![]() |
Bonifikácia leasingových splátok
Vážený pán minister, 31.1.2003 som mal otázku prečo bola vynechaná bonifikácia leasingových splátok z dotačného výnosu pre rok 2003. Pravdepodobne pod záplavou iných povinností ste prehliadli moju otázku, preto sa znovu pýtam. V pôvodnom návrhu sa bonifikácia uvádzala. Ďakujem za odpoveď Bc. Juraj Mráz |
Re: Bonifikácia leasingových splátok
Vážený pán Mráz, zákon o požnohospodárstve č. 240/1998 v znení neskorších predpisov umožňuje poskytovať prostriedky štátneho rozpočtu len na podporu podnikatežom hospodáriacim na pôde a to predovšetkým na podporu štrukturálnych zmien obstarávaním výkonných vstupov do výroby a podporu odbytu na základe vyhlásených rozvojových programov. Dotácia môže byť poskytnutá len na obstaraný základný prostriedok ( stavba, technika, technológia), ktorý je vo vlastníctve požnohospodárskeho podnikateža a tento ho má v evidencii hmotného majetku. Obstarávaná technika prípadne technológia prostredníctvom leasingových splátok nie je až do splatenia vo vlastníctve požnohospodárskeho podnikateža a preto dotáciu zo štátneho rozpočtu nie je možné poskytovať na splátky, nakožko by išlo o podporu leasingovej spoločnosti, čo by bolo v rozpore so zákonom 240/1998 o požnohospodárstve. S pozdravom Zsolt Simon minister pôdohospodárstva SR |
Re: Bonifikácia leasingových splátok
Vážený pán minister,
chápem že zákon nedovožuje podporovať leasingovú spoločnosť, ale predsa z nového kombajnu (náš prípad) nemá úžitok leasingová spoločnosť ale my a naši kolegovia, ktorým poskytujeme služby. Neuvažujete o zmene zákona? S pozdravom Bc. Juraj Mráz |
| Všetky časové údaje sú vo "svetovom čase" +1 hodiny. Teraz je 19:56. |
Fórum používa : vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright © 2006 Agroinštitút Nitra, š.p..