dobry den prajem,
precitala som si Vase temy a chcem sa Vas poprosit o pomoc. Moj otec je dlhorocnym tzv. farmarom, chova hovadzi dobytok, ovce a kozy. Az v tomto roku sme prvykrat ziadali PPA o dotaciu. Pisete, ze je mozne ziskat aj dotacie napr. na rekonstrukciu, ci vystavbu mastale.Mozte mi poradit, kedy a kde to treba ziadat, prip. na koho sa mam obratit. Dakujem
S pozdravom
Malosova

harmanovsky ivan 24-11-2007 19:43

Re: rozvoj vidieka
 
Doslova som vyhodil peniaze na projekt stavby maštale. Teraz už hlavne susedia hovoria, že prečo nestaviam nové. Aké by to vraj bolo lepšie. Možno neskoro zistili, že chceme iba dobre. Znovu sa mi do toho nechce ísť. Dávať znovu peniaze na nejakú firmu, mi nezaručí úspešné konanie. Pre moje rozmery chovu sa neoplatí toľko vkladať iba do projektu a ešte sa nič nerobí.Náklady stále stúpajú. Lepšie asi bude pomaly budovať bez povolenia. Veď ak nevyhovuje úradom, že je chov v novom priestore s riadnou žumpou a hnojiskom, tak je lepšie mať všetko iba tak ako doteraz. A dotácie. Tie ešte dlho nebudú pre obyčajného farmára.

tuskam 17-12-2007 18:02

Re: rozvoj vidieka
 
prvé výzvy by mali byť začiatkom roka okolo marca, je to na stránkach mpsr a ide to podla osi 1 treba si to naštudovať alebo sa obrátiť kto také projekty robí níe je to nič zložité

emomako 17-03-2009 08:38

Re: rozvoj vidieka
 
Dobry den. Ja som Stano. Trochu sa hanbim, lebo neviem presne ako to tu chodi. Chcel by som sa vas opytat, co potrebujem ak chcem 4 ovce, na zahradu aby pasli travu. Viem nieje to odpoved na vasu otazku, ale ak mozte prosim odpovedzte mi ale napiste kde sa to docitam...Dakujem ...tu je moj mail. [email protected]

MARMIL 17-06-2009 21:44

Re: rozvoj vidieka
 
zájsť do banky, vybrať peniaze na 4 ovce, a kúpiť u najbližšieho chovateľa,
tak znela otázka ? ;)

MARMIL 17-06-2009 21:50

Re: rozvoj vidieka
 
Citát:

Pôvodne zaslal harmanovsky ivan
Na túto stránku sa obracajú ľudia, ktorí potrebujú pomoc, lebo žiadny úrad im ju neposkytne. Všade sa hovorí o zdravom štýle, ekológii, welfare zvierat. Skutočnosť je iná a nie je možnosť sa dostať na úroveň normálneho farmára. Chcel som postaviť maštaľ pre zvieratá, ktoré chovám v provizornych priestoroch. Mať slušné prostredie. Obec sa nerozpráva o tejto veci pokiaľ nemám projekt. Po vypracovaní a samozrejme nemalých nákladoch preháňajú po úradoch, ktoré sa nemajú k veci ani vyjadrovať napr. hygiena- pri povoľovaní stavby. Po dvoch, troch rokoch stavbu nepovolia. Chovám ďalej, provizórne, nevyhovujúcich priestoroch, ale to už nevadí. Hlavne že sme to nepovolili. Úplne zbytočne sú potom semináre o vidieckej turistike, zdravom prostredí a tie reči okolo toho, možnosť dotácií a rôznych príspevkoch na podnikanie. Nie je žiadna možnosť - mať na niečo právo jeden tak ako druhý. Ešte stále je súkromník iba osamotený jazdec bez práva.


Plne súhlasím s Vami a ešte dodám, ža na úradoch je plno hlupákov, ktorí nie len že nám robia prieky, ale ešte nás aj nekompetetnými rozhodnutiami systematicky likvidujú. Ale štátu to asi vyhovuje, keď ich stále pribúda.


Všetky časové údaje sú vo "svetovom čase" +1 hodiny. Teraz je 11:20.

Fórum používa : vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright © 2006 Agroinštitút Nitra, š.p..